Osobny rozvoj v programovani ?

Sekcia o programovaní, programovacích jazykoch...
patys

Osobny rozvoj v programovani ?

Príspevok od používateľa patys »

Zdravim,
Koncim prave prvy rocnik na FIIT STUBA a rozmyslam akym smerom by som sa mal rozvijat vo svojom volnom case pozeral som si nejake ponuky prace co firmy pozaduju vacsinou sa tam spomina okrem hlavnych veci ako Java a C/++/# aj .NET SQL ORACLE a podobne veci
co zatial viem je:
Java 2 roky a nieco citim sa byt pokrocily
C a HTML tak no povedzme na zakladnej urovni
a obtrel som sa v suvislosti s javou aj o nejake SQL a prepojenie javy na databazy

chcel by som sa spytat comu by sa mal venovat o co je zaujem a co by mi nejakym sposobom pomohlo v buducnosti na trhu prace

vdaka vopred
Používateľov profilový obrázok
sanjuro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1337
Dátum registrácie: Ut 29. Dec, 2009, 18:45
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Osobny rozvoj v programovani ?

Príspevok od používateľa sanjuro »

urcite sa vyhni PHP, bez buducnosti. Java a .NET najviac letia. Neviem preco ale na skolach sa uci Java asi preto lebo je vsetko zadarmo. Avsak vo firmach je to uz 50 na 50 medzi Javou a .Netom. .Net zaziva rozmach kvoli podpore Microsoft. Microsoft nielenze neustale rozvija samotny .Net, oficialne podporuje aj mnohe frameworky, ktore su v Java svete domenou komunity. .Net okrem toho vyborne spolupracuje s inymi Microsoft bussiness aplikaciami, ktore sa vo firmach bezne pouzivaju. Aj mnohe cisto Java firmy postupne zacinaju priberat aj .Net programatorov. Z hladiska buducnosti je podla mna .NET lepsi, aj ked momentalne su sily vyrovnane. Zvol si hlavne jedno bezohladu na to co uz vies a tomu sa venuj dalej naplno. Ja som bol Javista tiez cca 2 roky, teraz som .Netak a aj vyvoj ma viac bavi :). Co sa tyka C++ tak je to najkrajsi jazyk ale na slovensku to nevidim s nim ruzovo, jedine v zahranici.
MB: MSI B450 Tomahawk Max CPU: AMD 5800x Cooler: Alphacool Eisbaer 360 RAM: 2x8GB G.Skill 3600Mhz CL16 TridentZ Neo SSD: Intel Optane 900p 280GB SSD: Samsung 860 EVO 1TB GPU: Gainward RTX 4090 Phantom GS PSU: Corsair RM1000x Audio: Topping DX3 Pro v2 Case: Lian Li PC-O11 Dynamic White Monitor: LG CX48 Mouse: Logitech G Pro Keyboard: Corsair K65 Speed Pad: Logitech G640 Headphones: AKG K712 Pro
insomniac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1092
Dátum registrácie: Ne 17. Júl, 2011, 22:45
Bydlisko: Košice

Re: Osobny rozvoj v programovani ?

Príspevok od používateľa insomniac »

PHP nie je programovanie, ale scriptovanie. webdizajnérov a webkóderov je už dnes habadej takže tu by som nešiel.
naproti tomu PHP ovládam a nie je to zlý jazyk, dokonca pomôže človeku svižne sa dostať do ďalších jazykov, ale ako
som vravel, firiem, čo robia webstránky je už po milú r*ť. čo sa týka programovania, všeobecne je dopyt, teda stále
vidím inzeráty že niekto zháňa Javistu, C-éčkara, Pythonistu a podobne. asi nebude na škodu vedieť Javu + C-éčko.
s .NET som ešte veľmi nemal dočinenia a pravdupovediac ma ani veľmi neláka. (nič od MS ma vlastne neláka.)
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: Osobny rozvoj v programovani ?

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

aj .Net sa učí na škole, ale nie v takom množstve ako Java

Ak chceš, aby po Tebe bol dopyt aj na škole, povenuj sa Drupalu ... sú z neho veľmi krásne peniaze a ľudia, ktorí ho vedia je minimum, takže dopyt veľký (Viem, o čom píšem).

S javou tiež nie je problém s robotou.
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
Používateľov profilový obrázok
sanjuro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1337
Dátum registrácie: Ut 29. Dec, 2009, 18:45
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Osobny rozvoj v programovani ?

Príspevok od používateľa sanjuro »

krasne peniaze su aj z Javy a .Netu a ponuk je ovela viac. PHP je vacsinou domenou malych firiem, ktore tvoria spominane webstranky. Velke informacne systemy sa tvoria v Jave a . Nete, nie v PHP a vo velkych firmach a tam je vzdy dostatok miesta pre novych ludi. Na tvojom mieste by som si vyskusal zaklady .NETu, len tak zo zaujimavosti, mozno sa ti zapaci viac ako Java. Momentalne sa venujem MVC frameworku pod .NET a je to nadhera s tym pracovat.
MB: MSI B450 Tomahawk Max CPU: AMD 5800x Cooler: Alphacool Eisbaer 360 RAM: 2x8GB G.Skill 3600Mhz CL16 TridentZ Neo SSD: Intel Optane 900p 280GB SSD: Samsung 860 EVO 1TB GPU: Gainward RTX 4090 Phantom GS PSU: Corsair RM1000x Audio: Topping DX3 Pro v2 Case: Lian Li PC-O11 Dynamic White Monitor: LG CX48 Mouse: Logitech G Pro Keyboard: Corsair K65 Speed Pad: Logitech G640 Headphones: AKG K712 Pro
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2269
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Osobny rozvoj v programovani ?

Príspevok od používateľa materik »

ak si odvazny, tak skus aj nieco menej zname, napr. BLOX
Je to zastresene zacinajucou slovenskou firmou, ma to vlastnu technologiu + vlastny jazyk. Vyuzitie je zatial male
nakolko to funguje v ramci par projektov, ale ak sa rozbehnu, budes jednym z mala odbornikov a az potom budes mat
na trhu brutalnu hodnotu.... javistov a netakov je po milu jarmilu. A ak nie, tak vratit sa ku klasickemu programovaniu
nie je problem.
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Osobny rozvoj v programovani ?

Príspevok od používateľa Scorp »

hlavne nech ťa to baví, ak budeš schopný v hocičom, chytíš sa
Me like Pentium
robin
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: So 02. Jún, 2012, 17:03
Bydlisko: Poprad

Re: Osobny rozvoj v programovani ?

Príspevok od používateľa robin »

Teraz sú dosť žiadaní aj C++ (prípadne C) programátori, lebo je ich málo
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Osobny rozvoj v programovani ?

Príspevok od používateľa Scorp »

a až bude málo homoprostitútov, môžeš sa naučiť aj 8==> O-:
Me like Pentium

Návrat na "Programovanie"