BTX format

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
Ledy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 366
Dátum registrácie: Po 11. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Kalná nad Hronom, Dlhá 11

BTX format

Príspevok od používateľa Ledy »

cafte pani,

Mam na vas taky dotaz vseobecne. co si o tom myslite? Intel vymyslel novy format dosiek a vyzera tak, ze sa im budu musiet prisposobit skrinky, zdroje, chladice ....

Na papieri to vyzera vselijak, ale pravdupovediac okrem par skriniek, ktore umoznuju BTX cez redukciu som este nic ohladom toho nevidel, a pritom to bolo ohlasene pomerne davno (cca 2 roky, opravte ma ak sa mylim :? )

Je BTX los definitivos màtve? Alebo to este Intel pretlaci? co som pozeral dosky, tak este som nevidel od vacsich vyrobcov ohlasenie BTX dosiek, takze ak to budu chciet spravit tak to bude mozne az s prechodom na novu generaciu chipsetov/socketov (tymi co pridu po i975 a sAM2) no a to bude predsalen troska dlha cakacia doba ...
CPU: C2D Q8300@2500Mhz MB: ASUS Rampage Formula RAM: ADATA 2x2GB 1066MHz 5-5-5-15 VGA: Sapphire 4870X2 HDD: 2x320GB WD YS-series Mouse: Razer Copperhead Keyboard: Saitek Eclipse Monitor: IBM Thinkvision C190 Audio: Creative S750 7.1 PSU: Fortron Everest 800W
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa jaffar »

btx je blbost, ktoru si intel vymyslel, aby sa dali lepsie chladit ich procesory. Ale v praxi som to nevidel este. A navyse, kedze nove conroe maju omnoho menej piect, tak asi ani nebude nutne ho pouzivat.
Je sice fakt ze intel tvrdil, ze to bolo preto, abz sa dal komp chladit jednzm vetrakom etc...Neviem mno...S jednym vetrakom a koplet pasivne sa da chladit aj atx :)
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa Jofo »

BTX rozhodne nie je blbost a myslim, ze ma ovela lepsie prepracovany system chladenia ako ATX. A uz to nie je len zalezitost Intelu, ale existuju aj BTX dosky pre AMD od MSI. Ved na kazdej vystave vidno dake nove skrinky a boards pre BTX, udajne akysi masovy prechod na BTX ma nastat tak okolo roku 2007-8. Cize BTX is not dead, BTX is comming...
TU je priklad osadenej skrinky.
Vy sa tu smejete a vonku zúri socializmus!
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa Jofo »

...a uz ich nie je problem zohnat, aj ked ponuka dako velmi neoslni:

http://www.alzasoft.cz/18845476/socket- ... ga-btx.htm
Vy sa tu smejete a vonku zúri socializmus!

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"