co hovorite na moj prvy casemooding?

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
Jamiii14
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: So 10. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Èachtice

co hovorite na moj prvy casemooding?

Príspevok od používateľa Jamiii14 »

MBG
VIP
VIP
Príspevky: 1572
Dátum registrácie: Ne 22. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Topolcany/Bratislava

Príspevok od používateľa MBG »

co si na tej case modoval ? si tam iba pridal svetlo...
Používateľov profilový obrázok
The_Devil
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 113
Dátum registrácie: St 03. Máj, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa The_Devil »

Na to, ze to je tvoj prvy casemodding je to dobre. Ale mohol si spravit aj viac veci napr. dat nabok plexi, zaflexovat kable od zdroja, ... :wink:
Používateľov profilový obrázok
Jamiii14
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: So 10. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Èachtice

Príspevok od používateľa Jamiii14 »

MBG napísal:co si na tej case modoval ? si tam iba pridal svetlo...
a ta pena to je co. Vies co to bolo dostat totam hlavne tam okolo zakladovky a pri slotoch. A este som upravoval aj skrinu zvonku ale to som neodfotil.

Inac tie kable su zviazane takym suchym zipsom.
Používateľov profilový obrázok
Jamiii14
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: So 10. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Èachtice

Príspevok od používateľa Jamiii14 »

Asi tam skusim ozaj nieco dorobit.
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

Neviem, tych uprav tak dajako valne nie je. S kabelazou urcite nieco porob, strasny chaos mas v nich. Zviazat a rozumne umiestnit, nie len tak volne. Hlavne ten zhluk pred CPU chladicom.
KeD uz si vypånal aj dno case penou, mohol si urobit dvojite dno (dve vrstvy na sebe) a cast kabelaze tahat spodnou vrstvou do ktrorej by si urobil drazky na kable.
Osobne by som menil aj zelenu LED v predu case, nerobi dobry dojem. KeD chces dominanciu cervenej, tak ju vymen tiez za cervenu. Uvidis, ze to bude vypadat v jedne farbe lepsie.
A samozrejme, keD si uz nasvietil case zvnutra, chcelo by to aj dovnutra vidiet, takze plexi na bocnici urcite.
Používateľov profilový obrázok
Jamiii14
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: So 10. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Èachtice

Príspevok od používateľa Jamiii14 »

Ja by som aj dieru v case ale bojim sa do nej rezat ci sa neolupe farba nechce sa mi to potom prestriekavat a chcem zachovatrovnaky odtien aby to vyzeralo tak pritazlivo elegantne. Rozmyslal som ze si kupim original bocnicu z dierou (myslim iba bocnicu) ale nemozem taku nikde zohnat.

Nebolo by tu dieru lepsie vyrezat na neakom CNC stroji (myslim ze by sa tam daly vycarovat krajsie a presnejsie tvary) prosim kto s tim mate skusenosti napiste.
Používateľov profilový obrázok
BoBo_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: Po 21. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: u nás doma v prievidzi

Príspevok od používateľa BoBo_ »

no ja osobne zatial nemam skusenosti s tou bocnicuou i ked plexi uz mam nachystane :wink: dam si ho asi kamosovi vyrezat horakom alebo som rozmyslal ze vyrezat karbobruskou....inak v tych kaloch mas fakt riadny bordel.....ja to mam pjekne upratane ;) ale zato mi chyba to niecim osvietit :(
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

Bocnica sa pri rezani proti olupaniu farby ochrani prelepenim paskou. Netreba sa toho bat, len je nutne robit opatrne a nikam sa neponahlat. Farbou staci potom natret cisto len obrusenu hranu bocnice, pripadne dat okrasnu buzirku.
Navodov je na nete kopec, aj priamo tu v sekcii ako dolezite : Ako vyrezat dieru do bocnice a prichytit plexi
Používateľov profilový obrázok
Jamiii14
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: So 10. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Èachtice

Príspevok od používateľa Jamiii14 »

A da sa to aj neako inaj myslym bez tej priamociarej pili pretoze taku nevlastnim? Flexo-bruska by bol asy moc nesetrny nastroj, ze? Neviete ci sa daju zohnat priehladne bocnice na kazdu skrynu?

Inac dakujem za ten napad ze mam spravit tu penu dvojvrstvovu. Ja nemam vo svojom okoli niekoho kto by sa tomu vevoval ani v skole tak rad primam rady od vas ktory tomu rozumiete.

S tymi kablamy. No viem je to hrozne. Ono to bolo este horsie. Lebo to bolo tak ja som si ho kupil novy aj s nalepkou a zistil som ze sa mi tam vsetko prehrieva ( boli tam iba dva ventilatory na CPU klasika intelacky, a v zdroji, A viac nic. v tedy malo CPU okolo 65°C a uznajte ze na takom stroji sa neda robit) v obvhode mi to neuznali tak som sa nasral a skrinu rozdrapil a verte mi nebol to pekny pohlad kable ako niekomu odpadly od ruky vyseli nad tim kvalitnym intelackym chladicom jedine co ich tam drzalo bol led disc....a tak som zacal s prerabanim. No tie zaciatky neboli o prerabany zacalo to tak ze som isiel kupit 8x8 vetracik a dal som ho tam verte mi tak som sa bal este som pred tim nic do pocitaca nezapajal. Rodicom sa to moc nepacilo sak asy to poznate take dristy ze sak je to este v zaruke ja ti nebudem kupovat novy ked ho pokazis....

Mozem poprehadzovat tie molex konektory? Pretoze ked som zapajal tie neony zapojil som to na tu vetvu kde je disk a ked som vypinal a zapinal svela tak disk robil take divne veci vyzeralo to akoby sa rozbiehal - vypinal. Je to mozne?
Používateľov profilový obrázok
Jamiii14
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: So 10. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Èachtice

Príspevok od používateľa Jamiii14 »

Bikermotyl napísal:Osobne by som menil aj zelenu LED v predu case, nerobi dobry dojem. KeD chces dominanciu cervenej, tak ju vymen tiez za cervenu. Uvidis, ze to bude vypadat v jedne farbe lepsie.
A keby som tam dal modru? predsalen aby to bolo trochu odlisne.
Používateľov profilový obrázok
BoBo_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: Po 21. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: u nás doma v prievidzi

Príspevok od používateľa BoBo_ »

Jamiii14 napísal:
Bikermotyl napísal:Osobne by som menil aj zelenu LED v predu case, nerobi dobry dojem. KeD chces dominanciu cervenej, tak ju vymen tiez za cervenu. Uvidis, ze to bude vypadat v jedne farbe lepsie.
A keby som tam dal modru? predsalen aby to bolo trochu odlisne.
nezalezi aku tam das farbu :wink: len musis dat + na katodu a - na anodu,inak ti nebude ta LED-ka svietit..... :red:
Používateľov profilový obrázok
UFO
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 152
Dátum registrácie: Ne 06. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa UFO »

Jamiii14 napísal:Mozem poprehadzovat tie molex konektory? Pretoze ked som zapajal tie neony zapojil som to na tu vetvu kde je disk a ked som vypinal a zapinal svela tak disk robil take divne veci vyzeralo to akoby sa rozbiehal - vypinal. Je to mozne?
Je mozne, ze disk sa na dakych par milisekund vypol. Ja ked som mal pridavne napajanie do dosky (molex) a na tej istej vetve katodu, tak sa mi pri vypnuti katody komp resetol alebo vypol (uz neviem). Ako vravis, radsej poprehadzuj molexy a na jednu vetvu daj "citlivejsie" komponenty ako disky, pripadne ak mas napajanie na grafiku alebo podobne. A na dalsiu daj fany, katody a podobne srandicky.
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

Jamiii14 napísal:
Bikermotyl napísal:Osobne by som menil aj zelenu LED v predu case, nerobi dobry dojem. KeD chces dominanciu cervenej, tak ju vymen tiez za cervenu. Uvidis, ze to bude vypadat v jedne farbe lepsie.
A keby som tam dal modru? predsalen aby to bolo trochu odlisne.
No ja som za jednofarebnost, naozaj to vypada vyrazne lepsie ako farebny kolotoc. Pozri stranky s casemoddom, drtiva vacsina ma jednofarebne osvetlenie. A zrovna s modrou by mohli nastat problemy, nakolko potrebuje na rozsvietenie vyssie napatie ako cervena, ci zelena, takze by sa nemusela vobec rozsvietit. Zalezi na napati, ake je na privodnej kabelazi k tej LED.

Do bocnice sa kludne mozes pustit aj s flexo-bruskou. Aj sa som rezal presne tak, ale ako som uz pisal opatrne a s rozvahou. Treba sa s tym vyhrat. Mne osobne to tak trvalo zruba 5-6 hodin, ale vysledok stal zato. Je nutne najskor cez tu kryciu pasku a vrchnu farbu ostrym hrotom urobit obrys az po plech. Keby aj mala snahu farba sa odlupovat, pojde len po ten obrys. Hlavne nerezat na jednom mieste prilis dlho, aby farba v okoli nezacala horiet!
Používateľov profilový obrázok
Matl0_w1C
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa Matl0_w1C »

Jamiii14 napísal:
Mozem poprehadzovat tie molex konektory? Pretoze ked som zapajal tie neony zapojil som to na tu vetvu kde je disk a ked som vypinal a zapinal svela tak disk robil take divne veci vyzeralo to akoby sa rozbiehal - vypinal. Je to mozne?
jaky mas zdroj? mno podla mna je slaby zdroj. .. alebo vadny menic na katode
Brm brm wrrrrrrrrrrr.. gotcha!..

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"