Router pre adsl net od T-comu

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Veyron
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 79
Dátum registrácie: Ne 18. Okt, 2009, 02:11

Router pre adsl net od T-comu

Príspevok od používateľa Veyron »

Môj starý Vigor router čo som kúpil od telecomu si už odslúžil množstvo rokov a vyzerá to tak, že by to chcelo výmenu. Problém je, že síce mám v HW záľubu, no o routre som sa nikdy nezaujímal a nemám moc šajn, že podľa čoho taký router vybrať. Z mojej strany sú podmienky, že musí stabilne fungovať s mojím netom, teda klasickým adsl od T-Comu. Chcem to najkvalitnejšie dostupné, ale nechcem priplácať za funkcie ktoré nikdy nevyužijem. Jedine poprípade pokiaľ by to router, ktorý by bolo neskôr možné pripojiť i na optiku, tak by to bolo super(to akože v prípade, že by do tej našej diery pritiahli optický kábel).
Používateľov profilový obrázok
Archon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 151
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Router pre adsl net od T-comu

Príspevok od používateľa Archon »

A ten Vigor stale funguje ako modem ?
lebo len na vylepšenie na WiFi-N, stači kupiť router
vlastne spraviť len to, že Vigor nechať ako Modem a dokupiť daky router s Wifi-N
Davaj si pozor na to aby to nebolo WiFi-N Draft/Draft2.0 , kedže October 29, 2009 vyšla posledna revizia , len niektore pristroje maju ešte Draft


Alebo keby si chcel ako jednu kombinaciu všetkeho ADSL+4porty+WiFi-N tak maš toto , tato novšia verzia sa da potom použiť aj ako len router bez tej ADSL pripojky
D-link su vpohode , jedine čo mi niekedy vadi na mojom DSL-2741B , je že torrenty mi dobre zahltia net/router_RAM , a to že WiFi niekedy raz za čas sa nejak neukazuje , a treba len OFF=>ON spraviť a už to ide
Veyron
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 79
Dátum registrácie: Ne 18. Okt, 2009, 02:11

Re: Router pre adsl net od T-comu

Príspevok od používateľa Veyron »

Ono najradšej by som kúpil nejaké kompletné riešenie ako je ten Vigor a toho Vigora sa zbavil. Ono keď je dlhšie vypnutý a bez prúdu, tak sa potom nepripojí na net a treba v jeho SW obnoviť konfiguráciu uloženú v mojom PCčku a po tomto obnovení sa zatiaľ vždy chytil. Ale to nie je zdravé a asi ani opraviteľné, takže rozhodne to chce zmenu za niečo ako ten DSL-2741B, ale čo som pozeral, tak práve ten je iba N draft a LANku má iba do 100Mbit/s. Inak je lacný, ale keď som tak pozeral, tak za rovnakú cenu som našiel Netgear DGN2200MB a ten má už full N wifi, ale lanku tiež iba do stovky. Ale potom som našiel ešte Zyxel Prestige P-661HNU-F3 a ten má už gigovú LANku. Ono totižto ja si chcem svoje hlavné PCčko spojiť cez kábel, aj keď to bude komplikované ísť káblom do podkrovia a tade ho potiahnuť do obývačky a zase s ním dole cez strop, lenže kábel jednoducho wifi nikdy nenahradí, teda aspoň zatiaľ to tak vyzerá a ja musím mať rozhodne 100% stabilitu a bez delayu a to mi wifi nezabezpečí tak ako kábel.
Čo myslíš teda ohľadom toho Zyxelu?? Mohla by také dačo dobre fungovať
Alebo celkom fajn ešte vyzerá Netgear DGND3300B, ale nikde som nenašiel akú rýchlu má LANku. A pozerám, že tento disponuje 5GHz wifi, takže to by bolo hádam najelpšie. Čo myslíš??
Používateľov profilový obrázok
Archon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 151
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Router pre adsl net od T-comu

Príspevok od používateľa Archon »

No neviem kolko maš kablom zapojenych PC v dome , a ani neviem ako moc presuvaš z jedneho PC do druheho PC veci
ale z mojho pohladu som to moc nevyužil a hlavne to išo väčšinou pomalšie keď som to posielal cez LAN , ako keď som vybral HDD a dal si ho do mojho PC
takže to je len na tebe ako to moc využivaš , ak často presuvaš veci cez LAN a obe PC maju 1000Mpbs , tak kup to s 1Gbps , ak nepresuvaš často/nemaju obe 1Gbps , tak si to nevšimaj

Zyxel je ako dobra značka , takže možeš skusiť to
inak tieto routre su už stabilne (nie ako tie predražene lacaky od T-com) , čo sa tyka pripojenia na net , jasneže ak nieje problem v signali :)
ujo MateSo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1980
Dátum registrácie: Št 24. Júl, 2008, 17:14
Bydlisko: Bratislava

Re: Router pre adsl net od T-comu

Príspevok od používateľa ujo MateSo »

no neviem ci davat zyxel je to naidealnejsie riesenie /poznam miesta kde si zyxel ani neskrtol a vigor fachal bezproblemov a ani v tcome nevedeli preco a to skusali s linkou kade co/.
Vigor je top co t-com ponuka, stale si treba uvedomit ze na akych rozvodoch funguju, byt rozhodnutie na mne jednoznacne Vigor + Wifi, pripadne prelusknut miesta kde nemas kabel pomocou powerline /uz som videl aj gigovu verziu/ a funguje to bezproblemov, pripadne tam supni jeden G switch.
DSL-2741B dava tcom za ojoro, podla toho od neho cakaj aj vysledky :)
PC> Asus X99-E WS, 5960x@4.7, 32GB/2400, 2xTitanX, Corsair ax1500i
Veyron
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 79
Dátum registrácie: Ne 18. Okt, 2009, 02:11

Re: Router pre adsl net od T-comu

Príspevok od používateľa Veyron »

Ked som tak pozeral ponuky routerov, tak som si všimol, že klasické routre bez integrovaného modema sú na výber v oveľa pestrejšej a zaujímavejšej ponuke (napr. taký Netgear WNDR4000 vyzerá fakt dobre). A preto som začal rozmýšľať, že by asi predsa len bolo lepšie kúpiť osobitne modem a router a dobrý router môžem neskôr použiť i na optiku (ak teda vôbec raz bude...). Takže ako modem by možno mohlo stačiť niečo ako D-Link DSL-321B?? Alebo by ste mi vedeli poradiť niečo lepšie??

to MateSo: tým "Vigor + Wifi" myslíš ako použiť Vigor ako modem a k nemu nejaký dobrý wifi router?? No ako to by nemuselo byť zlé riešenie, pokiaľ by tá modemova časť v tom mojom Vigore nebola vadná. Ako som písal nižšie, že keď je dlhšie vypnutý a bez prúdu, tak sa nepripojí na net a až po obnovení kongigurácii v jeho SW sa zase rozbehá. Teda to vyzerá akoby v ňom bola pokazená práve tá časť čo slúži ako modem. Posledné dni to ale vraj nerobilo, no uvidím sám ako to funguje už za pár dní, bo som dlho nebol doma a nevidel som to na vlastné oči, ako to (ne)funguje.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Router pre adsl net od T-comu

Príspevok od používateľa CageJ »

to MajteSo : je to 2741R.. to je R je podstatne.. okliestena verzia.. na bezne veci staci.. ak chces NAT a pod.. tak to treba ine routery samozrejme....

to Veyron : No modemy zozenies casto USB, co je nepouzitelne a tie druhe(lankove) na routre ci pojdu pripojit na vsetky routre fakt nemam odskusane... radsej kup normalny modemrouter, ked zapoja optiku a spustia, teda ak.. tak budu 10X lepsie routre... to sa urcite nevyplati setrit a komplikovat to..
skor by som volil nieco ako toto : http://www.alza.sk/netgear-dgn2200b-d231952.htm
Naposledy upravil/-a CageJ v Po 29. Aug, 2011, 16:23, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Archon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 151
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Router pre adsl net od T-comu

Príspevok od používateľa Archon »

Veyron: Vpohode možeš kupiť D-Link DSL-321B , čo mam moj D-link tak mi nikdy nevypadlo pripojenie s T-com
a potom si vyber hociaky router aky chceš
keby nahodou si to obiednaval mimo slovenska , tak čo sa tyka ADSL modemu , tak si davaj pozor aby to bolo Annex B



CageJ: ešte nikdy som nevidel , aby daky provider dal k službe aj dobri router/modem , popripade ti daju len modem a ešte ti ponuknu predraženy lacny/stari router ktori si budeš musieť sam doplatiť
takže kupiť zvlašť modem a Router nieje vobec zle ; aj keby ten router mal potom 5-7 rokov , keď by ho začal použivať na optiku
a čo napisal ten DSL-321B určite funguje s routermi ako všetky ine modemy


MateSo: ako fakt že prečitaš len 1/4 textu a potom tu ešte pišeš zavadzajuce informacie , ty asi rad trolluješ čo ? možno s tym zyxelom je to pravdive , ale väčšina su bludy .
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Router pre adsl net od T-comu

Príspevok od používateľa CageJ »

to Archon : samozrejme, len je podla mna zbytocne mat viac zariadeni, ked sa to da riesit jednym dobrym.. Tie modem routre okolo 100€+ - Zyxel, Vigor atd. su velmi dobre..
beringer

Re: Router pre adsl net od T-comu

Príspevok od používateľa beringer »

Zdravim,

potreboval by som radu...ja mam tiez D-link DSL321B modem + k tomu Netgear WNDR4000 router a ani za nic to neviem spojazdnit. Ked skusim len DSL321B priamo do kompu, tak internet ide, ked to prepojim cez WNDR4000, tak uz mi to hadze "limited connection" a nepripojim sa. Vsetko svieti na zeleno tak ako ma byt, ale do kompu sa net uz nedostane. Uz som strateny. Sranda je ze mam este jeden router Zyxel P660HW T3, tak som skusil hento, namiesto DSL321B a stym ide net a aj vtedy ked to prepojim cez WNDR4000.

prosim o pomoc :-((
okrujko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1449
Dátum registrácie: St 06. Jan, 2010, 19:15
Bydlisko: Sabinov

Re: Router pre adsl net od T-comu

Príspevok od používateľa okrujko »

ako mas nastaveny ten netgear? mas DHCP zanpute alebo nemas nahodou nastavenu staticku IP v PC
pripadne ci sa spojil router s tym modemom, mas kabel z modemu do portu WAN na routeri? potom musi byt nastavena aj prisluchajuca IP v routri, teda podla nastaveni, ak modem prideli automaticky routru IP, tak router musi byt nastaveny tak aby ju prijal a nie na statiku...
ked tak skus skontrolovat ten kabel a resetnut na tvrdo ten router aby sa dal do povodnych nastaveni ked si nieco prestavoval
Dell E5470
Xiaomi Redmi Note 4
Edifier S330D
Jomro
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: So 16. Jún, 2012, 14:44

Re: Router pre adsl net od T-comu

Príspevok od používateľa Jomro »

Čaute. Ja o routeroch neviem skoro nič a tak sa chcem spýtať niekoho, kto sa tomu rozumie. Mám tiež ten VIGOR a strašne ma štve. Bývam v rodinnom dome a nosím si notebook aj na dvor, tak by som potreboval niečo s lepším dosahom. Čo je ešte horšie, tak aspoň trikrát do týždňa mi vypadne Wi-Fi (aj bratovi vo vedlajšej izbe, takže to nebude v laptope) a PS 3 sa pravidelne do pol hodinky odpojí. Nebaví ma to stále resetovať router, tak chcem kúpiť nejaký lepší. Mám cez neho pripojenú aj Magio TV, tak sa chcem spýtať, či ten router musí byť kvôli TV nejaký extra, alebo stačí iba aby to bol ADSL router. Dík za pomoc. :)

//LOCK, pokracuj vo vlastnej teme ktoru si si vytvoril, naco doublepost ? gammaray :!:

Návrat na "Nákupná poradňa"