Nový PC

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Nový PC

Príspevok od používateľa dexterav »

asrock je tretí najväčší výrobca dosiek :D
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Nový PC

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Ano, ta fractalka je fajn: http://pc.zoznam.sk/fractal-design-core ... ene?page=7 a myslim, ked USB3 nevyuzivas pravidelne, tak to nebude pre teba nevyhoda. Ved doska ich ma na zadnom paneli.
Myslim, ze ten enermax je tiez dobry cooler, ved aj Gudas to v recke sam napisal. Na 3570K stacit urcite bude, kedze slabina odvodu tepla pri IB je medzi die a heatspreaderom a nie nad nim :)
Kludne ho zober, ak sa ti paci.

@Sky: to viem, ale stale idu ruka v ruke a myslim, su na rovnakej urovni :)
snakehead28
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 179
Dátum registrácie: Ut 06. Sep, 2011, 16:37
Bydlisko: Jamnického, Bratislava IV, 841 05, Slovensko

Re: Nový PC

Príspevok od používateľa snakehead28 »

Super chalani, díky moc.

Ten enermax je dobrý.
Mne by určite stačil, pretože taktovať som ešte nikdy ani neskúšal, ale chcel by som sa to naučiť. A nebudem zas chodit do nejakých závratných výšin :D Vyskúšam čo dostanem z CPU bez zvýšenia napätia a potom budem klasicky taktovať, hrat sa s napätím a podobne.
Ak by som chcel dlhodobo prevádzkovať vyššie takty tak len niečo okolo 4 - 4,2 Ghz a to hádam dá aj chladič, aj doska :-)


inač, som sa chcel ešte spýtat, ohladom tej grafiky. Ja som pôvodne chcel radeon HD 7850 od MSI, ale niekto mi radil aj od Sapphire. Viem, že obidve tie grafiky sú nereferenčné. Ale sú kompletne nereferenčné ? chcem tým povedať, že čí tam výrobca (MSI, Sapphire atd...) dalo svoj neref. chladič a zvyšok grafiky (PCB) je referenčný, alebo je grafika komplet nereferenčná (vrátane PCB) ?
Viem, že niektorý výrobcovia používaju referenčné PCB, ale ja by som rád komplet nereferenčnú grafiku. Viete mi zistit ako to je ? bol by som moc rád :).
MB: MSI Z77A-GD55, CPU: Intel Core i5 3570K + Enermax ETS-T40-TB, RAM: Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX X2 Grey Series, GPU: MSI R7850 Twin Frozr 2GD5/OC, HDD: WESTERN DIGITAL Caviar Green 1500GB 64MB cache, ODD: ASUS DRW-24B5ST/BLK/B/AS čierna, Case:Fractal Design Core 3000, PSU: Corsair TX650M

Návrat na "Nákupná poradňa"