NF7-S2 nema AGP/PCI lock?

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Používateľov profilový obrázok
spitfire
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Št 27. Máj, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

NF7-S2 nema AGP/PCI lock?

Príspevok od používateľa spitfire »

Zdravim Vas, kupil som pred par dnami NF7-S2 a Sempron 2400+ (nakolko uz v Ageme Athlony niesu :( ) Cely netrpezlivy dosku zapojim, vtrhnem do BIOSu a tam na mna caka nemile prekvapenie 8O V Softmenu nieje po AGP Lock(alebo Frequency) ani hlaska!!! Je to mozne? Zvlast som kupoval nForce chipset aby som mohol v pokoji taktovat, veD kazdy tvrdil ze nForce su na to ako stvorene pretoze maju AGP/PCI Lock a teraz toto.. Poradte ako na to pretaktovat procesor pomocou FSB, keD dokonca tu nieje ani FSB/DRAM ratio. Som s toho dost sklamany, kazda dobra rada je vitana! Dakujem!
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Re: NF7-S2 nema AGP/PCI lock?

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

spitfire napísal:Zdravim Vas, kupil som pred par dnami NF7-S2 a Sempron 2400+ (nakolko uz v Ageme Athlony niesu :( ) Cely netrpezlivy dosku zapojim, vtrhnem do BIOSu a tam na mna caka nemile prekvapenie 8O V Softmenu nieje po AGP Lock(alebo Frequency) ani hlaska!!! Je to mozne? Zvlast som kupoval nForce chipset aby som mohol v pokoji taktovat, veD kazdy tvrdil ze nForce su na to ako stvorene pretoze maju AGP/PCI Lock a teraz toto.. Poradte ako na to pretaktovat procesor pomocou FSB, keD dokonca tu nieje ani FSB/DRAM ratio. Som s toho dost sklamany, kazda dobra rada je vitana! Dakujem!
...zaujimave :?
...v kazdom pripade pri pouziti semprona abit doporucuje udate biosu...
http://www2.abit.com.tw/page/uk/motherb ... Socket%20A
Používateľov profilový obrázok
velijura
Príspevky: 1455
Dátum registrácie: Po 26. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: BA (XXVIII)

Príspevok od používateľa velijura »

no nehnevaj sa, ale ked si predsa idem kupit nejaku dosku, tak sa najprv pozrem na stranke vyrobcu co vsetko ta doska ma a co dokaze (su tam aj manualy v ktorych mas aj popis BIOSu) a hlavne si na nu pozriem recenzie a ohlasy... :roll:
CPU Intel P4 | MB Abit SD7-533 | RAM 1GB PC400 Apacer | VGA MSI GF FX 5900XT | HDD Hitachi 7k250 160GB | DVD LG GSA-4160B & Toshiba SD-R1312 | SOUND SB Audigy2 ZS | PSU Chill 510W | CONTROL MS Natural Multimedia Keyboard + MS IntelliMouse Explorer 4.0 + Steelpad QcK + MS Sidewinder 3D Pro | CASE Chenbro Gaming Bomb | COOLING Ertyho WB & IceRex S12 & SELTZ L20 | FANS 3x AC Arctic Fan Pro2L & 1x AC Arctic Fan3 & 1x TT SilentWheel + TT Hardcano12 | SCREEN Benq FP783 | PRINTER Canon PIXMA iP4200
PHOTO Panasonic Lumix DMC-FZ20 & PENTAX K100D + DA 18-55/50-200/Tamron 28-75 + Vosonic X-Drive VP3320 + Toshiba MK-8025GAS 80GB + Velbon Sherpa 750R
Používateľov profilový obrázok
spitfire
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Št 27. Máj, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa spitfire »

Nemyslel som vypnut, mozno som sa zle vyjadril :? , myslel som tym asi to ze napr. NF7 ma v BIOSE nastavenie AGP Frequency, takze pri zvysovani FSB zostava AGP fixovana . Tu som ziadnu moznost nenasiel tak neviem ci sa do toho pustit, ci nie nerad by som prisiel o dosku, prip. o kartu. BIOS je v pohode vidi procesor ako SEMPRON 2400+ 1666MHz
Používateľov profilový obrázok
spitfire
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Št 27. Máj, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa spitfire »

Ja som mal dosku vybranu takze to bolo vsetko ok na poslednu chvilu som sa rozhodol ze nevezmem NF7 ale NF7-S2 takze nebal by tam byt velky rozdiel ak tak nejake male zmeny. Tu vsak ide o to preco zrazu to nastavenie na nForce chipsete chyba..
Používateľov profilový obrázok
miseno
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 841
Dátum registrácie: Št 22. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Brno/Blawa

Príspevok od používateľa miseno »

jednoznacne to AGP/PCI lock ma. Ja neviem ako je to na Abite ale na mojej doske sa to nastavuje manualne na akej frekvenci ti ma AGP bezat, je tam polozka AGP frekvency a tam si nastav napr 66MHy ale neboj sa dat aj 74MHY tam je to este fpoho a aspon ti pojde rychlejsie grafika.
dell noťas
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

miseno napísal:je tam polozka AGP frekvency a tam si nastav napr 66MHy ale neboj sa dat aj 74MHY tam je to este fpoho a aspon ti pojde rychlejsie grafika.
...nevidis, ze napisal, ze ju tam nema :roll:
Používateľov profilový obrázok
miseno
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 841
Dátum registrácie: Št 22. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Brno/Blawa

Príspevok od používateľa miseno »

teraz si pozeram manual k tej doske, a v Soft menu Setup je pod multiplikatorom polozka AGP Frequency. Ak v jeho biose je skryta tak co uz nespristupnili ju a ma napevno nastavene na 66MHz,a co! Skus novy bios alebo sa lepsie pozriet :?
dell noťas
Používateľov profilový obrázok
spitfire
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Št 27. Máj, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa spitfire »

Fakt to v BIOSe nema.. Ale skusim to kontrolovat cez "nv SystemUtility" tam je aj nastavovanie frekvencie AGP. Zatial pri prvych pokusoch drzi na 66. No pravdupovediac takto som este netaktoval tak dufam ze nieco nepohnojim.. :lol:
Používateľov profilový obrázok
miseno
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 841
Dátum registrácie: Št 22. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Brno/Blawa

Príspevok od používateľa miseno »

klido pido, nic sa nestane ale skus si tam dat niaky starsi bios alebo modifikovany bios, ved na tych starsich doskach to bolo, len teraz to skryli.
dell noťas
Používateľov profilový obrázok
spitfire
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Št 27. Máj, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa spitfire »

K tomu este.. a co PCI to by malo byt na 33MHz, dufam ze aj to je locknute.. To sa tam neuvadza.
Používateľov profilový obrázok
miseno
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 841
Dátum registrácie: Št 22. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Brno/Blawa

Príspevok od používateľa miseno »

jasne ze je aj PCI, ked je AGP tak je aj PCI... :evil: :evil:
dell noťas
Používateľov profilový obrázok
spitfire
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Št 27. Máj, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa spitfire »

OK je mi to jasne, ale tuto dosku som nekupoval len za ucelom taktovania, kazdy chvali nForce chipsety tak keD uz som menil dosku kupil som ju a vyskusal taktovat :D

Návrat na "Procesory"