HDD redukcia - skusenosti

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

HDD redukcia - skusenosti

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Ahojte,

mam v plane kupit novy disk a stary by som chcel pouzivat ako externy disk. Nasiel som takuto redukciu: http://www.alza.sk/qcp-konvertor-redukc ... d66597.htm" onclick="window.open(this.href);return false; a chcel som sa spytat ci mate niekto s takymto niecim skusenosti a ci to potom funguje ako klasicky externy disk. Popripade ci mate ine napady ako vyuzit stary disk ako externy.

Vopred dakujem.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: HDD redukcia - skusenosti

Príspevok od používateľa Toman »

je to super vec, ano funguje to ako externy disk, ale da sa nato nainstalovat aj OS (zalezi od dosky)
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: HDD redukcia - skusenosti

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Vdaka. Je to podla mna lacnejsi sposob ako predat stary HDD a kupit externy. Len som s tym nemal skusenosti, tak by som rad vedel co a ako predtym ako to kupim.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
wampyr
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 33
Dátum registrácie: So 13. Dec, 2008, 17:02

Re: HDD redukcia - skusenosti

Príspevok od používateľa wampyr »

no ja som to pred par dnami kupil a ziadny z IDE diskov mi na tom nefunguje :smutny: Bezim pod Win 7 (32 aj 64 bit na 2 kompoch) a po pripojeni chvilu instaluje nejake ovladace co skonci neuspechom. Potom mam v tray menu sice ikonky ako keby bol pripojeny usb disk, ten ale nevidno a ked kliknem na odstranit hardware tak namiesto disku je tam nejaky IDE/ATA/ATAPI??? bridge. A disky su vrele, pritom ked ich zapojim do starsieho kompu na XP ako slave tak idu normalne ani niesu take vrele.........cize u mna je to zatial na hovno :cry:

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"