Aký HDMI kábel?

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
sanjuro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1337
Dátum registrácie: Ut 29. Dec, 2009, 18:45
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Aký HDMI kábel?

Príspevok od používateľa sanjuro »

CoBain_SK napísal:valistar: ako mám ešte jasnejšie napísať, že chcem doporučiť HDMI kábel? Proste som sa rozhodol pre HDMI, tak sa pýtam na konkrétny kus a na to vešteckú guľu netreba.
Ale premyslaj nad tym co pises, pytal si sa ci sa oplati menit hdmi za dvi. Na kabel si sa pytal iba v pripade ze sa oplati. Jasne ti bolo povedane ze sa to neoplati a zrazu si sa rozhodol ze chces hdmi, tak aj mna by zaujimalo na co ti je? btw mas 100% zistene ci ten monitor ti tych 120hz cez hdmi aj potiahne?
MB: MSI B450 Tomahawk Max CPU: AMD 5800x Cooler: Alphacool Eisbaer 360 RAM: 2x8GB G.Skill 3600Mhz CL16 TridentZ Neo SSD: Intel Optane 900p 280GB SSD: Samsung 860 EVO 1TB GPU: Gainward RTX 4090 Phantom GS PSU: Corsair RM1000x Audio: Topping DX3 Pro v2 Case: Lian Li PC-O11 Dynamic White Monitor: LG CX48 Mouse: Logitech G Pro Keyboard: Corsair K65 Speed Pad: Logitech G640 Headphones: AKG K712 Pro
Používateľov profilový obrázok
cobr4in
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 438
Dátum registrácie: St 04. Apr, 2012, 18:00

Re: Aký HDMI kábel?

Príspevok od používateľa cobr4in »

Nič tým nestratím, môžem len získať, tak prečo nie. Sprístupní aj nejaké nastavenia môjho monitora, ktoré pri DVI nie sú dostupné.
Nemám, ale prečo by nemal? Veď je to nový 1.4.
Spoiler: ukázať
ASUS Z170-A
Intel Core i7-6700K
Noctua NH-D15
Kingston HyperX Fury Black Series 16GB 2133MHz
Samsung 850 EVO 500GB
Western Digital Red 3T
EVGA SuperNOVA 750 G2 750W
Fractal Design R5
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Aký HDMI kábel?

Príspevok od používateľa valistar »

OK, dal som si tu namahu a nasiel som si manual k tomu tvojmu zazraku: http://www.manualowl.com/m/BenQ/XL2420T/Manual/237897

- k monitoru je dodavany dobry dual-link dvi kabel, takze novy nepotrebujes
- znovu pises ze mozes len ziskat - budem sa opakovat ze nic tym neziskas
- jedina funkcia ktora sa ti spristupni navyse po zapojeni hdmi je Overscan - vyuzijes to na PC? nie - je to urcene na telky ;)

Kebyze ten dvi kabel fakt nemas tak kludne si nejaky hdmi kup, ale takto :rolleyes:


Alebo ked sa ti velmi chce tak si ten hdmi za 20e kup, a prispej aj sem na forum uzivatelskou recenziou kde priamo porovnas kvalitu obrazu a funkcie oproti dodavanemu DVI. urcite to pomoze aj dalsim uzivatelom co radi kupuju blbosti ... :)
Používateľov profilový obrázok
cobr4in
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 438
Dátum registrácie: St 04. Apr, 2012, 18:00

Re: Aký HDMI kábel?

Príspevok od používateľa cobr4in »

Neviem, ja proste potrebujem sprístupniť aj ostatné funkcie, lebo veľa z nich teraz nemám a netuším prečo. Napr. teplotu farieb nemôžem v niektorých módoch meniť.
Spoiler: ukázať
ASUS Z170-A
Intel Core i7-6700K
Noctua NH-D15
Kingston HyperX Fury Black Series 16GB 2133MHz
Samsung 850 EVO 500GB
Western Digital Red 3T
EVGA SuperNOVA 750 G2 750W
Fractal Design R5
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Aký HDMI kábel?

Príspevok od používateľa valistar »

a to ze ti pomoze kabel ti povedal kto? :)

teplotu farieb budes vediet nastavovat len v mode na to urcenom (nejaky manualny) - zvysne "mody" ako movie, game, internet vacsinou nie su nic viac len ako prednastavena nejaka farebna teplota+jas a kontrast k tomu. maximalne su tam nejake ficurky ako dynamicky kontrast a pod, ale to ma aj tak vacsina ludi vypnute.

toto si poriadne precitaj / pozri http://wecravegamestoo.com/forums/elect ... eview.html

-v druhom prispevku zistis ze rychlost toho panelu nie je taka uzasna, ale je fajn
-v tretom prispevku mas pekne zmerane tie mody - kde zistis co to vlastne robi
- v stvrtom sa dozvies ci sa da nieco z tych farieb dostat kalibraciou
- a v siestom mas najlepsie nastavenia (treba vyskusat - ono kazdy panel je trosku iny ale malo by to byt fajn)


+ do buducna zacni aspon s citanim manualu, ked sa do niecoho nevyznam tak treba niekde zacat..
Používateľov profilový obrázok
cobr4in
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 438
Dátum registrácie: St 04. Apr, 2012, 18:00

Re: Aký HDMI kábel?

Príspevok od používateľa cobr4in »

Ja nepotrebujem nič zisťovať, viem, že je rýchli a na trhu je to pre tento účel to naj, preto som ho kúpil. Je však pravda, že nastaviť si ho fakt neviem, jedine nejaké herné módy (zapnúť black equalizer a pod.).
Spoiler: ukázať
ASUS Z170-A
Intel Core i7-6700K
Noctua NH-D15
Kingston HyperX Fury Black Series 16GB 2133MHz
Samsung 850 EVO 500GB
Western Digital Red 3T
EVGA SuperNOVA 750 G2 750W
Fractal Design R5
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Aký HDMI kábel?

Príspevok od používateľa icefire »

Daj si to nakalibrovat sondou, v PC obchodoch to stoji okolo 10 Euro.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412

Návrat na "Nákupná poradňa"