Pokles rychlosti - T-Com optika

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Kufor
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 59
Dátum registrácie: Št 20. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Čadca / Brno

Pokles rychlosti - T-Com optika

Príspevok od používateľa Kufor »

Zdravicko, kedze sa t-com konecne odhodlal natiahnut optiku aj k nam, vyuzili sme konciacu sa viazanost a presli sme na optiku. Dnes som to nastavil, spustil, vsetko slapalo ako ma, az do jedneho okamziku...

Internet mame spolocny pre 4 panelakove byty. Router je u mna, odomna ide kabel ku susedovi, ktory ma u seba switch, kde su zapojeni dalsi dvaja. Celkovo sme teda na sieti styria. Po nastaveni som zmeral rychlost, ci to ide ako ma, nameralo mi 38 Mbps, co ma potesilo, kedze to bolo o 8 mega viac ako ma byt. Avsak prakticky hned po zapojeni sietoveho kabla, ktory ide odomna do spominaneho switchu k susedovi rychlost rapidne klesla az niekde k 9.5 Mbps. Po vytiahnuti kabla sa rychlo vratila k povodnym hodnotam.

Pritom ak ja som pripojeni na notebooku cez wi-fi a zapojim aj stolny PC cez kabel, rychlost je stale rovnaka, znizi sa az po pripojeni switchu. To, ze by linku niekto zatazoval, je vylucene, kedze som bol na sieti v tej dobe sam.

Chcem sa teda spytat - ma niekto tusenie, v com by mohol byt problem a ako ho vyriesit? Stretol sa s tym uz niekto? Thx za kazdu radu..
Mimiik
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3037
Dátum registrácie: St 25. Jan, 2012, 21:07
Bydlisko: Kežmarok- Ľubica

Re: Pokles rychlosti - T-Com optika

Príspevok od používateľa Mimiik »

38:4= 9.5

Myslim ze tato rovnica hovori za vsetko.
Intel i5 4670k 4.6ghz 1.22V, Corsair h100i, Asus Maximus VI Hero, Kingston Hyperx predator 2*4gb 2400mhz cl11 XMP, Kingston HyperX 3k SSD, ST Barracuda 2TB (ST2000DM001), Asus GTX670 DCUII 1307boost/7100 1.2V,Corsair HX650, NZXT Phantom 630, repro: Logitech Z-5500, PSP 3004 black nejaky FHD Asus 22" :D

Hero 4670k validator
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Pokles rychlosti - T-Com optika

Príspevok od používateľa faugusztin »

A co je to za switch ? Nepouziva sused nejaky prehistoricky 10mbit hub ?
Mimiik
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3037
Dátum registrácie: St 25. Jan, 2012, 21:07
Bydlisko: Kežmarok- Ľubica

Re: Pokles rychlosti - T-Com optika

Príspevok od používateľa Mimiik »

Net ide od neho nie cez susedov (ak som to spravne pochopil) switch tak myslim ze v tom by problem nemal byt.
Intel i5 4670k 4.6ghz 1.22V, Corsair h100i, Asus Maximus VI Hero, Kingston Hyperx predator 2*4gb 2400mhz cl11 XMP, Kingston HyperX 3k SSD, ST Barracuda 2TB (ST2000DM001), Asus GTX670 DCUII 1307boost/7100 1.2V,Corsair HX650, NZXT Phantom 630, repro: Logitech Z-5500, PSP 3004 black nejaky FHD Asus 22" :D

Hero 4670k validator
Používateľov profilový obrázok
Kufor
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 59
Dátum registrácie: Št 20. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Čadca / Brno

Re: Pokles rychlosti - T-Com optika

Príspevok od používateľa Kufor »

Jop, net ide odomna.. Switch je 100Mbit..

Mimiik, ale kvoli comu by to malo takto rozdelovat? .. doteraz slapalo aDSL normalnou rychlostou, bez ohladu na to, kolko ludi bolo pripojenych, teda nikdy to takto nedelilo.. Navyse, rychlost pri pripojeni iba PC a PC + notebooku bola rovnaka..

Tak ci onak, momentalne su pripojene vsetky kable a rychlost je ako ma byt.. Netusim, co tomu dopomohlo, ale verim, ze to tak aj ostane..

Návrat na "Siete"