Desire C za euro

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
V1CTORY
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 105
Dátum registrácie: So 22. Máj, 2010, 15:54
Bydlisko: Bratislava

Desire C za euro

Príspevok od používateľa V1CTORY »

Zdravim pani,
mam na vas taku otazku - este som nemal tu cest vlastnit nejaky inteligentny fon (momentalne SE C902) a tak sa tu chcem s vami poradit. T-Mobile ma akciu Desire C za euro, moja otazka je ci to mam brat.
Cital som totiz (neorientujem sa este vo verziach Androidov) ze je trocha slaby na Android 4.0, ma Snapdragon 600 MHz a ze ma vraj poslabsie reakcie a taktiez co mi dost vadi je fotak bez autofocusu, svetla, makra a kamera len VGA, na tomto je uz C902 lepsie a fotak celkom vyuzivam.
Tak sa vas chcem spytat ci sa podla vas oplati upisat sa T-Mobilu na dalsiu dobu (uz by sa novy fon zisiel, predsa tento uz ma zle chvilky), ci je to s tou "pomalostou" az take zle a vseobecne vybavou alebo mam este pockat s mojim milovanym dochodcom ze by boli nejake lepsie ponuky casom, momentalne pripadaju do uvahy len tieto moznosti, viac jak to euro teraz nedam :D
MB: ASUS P5K-VM (G33) CPU: Intel Core 2 Duo E6420 2,13 GHz @ 2,80 GHz + E8500 BOX RAM: 2x2GB Kingston HyperX DDR2 800 MHz CL4 GPU: Gigabyte GTX260 216SP 650/2000 HDD: WD Caviar Blue 500GB PSU: Arctic Cooling Fusion 550R Case: biela Monitor: LG W2252TQ-PF Mouse: Razer Lachesis Banshee Blue + Razer ExactMat Keyboard: Logitech G11 Headphones: SteelSeries Siberia HS black + AKG K77Audio: Realtek HD Audio 883 -> S/PDIF -> Philips FR 995 + repro z Philips FW670P / Creative SB Audigy Platinum eX Portable Audio: Sandisk Sansa Clip Plus / SE Xperia U + Pecky (Jays d-Jays vypovedali) Music Gear: Cort EVL-Z4 + Line6 Spider IV 15
Používateľov profilový obrázok
Pini
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 623
Dátum registrácie: St 17. Aug, 2011, 20:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Desire C za euro

Príspevok od používateľa Pini »

nedávno som ho bral tiež z tmobilu pre otca.. neviem s čím to porovnávali tu rýchlosť ale je rýchlejší než môj wildfire s celkovo.. a ten android 4 sa mi páči viac, pravda ke že ma low fotak
Spoiler: ukázať
MB:ASROCK B450m Pro4 ,CPU: Ryzen 5600X VGA:Asus Dual 2080Super , RAM:Patriot 2x8gb 3000Mhz , ZDROJ: Seasonic G-550 CASE: NZXT h500 HDD : Seagate 2TB, SSD:Samsung 960 evo 250 gb SSD2:Kingston a400 480gb Mys: Logitech g305 , steelseries Quick Klavesnica: Logitech G11 Monitor: Dell S2721DGFA
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Desire C za euro

Príspevok od používateľa CageJ »

Nebral by som ho.. Je to preznaceny Wildfire S. Hlavne to rozlisenie je slabe, procesor ani nevravim, RAM je dostatocna..Rozdiel medzi nimi je iba v Androide. Vyhnut sa oblukom, za tie peniaze je aj lepsi phone..
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Desire C za euro

Príspevok od používateľa felipe25 »

Mam sice viacero telefonov, ale fotak ktory mas na pre mna stale vynikajucej C902 - tomu sa len maloco vyrovna. A to som mal Desire Z, Xperiu Mini Pro, novsie mobily s novsmi a viac mpx fotakmi. Ja len aby si nebol sklamany, taka Xperia U, alebo Sola - urobi ovela horsie fotky ake Ti robi C902jka.

Fakt nechapem tomu dodnes, C902jku predaval operator myslim v decembri 2008 len kratko, v akcii za 1sk ku kuponom, ked povodna cena bola cez 10 000sk fonu, ale ako pisem, dodnes su fotky z C902jky neprekonatelne. Ak chces nieco co urobi porovnatelne fotky, musis ist min,. do Andriodu co na volnom trhu stoji cez 300€, alebo aj 400€. Pozri si ukazky z mobilov okolo 200-300€ a pochopis, kiezby snimac co je v C902jke davali aj inde :( a to mi rukami preslo fakt vela fonov, no C902jku mam stale a najcastejsie fotim prave s nou, kvoli super kvalite fotiek :)

myslim ze pri takej /http://www.telekom.sk/swift_data/source ... 07-01.pdf/ Xperii U zacina kvalita na ktoru si zvyknuty z C902jky. Inak, co sa ceny tyka super fotky robi momentalne Huawei Ascend G300 no ten sa nepredava u opa, ale ostrenie a kvalita je taka ze by si bol spokojny, ale Desire C urcite ee - pozri ukazkove fotky a pochopis. Ten sa kvalitou ani nepriblizuje C902jke co sa foto tyka. Inak ako fon - ked niesi zvyknuty na Android si ja nemyslim ze to bude najpomalsi telefon, HTC vie co robi, ak chces nieco lacne, a viac nedas, za euro by som urcite iny fon NEBRAL :)


a pre CageJ: neviem na aky pausal to chce, ale pozri si cennik: http://www.telekom.sk/swift_data/source ... -07-01.pdf a povedz mi, pre take Podla seba 3 ktory telefon je lepsi ako Desire C za 1€. Lebo ja ziaden nevidim :) Desire C pri PS3 jednoznacne vyhrava !! Urcite nebude vyhra ked si kupi Nokiu 302 Asha... alebo podobne. Samozrejme je ine keby si bral Ccko za hotove, ale na akciu sa da vybrat len z toho co ponuka op.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Desire C za euro

Príspevok od používateľa CageJ »

Ist do shopu a kupit normal telefon za 250€..
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Desire C za euro

Príspevok od používateľa felipe25 »

:D Okej, ale jeho otazka znela uplne inak. To co mu radis je inak cista blbost.

Ak clovek ma prevadzku kazdy mesiac - co si myslim ze takmer kazdy z nas mladsich ma, tak za 20€ dostane v Telekome dajme tomu 150minut do vsetkych sieti a telefon k tomu. Ak si kupi telefon - mimochodom, neviem co za telefon si myslel, pretoze za 250€ sa stale nic ovela lepsie ako je Desire C kupit neda. Jedine tak HTC One V, ale pozri si ako foti, a je na mikroSIM, neda sa vymenit baterka... Okej, dajme tomu ze kupi fon za 250€ a bude platit v O2 13centov za minutu. Za 150minut zaplati 19,50€ mesacne, + okrem toho musi nazaciatku vysolit 250e za mobil.

To je akoze podla Teba vyhodnejsie? Jasne, neratajme presne ze prevola 150minut, no balicky si moze kombinovat, moze si tam dat neobmedzeny net ktory na android je NUTNOST a neobmedzene SMSky a 50minut. Kolko by za toto zaplatil ak si nevezme pausal ale len nejaku SIMKU? Ovela viac ako 20€ mesacne.

Takze, nechapem Tvoje zmyslanie. Ano, ked Ty prevolas 2minuty mesacne a posles 1SMS tak Ti je lepsie kupit si mobil v hotovosti, ale ked ma niekto pausal - ako on, co sam spomenul nazaciatku, urcite mu mesacne neprepadne 80% volnych minut/sms..

A jeho otazka znela uplne inak, to mas akoked sa opytam chcem kupit auto do 3500€ a Ty mi napises kup si auto na tretinky a prvu das 3500€. On chce mobil za euro na pausal, nie radu ze si ma kupit novy za 250€.
+ napisal: "viac jak to euro teraz nedam "

Mimochodom, moje porovnanie vyjde vzdy vyhodnejsie pre VIAZANOST, akciovy mobil v Telekome ako akakolvek ina moznost, staci aby clovek prevolal tych 100minut mesacne...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Desire C za euro

Príspevok od používateľa CageJ »

Ok, takze takto... Nech robi co robi.. EASY FREE je najlacnesie.. prevola tych 250min = 22,5€. alebo 150min = 13,5..
13,5€ x 24 = 324€.. + telefon.. Ma to bez viazanosti, dalsia vec.. pojde do Telekomu pre program Podla seba a vezme bez telefonu, odpocitaju mu sumu a bude platit mozno menej nez tych 9C/min. Chapem, ze 1€ ale musi pocitat s tym, ze vzdy ten dany phone kupi drahsie o 50€ cca nez v hotovosti. Za 250€ uz ma Lumiu 710 co je super telefon. Alebo to One - V. Pripadne zohnat este Desire S, uz som ho videl aj za tuto cenu vo vypredaji. Prave pozeram, ze i HTC Radar, Sony Ericsson Xperia Ray, Sony Xperia U.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Desire C za euro

Príspevok od používateľa felipe25 »

Ale on riesi Android, takze Lumia 710 vypada. A ked aj, Telekom ma v ponuke aj tu. Tiez tam usetri 120€. Tak ci tak, nikdy nevyhodim hotovost za telefon, ked ho mozem kupit za par supov, a napriklad s fintou - prechodom do O2 napr. mne dali Podla seba 5 za 15€. Ak je verny aj on myslim ze to daju aj jemu, alebo cez bazos.sk sa daju kupit kupony na 30% zlavu z PS3. V ziadnom, ZIADNOM pripade - okrem prevolania par smiecnych minut mesacne sa neoplati kupit telefon v hotovosti a k tomu pausal.
Iba snad vtedy, ked uz jeden fon na pausal mas, a chces dalsi fon, z roznych dovodov. Kazdopadne, aj ked neratame podpultove ponuky, kupit mobil za plnu cenu sa absolutne neoplati. Ak si po 2 rokoch vezmem faktury cloveka co si kupil fon v hotovosti, v 80% pripadov nakoniec poviem, ze keby mal pausal, viazanost, ma telefon za akciovu cenu a koniec koncov by usetril ovela viac. A viazanost? Neriesim.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: Desire C za euro

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

Prvých pár viet už nemá pre mňa zmysel :D Za pár šupov kúpiť telefon od operátora? Z ktorej planéty si Ty ? Ja mám mesačne menej ako 8 € kredit a to aby som teraz preplatil o 100€ telefon, ktorý si môžem kúpiť za 300€ z eshopu ... Neviem, kde tí ľudia niekedy nechávajú rozum.

Nie. Proste nemáš pravdu. Ak chceš poriadny smartphone, tak jedine hotovosť.

Inak si ten desire c kľudne vezmi. Máš ho predsa "za ečko". Je to bohužiaľ šunt, ale za euro lepší nenájdeš u operátorov.
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
Používateľov profilový obrázok
V1CTORY
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 105
Dátum registrácie: So 22. Máj, 2010, 15:54
Bydlisko: Bratislava

Re: Desire C za euro

Príspevok od používateľa V1CTORY »

Vznikla nam tu zaujimava diskusia :D
Este raz pre ujasnenie, moja otazka bola len ci sa oplati zapredat dusu na dalsie roky kvoli takemu telefonu alebo radsej pockat este, predsa len az tak mi novy telefon nesuri a momentalne mam na vyber len to euro. :laugh:
Len som chcel vediet vase nazory ci sa ten telefon oplati brat kvoli tej viazanosti, najviac ma na tom mrzi ten fotak.

felipe25: Na C902 sa nemozem stazovat, ten mobil mi naozaj prirastol k srdcu za tie roky. Prakticky ma stale vsetky dostacujuce vlastnosti co moderne telefony len zaostava v tych "inteligentnych" funkciach a displeji. Fotak skutocne na moje potreby staci a to svetlo sa tak isto zide ked nemam po ruke baterku v tme (nocne vylety apod., kazdy je nejaky :-D ).

Niektori ste pre, niektori proti. Dneska ho kamarat kupil takze urobim najmudrejsiu vec ze si ho vyskusam a uvidim ci dam prednost modernym aplikaciam alebo overenej klasike. Momentalne som ale asi viac rozhodnuty pre tu klasiku a necham zatial viazanost otvorenu. Takze zatial dakujem za vase rady a nazory, neskor este napisem ako som sa rozhodol.
MB: ASUS P5K-VM (G33) CPU: Intel Core 2 Duo E6420 2,13 GHz @ 2,80 GHz + E8500 BOX RAM: 2x2GB Kingston HyperX DDR2 800 MHz CL4 GPU: Gigabyte GTX260 216SP 650/2000 HDD: WD Caviar Blue 500GB PSU: Arctic Cooling Fusion 550R Case: biela Monitor: LG W2252TQ-PF Mouse: Razer Lachesis Banshee Blue + Razer ExactMat Keyboard: Logitech G11 Headphones: SteelSeries Siberia HS black + AKG K77Audio: Realtek HD Audio 883 -> S/PDIF -> Philips FR 995 + repro z Philips FW670P / Creative SB Audigy Platinum eX Portable Audio: Sandisk Sansa Clip Plus / SE Xperia U + Pecky (Jays d-Jays vypovedali) Music Gear: Cort EVL-Z4 + Line6 Spider IV 15
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Desire C za euro

Príspevok od používateľa felipe25 »

mArtinko5MB napísal:Prvých pár viet už nemá pre mňa zmysel :D Za pár šupov kúpiť telefon od operátora? Z ktorej planéty si Ty ? Ja mám mesačne menej ako 8 € kredit a to aby som teraz preplatil o 100€ telefon, ktorý si môžem kúpiť za 300€ z eshopu ... Neviem, kde tí ľudia niekedy nechávajú rozum.

Nie. Proste nemáš pravdu. Ak chceš poriadny smartphone, tak jedine hotovosť.

Inak si ten desire c kľudne vezmi. Máš ho predsa "za ečko". Je to bohužiaľ šunt, ale za euro lepší nenájdeš u operátorov.

Ved v poriadku, ked prevolas 8€ mesacne Tebe sa urcite oplati kupit za hotove, Ja vsak prevolam nieco medzi 20-30€ mesacne, a nevravim o tom, ze ked idem do zahranicia, len to ze mam pausal mi umoznuje aktivoval si datovy roamingovy balik, kde mozem surfovat za 0,09€/MB v celej EU. Povedz mi ci toto da Tebe kreditova karta.. Kazdy ma svoje potreby, jasne som to napisal, kto ma malu spotrebu neoplati sa. No napriklad telefony ktore dava Telekom na program 40 - za 5€ mesacne, za dva roky zaplatis 120€. mas 40minut a 40SMS a telefon za 1€ co stoji novy 80€. Teda povedz mi kolko by si zaplatil na kredit karte za 40min + 40SMS hm? + telefon k tomu. Vo vacsine pripadov, a ratam aj podpultove ponuky je lepsia viaanost a akciovy mobil.

Takisto ten co sa pytal, ak nechava otvorenu viazanost, uz davno mal dat prechod k O2, telekom sa mu ozve a da mu to iste za 50% ceny + mobil k tomu. Nezaujimave? Asi mas vela penazi na mobil v hotovosti.. :)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro

Návrat na "Nákupná poradňa"