Mobo nedetekuje gpu

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
MadWizard
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut 01. Feb, 2011, 13:33
Bydlisko: Humenne

Mobo nedetekuje gpu

Príspevok od používateľa MadWizard »

Zdravim kupil som 775 dosku Gigabyte GA-G41M-COMBO vsetko uz ide jak ma byt az na grafiku MSI 460 gtx hawk talon, nechce mi ju vobec detekovat ze je zapojena. Ta zakl. doska ma integrovanu grafiku, mam nastavene v biose aj prioritu tej externej a vsecko jak ma byt , napojenu graficku na 6 pin, vetraky sa na nom tocia ale ani za boha ju nenajde drivere mam aj msi afterburner , a ked stahnem tie nvidia ovladace tak jak nacitava tak hlada grafiku a nenajde ju a vypne mi to. Pred tim som pouzival P5B dosku a takisto aby som nezabudol menil som aj zdroj ale tym to aj tak nebude. Funguje mi proste len ta integrovana grafika a neviem co s tim uz. Niekde som cital na forach ze dost ma problem so zvukom ale o kartach ani nie. Nema niekto tudosku ? Za pripadne rady dakujem vopred.
Naposledy upravil/-a MadWizard v Ne 08. Júl, 2012, 13:10, upravené celkom 1 krát.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6874
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Mobo nedetekuje gpu

Príspevok od používateľa stefan222 »

skus vyskusat kartu na inej mb
hry- ps5
doma-HP probook
MadWizard
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut 01. Feb, 2011, 13:33
Bydlisko: Humenne

Re: Mobo nedetekuje gpu

Príspevok od používateľa MadWizard »

no nic uz mi to ide , ale. Uz v zivote nekupim ziadnu inu dosku okrem asusu. Tie taktovania tejto dosky su tak ubohe ze to snad neni mozne, a to musi byt o dost novsia karta jak moja doterajsia obycajna P5B. A vseobecne co som si vsimol tak viac menej asus je na mile daleko od ostatnych v tomto.
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Mobo nedetekuje gpu

Príspevok od používateľa STENLY »

ty vole, však máš dosku za páč šupov... čo si čakal... ved to nemá ani poriadnu napájaciu časť na procesore...
na takýchto doskách na taktovanie zabudni...
aj asus v tejto cenovej kategorii má prd a nie taktovanie
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
MadWizard
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut 01. Feb, 2011, 13:33
Bydlisko: Humenne

Re: Mobo nedetekuje gpu

Príspevok od používateľa MadWizard »

si mimo . Doska stoji tak jak ostatne a p5B dosky su velmi dobre na taktovanie. Ved sa bavime o 775 platoforme starej 6 rokov tak ceny mezi doskami su na eura.
Používateľov profilový obrázok
Tom2871989
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1567
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Neverice

Re: Mobo nedetekuje gpu

Príspevok od používateľa Tom2871989 »

chalan jediny kto je tu mimo si ty P5B maju vsetky chipset 965 co je uplne ina kategoria ako G41 a od toho sa odvijaju aj moznosti taktovania takze by bolo uplne jedno ci kupis ASUS alebo GB ani jedna s tymto chipsetom nie je urcena na taktovanie

a ked porovnavas ceny porovnavaj rovnake generacie (G41 - P45 , P965 - 945xx) a nie krizom-krazom jasne ze doska s P965 je lacna ako G41 ked ma o nejaky ten rok viac
MadWizard
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut 01. Feb, 2011, 13:33
Bydlisko: Humenne

Re: Mobo nedetekuje gpu

Príspevok od používateľa MadWizard »

Mne je to u zadku. Dnes su dosky za rovnake ceny tak len pisem ze p5B je daleko lepsia doska na taktovanie.

Návrat na "Základné dosky"