Notebooky Asus vs. Acer : kvalita

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
RP
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2539
Dátum registrácie: St 21. Mar, 2001, 20:00
Bydlisko: Kosice

Notebooky Asus vs. Acer : kvalita

Príspevok od používateľa RP »

ASUS versus ACER

Ake su vase skusesnosti s kvalitou / kazivostou tychto znaciek notebookov ?
Ktora je podla vas spolahlivejsia ?
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa crux2005 »

skor Asus , mal som zle skusenosti s kvalitou Aceru ...
( hlavne mechanicke casti ) :wink:
s pozdravom, crux.
creax
Ban
Ban
Príspevky: 70
Dátum registrácie: Po 03. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Namestovo city

Príspevok od používateľa creax »

moje skusenosti a dojmy: (+ znamena vyhovujucejsie)
acer asus
velkost - +
prevedenie - +
vetranie - +
zvuk - + (spickove mikrofony)
kvalita displeja - + (v tych lacnejsich veriziach, drahsie su = )
klavesnica - +
cena je myslim rovnaka, sem tam je asus drahsi ale ma vo vybave brasnu a velmi dobru mys
no a vykon? + -


predal som cca 70 notebookov a zatial sa pokazil jeden fujitsu (displej), acer(procak, pm1,73), a jeden asus.. ale nasledkom pouzitia zlej autonabijacky...
ja preferujem jednoznacne asus
1. AMD = cool&quiet&shit
2. "my nemame clock.. my mame raiting (+)"
3. chatovanie nieje zdrave

۞MSI P4N SLI ║ ♥PD805@3,5 ║ ▓2X512MB DDR2 ║ ◙2X120GBseg ║ ♂X1600XT@621/1662
Používateľov profilový obrázok
andynko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2003, 08:00
Bydlisko: Martin

heh :D

Príspevok od používateľa andynko »

Skuste sa spytat v CR, kde su servisne miesta ACERU na odozvu zakaznikov, poslu vas doprdele... a zakaznici vam tu cestu este skratia, aby ste tam boli rychlejsie.

Acer co do kvality nezavisi na znacke, ale na komponentoch, co pouziva, problem je v tom, ze netrafili na dobry servis a /kvalitne oblozenie/ hlavne kvoli snahe zlepsit konkurencne ceny.

Asus by sa podla mna nemal motat do notebookov, ale budis... nemam s nimi skusenosti.

Za to, co mozem vrelo odporucit je IBM/Lenovo alebo Dell vysokospickove booky s najlepsim servisom - dla mojich skusenosti.

Nepredal som ani jeden, ludia si ich kupuju dost aj sami cez velkosklady a znamych, aby usetrili na maloobchode, kde nadhadzuju na ne strasne ceny
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

Príspevok od používateľa kOsTi »

No Asus je jeden z poprednych vyrobcov notebookov... samozrejme ze su kvalitnejsie znacky ako napr IBM, HP, Dell ale v tejto cenovej kategorii jednoznacne Asus. Aceru by som sa zdaleka vyhybal.
Používateľov profilový obrázok
dema
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Pi 17. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Ružomberok

Príspevok od používateľa dema »

z tychto dvoch ASUS, inak DELL
Používateľov profilový obrázok
mirke
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 492
Dátum registrácie: Po 13. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa mirke »

dema napísal:z tychto dvoch ASUS, inak DELL
mal som Acer ale ten sa mi doslova rozpadal pouzivanim (aj ked som ho setril jak sa len dalo). Za pol roka mi z neho odpadli setki gumene nozicky, prasklo puzdro v dvoch miestach, a o nachylnosti na poskriabanie ani nehovorim.

Asusy si vacsiana ich majitelov nevie vynachvalit, takze z tychto dvoch jednoznacne ASUS.
Používateľov profilový obrázok
kami_sama
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 362
Dátum registrácie: Po 05. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa kami_sama »

no, ja mam asus, a ostatny okolo mna bud acer, alebo hp (hovorim o vacsine). a keby som mal vybrat, tak potom jednoznacne asus.

sa mi tak zdalo, ze je lepsie poskladane (z kvalitnejsich materialov - aj ked je to z umelej hmoty, ale vobec nepraska). sice baterka mi odisla, ale priatelovi (presne ten isty model) este stale funguje. cize asi nestastny kus (ale to sa stava aj pri HP, acer....). uz vyse rok na tom pracujem denne cca 8-12 hodin (programovanie, pisanie textov, sem tam aj hra....) a zatial ziadne problemy (okrem tej baterky).

proste nechcem tu vynachvalovat ten svoj, alebo asus... ale keby som mal ja na vyber, tak na 100% asus.
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

robil som pre chlapika co denne predaval asi 3 asusy a za tri mesiace co som u neho bol tak ani jedna reklamacka na nich. acera ma kamos a uz je dosrkiabany ach jaj, a to ho zase az tak drsno neuziva. ja mam starucku toshiub a snad od prachu je oskrabany ale ziadna ryha. na delly mam svoj nazor, mal kamos, ten super servis mu vymenil cely book snad dvakrat aj tak sa chyba neodstranila a nakoniec prisli na to ze sa nema rad s konkretnym kusom hp tlaciarne.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
gebo
Ban
Ban
Príspevky: 266
Dátum registrácie: St 28. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Petrzalka

Príspevok od používateľa gebo »

zavisi od modelu, teda aj acer ma niektore modely dobre, inac mam asus asi 1,5 roka, dokonca mi nestastne padol v taske na zem, a stale nanom bezim

samozrejme aj asus ma lacnejsie modely, ale aj tie su lepsie ako lacne modely aceru
PC: E8200@4GHz,P5K Premium,2GB 1066 Aeneon cl5,9800GTX,22" Samsung 225BW Repro, 2xSamsung 750GB F1, Pioneer DVR-212,Fortron Epsilon 700W,Avance C001, 2xUV Lampa, UB kable
NB1: ASUS Z71Vp+
NB2: ASUS M68Ne
HTPC: miniPC aOpen (PM735,512MB,HDD 60GB), 32" Hyundai Q321
konzola: XBOX360 Premium

BaM
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 591
Dátum registrácie: Po 05. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Praha (34)

Príspevok od používateľa BaM »

Ja mam acera vid popis po dvoch rokoch pouzivnia a hlavne setrneho zaobchadzania mi bateria vydrzi 1h 20minut, ide bez problemu nic nieje popraskane, jednine mi v ramci zaruky po roku vymenili DVD mechaniku som to reklamoval v CR a do tyzdna bol naspet. Vyuzivam ho dene cca 4-5 hodin. Ale od kupy mal slabe farby displej, resp. ako vsetky lacne notasy. Kupil som ho vtedy preto lebo na lepsi som nemal peniaze, a nelutujem, teras us mam takze si najblisie kupim nieco od IBM (koli ciernej farbe) ale to us bude ine delo :P
ASUS - Jamo - Panasonic - Technics - LG
Používateľov profilový obrázok
Jeremi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1558
Dátum registrácie: Pi 02. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa Jeremi »

urcite asus acer je teraz asi jedna z najhosich znaciek na ntb
Ale aj tak je najlepsia Toshiba
Používateľov profilový obrázok
macgyver3
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Po 20. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa macgyver3 »

A aky je Vas nazor na DELL, to ze je troska drahsi to mi je jasne, ale som grafik, designer a ccasto cestujem a mam velmi vysoke naroky na vykon kvalitu a zivotnost? Ako je na tom v tychto ohladoch DELL ??? Cena nieje az tak brutalne urcujuca ,ale IBM sa mi moc nepacia, ani neviem preco (urcite nie design) skor servisom a fakt brutal cenami. Dakujem za vsetky postrehy

Návrat na "Mobilné PC"