pracovný notebook HP ProBook 4540s

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 868
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

pracovný notebook HP ProBook 4540s

Príspevok od používateľa Muhyng »

Zdravim,

co by ste doporucili cloveku, ktory chce pracovny notebook ak pozaduje:
- kvalitne spracovanie (kazdodenne nosenie, otvaranie a zatvaranie)
- numericku klavesnicu (na beznu pracu bude mat externy monitor aj klavesnicu, ale numericky blok musi byt, inak rozlisenie displeja staci aj standardne 1366x768)
- prijatelnu hmotnost a rozmery (tam je viacmenej jasnych 15,6'')
- cenu do 800€ (uz aj s danou)
- i5 novsej generacie (aj kvoli novsej grafike)
- moznost dokupenia 3r. zaruky

na co bude sluzit:
- AutoCAD
- Sketchup + rendrovanie (aj preto ten procesor)
- Word
- internet, filmy
- na hry NIE

kandidati (cenu co vidno si nevsimajte):
1. HP Probook 6570b
2. Lenovo ThinkPad E530
3. Acer Aspire V3-571G

V com si neviem poradit:
- HP ma len intelacku grafiku na procesore a netusim, ci to bude stihat obsluzit Sketchup? Ma s tym niekto osobnu skusenost?
- Lenovo mi oproti HP prijde o nieco menej... odolne, ale zase ma prepinatelnu grafiku GF 630M, dvakrat viac RAM a miesta na disku!
- Acer - to je velka neznama, neviem aku moze mat v porovnani s tymi dvoma kvalitu, uviedol som ho ako priklad "lacnejsich" znaciek. Vybava ± na urovni Lenova, GPU o nieco silnejsia, disk o 250GB mensi, leskly displej.
Naposledy upravil/-a Muhyng v So 18. Aug, 2012, 20:54, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
pindiq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice,Staré mesto

Re: pracovný notebook

Príspevok od používateľa pindiq »

Na vianoce 2011 (8mesiacov dozadu) som kupoval Thinkpad Edge E520 - predchodca E530. Tento piatok som ho však niesol už po 2hý krát na reklamáciu s rovnakou chybou - matičná doska. Musím uznať že ma to sklamalo,pretože som po funkčnej stránke s NB nadmieru spokojný - je tichý,chladný (aby sa zahrial som mu musel prikuriť GTA 4kou ktorú zvládal na stredných detailoch) nič na ňom nemrzne, zvláda net + office + skype + photoshop naraz a do školy na VS je perfektný,keďže baterka vydrží dlho (vyše 4.5h). Fakt som nečakal že s ním budú také problémy, možno mám len vadný kus, ale čo som hľadal po nete tak ľudia zo servisu hovoria že im tie NB nosia ako na bežiacom páse. :facepalm: Zo subjektívneho hľadiska mi na ňom vadila len lingajúca baterka ktorú som podložil papierikom a prehýbajúci sa poklop displeja. Mne chlapík v servise povedal aby som sa modlil a odpálil sa do tretice aby mi vrátili peniaze a odporučil mi práve ten probook od HP, hliníková konštrukcia a zrejme mu ho tam často nenosia. Podľa recenzií mu však baterka vydrží o čosi menej ako Lenovu, a bude aj hlučnejší,ale spracovaním sa radí do vyššej triedy. Dodáva sa aj s HD+ displejmi,čo by mňa určite potešilo. Čo sa Aceru týka, nemám s ním skúsenosti. V dnešnej dobe sa všetko vyrába na kvantitu a je to len otázka kusu ktorý človek vychytí :rolleyes:

EDIT: www.notebookcheck.net/Reviews.55.0.html - tu zadáš parametre a nájde ti recenzie. Nemajú zrecenzované všetky modely,ale vieš si pohľadať podobný model (starší,trochu iná konfigurácia) čo na orientáciu stačí. Odporúčam pozerať len ich recenzie, externé nie sú tak podrobne spracované a bývajú v iných jazykoch :D
Lenovo ThinkPad Edge E520 (i5 2430M,4GB RAM,HD6630m,500GB HDD)
Používateľov profilový obrázok
filuS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ut 26. Aug, 2008, 13:14
Bydlisko: Presov, Slovakia

Re: pracovný notebook

Príspevok od používateľa filuS »

Ak si zakladas na kvalitnom prevedeni, co ti vydrzi caste prenosy, Acer by som vynechal a z toho, co som pocul, ako sa HP zahrievaju, tak ani im by som velmi neveril. V tvojom pripade by som bral jednoznacne tento http://www.alza.sk/lenovo-ideapad-z580- ... 330079.htm , relativne slusna grafika a velmi dobra kvalita konstrukcie.
Len tak na doplnenie - 3 roky som bezal na Acer-e, prenasal som ho v priebehu 2 rokov cca 2x do tyzdna, a drzi dodnes. Pred nedavnom som kupil novy model od Aceru, no akosi nemam to srdce s nim behat hore-dole, kedze nevyzera prave najodolnejsie. No pokial s nim nebudes luskat kokosove orechy, tak by ti aj Acer aj HP mal nejaku tu cestu vydrzat, ale rozhodne nie tolko, co to Lenovo.

EDIT: az teraz som si vsimol, ze to je ProBook , to je uz je o niecom inom. No aj tak, ta grafika mi tam dost vadi, GT630M je rozhodne lepsia volba.
Desktop
Spoiler: ukázať
Specs:
- AMD Ryzen 5 5600X + Noctua NH-U12S Chromax.black
- PowerColor Red Devil AMD Radeon RX 6700XT
- ASUS TUF Gaming B550M-PLUS
- Crucial Ballistix 32GB (4x8GB) 3600 MHz CL16
- Be Quiet! Pure Base 500DX Black + 5x Noctua fans
- Corsair RM650x + CableMod PRO ModMesh C-Series Kabel Kit (Black/Red)
- Samsung 970 EVO Plus 500GB + ADATA XPG SX8200 Pro 1TB
- Sound Blaster Z
OS: Windows 10 Home 64bit
Monitor: Zowie by BenQ XL2546K + Eizo FS2333
Peripherals:
- Logitech G PRO Superlight + Artisan Hien L Mid Wine Red
- Logitech G915 TKL (red)
- Audio-Technica ATH-G1WL
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4073
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: pracovný notebook

Príspevok od používateľa pepkopav »

Môžeš skúsiť aj niektorý z týchto dvoch nb.
http://www.alza.sk/dell-inspiron-7520-s ... 342973.htm
http://www.alza.sk/lenovo-ideapad-y570-d341847.htm
Oba sú to kvalitné nb. akurát Dell nemá numerickú klávesnicu ale má zas veľmi výkonný procesor i7:http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu ... 40+2.10GHz čím prekonáva i5 procesory o pekný kus a grafika má výkon na úrovni GT 640M.V benchmarku je 7730M hneď pod GT 640M.
http://www.notebookcheck.net/AMD-Radeon ... 678.0.html
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Používateľov profilový obrázok
pindiq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice,Staré mesto

Re: pracovný notebook

Príspevok od používateľa pindiq »

Od HP sa hrejú zrejme len paviliony, jeden mám doma od decembra 2008, je to externý radiátor,baterka na ňom nič nevydržala a teraz tam už ani nie je,lebo nemá žiadnu kapacitu. Až odíde noťas do tretice skúsim to s tým ProBookom ,je to takmer to mierne osekaná verzia elitebook-u
http://datacomp.sk/hp-probook-6570b-b6p ... 34195.html - lacnejšia varianta bez externej grafiky a slabší displej
http://datacomp.sk/hp-probook-6570b-b6q ... 34468.html - o čosi drahšie ale má grafiku ktorá vychádza z 6630m (tá v mojom Lenove, ako som spomínal rozbehal som na nej GTA 4) a má HD+ displej
Lenovo ThinkPad Edge E520 (i5 2430M,4GB RAM,HD6630m,500GB HDD)
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 868
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Re: pracovný notebook

Príspevok od používateľa Muhyng »

Skusal som pozriet Delly, ale tam nemam moznost zohnat nieco slusne za dobru cenu

Nakoniec to dopadlo trochu salamunsky - asi bude musiet stacit starsia generacia i5 s HD3000 ale aj s prepinatelnou grafikou AMD Radeon HD 7650M, ktora ma vykon priblizne na urovni nVidie 630M. Navyse disk je 750GB a cena priaznivejsia :-)

http://www.edsystem.sk/b6m54ea-probook- ... uct-444547
pindiq napísal:<a href="http://datacomp.sk/hp-probook-6570b-b6q ... 34468.html" ujs_linkifier="1">http://datacomp.sk/hp-probook-6570b-b6q ... 68.html</a> - o čosi drahšie ale má grafiku ktorá vychádza z 6630m (tá v mojom Lenove, ako som spomínal rozbehal som na nej GTA 4) a má HD+ displej
ten vyzera dobre, len je uz trochu drahy :(
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: pracovný notebook

Príspevok od používateľa newmi »

Si si vybral zrovna tie "najhorsie" znacky. Acer ani zadarmo, HP je slabota a u Lenova zalezi na modely. Ked chces notebook na pracu, tak by som nevahal investovat viac. Za cca 1000€ uz zozenies slusny DELL alebo Lenovo vyssej rady.

nie je to sice busisnes class ale napr. DELL
alebo Lenovo
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: pracovný notebook

Príspevok od používateľa Snake »

Ten ProBook, buď essentials alebo Business radu (4XXXs/6XXXb), prípadne EliteBook, ten je ale cenovo mimo myslím.

newmi: Ľ0Ľ :D





.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: pracovný notebook

Príspevok od používateľa newmi »

furt lepsie ako HP alebo Acer :-D
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
LordRainmaker
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Ne 06. Feb, 2005, 20:00

Re: pracovný notebook

Príspevok od používateľa LordRainmaker »

Citujem:
Oveľa zaujímavejšie je porovnanie podľa konkrétnych výrobcov. Najspoľahlivejšou značkou je podľa štatistiky Asus s priemernou trojročnou poruchovosťou 15,6 percent, nasledovaná Toshibou s takmer rovnakou poruchovosťou (15,7 percent). Ďalším v poradí je Sony (16,8 percent), Apple (17,8 percent) a Dell (18,3 percent). Prehľad uzatvára Lenovo (21,5 percent), Acer (23,3 percent), Gateway (23,5 percent) a prekvapivo na konci HP (25,6 percent).
Cely clanok:
http://vat.pravda.sk/komunikacia/clanok ... ajviac-hp/

ak je to do firmy ako pracovny NB, tak urcite by som bral DELL, ktory ti do 24hodin opravia vymenia NB.
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: pracovný notebook

Príspevok od používateľa _Mato_ »

NBD zaruku poskytuju vsetci traja vyrobcovia - HP, Lenovo aj Dell.

Osobne by som si vybral (opat) HP. Doma pouzivam Elitebook, v praci nejaky Latitude vyssej rady a Elitebook mi proste pride lepsi. Nemyslim teraz vykonove parametre, nakolko domaci notebook ma viac ako 3 roky :).

V kazdom pripade by som vyber zuzil na HP, Lenovo a Dell. Acer, Asus a podobne srandy do prace urcite nepatria.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: pracovný notebook

Príspevok od používateľa Snake »

:facepalm:
LordRainmaker napísal:Citujem:
Oveľa zaujímavejšie je porovnanie podľa konkrétnych výrobcov. Najspoľahlivejšou značkou je podľa štatistiky Asus s priemernou trojročnou poruchovosťou 15,6 percent, nasledovaná Toshibou s takmer rovnakou poruchovosťou (15,7 percent). Ďalším v poradí je Sony (16,8 percent), Apple (17,8 percent) a Dell (18,3 percent). Prehľad uzatvára Lenovo (21,5 percent), Acer (23,3 percent), Gateway (23,5 percent) a prekvapivo na konci HP (25,6 percent).
Cely clanok:
http://vat.pravda.sk/komunikacia/clanok ... ajviac-hp/

ak je to do firmy ako pracovny NB, tak urcite by som bral DELL, ktory ti do 24hodin opravia vymenia NB.
článok jak poď ma...

Aj to prerátavali na počet predaných kusov? HP predá ovela ovela viac notebookov než nejaký ASUS.

Stačí sa pozrieť na ich EliteBooky, ako sú na tom vyhotovením, ProBook je o triedu nižšie, pánty skoro rovnaké, nemá duracase ale hliníkové telo, taktiež si pozri ako je robený spodok ProBookov, ku všetkému vrátane chladenia sa dostaneš v priebehu pár sekúnd keďže to zakrýva jeden kryt.

Argumentovať hentakým článkom, že ťa hanba nefacká :rolleyes:
newmi napísal:furt lepsie ako HP alebo Acer :-D
Zrovnávať HP s Acerom? To myslíš vážne? :rolleyes: :facepalm:





.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: pracovný notebook

Príspevok od používateľa newmi »

snake - tak to si ma zle pochopil. Neporovnavam, HP je jednoznacne lepsie ako Acer :) ale imho horsie ako Dell alebo Lenovo, moj nazor + nejake skusenosti ;) Elitebook ma priatelka pracovny, (cca mesiac) ale este mi ho moc do ruky nedala, vyzera v pohode ale uvidime po roku :D
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 868
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Re: pracovný notebook

Príspevok od používateľa Muhyng »

Sa to tu nejako rozbehlo, ale notas je uz hodinu na stole :) Zatial je na nabijacke, este som ho nezapol. Vyzera velmi pekne, masivne. Jablko z jedneho kusa hliniku to sice neni, ale sak cena tomu zodpoveda :) Robit nejake siahodlhe zavery zatial asi nema zmysel, uvidime ako bude spokojny uzivatel po pol roku realneho pracovneho nasadenia.
Snake napísal:Stačí sa pozrieť na ich EliteBooky, ako sú na tom vyhotovením, ProBook je o triedu nižšie, pánty skoro rovnaké, nemá duracase ale hliníkové telo, taktiež si pozri ako je robený spodok ProBookov, ku všetkému vrátane chladenia sa dostaneš v priebehu pár sekúnd keďže to zakrýva jeden kryt.
Tu by som poprosil na nejaky link na servisny manual alebo aspon strucne objasnit, ako sa da dostat do podpalubia. Mal som ho hore nohami a nevidel som ziadne srobiky, vlastne okrem dvoch vetracich prieduchov, 4 noziciek a baterky tam neni nic. Alebo su srobiky schovane pod 4 gumenymi "zaslepkami" (zhruba v rohoch notebooku)? Lenze tie gumene zaslepky nie su v tom kuse, ktory sa ma oddelovat, dokonca ani nie uplne tesne pri nom.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: pracovný notebook

Príspevok od používateľa newmi »

a ktory si teda kupil?
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438

Návrat na "Nákupná poradňa"