dva systemy linux a win xp

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
marekmikita
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut 24. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: presov

dva systemy linux a win xp

Príspevok od používateľa marekmikita »

caute ludia potrebujem poradit mam 40gb disk a mam na nom win xp ale chcem si dat linux uz som si aj stiahol z netu debiana ale neviem ako dalej poradte mi.
Používateľov profilový obrázok
dema
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Pi 17. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Ružomberok

Príspevok od používateľa dema »

nainstaluj win, pri instalacii win rozdel disk
a potom si nainstaluj linux na druhy oddiel disku
Používateľov profilový obrázok
marekmikita
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut 24. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: presov

Príspevok od používateľa marekmikita »

no ide o to ze winxp som tu uz mal teraz si hcem dat linuxa a disk som rozdelil pomocou partition magic
Používateľov profilový obrázok
dema
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Pi 17. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Ružomberok

Príspevok od používateľa dema »

tak teraz ti neviem poradit ci ten partition magic rozdeli hdd len pod win alebo ako :?
ja by som pustil nanovo instalaciu win a tam by som rozdelil ten hdd a po nainstalovani win by som nainstaloval linux na druhy oddiel disku
tak som to ja robil kedysi...
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Jerry »

Treba ten disk rozdelit bud Linuxom, alebo windowsovim sposobom pri instalacii ... Je velmi pravdepodobne, ze Ti nebude bud win, alebo Linux brat to rozdelenie ... Nie je to prvy krat co by to neslo a ani sa neodporuca delit disk z windowsu ...
Používateľov profilový obrázok
andynko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2003, 08:00
Bydlisko: Martin

man

Príspevok od používateľa andynko »

SAKRA sa to tu riesilo dusanovsky 100x krat

1. cez partition magic si vytvor z particie, kde mas win druhu PRIMARY particiu, cize musis mat obe primary, ta win je bootovacia

2. pri boote tam hod boot linuxu cd a instaluj... on si vytvori boot loader a tam si budes moct nastavit, ci chces ist do winu a ci linu...
Používateľov profilový obrázok
CrakeN
Ban
Ban
Príspevky: 995
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: MALACKY (16)

Príspevok od používateľa CrakeN »

takto, ako iste vies, linux potrebuje swapovaci priestor, najlepsie 1 GB ... teda mal by si mat 3 particie ... jednu pre win, naformatovanu ako NTFS, druhu swap priestor 1 GB, a tretiu linux boot ... vsetko sa da jednoducho spravit pod linuxackou instalaciou ... :wink:
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

predtym doporucujem defragmentovat disk kde sa chystas nahodit linux. ak je to tam kde mas win, tak po instalacii tuxu a opetovnom spustani winu ti akurat vyhodi chybu konzistencie disku, preveri to a fachcis dalej pod oknami alebo pod linuxom. pohodicka smakovicka :wink:
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
diablik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 590
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa diablik »

preboha ludia naco tak zlozito?+ samozrejme porusime nejaky ten zakon (crack na PM) no ved preco nie aj ked to ide jednoduchsie? :wink:
postup: mas nainstalovany windows. jo? ma uz disk rozdeleny na particie?(je jedno ci primarnu alebo logicku)-ano? potom strc do mechaniky cd s tucniakom. nie? potom strc do mechaniky cd s tucniakom.
postupuj v instalacii az po krok "rozdelenie disku" (dobre by bolo napisat ake distro mas. v tomto sa trochen lisia) zapojit zdravi rozum a vytvorit si bud
a)na uz vytvorenej particii dva oddiely (SWAP-vo velkosti ram pamate, a samotny oddiel "/" alebo "/root".)
b) na volnom mieste v disku s winxp si vytvorit dva oddiely (SWAP-vo velkosti ram pamate, a samotny oddiel "/" alebo "/root".). neboj nic tux je dost inteligentny na to aby ti neprepisal windowsacke udaje(pokial ich nemas rozhadzane na celom disku....skus predtym defragmentovat disk aby sisi bol uplne isty....)
a len tak BTW. je tu uz vytvoreny thread LINUX
...Wigwam is like linux, no gate, no windows and apache inside...

I like Tux.

Návrat na "Operačné Systémy"