NAS,WiFi,sieť,prepojenie...POMOC

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: NAS,WiFi,sieť,prepojenie...POMOC

Príspevok od používateľa newmi »

S NASkom skusenosti nemam, to ti moc neporadim ale ohladom tej komunikacie, vsetko pojde cez router cez wifinu, takze tam nemusis mat obavy. Akurat NAS pojde cez kabel do routera.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: NAS,WiFi,sieť,prepojenie...POMOC

Príspevok od používateľa newmi »

myslim, ze by stacil aj tento
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
esso82
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Ne 27. Sep, 2009, 12:54

Re: NAS,WiFi,sieť,prepojenie...POMOC

Príspevok od používateľa esso82 »

ja mam WD MyBook World Edition .... som s tym spokojny aj ked je to pomale, ale na busyboxe sa da doinstalovat vsetko takze mne staci

ten synology co mas v hladaciku je urcite vykonnejsi ako ten WD, ma aj USB rozhranie ale je bez disku, takze tam musis pocitat este s tym, ze treba dokupit aspon jeden disk

ten router je OK, ale uz tam mas myslim vymyslene 4 pripojenia cez ethernet, tak moze byt problem keby si chcel v buducnosti pripojit nieco dalsie (telku, dalsiu hernu konzolu, HTPC, ...) tak mozno by nebolo od veci porozmyslat nad nejakym 8 portovym ak riesis tak ako ja vsetko cez kable

EDIT: k tomu spojazdneniu ... riesit nic netreba, len to tam napichas a NAT, DHCP server a UPnP sa o vsetko postaraju, najlepsie ale ak si rezervujes pre NAS IP adresu a na nom nastavis nejaku pevnu - lahko zapametatelnu, lebo to budes mozno casto vyuzivat (ja mam na svojom 192.168.0.100) na pripojenie k bt klientovi, pripojenie z internetu a podobne
Laptop: Dell Inspiron 15R 5537, SolydK 64-bit
Fón: SONY Xperia Z1 Compact Lime
Tablet: Lenovo Yoga 10HD
esso82
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Ne 27. Sep, 2009, 12:54

Re: NAS,WiFi,sieť,prepojenie...POMOC

Príspevok od používateľa esso82 »

no to ze to ma 10/100 pripojenie neznamena ze to pojde 100 mega za sekundu .. ono to zalezi hlavne na samotnej rychlosti NASu - CPU, FSB, chipset ... a My Book Live ma prenosovu rychlost okolo 50 MB/s co zase neni zle, ten synology moze byt tak o 10 MB/s rychlejsi
Laptop: Dell Inspiron 15R 5537, SolydK 64-bit
Fón: SONY Xperia Z1 Compact Lime
Tablet: Lenovo Yoga 10HD
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: NAS,WiFi,sieť,prepojenie...POMOC

Príspevok od používateľa newmi »

jake 8 portove wifi? :?: na wifi si napojis zariadeni kolko chces. 4 LAN porty ti bohate stacia na routery, aj tak sa teraz vsetko trepe cez wifi, prinajhorsom dokupis switch.

100 znamena 100megabit/s a to mas 12,5megabyte/s. A preto by bolo dobre napojit NAS cez gigabitovy port. Pc by som tiez dal cez kabel, a mozno aj PS3 a ostatne (ntb, mobil) by som kludne riesil cez wifi

ohladom routera, jasneee, aj ten by stacil :)
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
esso82
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Ne 27. Sep, 2009, 12:54

Re: NAS,WiFi,sieť,prepojenie...POMOC

Príspevok od používateľa esso82 »

externe HDD cez USB alebo eSATA myslis? .. to je urcite rychlejsie ako NAS po sieti, ale ...

pri NASe mas ovela viac moznosti, uz len to ze bez problemov nan pristupis z hociktoreho pocitaca, (a hociakeho OS) takze z jedneho PC nahras na NAS film, PC vypnes a potom zapnes PS3 a prehras si film na telke priamo z NASu, dalsia vymozenost je bittorent klient priamo na NASe ... iba nahadzes linky, vypnes PC (setris elektriku) a NAS to stahuje dalej, podobne aj pyLoad (rapidshare a dalsie hostingy - stahovanie bez platenia)

s routerom si starosti nerob, na to postaci hociaky, samozrejme cim viac zariadeni chces po kabli, tym viac portov potrebujes
Laptop: Dell Inspiron 15R 5537, SolydK 64-bit
Fón: SONY Xperia Z1 Compact Lime
Tablet: Lenovo Yoga 10HD

Návrat na "Siete"