Padanie Internetoveho pripojenia

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
MAHORELAS
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 140
Dátum registrácie: Št 31. Júl, 2008, 20:01
Bydlisko: Partizanske

Padanie Internetoveho pripojenia

Príspevok od používateľa MAHORELAS »

Zdravim Pani

Už si neviem rady,problem je nasledovny: Net mi pada každych 40-60min a to iba na 5-10sec a tak stale dookola.
Moje opatrenia: poskytovatel dal novy switch do vchodu kvoli tomu padaniu,aktualizoval som router aj sietovku,chipset.
No pada to stale.Mam podozrenie ze sa dosrala sietovka na doske jak to mozem overit ci je ok alebo nie?
CPU:Intel Core 2 Duo E6400 @ 2.13GHz overclock 3.00GHz//RAM:4GB DDR2 Kingston 800Mhz//MB:GIGABYTE GA-EP35-DS3L//GPU:Saphire 5850//HDD Hitachi HDT7250 250 GB//Zdroj:Corsair TX650W
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Padanie Internetoveho pripojenia

Príspevok od používateľa AmOK »

Kup si za 5€ sietovku do pci, pripadne pci-e, ak nemas pci, len tie su trosku drahsie, alebo si od niekoho pozicaj a skus to s nou. Onboard sietovku zakaz. Pripadne skus u seba iny pc, alebo svoj u niekoho ineho.
Moze ti to padat aj koli smejd routru.. Netusim co mas za HW, ani akeho pokytovatela netu, teda ci je ten router bezpodmienecne nutny k pripojeniu. S inou sietovkou je to najjednoduchsie, ale nevyluci to chybu chipsetu a MoBo, len chybu onboard sietovky.
Používateľov profilový obrázok
MAHORELAS
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 140
Dátum registrácie: Št 31. Júl, 2008, 20:01
Bydlisko: Partizanske

Re: Padanie Internetoveho pripojenia

Príspevok od používateľa MAHORELAS »

zcela urcite je to router pripojil som tam aj ine zariadenia nahodi pingplloter vsade a pada to na kazdom zariadeni.Takze otazka znie co s routerom TP-LINK TL-WR340G asi kupit novy ze,aku znacku odporucate?alebo aky model.
CPU:Intel Core 2 Duo E6400 @ 2.13GHz overclock 3.00GHz//RAM:4GB DDR2 Kingston 800Mhz//MB:GIGABYTE GA-EP35-DS3L//GPU:Saphire 5850//HDD Hitachi HDT7250 250 GB//Zdroj:Corsair TX650W
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Padanie Internetoveho pripojenia

Príspevok od používateľa Snake »

Mikrotik :)





.
Používateľov profilový obrázok
MAHORELAS
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 140
Dátum registrácie: Št 31. Júl, 2008, 20:01
Bydlisko: Partizanske

Re: Padanie Internetoveho pripojenia

Príspevok od používateľa MAHORELAS »

takže u mna je všetko OK,a ani ISP nevie prečo to pada,že vraj to može byt kablom.Čo sa mi nechce verit.Takže je to furt dosrane a nikto nevie prečo...
CPU:Intel Core 2 Duo E6400 @ 2.13GHz overclock 3.00GHz//RAM:4GB DDR2 Kingston 800Mhz//MB:GIGABYTE GA-EP35-DS3L//GPU:Saphire 5850//HDD Hitachi HDT7250 250 GB//Zdroj:Corsair TX650W
esso82
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Ne 27. Sep, 2009, 12:54

Re: Padanie Internetoveho pripojenia

Príspevok od používateľa esso82 »

ja som mal ten isty problem na tel. linke, odkedy som presiel na optiku je to OK ... a to som skusal nove sietovky, routere, nic nepomohlo ... moje podozrenie pada na kable aj z toho dovodu ze viac ludi z tej oblasti ma ten isty problem ...

takze tie kable by som az tak nevylucoval
Laptop: Dell Inspiron 15R 5537, SolydK 64-bit
Fón: SONY Xperia Z1 Compact Lime
Tablet: Lenovo Yoga 10HD
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Padanie Internetoveho pripojenia

Príspevok od používateľa AmOK »

Kable, pripadne zaoxidovane konektory na kabloch, susedia...
Sestra mala asi rok problem s netom od UPC. 5x tam bol technik, menili modem, merali vsetko mozne aj nemozne. Nakoniec som otvoril listu na chodbe a pocerny obcania z vedlajsieho bytu, kde boli v podnajme, boli na brutala napajkovany na jej koax. Kabel mal totalne rozhodenu impedanciu a netusim, v com koncil vo vedlajsom byte.. Technik akurat prisiel odomknut rozvodnu skrinku, kym som natiahol novy koax.
Co si nezistis a nespravis sam, to ani 5 dementnych technikov nevyriesi, kym platis a nechystas sa vypovedat zmluvu. :furious2:
Používateľov profilový obrázok
MAHORELAS
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 140
Dátum registrácie: Št 31. Júl, 2008, 20:01
Bydlisko: Partizanske

Re: Padanie Internetoveho pripojenia

Príspevok od používateľa MAHORELAS »

Nakoniec to bolo dojebane u nich , mali tam zapojeny stary router s tou istou IP ako mal ten fungujuci :D
CPU:Intel Core 2 Duo E6400 @ 2.13GHz overclock 3.00GHz//RAM:4GB DDR2 Kingston 800Mhz//MB:GIGABYTE GA-EP35-DS3L//GPU:Saphire 5850//HDD Hitachi HDT7250 250 GB//Zdroj:Corsair TX650W

Návrat na "Siete"