Otázka ohľadom napájania bezdrôtových myší...

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Disketa
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Po 05. Dec, 2011, 19:59

Otázka ohľadom napájania bezdrôtových myší...

Príspevok od používateľa Disketa »

Zaujímalo by ma, aký je rozdiel vo funkčnosti bezdrôtovej myši, ak niektoré sú napájané 2xAAA, niektoré 2xAA a niektoré dokonca 1xAA. Ide o výdrž danej myši? Alebo prečo to tak je?

Okrem toho by ma zaujímalo, ako často treba meniť batérie v bežnej optickej bezdrôtovej myši.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6771
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Otázka ohľadom napájania bezdrôtových myší...

Príspevok od používateľa molnart »

vseobecne viac alebo vacsie baterky poskytuju vacsiu vydrz, ale to nemusi nevyhnutne znamenat ze myska ktora ma 2 AA baterie vydrzi dlhsie ako ta co ma jednu AAA. Mozu byt dost velke rozdiely v energetickej narocnosti jednotlivych mysiek.

Tak z vlastnej skusenosti, co ti viem povedat mam Logitech M705, ktora ma deklarovanu vydrz na jednu baterku 3 roky, co asi celkom zodpoveda realite. Mam ho cca roky, baterky som menil dva razy, ale nikdy to neboli uplne nove. Napriklad sa mi stalo, ze mi klavesnica uz nesla z dovodu slabych bateriek, tie baterky som dal do mysky a tam mi isli este mesiac a pol.

Predtym som mal LOgitech LX7, tam som daval nabijatelne baterky, tie dom nabijal zhruba raz za 2-3 mesiace.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Disketa
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Po 05. Dec, 2011, 19:59

Re: Otázka ohľadom napájania bezdrôtových myší...

Príspevok od používateľa Disketa »

Ďakujem za odpoveď.

Takže čo je lepšie, 2xAAA alebo 1xAA ? Jedná sa o nenáročnú (bežnú) optickú myš.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6771
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Otázka ohľadom napájania bezdrôtových myší...

Príspevok od používateľa molnart »

tym by som sa vobec neriadil. ber tu ktora ti vyhovuje, skus pozriet nejake recenzie, napr. nazory pri polozkach na stankach ako amazon alebo newegg byvaju velmi uzitocne...
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Otázka ohľadom napájania bezdrôtových myší...

Príspevok od používateľa AmOK »

2ks AAA baterii ma zhruba rovnaky objem, ale pri rovnakej technologgi o kusok mensiu kapacitu ako 1ks AA. Plati pre nabijatelne akumulatory, aj alkalicke baterie.
Realna vydrz mysi je vsak vecou technologie el. obvodov v nej, ako bolo povedane. 1AA mys moze vydrzat pokojne kratsie, aj ked bude mat k dispozicii viac energie.
Napriek tomu, je stale vyhodnejsie mat mys na 1ks AA, lebo cena 2ks AAA je zhruba dvojnasobna! ;)
Priklad: http://www.edigital.sk/Baterie/AA_bater ... -c320.html vs http://www.edigital.sk/Baterie/AAA_bate ... -c321.html
Aj keby myska s 1AA zrala o 30-40% viac, co je dost prehnane stale sa to oplati, az do +49% spotreby voci 2AAA, co je uz fakt absurdne. :rolleyes:
Dalsia vec v neprospech 2AAA je, ze pri dvoch bateriach mas vacsiu sancu (v podstate istou), ze jedna sa vybije o nejaky cas skor. Moze to byt par dni, ale aj tyzdnov.. Vymienat ale musis obe naraz. To iste plati o kontaktoch, prechodovom odpore. Vyrobnej vade, atd.. Pomer je 1:2 v neprospech 2AAA.
Posledna vec ku spotrebe mysi. RF mysi maju o chlp mensiu spotrebu, ako Bluetoth. Preto ma vacsina Bluetoth mysiek 2AA baterie, alebo vlastny akumulator.
Aj tak si myslim, ze mys bez chvosta uz nie je mys! :rofl:

Návrat na "Nákupná poradňa"