Sieťová karta - WiFi

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Sieťová karta - WiFi

Príspevok od používateľa QuaDko »

Zdravím

Takže mám tu jednoduché požiadavky po dlhom čase som sa rozhodol dať dokopy môj "stroj" a potrebujem tam dať obyčajný prjímač na WiFi a neviem si stále vybrať.

Moje požiadavky ?
- jednoduchý za celkom slušnú cenu
- Môže byť aj USB aj PCI
- Z alza.sk (objednávam odtial ostatné veci)


To je asi tak vše vopred ďakujem :-)
Working on
Používateľov profilový obrázok
Martin_RAZER_SVK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 888
Dátum registrácie: Po 06. Aug, 2012, 20:24
Bydlisko: Lazy pod Makytou

Re: Sieťová karta - WiFi

Príspevok od používateľa Martin_RAZER_SVK »

na akú cca vzdialenosť ? lepši by bol kabel :D či to ma byť na to aby si sa mohol pripojiť s mobilom/notebookom na net ? a tým usb by som sa radšej vyhol :-D
CPU i5 4670k 4.2GHz,MB MSI Z87 MPOWER, RAM2x4GB KINGSTON HyperX Performance 2400Mhz Cl11 ,GPU Asus EHD5870+EK FC5870,D5 + Alphacool TOP, EK Supreme HF, 2x480 Alphacool Nexxxos UT60/XT45, case CM HAF X,PSU Seasonic x-650
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: Sieťová karta - WiFi

Príspevok od používateľa QuaDko »

No samozrejme že by bol kábel najlepší ale nedočiahne mi je to na druhej strane domu preto tam musím dať tú WiFi kartu aby som tam mal net (naťahovať kábel cez 2 poschodia domu sa mi nechce ;D)
Working on
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Sieťová karta - WiFi

Príspevok od používateľa newmi »

Martin_RAZER_SVK napísal:na akú cca vzdialenosť ? lepši by bol kabel :D či to ma byť na to aby si sa mohol pripojiť s mobilom/notebookom na net ? a tým usb by som sa radšej vyhol :-D
Netrep! Preco by sa im mal vyhybat? Ked daco take napises, tak napis aj dovod!

Praveze to usb je najelegantnejsie riesenie. Ked mas pc dakde dole pri stole a este ti tam zavadzia samotna konstrukcia stola, tak ti staci obycajny predlzovaci usb kablik a nemas problem so signalom. Druha vec, neobsadzujes slot na doske, nezaberas miesto v skrini,...

Treba si zvazit, cez co vsetko ten signal bude musiet ist, lebo lahko sa moze stat, ze stacia 2-3 hrubsie steny, nejaka ta skrina a mas po signale.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: Sieťová karta - WiFi

Príspevok od používateľa QuaDko »

Veď presne práve preto sa neviem rozhodnúť medzi USB a normálne PCI, pretože WiFi router mám na druhom poschodí a počítač ide dole, sú to asi 2 hrubé steny čiže signál je slabý ale rozmýšlam že kúpim ešte ( http://www.alza.sk/huawei-ws320-d273297.htm ) predsalen zosilní to signál na dolnom poschodí a dočiahne to aj tam kam to nedosiahlo.

Keby môžem poprosiť skúske dať aj priamy link, celkom to už ponáhla a stále sa neviem rozhodnúť a myslím že tu na fóre je dosť profíkov čo mi veľmi dobre poradia ;)
Working on
Používateľov profilový obrázok
r1z1ko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: St 06. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Sieťová karta - WiFi

Príspevok od používateľa r1z1ko »

Neviem nad čím rozmýšlal...predpokladám že mobil s Wifi máš tak vyskúšaj či tam máš slušný signál s aspoň akou takou rezervou a keď áno...tak wifikarta s anténou bude úplne v pohode. Ak máš strach, tak zober ten USB, ktorý môžeš rozmiestnovať hocikam ako tu bolo napísané...
CPU: Intel E8200 @3.2Ghz/1.1V - Freezer 7Pro «|» MB: ASUS P5K SE «|» VGA: GB 4850 «|» HDD: M4 64GB, SAMSUNG F1 1TB «|» RAM: OCZ 2x1GB 800Mhz Special Ops Edition+ 2x1GB red A-DATA «|» Mechanika: 1, NEC DVD-RW ND-3540A 2, SAMSUNG DVD-RW SH-S203P «|» Mouse: Logitech MX518 «|» Monitor: Benq G2222HDL «|» Headphone: Sennheiser eH 250

Návrat na "Nákupná poradňa"