garancia vady

Všetko o reklamáciách a skúsenostiach s predajcami ...
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3760
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

garancia vady

Príspevok od používateľa lezgy »

taka tema...pre mna celkm zaujimava

predajca preda vec
vyskytne sa chyba, opakovana x nasobna reklamacia nepomaha
napr konkretny priklad- blikanie engine check v automobile

vyjadrenie predajcu

- jazdite na stvorke vo vyssich otackach alebo tankujte 98cku -MOZNO to pomoze ... :rep:
- je to vyrobna vada motora, CP zle vyhodnocuje uzavretie ventilu

moj nazor laika

- mne vadi jazdit na stvorke a z dlhodobeho hladiska skvarit agregat na 3000ot, resp dialnica 4500ot :facepalm:
- mne vadi ze mi to tam blika kedze tomu neverim ze je to neskodne a NEMA VPLYV NA podmienky jazdy
co ked zadrem valec napr.... atd

kto rozhodne ci je tato vada, vada braniaca riadnemu pouzivaniu motora a na zaklade coho??

predajca mi na moju otazku odpovedat nevedel, takisto mi nevie dat odpoved co v pripade ked budem ziadat vymenu /motora-auta- kedze ja na 4rke jazdit nemienim, a liat drahu 98 ktora samozrejme nepomaha, nebudem

pouzil som konkretny priklad, sory ze tu nemam nieco v PC problematike
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
scpeter1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1352
Dátum registrácie: Ne 13. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava,Lincianska

Re: garancia vady

Príspevok od používateľa scpeter1 »

SOI rozhodne....
Lenovo IdeaPad y560,120GB Samsung 840 SSD,VU+Uno 4K SE,Samsung Galaxy Note 4,root,UPC Fiber Power 130/10
Používateľov profilový obrázok
MaTToS
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: St 24. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava , Petrzalka

Re: garancia vady

Príspevok od používateľa MaTToS »

SOI nie, ale znalec a nasledny sud ano .

Kontrola spôsobu vybavenia reklamácie nespadá do kompetencie SOI.

Ak spotrebiteľ so spôsobom vybavenia, resp. výsledkom reklamácie nie je spokojný, s predávajúcim sa nijakým spôsobom nedohodne a vznikne medzi ním a predávajúcim spor, rozhodovať v ňom môže výlučne vecne a miestne príslušný súd v rámci občiansko – právneho konania.

Takze ak ti vybavili reklamaciu tym ze mas zmenit spôsob jazdenia tak mozes kontaktovat znalca, vyrobcu a nasledne pravnika a sud .A samozrejme si kupit este druhe auto aby si toto mohol na cas sudneho konania cca. 3 roky, odstavit do garaze .
V pohode su nase zakony no nie ?

Aby sa nepovedalo ze SOI je uplne nanic, tak SOI riesi jednu jedinu vec a tou je :

Vybavenie reklamácie nesmie trvať dlhšie ako 30 dní.

Výlučne túto procesnú – administratívnu stránku reklamácie môže riešiť SOI.

Predajca to môze obist velmi jednoducho nakolko aj zamietnuta reklamacia sa povazuje za vybavenu takze na 29ty den staci vypisat protokol a poslat ho pisomne na adresu zakaznika stym ze reklamacia je zamietnuta - tympadom je to zo zakona vybavene . Samozrejme v pripade reklamacie auta posle protokol pisomne, nebude postou posielat auto :(
Diablo III BattleTAG : MaTT#2599

Návrat na "Reklamácie a paragrafy"