AMD/ATi Eyefinity

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
djmark
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Po 17. Mar, 2008, 14:00

Re: AMD/ATi Eyefinity

Príspevok od používateľa djmark »

No díki moc, ale musím kuknúť či nemajú niečo také tuto v Trenčíne, bo to chcem už dnes. A ked nie, tak to objednám z tvojho linku. Díky moc. A ty tiež používaš Eyefinity?
Používateľov profilový obrázok
djmark
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Po 17. Mar, 2008, 14:00

Re: AMD/ATi Eyefinity

Príspevok od používateľa djmark »

valistar napísal:za predpokladu ze redukciu mini dp -> DP si dostal ku karte
jj tú redukciu tam mám na šťastie :)
Používateľov profilový obrázok
djmark
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Po 17. Mar, 2008, 14:00

Re: AMD/ATi Eyefinity

Príspevok od používateľa djmark »

ešte keby niekto tiež nevedel ako to všetko pozapájať:
http://www.ddworld.cz/aktuality/perifer ... zdeho.html
Používateľov profilový obrázok
Ryko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 346
Dátum registrácie: St 16. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Demjata

Re: AMD/ATi Eyefinity

Príspevok od používateľa Ryko »

Mam jeden otravny problem s eyefinity. Pouzivam aktualne ovladace 12.8, graf.karta Sapphire 7950 FLEX, ktora umoznuje zapojene troch monitorov cez DVI. Mam ich takto aj pripojene, vsetky rovnake, full HD rozlisenie.

Od zaciatku sa mi ale stava, ze jeden z monitorov nechce nebehnut v plnom rozliseni 1920x1080, ale len na 1600x1200. Vacinou pomoze restart PC, niekedy opakovany...

Nemali ste niekto podobny problem, pripadne neviete kde by mohola byt chyba? Vdaka za rady.
STAVIAM NOVY PC PRE VR K VALVE INDEX NA PLATFORME AMD. Stare CPU: Intel i5 3570K, Socket 1155 LGA, chladic: Scythe Infinity, MB: ASRock Z77 Xtreme4, RAM: Kingston 16GB KIT DDR3 2400MHz HyperX, GK: Gigabyte nVidia GTX 1070 8GB OC , HDD: SSD Samsung 850 Evo 500GB + SSD Crucial MX100 256GB + 1TB Seagate + 1TB WD, zvuk: X-Fi Xtreme Music, zdroj: CORSAIR HX 850W, klavesnica: Zboard, mys: Logitech MX518, LCD: 3x24" Iiyama Prolite B2475HDS, Case: Tt Armor
Používateľov profilový obrázok
djmark
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Po 17. Mar, 2008, 14:00

AMD R7870 a Eyefinity

Príspevok od používateľa djmark »

Cawte. Chcem sa spýtať, potrebujem na túto grafiku MSI R7870 Twin Frozr 2GD5/OC
http://www.pcnakup.sk/predaj/21654/MSI- ... r-2GD5-OC/
Aktívny kábel na pripojenie 3x 1920x1080 Eyefinity?
Lebo na verziách 6000 a 5000 som potreboval, len chcem presedlať na túto novšiu grafiku.
Budem ho teda potrebovať alebo len napojím 3monitory a normálne mi budú fungovať?
Používateľov profilový obrázok
Xenon
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2295
Dátum registrácie: St 20. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: AMD/ATi Eyefinity

Príspevok od používateľa Xenon »

Pokiaľ viem, tak sedmičková rada už nepotrebuje mať jeden monitor pripojený cez DisplayPort, takže to skrátka len napojíš napríklad na 2xDVI + 1xHDMI.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Pentium Dual-Core E2220 @ 3.2GHz cooled by Noctua NH-U12P MB: ASUS Rampage Formula GRAFIKA: Sapphire ATI Radeon HD3870 512MB GDDR4 + Sapphire ATI Radeon HD3850 512MB GDDR3 in CrossFireX RAM: 8GB DDRAM2 800Mhz Corsair XMS2 4-4-4-12 AUDIO: ASUS Xonar DX -> Ultimate Ears Triple.Fi 10 Pro PSU: Fortron SAGA 450W (peak 500W) LCD: LG L1953TR 19"
Používateľov profilový obrázok
ps47
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 998
Dátum registrácie: So 30. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: SK,Bratislava

Re: AMD/ATi Eyefinity

Príspevok od používateľa ps47 »

urcite nie. cez "stare" konektory max dva monitory, treti a pripadne dalsie musia ist cez displayport. dobra sprava je ze pokial nepojdes s rozlisenim nad fullhd, postaci ti pasivny adapter (toto v podstate robi flex edition od sapphire - na karte je rovno integrovany pasivny adapter z dp na dvi).
3Dfx Helppage/Game Guide

Všetko čo predávam v bazári predávam aj inde, pokial nie je uvedené inak.
Používateľov profilový obrázok
Xenon
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2295
Dátum registrácie: St 20. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: AMD/ATi Eyefinity

Príspevok od používateľa Xenon »

Aha, áno, ospravedlňujem sa. Ak chceš 3 a viac monitorov, tak potrebuješ aj DisplayPort. :-)
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Pentium Dual-Core E2220 @ 3.2GHz cooled by Noctua NH-U12P MB: ASUS Rampage Formula GRAFIKA: Sapphire ATI Radeon HD3870 512MB GDDR4 + Sapphire ATI Radeon HD3850 512MB GDDR3 in CrossFireX RAM: 8GB DDRAM2 800Mhz Corsair XMS2 4-4-4-12 AUDIO: ASUS Xonar DX -> Ultimate Ears Triple.Fi 10 Pro PSU: Fortron SAGA 450W (peak 500W) LCD: LG L1953TR 19"
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Eyefinity s HD7970 + GTX570

Príspevok od používateľa SpQx »

Prajem pekný deň tu prítomným prspievateľom :-)
Ospravedlňujem sa za zakladanie nového vlákna, ale forum je veľmi rozsiahle a ťažko sa to číáta všetko ajkeď je použitý vyhladaač :-)
TAkže, mám takú menšiu problematiku.
Dnes Si idem pre 2 monitory a HD7970 od sapphire.
Len v prá prispevkoch som čítal, že je niekedy problémové zapojiť eyefinity, že je k tomu potrebný display port, ale v tomto nemám celkom jasno, čo mám presne kúpiť, dkúpiť k tomu :-)
ďalšia vec, je, že či môžem v druhom PCIE slote zapojiť GTX570 napr. pre fyziku a či to bude mať vôbec zmysel :-)
Procesor mám i7-3930K snáď to utiahne :-)
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Eyefinity s HD7970 + GTX570

Príspevok od používateľa dexterav »

570GTX na fyzyku nemá zmysel, hlavne bude žrať viac ako HD7970 :D
takisto physx nepôjde na AMD +NV uot of box ale musíš niečo poštelovať a tak
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3007
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: AMD/ATi Eyefinity

Príspevok od používateľa yesper »

Presunute sem. Zoznam dolezitych threadov v sekcii najdes tu http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... =4&t=74941, to len aby nevznikali duplicitne temy.

co potrebujes vediet o eyefinity -> http://www.amd.com/us/products/technolo ... quirements
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: AMD/ATi Eyefinity

Príspevok od používateľa SpQx »

Ďakujem za preloženie.
Setup už mám doma, 7970 ide ako ako má, už mám aj 3 identické monitory ... lenže ...
Zapojenie HDMI + DVI + VGA nefunguje ... DVI kábel ďalší sa mi niekde zapatrošil takže o pár minút si idem zaobstarať.
Malo by som fungovať s HDMI DVI DVI zapojením, ale je nevyhnutné použiť TEn DP? Na monitoroch nemám DP, takže ak cez DP tak prevodníkom ale aktívny som nikde nenašiel :-/
Používateľov profilový obrázok
ps47
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 998
Dátum registrácie: So 30. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: SK,Bratislava

Re: AMD/ATi Eyefinity

Príspevok od používateľa ps47 »

pokial nemas FLEX edition kartu od sapphire, tak ano, budes musiet pouzit jeden displayport. plus musis mat win7, pod xp a vistami eyefinity (2.0) nefunguje. ak su monitory fullhd alebo mensie, mala by ti stacit pasivna redukcia (ku karte sa jedna obvykle dava), napr http://www.alza.sk/oem-displayport-m-dv ... 375371.htm (ak mas fullsize displayport).
3Dfx Helppage/Game Guide

Všetko čo predávam v bazári predávam aj inde, pokial nie je uvedené inak.
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: AMD/ATi Eyefinity

Príspevok od používateľa SpQx »

Dakujem za odpoved, objednal som si teda kapel z dp na hdmi a tiez kabel z dvi do hdmi, tufam ze to tak fungovat bude, alebo rovno vyhodim cez okno vsetky monitory .... nechape naco to tqkto komplikuju ... mimochodom nechce nieko z vas to gtx 570?
Používateľov profilový obrázok
ps47
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 998
Dátum registrácie: So 30. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: SK,Bratislava

Re: AMD/ATi Eyefinity

Príspevok od používateľa ps47 »

vyzadovalo by to dalsie suciastky na karte = vyssia cena za nieco, co drviva vacsina ludi nevyuzije, tzn, do standardnej karty to nema zmysel davat - presne na to je tu FLEX edition, ktora ma adapter integrovany (a cenu patricne navysenu). ak si vopred vedel ze nebudes mat monitor(y) s display portom, automaticky si mal kupovat FLEXku.

pokial si este v casovom limite (7 prac dni), mozno by stalo za to standardnu kartu vratit, a zobrat FLEX.
3Dfx Helppage/Game Guide

Všetko čo predávam v bazári predávam aj inde, pokial nie je uvedené inak.

Návrat na "Grafické karty"