ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
KatjushaMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 845
Dátum registrácie: Pi 10. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Praha/Prešov/Bratislava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa KatjushaMan »

no horsie ze furt ked som sa informoval som bol na hlavnej.


Dnesne vyjadrenie uplne ine ako vsetky ostane:


1. poziadaly ste o prestup skor ako skoncila viazanost.

Vravim ano ale s tym ze doba kedy vsltne mala koncit prestupova viazanost bola uz za casom kedy mne trvala platnost a na co som sa ich uz skor pytal vsetko bolo v poriadku dnes uz nie

2. cely balik sa neda presniest

vravim ano ked som sa bol informovat 2x vzy mi bolo povedane ano od orangu ale nebduete mat TV vrvim ja viem a je problem ak mam magio tv? oni nie nieje problem tato sluzba sa automaticky zrusi a mozete migrovat.




Takze vysledok dnes som zrusil magio TV s tym ze som si dal na dva mesiace internet bez viazanosti nez nastanu prestupy za 25 € na mesiac hovada hnusne len preto aby som nestratil linku o com ani nevedel.



este mi radi ze zruste upne a poziadajte o nove pripojenie. Vravim ano a pridem o linku s tym ze ked uz nebude volna ustredna tak sa uz nenapojim. On ja o tom neviem vravim tak sa informujte u niekoho kto vie viac. isiel za veducim asi a ten vravi ano je to tak.


Debilizmus neprofesionalita !!!!


skoncil som snimy na plnej ciare zrusim mobily vsetko naj idu do prcic
Spoiler: ukázať
PC1Procesor: AMD RYZEN 1700X @ 3820 MHz Základní deska: Asus ROG CROSSHAIR VI HERO AM4 Paměť:DDRAM4 2x8GB G-Skill 3650Mhz Grafická karta:Asus ROG GTX 980 Pevný disk:HDD Samsung SpinPoint F3, 1TB, HDD WD 350 GB Monitor1: DELL U2412M Monitor2: HP w2207
SilverSurfer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 218
Dátum registrácie: Ut 14. Apr, 2009, 21:08
Bydlisko: Humenne

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa SilverSurfer »

Zdravim mam jednu otazku, snad niekto bude vediet odpoved. Volal som dnes do t-comu s tym, ze chcem prejst ku konkurencii (do orangu) a informoval som sa dokedy mam viazanost. Tam mi povedali do 25.11 + mesacna vypovedna lehota, keby som chcel zrusit linku. No uz skor som sa bol v Orangi pytat ohladom toho, a tam mi povedali, ze to nemam rusit, ze by som musel cakat este mesiac, ale ze sa to da po ukonceni viazanosti preniest k nim a v podstate by mi to uz od nasledujuceho dna po ukonceni viazanosti islo z Orangu. No na infolinke mi povedali, ze to nie je mozne, ze to nevedia spravit, a da sa to len zrusit. Keby som to ale aj zrusil, tak by som bol par dni bez netu, kym by mi to prisli zapojit z Orangu, co ja nechcem. Ako to vlastne je? Dakujem.
Používateľov profilový obrázok
KatjushaMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 845
Dátum registrácie: Pi 10. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Praha/Prešov/Bratislava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa KatjushaMan »

par dni je mesiac


inak takto pockaj kym ti skonci viazanost den po skonceni podaj cez orange vypoved a migraciu a potom to bude koser
Spoiler: ukázať
PC1Procesor: AMD RYZEN 1700X @ 3820 MHz Základní deska: Asus ROG CROSSHAIR VI HERO AM4 Paměť:DDRAM4 2x8GB G-Skill 3650Mhz Grafická karta:Asus ROG GTX 980 Pevný disk:HDD Samsung SpinPoint F3, 1TB, HDD WD 350 GB Monitor1: DELL U2412M Monitor2: HP w2207
SilverSurfer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 218
Dátum registrácie: Ut 14. Apr, 2009, 21:08
Bydlisko: Humenne

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa SilverSurfer »

Cize ide to, ano? Nemusel by som cakat este ten mesiac, kym bude ta vypovedna lehota?
Používateľov profilový obrázok
KatjushaMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 845
Dátum registrácie: Pi 10. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Praha/Prešov/Bratislava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa KatjushaMan »

ked ti skonci viazanost. Podas odstup a musis cakat mesiac vypovednu lehotu a potom ta mozu prepojit
Spoiler: ukázať
PC1Procesor: AMD RYZEN 1700X @ 3820 MHz Základní deska: Asus ROG CROSSHAIR VI HERO AM4 Paměť:DDRAM4 2x8GB G-Skill 3650Mhz Grafická karta:Asus ROG GTX 980 Pevný disk:HDD Samsung SpinPoint F3, 1TB, HDD WD 350 GB Monitor1: DELL U2412M Monitor2: HP w2207
SilverSurfer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 218
Dátum registrácie: Ut 14. Apr, 2009, 21:08
Bydlisko: Humenne

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa SilverSurfer »

Ach skoda, ale aj tak nepochopim, aka je to banda zdieracov, za turbo 3 teda za 10Mbit/s, platim 28€ aj nejake drobne. V Orangi mam za 26€ 20Mbit/s a pritom este aj orange na tom nejak musi zarobit. Keby aspon za tie peniaze, co zoskrabu od zakaznikov vylepsili linky, ale nic. Diky za odpoved :)
Používateľov profilový obrázok
KatjushaMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 845
Dátum registrácie: Pi 10. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Praha/Prešov/Bratislava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa KatjushaMan »

su su ja platim s telkou teraz 34 € a ma turbo 2 .... a teraz este to ze budem bez viazanosti 25€ mesiac za 2 jku
Spoiler: ukázať
PC1Procesor: AMD RYZEN 1700X @ 3820 MHz Základní deska: Asus ROG CROSSHAIR VI HERO AM4 Paměť:DDRAM4 2x8GB G-Skill 3650Mhz Grafická karta:Asus ROG GTX 980 Pevný disk:HDD Samsung SpinPoint F3, 1TB, HDD WD 350 GB Monitor1: DELL U2412M Monitor2: HP w2207
limki
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut 02. Okt, 2012, 13:45

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa limki »

prechadzali sme sice na niekolkokrat, no zato poznam stanovisko viacerych geniov
netreba v T-Come nic vypovedat, treba zajst rovno do orange, vramci zmluvy s nimi je aj vypoved telekomu
//ked sa nieco nepodari pri novej zmluve/nepovoli t-com prechod, tak aj vypoved pada ... takto je to bezpecnejsie
problem ale je nacasovanie pri viazanosti, treba to robit tak, aby sa ziadost dostala k telecomu po ukonceni viazanosti, takze asi ist do orange par dni pred danym terminom(viac ako 2 tyzdne nema asi zmysel)
ked je vsetko v poriadku, pride nejakom case v SMS id/pw na DSL pristup a niekedy potom dalsia SMS ze je vsetko ok a mozte menit nastavenia v routri
nam druha sms neprisla a nastavenia som zmenil az ked zacal net neobvykle blbnut (stale ale isiel) a v okamihu sme uz isli na orange
takze je takmer nemozne prejst v zvoleny den, hlavne ak ide o koniec viazanosti, no nejaky tyzden-dva to trva
len pre doplnenie ... toto sa udialo v juni a prechod z turbo 2 solo (bez tel linky)
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

Mam pocit,ze to robia iba ked clovek ide u ORANGE-u, ale aby oni uz upravili svoje ceny to nie !... A este povedia nemate rychlost garantovanu. Za celu dobu som mal 2 vypadky na najviac 3h a ked som volal, tak hned riesili a aj ozvali sa, ze problem vyrieseny a rychlost dosahujem 9,5 mbps stabilne, t.j. tak ako keby som bol u Telekomu(nizsia rychlost je pre ten slaby 11520kbps profil).
Používateľov profilový obrázok
kramer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1437
Dátum registrácie: Ne 07. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa kramer »

No mojej kamarátke ktorá si išla pre net do Orange že chce ADSL net od nich 5MB ale že treba zriadiť linku lebo v byte nemá zriadenú všetko v pohode dali jej kreditný net na 3 mesiace do doby kým ju navštívia technici (samozrejme z T-comu) a zriadia linku prešlo už dva a 1/2 mesiaca a T-com sa ani neozval len oná volá ako hluchá do Orange že čo s tým a oni že už T-com viackrát kontaktovali ale že majú veľa práce a zatiaľ nemajú čas. No proste nemám slov T-co..ti si robia čo chcú a ignorujú požiadavky druhého provajdera.

Aj ja mám problémy s kolísaním rýchlosti počas špičky a bol u mňa technik z T-comu pichol na linku svoj router s T-com prihlásením a išlo mu všetko ako má dokonca presiahol rýchlosť 5MB a vyjadrenie chyba je v Orange že to majú zle spravené že ak by sme boli u nich tak nám to ide bez problémov svine klamú a zavádzajú jak Fico.
CPU: AMD FX 8370 BE @4,5GHz + Thermalright Ultra-120 Extreme, MB: ASUS Crosshair V Formula-Z (AM3+), RAM: 2x Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical, PSU: Corsair TX650W, VGA: ASRock Radeon RX580 8G + ARCTIC Accelero Xtreme IV, LCD: ACER ED 273, DISKY: ADATA Ultimate SU650 SSD 240 GB, WD Blue 3D SSD NAND 1TB, HDD 500GB WD5003AZEX 64MB, WD Gold 2 TB , NoteBook: Acer Nitro 5 Shale Black
WOT - YouTube - Twitch - NoteBook
WAGON
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po 24. Sep, 2012, 18:15

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa WAGON »

Tak u mňa to dopadlo tak, že na základe žiadosti zrušenia Turbo 2 k Magiu TV nám v deň čo nám turbo zrušili padol aj Orange DSL. Riešenie trvalo +- 2 dni. Zavolal som do Orange na technickú, tam to podali ďalej na riešenie, na druhý deň (dnes) prišiel technik ten nám po dlhšej diagnostike a rôznych návrhoch riešenia situácie od zrušenia zmluvy v Orange až po kopanie nových káblov zapojil druhý pár :D a som späť online ..
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

Cize mas Magio TV na jednom kabli a na druhom Orange DSL?
WAGON
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po 24. Sep, 2012, 18:15

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa WAGON »

Presne tak, teraz už mám zapojené dva routre. DSL mam na takejto linke :

Downstream Upstream
SNR Margin 20.0 24.3 db
Line Attenuation 22.0 17.0 db
Data Rate: 5760 573 kbps
Max Rate : 10728 1488 kbps
CRC 0 0

Maximálne si teda môžem dať 10 Mbit hej ?
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

Max Rate : 10728 1488 kbps

Modulacia aDSL1/2 ?? Musis mat aDSL2+..11520kbps profil.. Ale ano linka to zvladne.. zrejme to prepnu, ked si to objednas.
WAGON
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po 24. Sep, 2012, 18:15

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa WAGON »

Modulaciu mam ADSL2

Návrat na "Siete"