IMAP - synchronizacia posty medzi outlookom a serverom

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Googler1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 422
Dátum registrácie: So 22. Jan, 2011, 23:19

IMAP - synchronizacia posty medzi outlookom a serverom

Príspevok od používateľa Googler1 »

caute chcem sa spytat mal som emailove konta nakonfigurovane na protokol POP a teraz som vymenil poskytovatela hostingu (stary hosting som uz zrusil) a ked uz som vytvaral schranku na novom hostingu tak mi napadlo ze ich nakonfigurujem cez IMAP - Hlavne kvoli synchronizacii odoslanej posty medzi viacerymi PC ale potom som si vsimol ze ani dorucene emaily nemam ani na jednom PC kompletne (na kazdom PC mi chybaju ine maily ktore sa uz vymazali aj zo servera takze ich nemozem uz stiahnut. Cez jeden program som skusal synchronizovat aj Outlooky (PST subory) danych PC tak aby aspon v jednom PC boli vsetky prijate/odoslane maily ale nefungovalo mi to.
Tak sa chcem spytat existuje nejaky sposob akym by sa dali prijate a odoslane emaily so vsetkych PC naimportovat na hosting/webmail a potom by som z kazdeho PC vymazal celu postu a nasledne by som celu postu stiahol zo servera (z webmailu)? Idealne by bolo keby sa tym sposobom ktory navrhnete (ak sa nejaky najde) dali rozpoznat aj duplicitne emaily v dorucenej poste pretoze asi 80% dorucenej posty mam v kazdom PC stiahnutych cize ak by sa pri kopirovani na server nerozpoznali duplicity tak by som mal na servery vacsinu mailov cca v 4 (= pocet PC) kopiach ale ak sa nedaju duplicity rozpoznat (predpokladam ze nie) tak mi to az tak nevadi

Dik za radu
Používateľov profilový obrázok
klb
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 103
Dátum registrácie: So 14. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bernolakovo, okr. Senec, Slovensko

Re: IMAP - synchronizacia posty medzi outlookom a serverom

Príspevok od používateľa klb »

postupoval by som nasledovne. Popri starom POP3 konte vytvor nove IMAP konto. Nasledne z oznac vsetky maily v dorucenej poste v POP3 ctrl+a skopiruj ctrl+c alebo pravy klik mysi a cez menu kopirovat alebo ti ponukne presunut a ty vyberies kam, alebo otvor si dorucenu postu v IMAPe a tam vloz skop. maily. Maily sa jednoducho skopiruju na IMAP server. Podla poctu mailov, velkosti priloh a rychlosti netu to potrva nejaky cas.
Intel core i5-4690K, Scythe Big Shuriken, Asus Z97i-plus, 2x4GB Crucial Balistix 1600MHz, SSD Crucial M4 120GB, Spire PowerCube SPM210B-300W-PFC

Návrat na "Siete"