Apple iphone 5

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
Používateľov profilový obrázok
ReMm1
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 290
Dátum registrácie: Št 02. Sep, 2010, 21:12
Bydlisko: Lednické Rovne/Púchov

Re: Apple iphone 5

Príspevok od používateľa ReMm1 »

ked ma peniaze tak mu to moze byt jedno.!
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Apple iphone 5

Príspevok od používateľa Papek »

To uz tak byva, ked je clovek nerozhodny a zrazu tu vec vidi nazivo. Kamos s iPad 2 tiez vaha, ci neist do noveho, ale nakoniec sa nejako premohol a je spokojny s dvojkou. Ale verim tomu, ze keby videl novy, tak ho berie hned. Mne sa na starsich iPadoch nepaci displej, lebo je na nom vidno raster.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
ReMm1
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 290
Dátum registrácie: Št 02. Sep, 2010, 21:12
Bydlisko: Lednické Rovne/Púchov

Re: Apple iphone 5

Príspevok od používateľa ReMm1 »

Novy ipad je bomba keby mam 2 tak tiez idem do noveho. Inac ako je tu niekto kto uz ma 5 alebo aspon planujete kupu ?
Používateľov profilový obrázok
DoTeSkeJ
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 53
Dátum registrácie: Po 01. Okt, 2012, 20:16
Bydlisko: Bratislava

Re: Apple iphone 5

Príspevok od používateľa DoTeSkeJ »

Inak ja som bezny obcan,nemam nikde u operatorov znamosti a mam zaujem o novy iPhone,lenze moja skusenost z predoslych rocnikov je na zaplakanie.Prehanali ma z pobocky na pobocku Pink operator... nuz po cca 2 mesiacoch ma to omrzelo pretoze som sa nedockal.Samozrejme ze po prvotnom boome co trval asi 5 mesiacov mi zacali vyvolavat (doplnili sklad) ze maju pre mna super ponuku tak som im vysvetlil ze nech si ho uz strcia niekam..ze ma prehanali a nakoniec mi pani na pobocke povedala ze maju ale len pre VIP klientov a firmy...tak som sa ju opytal ze ci nie som vip ked u nich fungujem od Dr.mobil ked Procko robil akciu...a otec mal este volakedy nmt...pani na mna pozerala pijuc colu z flase na pobocke v poluse Ba ako keby som padol z marsu...

vtedy som povedal dost a radsej si ho kupim v shope...nuz vtedy sa este tak nepredavali ako to je dnes...

Takze kto chce ufona 5 /momentalne) a ziska ho tak nie je ,,normalny clovek,, :laugh:
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Apple iphone 5

Príspevok od používateľa Papek »

Tak to bolo aj s iPhone 4 aj s inymi nedostatkovymi telefonmi. Treba si nejaky ten mesiac pockat, kym sa ustali ten prvy osial a potom to uz snad pojde. Idealne je to objednat priamo na pobocke a zlozit zalohu (prip. plnu sumu), vtedy to ide najrychlejsie. Kolegovci si objednali iPhone 4S, ked podpisovali so sprostredkovatelom zmluvu ako firemni zakaznici a na iPhone cakali 2 alebo 3 mesiace, az jedneho dna ich doniesol kurier. Medzitym vsetci znami, co kupovali priamo v predajni uz davno mali telefony doma :)
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
DoTeSkeJ
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 53
Dátum registrácie: Po 01. Okt, 2012, 20:16
Bydlisko: Bratislava

Re: Apple iphone 5

Príspevok od používateľa DoTeSkeJ »

Vidis este mi povedala kedze nie som firemny klient tak si telefon nemozem objednat,ale keby som bol firemny klient tak si mozem :laugh: inak vzdy ked mi zavolaju a ponukaju nieco tak si ich vychutnam.Teraz sa uz asi zbadali ked ich valcuje ,,Modry,, operator.

Myslim si ze na 5 tku sa bude cakat aj dlhsie ako mesiac,idu vianoce snad to stihnu zasobit,to zas bude peklo v nakupnych centrach :D
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Apple iphone 5

Príspevok od používateľa Papek »

Nerob objednavku, ale si ho rovno kup, zaplat a ked pride, tak ti zavolaju. TIez mi vraveli, ze objednavky nie su mozne, jedine zaplatit a cakat. Mesiac, mozno viac, ale budes mat telefon.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
ReMm1
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 290
Dátum registrácie: Št 02. Sep, 2010, 21:12
Bydlisko: Lednické Rovne/Púchov

Re: Apple iphone 5

Príspevok od používateľa ReMm1 »

Samozrejme že ich nezaujíma či si tam od počiatku vekov ich zaujíma koľko peňazí s teba vyžmýkajú za tie 2 roky.
Moja skúsenosť :
Vyšiel iphone 4 na SK už neviem presne kedy, ale to je jedno išiel som na pobočku v civile (mal som len pre nich ubohy paušalalalala 40eur mesačne) ale tam ma iba vysmiali že si mám počkať že už žiaden nemajú. Tak som prišiel na firmu zavolal som Pomaranču čo má našu spoločnosť na starosti a ten mi po 2 hod doniesol nový rozbalený iphone 4 a podotkol ako veľmi pre mňa a hlavne pre našu firmu spravil kedže ho musel zobrať z predajne pretože to bol predvádzací model :D

Ako ja ešte počkám 2 týždne. Potom to budem riešiť ako minule i keď sa mi nechce moc viazať.
ANONYM_a2

Re: Apple iphone 5

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

fuu, no precital som si celu diskusiu.. bohuzial musim uznat, ze aj niektory hateri maju pravdu, tie nove iPody nano su otras a naozaj som si hned spomenul na nokiu.. s cim vsak nesuhlsim je, ze iPhone 5 sa neoplati kupovat, ze Galaxy S III je lepsi a podobne.. poviem aj preco, bol som na predajni Telekomu, kde mi ho rezervovali ako dlhorocnemu zakaznikovy - ziadna firma, ani drahe pausali, normalka clovek ak väcsina (netreba mat ziadne extra znamosti, staci prist na pobocku, vyhliadnut v pohode holku a ukecat ju na rezervacku - môj pripad, proste som to na nu vybalil, ze chcem iPhone 5, lebo ze som mal 3G aj 4 od nich, vzdy kupeny v case, ked nikde nebol skladom - uz to beriem trocha ako sport -, nejako sa mi vzdy jeden neexistujuci kus v backoffice uvonil a ona uplne hotova, ze nech jej necham kontakt, ze mi zavola ked pridu - bol som tam tuto nedelu vecer, ze v utorok maju dostat nieco, takze mi skusi jeden rezervovat, sice nic neprislo, ale predsa mi len jeden zohnala a dokonca presne taky ako som pozadoval), zatial co holka vypisovala papiere, tak sme s typkom z predajne (asi veduci) testovali iP5 vs. S III a naozaj, S III vyzeral ze ma ok farby a celkovo, ze nemusi byt zly (az na tu megavelkost, zatial co iPhone sa v pohode vojde do ruky a prstom ho ovladam, tak S III som mal polozeny na roztvorenej dlani, ako povedali na prezentacii iP5, nie je umenie spravit lepsiu vec ked ju zaroven spravite väcsou) pustali sme identicke 1080p video a iP mal ovela realnejsie farby, skutocne to bolo okamzite vidiet, S III ich mal ako keby presaturovane, kym som nemal v ruke iP5 tak sa mi zdal ok (displej myslim, rozmery su hrôza)... neskôr sme skusali Siri a tam Samsung skutocne nema ako konkurovat, ta ich hlasova sranda co tam maju, by sa dalal prirovnat k staremu ovladaniu iPhonu hlasom... nakoniec sme debatovali preco je iPhone taky ziadany (v tom case uz mali tolko rezervacii, ze este dlho potrva kym nastane ten cas, ked niekto pride do predajne a bude si môct kupit iP5 ako kazdy iny telefon) a dospeli sme k tomu, ze ludia si ho kupuju skutocne hlavne preto, ze je to iPhone (ty co aspon vedia kolko ma novych funkcii, tak ok, ale niektory ani poriadne nevedia co je nove, proste ho len chcu), no to nemeni nic na tom, ze kym neprisiel iPhone na trh (konkretne 3G), tak som rocne vymenil aj 4 mobily a kazdy mi po par tyzdnoch pripadal nudny.. odkedy som si kupil 3G, tak menim telefon kazde dva roky za novy iPhone (tie medzigeneracne "S" modely neriesim, aj ked to samozrejme cloveka laka) a som maximalne spokojny... este k tomu novemu dizajnu, podla mna je lepsi nez iPhone 4 (icefire ma pravdu, ked ste ziadny nevlastnili a celu vasu obhajobu Samsungu ste postavili na youtube zazitkoch, tak neviete o com hovorite) mal som vedla seba 4 a 5 (obe cierne, preferujem ciernu, biela je pre zeny) a ten novy matny finish vyzera genialne, nakolko 4 bol skleneny, tak sa tie lestene okraje kovu az tak nevynimali, ale na tej matnej tie leskle okraje vyzeraju masakralne, vyska mi nevadi, sice to po tolkych rokoch bol troska problem si zvyknut, no teraz ked vidim starsiu generaciu, tak mi tam ten riadok aplikacii trochu chyba.. inak sluchatka su super, konecne poriadne sluchatka (sice aj stare som denne pouzival, ale tieto nove su peckove, super sedia v usiach a tym ze su natocene do vnutra ucha, tak netreba davat hudbu nahlas a aj tak to hraje nahlas, ale ludia okolo to nepocuju, ten novy konektor mi pride taky smiesny, proste to vyzera ako keby niekto odlomil ten stary a na kabli zostal vysiet len zvysok, aj ked je pravda, ze to ze je obojstranny je uzitocne, jedine co mi strasne vadi je to, ze jack dali na spodnu stranu, to nemali robit podla mna, to bol ako keby poznavaci znak a oni to takto doseru... kazdopadne na dva roky mam vystarane a potom uvidim, nie som sice zastanca vymienania veci stale dookola za nove (napr. macbook ma stary, ale sluzi tak ako ma a pouzivam ho zopar hodin denne, takze nevidim dôvod ho menit), ale telefon je taka vec, ze tu mam stale zo sebou, ako hodinky napr., takze na takych veciach sa neoplati setrit

btw jedna "umelecka" instagramova: http://instagram.com/p/QSQI4mo2wH/
ANONYM_a7

Re: Apple iphone 5

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Gratulujem :) a pekne napísané
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Apple iphone 5

Príspevok od používateľa Papek »

Pekne rozpisane Geralt. Uz som mal moznost si "ho" podrzat. Dojmy su take, ze je to rychle, ale kedze mam momentalne par mesiacov pokoj od iPhone 4, tak priame porovnanie neviem povedat. Pamatam si vsak uricte miesta, kde uz stvorka zavahala. Mal som v ruke bielu variantu. Zatial co biela Lumia aj One X su v bielej farbe pekne, tak iPhone sa mi v bielej doslova hnusi. Niele 5ka, ale aj vsetky ostatne. Zadna strana aj povrchova uprava je na bielom iP5 v pohode, ale cierna ovela viac lahodi mojmu oku.
Rozdiel vo vahe je sakramrtevelky, az som mal pocit, ze v tom telefone nieje baterka. Na jednej strane hodnotim pozitivne, kedze vo volnejsich nohaviciach nebude az tak lietat cele vrecko s telefonom, na druhej strane sa bojim o to, ze tu hmotnost nebudem vnimat a lahsie sa strati. Prax ukaze. Displej hodnotim velmi pozitivne. Sice mi v prvej chvili prisiel neprirodzene natiahnuty, ale po chvili to bolo ok a ukazalo sa to ovela praktickejsie v zapratanom iOS, hlavne ked pribudli nove tlacidla a moznosti, ktore zaberaju dalsie miesto. Kladne hodnotim to, ze ho natiahli iba na vysku a sirka zostala rovnaka, takze sa to da chytit do jednej ruky a vdaka nizsej hmotnosti to nema tendenciu vypadavat z ruky. Teraz mi displeje na ostatnych iPhonoch pridu smiesme male a kockate :) Fotak mi prisiel dobry, rychly a to je asi tak vsetko, najlepsie sa ukaze v praxi.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
diZZy
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 801
Dátum registrácie: Ut 31. Mar, 2009, 19:08
Bydlisko: Nitra P. háje

Re: Apple iphone 5

Príspevok od používateľa diZZy »

Ja chcem zobrat biely ale ako visla ta i5-tka tak sa mi paci aj black verzia(matna) ale ako pisete je rozdiel ked si daco pozeram na youtube a vlastna skusenost ked ho vidite na vlastne oci :-)
Používateľov profilový obrázok
DoTeSkeJ
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 53
Dátum registrácie: Po 01. Okt, 2012, 20:16
Bydlisko: Bratislava

Re: Apple iphone 5

Príspevok od používateľa DoTeSkeJ »

Mne pride ten cierny elegantnejsi ... moj pocit..ja zoberiem asi ten ... na 4s ku sa mi nepaci bielom vpredu ta ciarka nyvse (senzor) ktory nie je vidiet na ciernom...a zas na 5 tke neviem no...cierna je cierna :laugh:
Používateľov profilový obrázok
diZZy
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 801
Dátum registrácie: Ut 31. Mar, 2009, 19:08
Bydlisko: Nitra P. háje

Re: Apple iphone 5

Príspevok od používateľa diZZy »

tak dakto pisal ze white je pre zeny... mozno to tak je ale je to asi vec nazoru komu sa co paci... ja som zastanca bielych fonov (asi som sa mal narodit ako zena) :D
ANONYM_a2

Re: Apple iphone 5

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

ja som to pisal :) ..v podstate som tym chcel povedat, ze je ta farba prilis okazala, takze si ju kupuju rychlokvaseny podnikatelia, alebo deti bohatych rodicov, slizky "financny poradcovia" rôznych pochybnych s.r.o.-ciek a celkovo takyto druh ludi, ktory chce okamzite uputat pozornost, aby ti dali najavo, ze "ano ja si to môzem dovolit" (zatial) a vzbudit v tych ostatnych ludoch pocit, ze aky su oni tazko za vodou (typicky priklad je biela X6) + zeny, lenze tie maju predvadzanie sa v zakladnej vybave (cierne topanocky s cervenou podrazkou, resp. obratene), takze to je ok :D ..preto oblubujem rôzne tmave odtiene a hlavne ciernu (celkovo), nie je na prvy pohlad napadna, pôsobi vyzretou eleganciou, ludia ktory sa vyznaju si tak ci tak vsimnu co to je (no nebudu na to cumiet od prveho okamiho ako to vytiahnes z vrecka) a pôsobi to dojmom urcitej rezervovanosti, takze si taku farbu vyberaju väcsinou ludia, ktory pracuju, resp. funguju v kruhoch, kde prilisna okazalost nie je povazovana za velke plus a maju ine prednosti ako mobilny telefon, pripadne auto a pod. (tym sa nechcem nikoho dotknut, je to len môj subjektivny nazor, ktory som uz nadobudol za nejaky ten cas)

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"