5.1 - Po zapnuty zadnych repro to trha.

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Cougar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 346
Dátum registrácie: Po 14. Nov, 2011, 13:50
Bydlisko: Toronto - CA

5.1 - Po zapnuty zadnych repro to trha.

Príspevok od používateľa Cougar »

Zdravim.... mam taky problem ze ked chcem aby mi na 5.1 reprakoch cez 5.1 zvukovku hrali zadne repraky tak vsetko zacne komplet ako keby trhat..... ked vypnem tu vec ktora to robi tak predne repro,center a basak hraju normalne ...

a najlepsie na tom je ze zadne repro hrali tak nastavene ako boli nastavene asi 2 mesiace a vcera z nicoho nic ked som trosku zvysil zvuk tak som si vsimol ze to trha (pred tym to nerobilo) .... ked som tie zadne repro vypol tak je to ok...

skusal som restart PC, skusal som skontrolovat pripojenie, kable do zosilovaca, a nic.... proste ako keby odisla nejaka vec na zvukovke mi to pripada....

X-Fi CMSS-3D sa vola ta blbost ktora dokaze spravit to aby mi hrali vsetky repraky... ked tu vec vypnem tak zadne repro nehraju ani pri 5.1 zvuku pri filme... proste su uplne ticho... ked to zapnem tak vsetko zacne trhat :wallbash: tyzden do zadu so zapnutym X-FI CMSS 3D slo vsetko paradne.... :?
Používateľov profilový obrázok
Klaboor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 943
Dátum registrácie: Po 26. Máj, 2008, 13:10
Bydlisko: Michaľany

Re: 5.1 - Po zapnuty zadnych repro to trha.

Príspevok od používateľa Klaboor »

Co sa tyka creative zvukoviek tiez som mal podobny problem a odporucam na dobro a veky vekov vypnut tieh ich "skvele" ficurkys ako X-Fi CMSS 3D, EAX a Crystalizer. Mne problem robil spominany crystalizer alebo tak nejak sa to vola. Proste vsetky "vylepsovaky"vypni. Je to len marketing a dokaz Creativu ze vieme urobit realtime audio processing ale v konecnom dosledku to neskutocne dodrbe vysledny prednes. Ak chces aby ti hrali vsetky repro pri stereo nahravke tak vo filtroch ktore dany prehravac pouziva (v mojom pripade napriklad ffdshow) si len presmeruj predne kanaly zo zdroja aj do zadnych na vystupe a mas to v suchu.
MB: Gigabyte Aorus AX370 Gaming 5, CPU: AMD Ryzen 7 3800XT@4,2GHz, RAM: 2x32GB G.SKILL RipJaws V 3200MHz, VGA: Gigabyte Aorus GeForce 1080 Ti 11GB, SSD1: Samsung 960 PRO 512GB, SSD2: Samsung 870 QVO 1TB, PSU: EVGA Supernova G2 750W, Sound card: Steinberg UR12, CPU Cooler: Noctua NH-D15 SE-AM4, Case: Streacom BC1, Keyboard: Cooler Master MK750 Brown, Mouse: Razer Deathadder V2, Headphones: B&O Beoplay H95, Mic: Rode NT1-A, Camera: GoPro 4 Silver
Používateľov profilový obrázok
Cougar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 346
Dátum registrácie: Po 14. Nov, 2011, 13:50
Bydlisko: Toronto - CA

Re: 5.1 - Po zapnuty zadnych repro to trha.

Príspevok od používateľa Cougar »

preinstaloval som ovladac a vsetko ide tak jak ma. :-)
toperr
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut 11. Jún, 2013, 16:31

Re: 5.1 - Po zapnuty zadnych repro to trha.

Príspevok od používateľa toperr »

pouzivam zvukovku na zakladnej doske Gigabyte fxa990-ud3. opticky vystup do zosilovaca. pustal som to na 5.1 ale minuly tyzden mi zacal sekat zvuk tiez znicoho nic. na dva repraky to zo zaciatku nebolo tak pocut, ale uz i pri 2.0 je zvuk nekvalitny. uz som tahal nove ovladace tak skusim stare komplet vyhadzat a instalnem rovno nove. dam vediet ci to pomohlo teraz niesom doma.

Návrat na "Zvuk a PC"