niekedy mi nenabootuje bios

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
stuger
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2012, 22:39

niekedy mi nenabootuje bios

Príspevok od používateľa stuger »

ahoj, zlozil som si nove pc,
zostava: procesor intel i7 3770k, doska gygabite z77x-UP5Th, ram corsair vengeance 2x 8gb 1600mhz, grafika, asus gtx 560 ti oc, vodne chladenie corsair h100, ssd crucial m4 128gb a hdd WD 250gb, zdroj be quiet 730w 80 gold,
na uvod napisem ze neni to moja prva skladacka takze som neni uplny lajk,
takze zlozil som pc presne podla postupov zapol vsetko ok na prve zapnutie nechal som defaultne nastavenie biosu, nainstaloval win, vsetko ok, vypnem pc zapnem chladic sa rozbehol ale bios sa nenabootoval a ani monitor sa nezapol, tak som isiel vylucovacou metodov postupne odpajat hardware, grafika von zapojil som len cez internu, zasa raz bios nabehne druhy raz zasa nie, este podotknem ze vzdy ked mam problem s nabootovanim biosu tak po dalsom starte ked sa nabootuje ma bios vyzve nacitat defaultne nastavenia, ako som postupne vyradoval komponenty tak som teraz tak na tom ze ma zapojenu len dosku, ram, procesor, chladic, a dal som dosku aj prec zo skrine, a stale ten isty problem, raz bios nabootuje druhy raz nie, skusal som aj preinstalovat bios na novsiu verziu, reset cmos, vytiahnut baterku, vsetko, myslite ze to bude doska zdroj alebo ramka? aku diagnostiku by som este mohol urobit? vopred dakujem za rady
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: niekedy mi nenabootuje bios

Príspevok od používateľa felipe25 »

Updatol si BIOS na najnovsi? Ak nepomaha, reklamoval by som dosku s tou zavadou co popisujes. Ked nemas moznost vyskusat ine CPU, ine RAMky a inu VGA.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
stuger
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2012, 22:39

Re: niekedy mi nenabootuje bios

Príspevok od používateľa stuger »

ano updatol som na najnovsi, pred chvilou som sa docital na jednom anglickom fore ze nie vzdy najnovsia verzia biosu moze byt najlepsia, som si isty ze to neni beta, prisiel som na dalsiu vec, odpojil som vodny chladic corsair ktory isiel vzdy pri zapnuti pc a dal som tam obycajny co bol v baleni k procesoru, a vzdy ked mi nenabootuje bios sa mi ani nerozbehne chladic len ho sem tam mikne ako keby sa chel rozbehnut ale ma malo napetia? nerozumiem vobec tom, je to stale priznak zlej dosky alebo to moze byt zdroj? stve ma len jedna vec , dosku som kupoval ked bola v akcii, za velmi slusne peniaze, normalne stoji cca 300 ja som ju kupil na amazone za 150 ale cakal som na dodanie mesiac, ale asi mi nic ine neostava len ju vratit, na reklamaciu sa mi cakat nechce
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: niekedy mi nenabootuje bios

Príspevok od používateľa AmOK »

Skus mierne pridat vsetky napatia, podtaktovat ram, jednu ram postupne v kazdom slote a posledna moznost iny zdroj, pripadne si pozicat nejakeho celerona. Tiez mozes skusit ako sa bude spravat doska bez ram.

S tym ventilatorom a vodnikom to je normalne. Zdroj nabehne, v molexe mas stavu, ale doska je mrtva, tak nespusti napajanie na pinoch pre fan. Ak to mas takto pozapajane.
Používateľov profilový obrázok
amd_sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 995
Dátum registrácie: Ut 12. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: niekedy mi nenabootuje bios

Príspevok od používateľa amd_sk »

Nadstav natvrdo ramky, žiadne auto, frekvenciu aj napatie aj časovanie
stalo sa mi to už pri veľa doskách :rolleyes:
Spoiler: ukázať
PC:
CPU:
AMD Ryzen 7 5800x + NZXT Kraken X62 + Noctua
MB:
MSI Mortar MAX
RAM:
Kingston HyperX 2x8GB 3600mhz CL17
SSD:
Samsung Evo 1TB + Samsung EVO 500GB
HDD:
WD Blue 4TB 5400rpm
GPU:
EVGA 3070 XC3 Ultra
Sound Card:
Creative Sound Blaster Recon3D
Speakers:
Logitech Z-5500
LCD:
Dell S2716DG 2K 144hz G-sync

Netbook: Lenovo Yoga 2 13, i7-4510u, 8GB RAM, 240gb SSD

NAS: Zyxel NAS326, 2x3TB WD RED
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: niekedy mi nenabootuje bios

Príspevok od používateľa CageJ »

F18 ? musis na nizsi... Ten blbne snad kazdemu...
stuger
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2012, 22:39

Re: niekedy mi nenabootuje bios

Príspevok od používateľa stuger »

Dakujem skusim vsetky vase rady, bios mam f11 na tuto dosku vyssi uz nie je, tu ramku skusim nastavit rucne ale kde zistim vsetky parametre ake mam nastavit? A ked zapnem dosku bez ram tak vyskoci kod na doske na displeji ze chyba ram takze to je asi v poriadku ale stale neviem ze co? Ci sa da takto vylucit chybna ramka alebo nie
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: niekedy mi nenabootuje bios

Príspevok od používateľa CageJ »

No skus BIOS updateovat ale i pripadne nizsiu verziu. Podla mna je problem tam.
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: niekedy mi nenabootuje bios

Príspevok od používateľa AmOK »

stuger napísal:ale kde zistim vsetky parametre ake mam nastavit? A ked zapnem dosku bez ram tak vyskoci kod na doske na displeji ze chyba ram takze to je asi v poriadku ale stale neviem ze co? Ci sa da takto vylucit chybna ramka alebo nie
Nastavis 1333MHz napriklad s tymito hodnotami, zbytok mozes nechat auto. Skusaj to len s jednou ramkou. Ak to bude blbnut, tak skus s druhou. Mozes ich tiez otestovat v Dose s Memtest86. Stiahnes ISO, vypalis a nabootujes.
Ja som len chcel vediet, ci to bude blbnut aj bez RAM. Vylucit takto sa vadna RAM neda. Na to je ten Memtest86.
Používateľov profilový obrázok
glirpi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: Ne 09. Máj, 2010, 03:36
Bydlisko: Handlova / okres PD

Re: niekedy mi nenabootuje bios

Príspevok od používateľa glirpi »

Vies si nejako skontrolovat napatie baterky? Pripadne pozicat s dosky kde to ide normalne.
I♥C64 0,97Mhz CPU, 64KB RAM, VIC-II GPU (320x200 multicolor / 16 farieb) a aka zabava..
Spoiler: ukázať
PC: CPU: INTEL Core i5-9600KF / CPU-COOLER: NZXT Kraken X52 / MB: GIGABYTE Z390 M / RAM: Corsair 16 GB KIT DDR4 3600 MHz CL18 Vengeance LPX / SSD: WD Black SN750 NVMe SSD 1 TB / DVD-RW: - / PSU: Seasonic X-Series 560W / CASE: NZXT H400 / VGA: GIGABYTE GeForce RTX3060 GAMING OC 12GB / SOUND: SOUND BLASTER AE-7 / SPEAKERS: - / HEADPHONES: BEYERDYNAMIC DT 770 PRO (80 ohm) / LCD: DELL UltraSharp U2717D 27" / KEYBOARD: DELL Premier Wireless Keyboard / MOUSE: DELL KM717 / GAMEPAD: MICROSOFT Xbox 360 wireless controller / OS: MICROSOFT Windows 10 PRO 64Bit
stuger
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2012, 22:39

Re: niekedy mi nenabootuje bios

Príspevok od používateľa stuger »

Takze som tu znova, porobiil som toho vela:
Update biosu na verziu f8, pc sa uz po zapnuti nabootuje vzdy ale,
Ked dam uplne novu instalaciu win 7 64, tak po instalacii a prvom spusteni mi vypise Inicializacia procesu interaktivneho prihlasenia zlyhala. Tento win mam dlho a instaloval som ho na viacej pocitacov vzdy bez problemov, vymenil som aj hdd a skusil instalaciu na iny,
Nepomohlo tak som sa nasral a dnes behol do najblizsieho obchodu a zobral novu dosku a zdroj, (len na test zajtra vratim ako nespokojny zakaznik, v anglicku s tym nerobia problem)
A tak som zistil aspon ze zdroj mam v poriadku, a nova doska asus p8 z77-v lx ide bootovanie ok ale tiez ked som skusil instalaciu winu tak zasa nastal ten isty proble ze po prvom spusteni winu mi da tu istu chybu o zlyhani inicializacie a potom sa mi uz pocitac stale dookola restartuje , je to len chybny win napr. Ze bol zisteny ako nelegalny alebo to moze byt stale hw chyba? Ramky? PCU? Ramky som skusal po jednej aj podtaktovat a nastavit rucne

Ja neviem ci som zaspal dobu a som uplny amater alebo je to len zhoda nahod toto vsetko :(
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: niekedy mi nenabootuje bios

Príspevok od používateľa CageJ »

no takze to nebolo doskou ale riesime warez... ak spravne chapem
stuger
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2012, 22:39

Re: niekedy mi nenabootuje bios

Príspevok od používateľa stuger »

Preco by sme mali riesit warez? Kde som pisal ze je win nelegalny?
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: niekedy mi nenabootuje bios

Príspevok od používateľa AmOK »

stuger napísal: je to len chybny win napr. Ze bol zisteny ako nelegalny alebo to moze byt stale hw chyba?
Skus ten legalny, teda pokazeny na nelegalny na starej doske bez UEFI Biosu, ci bude stale pokazeny. :D
A ked tam vrazis svoj procak a ram, tak mas hned vylucis dva komponenty a jeden SW..

Návrat na "Hardware všeobecne"