Osadenie AMD Phenom II x4 965

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
RadeonMan
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 63
Dátum registrácie: St 31. Okt, 2012, 10:40

Osadenie AMD Phenom II x4 965

Príspevok od používateľa RadeonMan »

Nazdar chcel by som si sám osadiť procesor, ale trocha som si nie istý ako ho mám napastovať. Cchel by som nejaké rady ako by som mal dat pastu a osadiť chladič Gelid Tranquloo rev2 aby som nič nepokazil. Je lepšie dat procesor na zakladnu potom chladič a až potom to dať do bedne ? alebo prvej dať do bedne a potom osádzať ?
MB:Gigabite 970A UD3 CPU: AMD Phenom II x4 965 BE RAM:Corsair Vengeance 1600MHz 2x4GB GPU:MSI N660 Twin Frozr III PSU: Silencer MK III 500W HDD: WD Caviar Blue 750GB CASE: Enermax Ostrog
Používateľov profilový obrázok
OneCosmic
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 784
Dátum registrácie: Št 18. Okt, 2012, 20:49
Bydlisko: Praha

Re: Osadenie AMD Phenom II x4 965

Príspevok od používateľa OneCosmic »

Pokial dobre vidim tak ten chladic ma backplate, takze pokial nemas skrinku ktora ma v okoli CPU na MB tray-i (ten plech za MB na ktory je MB upevnena) dieru prave pre montaz chladica tak musis zakladnu dosku vybrat zo skrine von, potom proste zospodu dosky nasadit backplate - uisti sa ze nasadzujes ten spravny pretoze niektore chladice maju zvlast pre AMD a zvlast pre Intel, po prilozeni sa poriadne pozri ci nehrozi ze sa kovovy backplate dotyka nejakych suciastok na zakladnej doske alebo ci nehrozi ze sa po dotiahnuti backplatu nejaka suciastka prerazi cez izolaciu na kov/vyrobcovia davaju izolacnu gumu/penu zo strany ktorou sa ma backplate prilozit na MB, pozri sa ci sa z backplatu nema odobrat nejaka gumena vlozka kvoli tomu aby backplate sedel spravne cez CPU socket tray(kovovy plech zo zadnej strany MB ktory drzi socket).
Potom je to jednoduche - prestrcit sruby respektive nasrubovat nejake maticky, prevratit MB socketom navrch a na napastovany CPU prilozit chladic a postupne dotahovat matice - neodporuca sa dotahovat matice sposobom ze jednu dotiahnes na maximum a potom ostatne uplne povolene len zacnes dotahovat pretoze dochadza tym padom k nerovnomernemu tlaku a nieco by sa mohlo poskodit(v krajnom pripade). Preto je dobre kazdu maticu/srub dotahovat postupne - dotiahnut o 2 mm zavitu a potom dalsiu a tak dokola.

Pastovanie CPU - hodne zalezi od toho aku pastu sa chystas pouzit, konkretne jej hustota/roztieratelnost, zakladne zasady su proste mat chladic aj CPU co najdokladnejsie ocistene(pasta sa bude zle roztierat na mastny povrch)/na cistenie sa pouziva izo-propyl-alkohol, lieh, technicky benzin, dobre je zotriet vsetky zvysky pripadnej starej pasty.
Nova pasta sa nanasa vacsinou na ten obsahovo mensi povrch ktorym vacsinou byva CPU, pasta sa nanasa co mozno v najtensej vrstve - na rozotrenie sa pouzivaju ziletky, kreditne karty alebo palcom v tenkom mikrotenovom sacku. :-)
Spoiler: ukázať
mb: ASUS Crosshair VIII Hero Wi-Fi cpu: Ryzen 9 3950X ram: 2x16GB G.Skill Trident Z Neo 3600MHz CL16@3733MHz 1.35V
gpu: Sapphire RX5700 XT+EK-Vector RGB Nickel+Plexi+reference backplate psu:Seasonic Prime Titanium Ultra 850W case:Lian Li PC-O11D White
storage: 1x Samsung 960 EVO 250GB, 1x Toshiba 512GB NVMe cooling: Corsair XR5 360+3x NF-A12x25 PWM, XSPC Photon D5 PWM, EK-Tube ZMT 16/11
lcd:Samsung C27HG70 audio:Denon DRA-800H Black + Monitor Audio Silver 100, keyboard: Corsair K70 RGB MK.2 Low Profile mouse: Logitech G PRO Wireless
NAS: ASUS WS X570-ACE, Ryzen 5 3600, Sapphire RX550, Corsair 220T White, 2x2TB Intel 660p NVMe, 3x2TB Seagate 2.5" HDD, 2x256GB NVMe for OS and cache
retro HW: ASUS P5K3 Deluxe/WiFi-AP, ASUS P5Q3 Deluxe/WiFi-AP @n, RAMPAGE II EXTREME, 2x Q9550, Q6600, X5470, X5690

Návrat na "Procesory"