Nepotrebuje niekto modding material ?

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
RASTER
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: NM

Nepotrebuje niekto modding material ?

Príspevok od používateľa RASTER »

Zdravim vas, za par dni (po skuskach) zacnem prerabat svoje PC, a chcem kupit tieto vecicky:

Cierny priesvitny akrylatovy panel (dymove plexisklo) UV aktivny, hrubky 3 alebo 5 mm, rozmer 48x48 cm. Vyrobca AC Ryan. Bude z neho predok na PC.

Cierny masivny hlinikovy mriezkovany panel s rozmermi 50x50cm. A tento bude sluzit ako ochranna a zaroven vetracia mriezka pre radiator vodnika, vyrobca AC Ryan.

:idea: Z kazdeho mi zostane kopec nevyuziteho materialu, asi 48 x 30 cm a chcem sa spytat ci by sa niekomu nehodil :?: Panely su oblepene ochrannou foliou(/papierom) ktora chrani material pred poskriabanim, a nakoniec sa jednoducho stiahne(odlepi).

Vela detailnych fotiek oboch materialov su na tejto stranke:
http://acryan.com/gallery/PimpMyPC03/index.shtml

Budem objednavat z casemodding.cz
Akrylatovy panel
Mesh panel

Ked ziaden material nebudete chciet, tak mi aspon napiste co si o tych paneloch myslite.

Dakujem
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa GABO »

Panely su fajn, mali sme ich aj skladom, teraz to dodavame na objednavku. Boli zelene, cervene a modre, vypracovanie vyborne (3mm). Balenie vyborne...

Inac stacilo pozriet do shopu nasho - pondelok / utorok si obe veci uz mohol mat. Predsa len z Ciech posielat akrylatove panely.

:wink:
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
Matl0_w1C
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa Matl0_w1C »

nato tu je bazar, a kedze ty ho nevidis, tj nesplnas podmienky, bude najskor zmazany/upraveny tento thread. . .
Brm brm wrrrrrrrrrrr.. gotcha!..
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa GABO »

Myslim Matlo ze by si to mal prenechat na nas, jeho thread nie je typicky bazarovy pytal sa co si o tych paneloch myslime. Preto som ho tu aj nechal... :wink:
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Príspevok od používateľa Wizik »

tie panely sa mi lubia, hlavne ten mriezkovany, cize ak ti z neho ostane mal by som zaujem :)
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
iwhy
VIP
VIP
Príspevky: 534
Dátum registrácie: Št 21. Aug, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Nepotrebuje niekto modding material ?

Príspevok od používateľa iwhy »

RASTER napísal:Panely su oblepene ochrannou foliou(/papierom) ktora chrani material pred poskriabanim, a nakoniec sa jednoducho stiahne(odlepi).
Praveze niesu, su akurat v igelite a v kartonovom obale takze si to musis oblepit sam.
Používateľov profilový obrázok
RASTER
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: NM

Príspevok od používateľa RASTER »

Prepacte, nechcel som rozsirovat klamlive info :red:

Na bit-tech nete som videl fotky a vsetky panely boli s ochrannymi nalepkami, minimalne aspon foliami ktore pevne drzali na tom materiale... V nejakom Hornbachu atd sa tiez vraj predavaju plexiskla s ochrannym papierom, tak som sa asi v tomto sekol...

sorry

Inak Gabo napisal ze balenie maju vyborne, tak to by som az tak neriesil.


:idea: Co myslite - vynimal by sa ako predny panel na desktop PC lepsie 5mm alebo 3mm hruby panel?
Používateľov profilový obrázok
Matl0_w1C
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa Matl0_w1C »

gabriel napísal:Myslim Matlo ze by si to mal prenechat na nas, jeho thread nie je typicky bazarovy pytal sa co si o tych paneloch myslime. Preto som ho tu aj nechal... :wink:
ja viem sak je tu moznost, ze kupi od teba, tak to snad nebudes mazat :roll: ,

inak myslim, ze ten 5 mm by bol idealnejsi , taky masivnesji, ale hlavne sprav, ako sa bude tebe pacit,kazdemu sa inac paci. .
Brm brm wrrrrrrrrrrr.. gotcha!..
iwhy
VIP
VIP
Príspevky: 534
Dátum registrácie: Št 21. Aug, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa iwhy »

RASTER napísal:Prepacte, nechcel som rozsirovat klamlive info :red:
Nic sa nestalo nie je to tvoja chyba. Vpodstate chyba vyrobcu pretoze ano clovek by cakal ze tam folia bude. Sam som bol prekvapeny. Veru nie je dvakrat potesujuce, ze si to musis sam oblepovat krepovou paskou.
RASTER napísal: :idea: Co myslite - vynimal by sa ako predny panel na desktop PC lepsie 5mm alebo 3mm hruby panel?
To zalezi ako ho chces na masku pouzit, pokial cela maska bude z jedneho kusu panelu tak asi ten 5mm, trojka rozhodne nie je slaba a stacila by na pouizitie, ale na 5mm mas priestor na rozne vyhytavky a ko osadenia apod. kt. by sa ti mozno na 3mm nezmestili.
Používateľov profilový obrázok
RASTER
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: NM

Príspevok od používateľa RASTER »

Moja predstava je zhruba v takomto style:

Obrázok
(sorry za tu kompresiu, je to iba na ilustraciu)

Vsetky svetelne prvky (LCD, LED...) budu pod panelom, nebudem pre ne vyrezavat otvory. Myslim ze sa na to hodi aj 3mm, aj 5mm. Ale asi vezmem ten 5mm, je masivnejsi; este uvidim.

Len potrebujem zohnat nejaku firmu ktora mi do toho panelu vyfrezuje napisy (podobne tym na obrazku) z vektorovej predlohy.
Používateľov profilový obrázok
Matl0_w1C
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa Matl0_w1C »

mas na mysli asi gravirovanie, na to potrebujes dremel, alebo by sa dal ten napis este nalepit, nejaka nalepka. ..
alebo si ten napis predtlac a daj ho pod to plexi. . .
Brm brm wrrrrrrrrrrr.. gotcha!..
Používateľov profilový obrázok
RASTER
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: NM

Príspevok od používateľa RASTER »

fiiha tu ma clovek rychle odpovede :)

ano myslel som gravirovanie. Diky. Idealne by bolo dat to niekomu vygravirovat z predlohy v PC a vysledne "jamky" v paneli by sa este zvyraznily nejakou farbou (strieborna / biela ?). Povodne som chcel dat si to vygravirovat do kusku nejakeho kovu a ten potom pripevnit na panel, tak ako je to riesene na HiFi zostavach (napis SONY atd) ale nakoniec som od toho upustil.

Takze gravirovanie priamo do plastu. Hladam ale len profesionalne riesenie, dremmel neprichadza do uvahy. Aj samotny tvar toho predneho panelu si dam vyrezat jednej firme na vodnej rezacke (presnost 0,001mm) a nechcem to pokazit tymi napismi. Ked uz mam davat velke prachy za celkovu prerabku PC, tak chcem nech to aj pekne vyzera.
iwhy
VIP
VIP
Príspevky: 534
Dátum registrácie: Št 21. Aug, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa iwhy »

Obehaj reklamne agentury. Ak nie u nich tak skus niekoho zo strojnickej fakulty ci nema pristup k cnc frezam.

Napis by si potom mohol vyplnit striebrenkou alebo nejakou klasickou farbou. A povrch by si zabrusil a vylestil tak aby ti farba zostala len vo vygravirovanom napise. Aspon nieco podobne mas na tom obrazku zosilnovacu (alebo co to je) :)
ANONYM_a7

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

mal by som zaujem tak napis kolko ti ostalo a kolko to bude stat


dalej cez e-mail


Cierny priesvitny akrylatovy panel (dymove plexisklo) UV aktivny,
Používateľov profilový obrázok
PeqpeK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 121
Dátum registrácie: St 23. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Stará Turá, BA (23)

Príspevok od používateľa PeqpeK »

inak, co sa tyka tej mriezky, ja som si take nieco robil na svoju bednu a ma to jedno minus, mam v bedni jeden fukar co fuka von+vetrak v zdroji, no asi po mesiaci som otvoril bocnicu a vsimol som si v tych dierkach bol trosku bordel-prach...a to tam fakt nemam nejaky vir vzduchu...asi za tie mriezky dam este plexisklo alebo co...
koho by zaujimalo ako vypada moja bedna tak klik
P5N-E SLI, E6400@3GHz 1,3V, 2x2GB DDR2, GTS250 1GB, BlueStormII 500, case, ventilatory, spina a ine drobnosti

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"