vykon cpu na 50% pri testoch

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3760
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

vykon cpu na 50% pri testoch

Príspevok od používateľa lezgy »

zdravim prave som si vsimol na mojom PC resp. cpu zaujimavu vec. pri teste super pi vsetkym naokolo beha cpu na 100% po stlaceni ctrl+alt+del a mne to bezi resp ukazuje stale na 50% zataze.

mb je intel 865 gbf HT podpora je zapnuta ramky su sice docasne vymenene bezim len na 2x128 apacer 266mhz dual channel, idu naplno cize ramka nestaci ale zeby to bolo tym sa mi moc nevidi....

ale i tak...ako nastavim alebo co by trebalo prestavit v biose...upozornujem ze sa taktovat moc neda....maximalne sa da nahodit graficke jadro z 266 na 333mhz a grafic buffer ma max 16mega....

mna by zaujimal preco nebaha na 100%+-

diki za radu.
Používateľov profilový obrázok
subz3ro
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Št 28. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa subz3ro »

Dovodom je prave spominana HT. Pokial nemas nastavenu afinitu procesu v task manageri, tak mu Windows prideli obidva virtualne CPU a tym padom vytazuje spravidla 50/50, resp. 100/xx ak mas sucasne spusteny nejaky iny proces, ktory tiez potrebuje viac (xx) CPU vykonu. Zatazit obidve jadra dokaze pri HT móde vacsinou iba multimedialna aplikacia (kompresia MP3, videa...) s podporou HT.
co z toho vyplyva: cisla su u HT irelevantne, nerob si starosti... procesor je vytazeny tak ako ma byt.
:)
There are 10 types of people in the world. Those who know binary and those who don't.
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3760
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Príspevok od používateľa lezgy »

no ht som vypol a ukazalo tych 100%
ale uz som mal aplikacie resp aj ked som chytil virus a bolo ht zapnute tak cpu sel na 100%
to program super pi nedokaze zatazit cpu ako virus?
alebo virus zatazuje cpu inak?
neviem ci rozumiete co sa pytam.....

ide o to ze ak mi vyrus dokaze zatazit cpu 80-90% pri zapnutom HT tak preco to nedokaze superpi?

ci virus zatazuje inak?
Používateľov profilový obrázok
doCHtor
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 198
Dátum registrácie: St 16. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/Sered

Príspevok od používateľa doCHtor »

Neviem ako to je s tym virusom, ale tie percenta co ukazuje task manager tak dalo by sa povedat, ze 50% je 100%-na zataz jedneho jadra (ci uz normalneho alebo ht). Takze ak na dual core cpu single threadova aplikacia zatazuje jedno jadro na 100%, task manager bude ukazovat 50%. A asi je to podobne v pripade HT.
Používateľov profilový obrázok
Shade
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 194
Dátum registrácie: Ut 10. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Príspevok od používateľa Shade »

no co som videl screeny tak by malo pri dc aj pri ht ukazovat tm dva grafy... pre kazde cpu jeden (skutocne ci virtualne) takze kuk grafy a uvidis ci ti ako vysledok v percentach nehadze cojaviem priemer ci co :wink:
PC : E5200 + 4gb ram + 1950pro512 agp + zalman FS-V7 5V + 320gb hitachi + wd green 1,5tb + Acer AL1751b + Seasonic SS-500ET
NB : acer tm 5730g p8400, 4gb ram, ati 3470,hdd 500bevt
Používateľov profilový obrázok
subz3ro
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Št 28. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa subz3ro »

lezgy: cital si vobec ten italic text na konci mojho prispevku? Vravim ze cisla vytazenia su pri HT irelevantne... Nemozem ti dat relevantnu odpoveD na nieco, na co neexistuje. Proste prakticky nie je rozdiel medzi vytazenim 50/50 a 100/0 resp 0/100 resp. 100/100. Zalezi od povahy aplikacie, momentalneho poctu inych procesov, ich afinity a skutocneho pouziteho CPU vykonu.
There are 10 types of people in the world. Those who know binary and those who don't.
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3760
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Príspevok od používateľa lezgy »

cital som cital...prave preto mi neslo do hlavy to ked sa mi pritrafil vyrus ked HT ficalo a vytazensot bola od 60 do 80 a boli pripady ked sel aj na 100....
preto som sa pytal dalej inac napisal si to pekne a zrozumitelne...dik

Návrat na "Procesory"