Problem s AGP(4X) alebo...

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
Bdurex
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 922
Dátum registrácie: So 27. Máj, 2006, 02:00
Bydlisko: Humenné (20)

Problem s AGP(4X) alebo...

Príspevok od používateľa Bdurex »

Ked som mal Durona 850@1000MHz,MB:Legend QDI KinetiZ 7E,VIA KT-133,256+128MB SD RAM PQI PC133.Kupil som do neho Legend GeForce 6600 256MB AGP(8X).POcitac mi normalne zaplo v phode som behal po windowse,ale v hrach ni po obrazovke behali artifakti.Nieco podobne ako ked velmi pretaktujete ramky na grafike.Domievam sa ze to robilo preto ze v biose som mohol max. nastavit 128MB.Chcel som naflashovat novy bios ale zhorel mi procak,a uz som sa nemohol dozvediet preco mi to robilo.Kto mal nieco podobne nech nieco o tim napise dost ma to zaujima.Diki
Powered by Core i7 2G & Samsung Galaxy S III
Používateľov profilový obrázok
Sy-mon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: St 26. Apr, 2006, 02:00

Hi

Príspevok od používateľa Sy-mon »

GeForce 6600 a VIA chipsety sa jendoducho nemaju radi!
Mal som ten isty problem s tym istym Legend 6600 AGP 256MB a VIA KT400. Lietajuce polygony, chybne textury... Po odinstalovani AGP ovladacov (PCI mód) bolo vsetko v pohode, ale pomalsie. Inac tento problem je dokumentovany aj v popise ovladacov nvidia pod niecim ako VIA AGP 3.0 compatibility alebo take nieco. Su ludia, ktorym pomohli starsie detonatory, ale mne iba PCI mód. Mozes zadat do google Geforce AGP VIA corruption alebo podobne a urcite najdes fóra s touto tematikou.
Ja som presiel na nForce3 a teraz je vsetko OK 8)
Používateľov profilový obrázok
mixall
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št 21. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Príspevok od používateľa mixall »

Viem,ze reagujem na rok stary prispevok ale neda mi to a snaD to niekomu v buducnosti pomoze.Mam tu istu LEGEND 6600 256MB AGP a trapil som sa s rovnakym problemom takmer tyzden kym som prisiel na riesenie.Dosky s VIA chipsetom maju v biose polozku AGP driving value ktora je defaultne nastavena na auto,tu treba zmenit na manual a zadat hodnotu ... konkretne pre LEGEND 6600 je to :48 a napriklad pre inno 7600GS :94 pre ine karty treba skusat ine hodnoty.Moze sa stat,ze zadate hodnotu pri ktorej nenabehne post ale vyriesi to clear cmos.co je horsie,ze teraz sa trapim s rovnakym problemom na nForce2 a ta tuto polozku v biose nema.
Biostar NF570 SLI A2+ , AMD Athlon 64X2 5000+ , 2GB A-Data DDR2 800MHz , ASUS GeForce EN8800GT 512MB , Sound Blaster Audigy , HDD 80+250GB WD , AG Neovo F-419

Návrat na "Základné dosky"