Realtek nevidi ethernet

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
m4te
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Po 18. Júl, 2011, 01:52
Bydlisko: Praha/Kosice

Realtek nevidi ethernet

Príspevok od používateľa m4te »

Zdravim, poskladal som prave uplne nove PC, s doskou MSI fm2-a75ma-e35. Je tam sietova karta rtl8111e. Po uplne cerstvej instalacii Win8 sa tvari, ze nie je ethernet zapojeny, aj ked je. V device manageri normalne ten realtek je, akoby fungoval bez problemov. Nainstaloval som najnovsie ovladace zo stranky MSI, aj ich utilitku Network Genie, zial sa nic neopravilo. Nikdy nezasvieti ani jedna ledka. V biose som skusal vsetky nastavenia pre LAN pomenit, stale nic. Nasiel som tiez, ze treba vypnut "Allow the computer to turn this device off to save power", no ani to nepomohlo. Na advanced karte tej sietovej karty som vypol vsetky setriace funkcie, ale ani to nepomohlo. Tiez som ju skusal disablnut a enablnut.
O chvilu tam skusim nahodit win7, ci ten sa nechyti.

Inak jedina aktivita tej sietovky bola, ked som este bez HDD spustil Ubuntu Live CD - pri bootovani blikla na cerveno, ubuntu ju vsak nenasiel vobec.

Moze byt nejakym sposobom vadna sietovka/doska? Nechce sa mi ju velmi reklamovat, lebo je to darcek na vianoce, takze ma potom napada uz len kupit nejaku lacnu sietovku do pcie...

Dakujem za kazdy napad.
Spoiler: ukázať
APU AMD A10-5800k | GPU MSI R9 270X Gaming 2GB | MB ASRock FM2A88M Extreme4+ | RAM 2x2GB Kingston 1600MHz CL9 T1 + 2x2GB Corsair XMS3 1600MHz CL9 T2 | PSU Cooler Master Silent Pro M600 | CASE Fractal Design Core 1000 | Storage HDD WD Green 750GB | System HDD Seagate Barracuda 7200.12 500GB [Xilence HD Cooler CL] | SC: Creative Sound Blaster Audigy 2 ZS Platinum Pro
Používateľov profilový obrázok
m4te
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Po 18. Júl, 2011, 01:52
Bydlisko: Praha/Kosice

Re: Realtek nevidi ethernet

Príspevok od používateľa m4te »

Oficialne sa priznavam k tomu, ze som dement. Ethernet mal pri koncovke pretrhnuty zeleny kablik. Po spajkovani ide v pohode, teraz sa budem snazit si co najrychlejsie zohnat krimplovacie klieste :D btw. Fyzicky kabel som vylucil hned, lebo ked som to zapojil do netbooku, tak isiel uplne v pohode (je tam qualcomm, ale mozno pod inym uhlom ten kabel mal kontakt...)

Tak sa ospravedlnujem, mozme LOCK.
Spoiler: ukázať
APU AMD A10-5800k | GPU MSI R9 270X Gaming 2GB | MB ASRock FM2A88M Extreme4+ | RAM 2x2GB Kingston 1600MHz CL9 T1 + 2x2GB Corsair XMS3 1600MHz CL9 T2 | PSU Cooler Master Silent Pro M600 | CASE Fractal Design Core 1000 | Storage HDD WD Green 750GB | System HDD Seagate Barracuda 7200.12 500GB [Xilence HD Cooler CL] | SC: Creative Sound Blaster Audigy 2 ZS Platinum Pro

Návrat na "Hardware všeobecne"