World of Tanks (MMO)

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6654
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: World of Tanks (MMO)

Príspevok od používateľa M1ch4l »

nuz, vitaj do hry ktora je ovela komplexnejsia ako na prvy pohlad vyzera.
Idealne vetva pre zaciatocnika? hmm, ruske tazke tanky, konkretne vetva s pancierom, takze po KV-1 by si si zobral T-150 a v tom pokracoval dalej.
Uplne na zaciatok chod na webstranku hry a tam si pozri nejake tie tutorialove videa alebo niekde, kde ich najdes, pripadne wiki.worldoftanks. com a tam si daj video tutorials

Idealne mas rozohrat si toho viacej na zaciatok, ale nie prilis vela. Odporucam zadovazit si napriklad zo zaciatku nemecke TD Marder II, potom to KV-1 alebo nieco este pred nim, potom sa na napriklad zasa posunut v tych nemeckych TDckach alebo skusit daco USA/francuzske

Zakladne chyby su podcenenie situacie a precenenie svojich schopnosti a schopnosti svojho tanku. Netreba sa rozbiehat prilis dopredu, hlavne ako zaciatocnik. Ale netreba ani furt cucat na jednom mieste.

HE ammo sa na normalnych tankoch vacsinou pouzivat neoplati, pokial si nenamontujes specificky kanon pre HE. Ja som ale dost velky zastanca AP a HE casto ani nenosim so sebou. HE ma oproti AP vyhodu, ze so vzdialenostou nestraca penetraciu. Skor sa treba naucit dobre strielat s AP ako pouzivat HE.

Co sa tyka strelby, uplne zabudni na autoaim a pouzivaj 95% manual, autoaim len v kritickych pripadoch. Kam mierit? To zavisi od tanku. Jednym zo zakladnych poznatkov pre WOT hraca je poznat slabiny kazdeho/skoro kazdeho tanku. Samozrejme nemusis sa ucit slabiny na ltrakotre, ale urcite budes chciet poznat slabiny tankov, ktore stretavas. Vseobecne plati, ze zadok a boky maju skoro vzdy slabsi pancier ako predok, a potom na predku vacsinou spodny plat byva slabsi.

Ked budes mat nahratych tak 1000 bitiek, budes uz trochu tusit :D
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: World of Tanks (MMO)

Príspevok od používateľa crux2005 »

V priečinku, kde máš nainštalovaný WoT je manuál, ktorý vysvetľuje základy hry, napr. aj rozdiel medzi AP, HE, APCR, HEAT a pod.
Okrem toho by som ti odporučil pár základných modov na hru - clear scope, zoom out, damage panel. Nájdeš ich v oficiálnom fóre v časti - general creativity. Na záver odporúčam to čo už spomenul M1ch4l, treba sa hre venovať, čítať stránky o WoT, pozerať videá lepších hráčov a podobne.
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
jackhammer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 942
Dátum registrácie: So 29. Nov, 2008, 18:35

Re: World of Tanks (MMO)

Príspevok od používateľa jackhammer »

ouch k tymto otazkam si potrebujes ziskat vela info
odporucam jednoznacne citat forum a cz/sk sekciu: http://forum.worldoftanks.eu/index.php? ... ske-forum/ + wiki: http://wiki.worldoftanks.eu/Main_Page
rusi-hruby pancier,nepresnejsie dela, nemci-presnejsie dela,slabsi pancier,usa nieco medzitym ale skor nepresnejsie a vyhoda vertikalneho sklonu dela,francuzi su specialna narodnost ktorej som este nejak neprisiel na chut ale papierovy pancier,rychlost,presnejsie dela a revolverove nabijanie (viac ran v rychlom slede ale s nasledovnym dlhsim nabijanim)
inac neplati to pre kazdy tank vo vetve
najjednoduchsie si myslim je zacat tazkymi rusmi kedze ich tanky ti prepacia nejednu chybu,ale tiez je odporucane zacat viacero narodov/typov tankov a zistit co ti sadne najviac,kedze zo zaciatku postupujes rychlo
he ked treba resetnut cap,zhodit pas ine je to u arty kde je sa pouziva takmer iba he,ale vsak si to mozes vyskusat teraz na zaciatku ide v podsate o to naucit sa o co ide
mierit urcite manualne a kam? to zalezi ako je tank k tebe otoceny ale plati vseobecne spredu do spodneho platu,zboku nad pasy(viac k zadnej casti sanca ze ho zapalis,viac k prednej ze poskodis modul,clena posadky a dokonca znicit tank na jednu ranu ak trafis ulozenu municiu) plus kazdy tank ma svoje slabe miesta tzv. weakspoty,do veze ak aj k tebe otocena bokom/zadom ale zalezi aky tank mas a aky stoji oproti tebe,ako hovorim k tejto hre treba vstrebat kvantum info
urcite som ti nedal vycerpavajucu odpoved na vsetky otazky kedze tiez sa stale este len ucim a moznosti je vela,mozno tu dojde niekto skusenejsi a doplni/vyvrati moje odpovede
oporucam urobit ten tutorial v garazi dostanes za to tank,neviem ci aj slot
Spoiler: ukázať
CPU:i5 3570K + BeQuiet! Dark Rock Pro 2 MB:MSI Z77-GD55 GPU: Palit GTX 1070 GameRock Premium Edition RAM:8GB Mushkin Redline Enhanced PSU:Coolermaster Silent Pro 700w SSD:Plextor M5S 256GB HDD:3 TB Toshiba CASE:Lian Li PC-V 2110 MONITOR:Dell UltraSharp U2412M KEYBOARD:Corsair Strafe RGB MOUSE:Func MS-3² MAT:Razer Mantis speed
Galaxy S6 Edge
World of Tanks: Jackhammer_I
Používateľov profilový obrázok
eSPer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 678
Dátum registrácie: St 10. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Handlová

Re: World of Tanks (MMO)

Príspevok od používateľa eSPer »

..tak, tak, hlavne forum, kde sa dozvies vela zaujimavych a potrebnych veci pre hru,v prvom rade si rozmysli ako chces vlastne hrat.
Strielat z dialky a mat prehlad kde co na mape sustne ? - delostrelectvo (Arty)
Priama podpora teamu z druhej linie? TankDestroyery
Ocelova lavina co zmetie vsetko, co sa pred nou objavi a full kontakt? - tazke tanky (Heavy)
Rychle utoky a napadanie supera z boku, ci zozadu, podpora tazkych tankov? - stredne tanky (Medium)
Bleskove presuny a oznacovanie cielov pre arty a ostatne tanky a vyvolavanie stresu a zufalstva u supera? - lahke tanky (Light)

pre ulahcenie hry, kym si nezazijes, kam mierit sa daju pouzit skiny tankov, ktore maju oznacene tzv. weakspoty - cize miesta, kde sa oplati mierit a strelit.
http://forum.worldoftanks.eu/index.php? ... computers/

..znalost anglictiny je velka vyhoda, ale pokial nevies, tak postupom casu uz vytusis, co a ako ;)

..tu si mozes najst replay hier a pozriet ako hraju rozni hraci na roznych mapach, co mozes potom vyuzit v svojej hre
http://mwreplays.com/
..na spustenie replay musis uz mat WoT nainstalovane.
Progress... ... 59%
Gumkac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1985
Dátum registrácie: Pi 10. Feb, 2012, 17:01
Bydlisko: bratislava - DL

Re: World of Tanks (MMO)

Príspevok od používateľa Gumkac »

sice este nemam vela odohrane(tier 7 heavy, 6 medium, a 4 TD), ale zatial co som zistil, tak sa podelim :D

isiel som USA vetvu a nemecku, a zapacili sa mi viac americania. a ich heavy tanky. momentalne ale skusam aj TDcka. tie maju u americanov vyhodu, ze vedia hybat hlavou - ked ti daju dole pas, nesi uplne v prdeli ako u inych. ale zas maju horsi pancier- aspon tie na zaciatku. ale vec nazoru. podla viacerych su to najlepsie TD, lebo maju pohyblivu hlavu, podla inych zase ruske "SUcka", lebo maju velky dmg, ale z mojho pohladu, su velmi lahko znicitelne.


otazka municie : he pouzivam iba na dialku, kde viem, ze s obycajnou neprerazim. tam su fajn, lebo daju aspon aky taky damage :D

kde moerit. doteraz som to uplne nezistil, a to uz mam 1200 bitiek, ale najlepsie je z boku, alebo zozadu, ale nie za kazdu cenu. treba hlavne strielat kolmo na tank - s uhlom sa zvysuje hrubka pancieru, a moznost odrazenia. a preto treba stat k superovi nie uplne napriamo, ale trochu sikmo, aby mu "dingali" strely ;) toto mi zatial tak cca vychadza :D na vezu moc nie, lebo vzdy ma lepsi pancier ako tank, ale napriklad pri takom kv-2 je radost do nej strielat :)

comu sa vyvarovat? nikdy neist sam, lebo ta hned daju. samozrejme, ked uz mas skill, tak sa da, ale zo zaciatku to nerob. potom uz v bitkach, kde si s tvojim tankom ako 1. v tabulke, si mozes dovolit viac, co sa mi uz pat krat podarilo, a hlavne, ked budes mat tank cca 6tej urovne, a budes ako best tank, s best delom, tak budes davat "one shot", a potom sa hra uz krasne :D
Intel i5 13600K + Noctua NH-D14 | ASUS TUF Z690 | ASUS TUF RTX 3070 Ti O8G | 32GB 3600Mhz Kingston | Corsair HX750i | Samsung 980 pro 1TB + 970 evo plus 1TB | NZXT H7 flow | 5x 140mm arctic
LG UltraGear 27GP850-B / Dell U3417W | Logitech G700s + Devis Control | Logitech G915 Tactile | Lenovo T490
Jay-T
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Ut 30. Nov, 2010, 19:46

Re: World of Tanks (MMO)

Príspevok od používateľa Jay-T »

Dakujem za rady, pekne ste sa rozpisali, zatial som len T.III a ked ma hodi na mapu kde su aj T5 tak sa len schovavam po krikoch...napr vcera som ostreloval asi tak na 5x nejakeho T5, ubral som mu tak 20%, potom ma zbadal, otocil vezu a bolo po mne :laugh:
Ale inak som zatial spokojny, akurat arty ma obcas naserie, preto sa ani ja nechcem uberat touto vetvou.
Spoiler: ukázať
PC: Doska: MSI P67A-GD55, Procesor: Intel i5 2500K + Gelid Tranquillo rev. 2 RAM: 2x4GB Kingston HyperX Blu 1333Mhz DDR3 1333Mhz, HDD: 500GB WD Blue Sata II, GPU: Gigabite Radeon HD4890 1GB DDR5, Zdroj: Corsair TX 650, LCD: 24" LED Iiyama ProLite E2473HDS, Repro: Genius SP-HF2.0 1800A, Logitech Attack 3, TrackIR 5
Notebook: Lenovo X220, intel i5 @2500, 8GB Ram, 320 GB
Telefon: Samsung Galaxy S3
Renault Laguna II 2.0 IDE, 103kW
Používateľov profilový obrázok
verzo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 528
Dátum registrácie: Po 22. Feb, 2010, 21:01
Bydlisko: Levoča

Re: World of Tanks (MMO)

Príspevok od používateľa verzo »

na arty si zvykaj u nich nieje problem dat tank na jednu ranu dole ja som s-51 americke T34 dal bez problemov... a taky hajzel GWPather tiez potesi :) volakedy sa super hralo s KV-2 zo 152mm delom to bola radost a este vela zalezi ci to budes hrat len tak pre radost alebo postupom casu do nejakeho klanu a hrat CW
Galaxy S9+
Gumkac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1985
Dátum registrácie: Pi 10. Feb, 2012, 17:01
Bydlisko: bratislava - DL

Re: World of Tanks (MMO)

Príspevok od používateľa Gumkac »

so zidnym tankom neni problem dat tank na 1 supu dole. len treba trafit spravne miesto :D par krat sa mi uz podarilo. takze ze 1500dmg s tier 7 :D
Intel i5 13600K + Noctua NH-D14 | ASUS TUF Z690 | ASUS TUF RTX 3070 Ti O8G | 32GB 3600Mhz Kingston | Corsair HX750i | Samsung 980 pro 1TB + 970 evo plus 1TB | NZXT H7 flow | 5x 140mm arctic
LG UltraGear 27GP850-B / Dell U3417W | Logitech G700s + Devis Control | Logitech G915 Tactile | Lenovo T490
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6654
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: World of Tanks (MMO)

Príspevok od používateľa M1ch4l »

no az tak uplne to nefunguje, samozrejme ammoracking je mozny, ale dost pochybujem, ze sa niekomu niekedy podarilo ammoracknut napr. maus :)
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
Fullesh
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5202
Dátum registrácie: So 05. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: World of Tanks (MMO)

Príspevok od používateľa Fullesh »

Blow Up! som uz u mausa videl 2x. Prvykrat ked mal poslendych 300hp a dostal to od artyny a potom ked mal poslednych 100hp a dostrelil ho tazky tank. Inak na ranu s viac ako 1000hp som nevidel.
Ale poradilo sa mi s T34 (este pred patchom) dat ammo 1300hp E-75, ktorej tiez tazko dat ammorack.
|MB| MSI B450I Gaming Plus |CPU| AMD Ryzen 5 5600G |CPU's Cooler| AIO 140mm
|RAM| G-Skill 2x8GB DDR4 3200MHz Trident-Z |GPU| AMD Vega 7
|SSD| Intel 660p 1024GB M.2 NVMe |PSU| NZXT 650W 80Plus Gold |Case| NZXT H1 V1
|LCD| BenQ BL3200PT |Mouse| Logitech G603 |Pad| Razer Goliathus Speed |OS| Microsoft Windows 10 Pro x64 SK
|OC| Celeron D 330 E0 / Pentium E2160 M0 / Pentium E5200 M0 / Pentium E5200 R0 / Phenom II X3 720 C2 / Core i5 2500K / Core i5 6600K
.
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: World of Tanks (MMO)

Príspevok od používateľa galen »

si pamatam na treningoch na clanwars ...
IS-7 vs IS-7, z predu ... prsk, ammorack prvou ranou :?

tak sme si stanovili, ze to je dobra strategia na clanwars, ale nejak sa tazko dari ju zreprodukovat
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
jackhammer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 942
Dátum registrácie: So 29. Nov, 2008, 18:35

Re: World of Tanks (MMO)

Príspevok od používateľa jackhammer »

pri artine nemusi byt oneshot iba ammorack,plati samozrejme pre vyssie tiery
ked ho stastne trafis do zadnej casti a HE prenikne dovnutra tak je to za full damage a plus nieco naviac
pamatam si nestastnu e75 na malinovke ked ich scout nasvietil hned na starte,on asi este nebol rdy a tak dostal jednu od mojej s51 a papa
s ammorackom na vyssich tierch je to uz tazsie,tie u ktorych je vacsia pravdepodobnost maju mokre bedne alebo skill na ukladanie,pripadne oboje plus to samozrejme treba prerazit na spravnom mieste
samozrejme cim viac je tank poskodeny tym je vacsia pravdepodobnost ze ze uz ma ammo poskodene a o to je ammorack viac mozny
inac som zacal experimentovat s AP na obj212 a ked sa trafi tak je sranda :D
Spoiler: ukázať
CPU:i5 3570K + BeQuiet! Dark Rock Pro 2 MB:MSI Z77-GD55 GPU: Palit GTX 1070 GameRock Premium Edition RAM:8GB Mushkin Redline Enhanced PSU:Coolermaster Silent Pro 700w SSD:Plextor M5S 256GB HDD:3 TB Toshiba CASE:Lian Li PC-V 2110 MONITOR:Dell UltraSharp U2412M KEYBOARD:Corsair Strafe RGB MOUSE:Func MS-3² MAT:Razer Mantis speed
Galaxy S6 Edge
World of Tanks: Jackhammer_I
Používateľov profilový obrázok
Fullesh
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5202
Dátum registrácie: So 05. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: World of Tanks (MMO)

Príspevok od používateľa Fullesh »

Pouzivam OTM ale aj ten zakladny OTM ti zobrazi, ked tanku buchne ammorack. Pritom zakladom sa zobrazi obrazok explozie a pri stiahnutom OTM sa zobrazi Blow Up!. Ten maus v oboch pripadoch prskol, hoci to uz bolo jedno, kedze v prvom pripade to bola artyna a v druhom to ten maus na jednu ranu aj tak. :-)

IS-7 je neskutocna casovana bomba. Je niekolko sposobov ako ju ammoblownut, ale treba nato delo s dmg 490 a vyssie, pri T110 nato treba aspon 2 rany. Bud zozadu do veze, na tie haky co tam ma, alebo zbokov 3. kolecko od predu, alebo ked je nauhlovana tak d tych svetiel.

Typ 59 buchne 2. kolecko z predu, na pravej strane, alebo strielat na pravu stranu veze pod ten pripevneny gulomet ;)
Pripadne sa da aj cez predok na jeho pravu stranu kde ma svetlo, ale to ide tazsie, pretoze tie bedne su ulozene vzadcie a prednimi je nadrz ktora sa zvykne casto zapalit.
|MB| MSI B450I Gaming Plus |CPU| AMD Ryzen 5 5600G |CPU's Cooler| AIO 140mm
|RAM| G-Skill 2x8GB DDR4 3200MHz Trident-Z |GPU| AMD Vega 7
|SSD| Intel 660p 1024GB M.2 NVMe |PSU| NZXT 650W 80Plus Gold |Case| NZXT H1 V1
|LCD| BenQ BL3200PT |Mouse| Logitech G603 |Pad| Razer Goliathus Speed |OS| Microsoft Windows 10 Pro x64 SK
|OC| Celeron D 330 E0 / Pentium E2160 M0 / Pentium E5200 M0 / Pentium E5200 R0 / Phenom II X3 720 C2 / Core i5 2500K / Core i5 6600K
.
Používateľov profilový obrázok
Sebi02
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 426
Dátum registrácie: Ut 03. Máj, 2011, 15:14
Bydlisko: Košice

Re: World of Tanks (MMO)

Príspevok od používateľa Sebi02 »

mal by som otazku-oplati sa mi uberat USA vetvou M5, M7...? lebo ja co teraz mam V tier M7 tak s M7 nebojujem nikdy ale KV-1 je tam vzdy, takisto M7 ma stock delo strasne... ale aspon malo dinga dalej ja mam teraz stock 380HP a KV-1 som nevidel pod 640... oplati sa mi to? asi nie co?
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6654
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: World of Tanks (MMO)

Príspevok od používateľa M1ch4l »

pokial chces pershinga, tak sa ti to podla mna oplati
M7 je medium, KV-1 je heavy. M7 je USA, KV-1 je USSR.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball

Návrat na "Hry a problémy s nimi"