VYROBA PASIVNEHO VODNIKA - ukoncene 30.8.2007 + problemy

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Mne sa to paci, ale namiesto Al by som na zdroj pouzil radsej CU, clovek nikdy nevie, moze vytvorit slabe napetie medzi 2 kovmi a dojst k oxidacii. Ale inak parada, ako klesli Teploty po naistalovani new Chladica ??
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Príspevok od používateľa jergus »

Tomasjerry napísal:ako klesli Teploty po naistalovani new Chladica ??
Necitas poriadne :wink: , neviem, pretoze komp mam uz mesiac rozobraty a skladat ho budem az do novej skrinky...
A co sa tyka tej medi, nechcel som ju pretoze by tie bloky vazili nejake to kilo a bal som sa aby to tu sludovu platnicku neotrhlo, a za dalsie taky kus medi zohnat, to su aj nejake financie a aj trosku problem. A co sa tyka tej korozie, dam do vody antikorozny pripravok
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

To s tym aktiroroznym pripravkom je samozrejmost, nesmie byt vsak ionovy, inak mas po chlebe (vlastna skusenost).
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
noben
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Po 14. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Podbrezová

Príspevok od používateľa noben »

good work!

co tak nacrtnut nieco o tej new PVC case?
ASUS VANGUARD B85, Intel Xeon E3-1231v3, Corsair 16GB 1600 Mhz Vengeance, Samsung SSD 850 250GB, 8800GTX
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Príspevok od používateľa jergus »

Takze, po dost vaznych problemoch s koroziou hlinikovych blokov v zdroji, som sa rozhodol dat poniklovat mosadzne fitingy a poeloxovat surovy hlinik. Uvidim tak do dvoch tyzdnov ci to pomohlo alebo nie, cele to demontujem a popozeram. Takisto som sa rozhodol miesto alycolu pouzit specialnu zmes pre hlinikove chladenie do aut, je to nemecky vyrobca, presny nazov dam v pondelok, nakolko mi to bratranec nedoniesol v original flaske.
Rozmyslal som este nad inymi rieseniami, ak toto zlyha. Napadlo ma, ze mozem dat do tych hlinikovzch blokov naniest plazmou praskovu med, alebo nanovo vyrobit bloky z medi. Ale to uvidim o dva tyzdne. Dam sem dve fotky, na prvej je odfotena ta modra tekutina, riedi sa s destilkou 1:1, na druhej foto su bloky a fitingy. Na tych blokoch vidno trosku nekvalitnejsie poeloxovanie, nech to nemyli, moja poziadavka bola, ze z vonkajsej strany mozu bloky chytat, mozu mat kazy, ale kanaliky musia byt cuki-fuki, a aj su...
Kvapalina
Bloky a fitingy
PS: Link na diskusiu tykajucu sa korozie + fotky
Naposledy upravil/-a jergus v Po 19. Nov, 2007, 12:02, upravené celkom 4 krát.
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
r1z1ko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: St 06. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa r1z1ko »

No pracicka kvalitna...ale mrzi ma ze tam mas skoro vsetko kupene a volalo by sa to skor VYROBA PASIVNEHO CHLADICA K VODNIKOVY...
Pretoze kupit veci dokaze kazdy...
Ale aj tak je na tom chladici kus prace...spåna to aj kriterium pre oci...
Takze to hodnotim velmi kladne...
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Príspevok od používateľa jergus »

Heh, polovica veci je robena, kupene boli len vodne bloky na CPU, GK, NB a SB a cerpadlo. Robene dva vymenniky, vodne bloky pre zdroj a v najblizsej dobe pribudne mnou robeny cpu vodny blok...
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
r1z1ko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: St 06. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa r1z1ko »

No tak na to sa tesim...bo ja som ich uz par robil, tak som zvedavy ako si s tym poradis ty...
Používateľov profilový obrázok
Wild
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Ut 20. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava/Ruzomberok(Centrum)

nechcem ta sklamat

Príspevok od používateľa Wild »

Nechcem ta sklamat chlape, ale ked je lepenie prevedene kvalitne,tak je to vyssia kvalita ako spajkovanie, alebo zvaranie a navyse neovplyvnis oproti zvaraniu a spajkovaniu blizke oblasti teplom a teda nezmenis strukturu materialu, co by malo za nasledok zmenu jeho vlastnosti.Ak to chalan previedol spravne, tak je to supera a nie je proti tomu co namietat, ma moj osobny obdiv...
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Príspevok od používateľa jergus »

Wild: o tomto som ani nevedel, ale videl som heatpipe chladic kde lepili lamely tiez epoxidom...

PS: su nejake problemy s fotkami, tu je pre istotu link na celu galeriu
Galeria
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Príspevok od používateľa jergus »

Takze dnes som mal rozobrate vodne bloky, chcel som vediet ako to dopadlo s oxidaciou medi a hlinika. Na moje prekvapenie bolo vsetko cistucke, ako v den ked som to zmontoval. Nic, ziadna korozia sa nekonala. Vyzera to tak, ze moje problemy vyriesilo ako poeloxovanie, tak aj pouzitie inej zmesi.
Ked sme uz pri tom, pouzil som BS AFNOR ANTIFREEZE modrej farby s destilovanou vodou v pomere 1:2 (afnor:h2o).
Takze s mojej strany uplna spokojnost...

PS: davam sem link na datasheet k tej nemrznucej zmesi, je to pedeefko
LINK
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
3mko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 62
Dátum registrácie: St 12. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Šaľa

Príspevok od používateľa 3mko »

Mozno trochu blba otazka ale som zvedavy ake hadice si pouzil. Ja uz pomaly mesiac zhanam nejake PVC priesvitne a vsade mi povedia ze maju nejake ale to su vzdy len nepriehladne alebo malinke. Tym ze malinke mislym ze vnutorny priemer maju 6 mm.
Mam 12mm fitingy. Plz poradte mi niekto ake a aj kde by som ich mohol kupit. Najlepsie v nitre. To je zo Sale na skok.
Používateľov profilový obrázok
palee
VIP
VIP
Príspevky: 1598
Dátum registrácie: Pi 19. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Príspevok od používateľa palee »

pozri sa tu tichepc.sk... resp. napis Gabovi na mail a urcite ti zozenie, co budes potrebovat...

alebo najlepsie su mozno silikónove, na gumex.sk maju 14/10mm... tie by ti vyhovovali...
Používateľov profilový obrázok
3mko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 62
Dátum registrácie: St 12. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Šaľa

Príspevok od používateľa 3mko »

Cez silikonove hadice bude vidno svietiacu UV reaktivnu zmes ? a este ze napisat Gabovi :) to by som potreboval upresnit. :?
Používateľov profilový obrázok
palee
VIP
VIP
Príspevky: 1598
Dátum registrácie: Pi 19. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Príspevok od používateľa palee »

myslel som tym napisat tam na tichepc.sk alebo sem...

a ci bude vidno, to ti neviem povedat (Gabo urcite bude vediet)... ja pouzivam tygony, ale vacsina ludi silikony kvoli cene a ze vraj pre dlhodobe pouzivanie su este lepsie ako tygony...

tie PVC su vraj tvrde, Gabo tam ma myslim PUR, co by mali byt lepsie...

ak sa pozries na gumex.sk, tak tam mas HADICE NA VODU, tie by mali byt PVC alebo HADICE NA TEKUTe POziVATINY, tie by mail byt tie silikóny... ale nie je problem tam tiez napisat a poinformovat sa

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"