Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa landrower »

tak za 95k sa tak da znicit auto.. :)
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

Snake napísal:Každý motor žere olej, keď nežere niečo je zle.
oktavka ma 223.000 km a nezerie ani deci oleja za 15.000km
mitsu mi nezozralo ani kvapku oleja za prvych 10.200 a ze vraj auta v zabehu zeru..

takze obe auta su pokazene?
aby som vedel ci mam ist do servisu alebo nie
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

octavka ti po takom nábehu musela to deci dve zožrať isto, mi nehovor že nie, mitsu zatiaľ nesúdiť, je nové. Proste motor minimálne množstvo spapať musí, fyzika nepustí, a ak "púšťa", tak niečo do oleja tečie (palivo, voda, atp).





.
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

absolutne sa do oktavky nedolieva olej...tuto vymenu netusim kedze sa uz o to stara brat ale doteraz ked som to pravideln ekontroloval hladina bola tak ista.otazka je ci volnym okom uvidim 1dc
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

ohladne toho mitsu. moj stary lancer tiez nezral olej. motor mal nabehane 240t km. nemal ziadnu poruchu, vytacal som ho do 7500 otacok. Ale ked som ho vlastnila behal trochu po mitsu forach, tak viacero uzivatelov spominalo ze im mitsu nezeru olej. Ono mozno aj zralo, ale muselo strasne malo a ked bol interval vymeny robeny po 8000 km max, tak to clovek asi ani nespozoroval
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa galen »

tak ono pre 99% ludi slovne spojenie "nezere olej" znamena, ze medzi 2ma vymenami oleja nebolo potrebne dolievat olej
to, ci pri vymene oleja, naozaj dostali z motora tolko, co don naleju, uz nikto nekontroluje (alebo snad ano?)

dolezite je, aby clovek nemusel kazdych 1000 km hasit zltu kontrolku konvicky s kvapkou naliatim 2-3dcl oleja do spravnej diery pod kapotou ...
(jaaaj, prasat-prasat ... zlaty yaris, ten take nepozna ... a ked tak nad tym rozmyslam, aj audi si pyta olej ... pomerne pravidelne)
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa landrower »

v zivote som ani do feldy (ani otec) nedolieval olej... ak sa aj za ten interval vymeny nieco zozralo, muselo to byt riadne malo lebo ked sa kontrolovala hladina vzdy toho bolo cca rovnako. +kontrolku oleja som este ani nevidel tam svietit :D
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ZoranICS »

ako bolo spominane, kazdy motor zerie olej. na jednej strane piestu je v motore olej a na druhej strane palivova zmes/vybuch/horenie/spalene palivo. piest sa pohybuje vo valci tam a s5 a rozotiera olej po stene aby sa v nom mohol lahko klzat. kedze neexistuje na svete ani jeden taky material/konstrukcia, ktory(a) by dokazal(a) natrety olej zo steny valca dokonale stiahnut pri ceste s5, tenky olejovy film ostava v spalovacej komore a pri zapaleni paliva zhory.

Niektory vyrobca zvoli "volnejsi" pohyb piestu vo valci na ukor vacsej spotreby oleja, niektory ma takmer dokonale vyratane (alebo skor odskusane) kde je optimalny pomer tazsieho pohybu piestu na ukor vykonu motora - pri nizsej "spotrebe" oleja.

To ze si to uzivatel pri vymene oleja nevsimne je sposobene naozaj malou "spotrebou" oleja pri nizkych otackach a dostatocne velkym rozmedzim medzi znackami min a max v olejovej nadobe.

Ci sa paci, ci nie, olej sa z nadrzky straca - motor zerie olej. KAZDY MOTOR. zakladny vzorec znie - vysoky vykon/otacky = vysoka spotreba oleja.

EDIT: Som si isty ze keby ze ma snake trochu trpezlivosti a chce sa mu vysvetlovat tak to popise lepsie nez ja :D vsak ano mista administrator :red:
landrower napísal:tak za 95k sa tak da znicit auto..
Mas pravdu, no tak ako som spominal - mam potvrdene z dvoch zdrojov, ze sa o auto staralo.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

Snake napísal:Každý motor žere olej, keď nežere niečo je zle.
Ja som menil minuly rok v lete, odvtedy nalietanych cca. 12t km (ano viem, som trochu presvihol interval) a spotreba oleja prakticky nulova. Nalieval som ta, ze som mal olej v strede medzi ryskami a po poslednej nakladacke v nemecku mam stale rovnako. Medzi vrchnou a spodnou ryskou by mal byt rozdiel 3,5 dcl. A setrit ju zrovna nesetrim, jak mam zohriaty motor, tak jej doprajem cely rozsah otacok :)
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ZoranICS »

znamena to len tolko ze na oko nevidis rozdiel. keby si vedel na mililitre presne kolko si nalial a potom na mililitre presne zmerias kolko si vypustil vsimnes si rozdiel. inak, nie len olej sa dostava do spalovacej komory ale aj spaliny do oleja - pre to je cierny pri vypustani - a preto sa presny ubytok oleja zmerat neda. jedine po odfiltrovani vsetkeho co don nepatri.

TypeR [a vsetky motory ktore su ladene na vysoky vykon] je v tomto specificky - je tam vacsia vola piestu vo valci - [AJ] preto je vyssia spotreba oleja.
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

HellAngel napísal:ohladne toho mitsu. moj stary lancer tiez nezral olej. motor mal nabehane 240t km. nemal ziadnu poruchu, vytacal som ho do 7500 otacok. Ale ked som ho vlastnila behal trochu po mitsu forach, tak viacero uzivatelov spominalo ze im mitsu nezeru olej. Ono mozno aj zralo, ale muselo strasne malo a ked bol interval vymeny robeny po 8000 km max, tak to clovek asi ani nespozoroval
8000? nové sú robené na 20.000 ale aj tak budem meniť každých 15.000
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

novy mozno ma 20t km, ale je proste normalne menit olej pri 10t km. Ja a otec predomnou sme menili castejsie, lebo sme tomu radi nakladali do vysokych.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Ja menim bud po roku alebo po 10000 - co pride skor. Tych par eur ma nezabije a motoru to celkom urcite neuskodi.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

no potrebujem teraz ale dobre poradit.
mame znameho a predava peugeout (zaprisahal som sa ze v zivote nebudem mat francuza, ale...) 306 2.0HDI RV 1999. Nabehanych ma poctivych 300t km.
Dobre na tom je ze vsetko co menil, tak bolo skutocne robene a auto udrziaval. Ale mam otazku ohladne poruchovosti a spolahlivosti tohto auta. bajim sa francuzkych aut a dieslov zvlast. Nebudem na tom jazdit do talianska na dovolenky ale potrebujem to tu vramci SR a halvne aby sa mi to nesralo po kazdom kilometri.
NB: Asus ROG Strix G16
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa CageJ »

combi ci klasika ?

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"