Zdroje - novinky, recenzie, zaujímavosti,...

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Zdroje - novinky, recenzie, zaujímavosti,...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Myslím, že ani nepotrebujeme potvrdenie, že to je z dielne Corsairu (a teda CWT) :laugh: ...na moju obranu, ten "pôdoris" okolo otvoru pre ventilátor vyzerá presne ako rámček od Corsair ventilátorov. :D

No do řiti, Leadex II platforma
http://www.jonnyguru.com/modules.php?na ... 5&reid=494

A akože...to má aký zmysel táto rada - jediný zmysel vidím vo ventilátore - to, čo spravili s tým dizajnom je...proste hnoj... :facepalm: To mohli aktualizovať proste G2 radu a nie robiť novú...
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10043
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Zdroje - novinky, recenzie, zaujímavosti,...

Príspevok od používateľa stiv »

Nevidis ten rozdiel? :D
Obrázok
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Zdroje - novinky, recenzie, zaujímavosti,...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

:OO= :OO=
Avšak prečo sú potom tvl verzie do 750W rovnako dlhé ako 1000W???? Prečo nemôžu byť kratšie? Trebárs len 130mm (že by mali 120mm ventilátor)?? To mohli domyslieť...

Ale mne to stačí, idem doňho, 750tka je moja, 30mm ušetreného miesta - konečne zmestím do tej skrinky chladič na hdd... :laugh:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Zdroje - novinky, recenzie, zaujímavosti,...

Príspevok od používateľa GABO »

No z pohľadu lepšieho chladenia preto :). Si stačí porovnať vcelku problematické a často reklamované Seasonic X a povedzme 750W od SF - pri SF to nemáš natrieskané pri sebe ako blázon čo aj znamená, že pri pasívnom režime to vydrží lepšie nehrozia nejaké miesta kde sa to "lokálne prehreje". Ja mám preto radšej dlhší telom zdroj ako takýto.., ale samozrejme uvidíme pretože často bol problém práve s dĺžkou v niektorých systémoch.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Zdroje - novinky, recenzie, zaujímavosti,...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Napríklad, čo tu essay riešil s jeho Nano S-kou a nereferenčným chladičom - toto by bola preňho tiež pekná voľba, pokiaľ dobre v mysli počítam, tak by ten druhý ventilátor nebol tak prekrytý zdrojom.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Zdroje - novinky, recenzie, zaujímavosti,...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Btw, na margo G3 - vidím, že prešli na reguláciu ventilátora podľa záťaže
http://www.evga.com/articles/01059/evga ... -supplies/

Ako si spomínal, Gabo, s tými Seasonicmi a tou "zmrštenou" plochou pre súčiastky, všímam si to aj pri tých grafoch, teda napríklad
http://www.evga.com/articles/01059/imag ... 0G3_LG.jpg 850W
http://www.evga.com/articles/01059/imag ... 0G3_LG.jpg 1000W
majú pekne agresívne krivky, tipujem, že je to nutnosť pre uchladenie tak malého priestoru - zaujímalo by ma, či to už v záťaži nebude počuť (malo by)...

750tka znovu vyzerá ako najlákavejší sweet-spot.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10043
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Zdroje - novinky, recenzie, zaujímavosti,...

Príspevok od používateľa stiv »

Tu je ina, ale v prepocitani na W asi podobna:
Obrázok

Ked si predstavim, ze ma 1kW verzia v 60% loade hluk ako 1080tka tak je to hrozne. Som asi velmi zhyckany pasivnym zdrojom. :-D
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Zdroje - novinky, recenzie, zaujímavosti,...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Veď práve, a ja verím tomu, že keď už aj oni priznajú, že je to tak hlasné, tak na tom niečo bude...

Ale našťastie 750tka má krivku v znamení 550 a 650, takže tam to je ešte v pohode...
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Zdroje - novinky, recenzie, zaujímavosti,...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Btw, nový zdroj pre Corsair Vengeance zdroje - teraz už s dopravou zdarma a plnou zárukou cez Amazon
https://www.amazon.de/Corsair-CP-902011 ... 01CQ4AO3A/

Mňáááááááám. :good: :good:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Easa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 832
Dátum registrácie: Po 25. Apr, 2011, 00:04
Bydlisko: LM

Re: Zdroje - novinky, recenzie, zaujímavosti,...

Príspevok od používateľa Easa »

Zatiaľ ma hype obchádza. Do Low end a budget zostáv bohate stačí Seasonic Energyknight / S12II / EVGA 500B ktoré sú bezproblémov použitelné aj pri GTX1060 resp. 1070 podľa wattáže, a vyššie RMx / G2. Však ten Vengeance je obyčajný CX Corsair s kvalitnými kondenzátormi. Berem, keď bude aj tu stáť tých 65€ ( a dodávatelia ho budú aj reálne vedieť dodať za tú cenu a v normálnej dobe ) je to ideálna náhrada za S12II naviac plus za modulárne káble, ale zatiaľ ma to necháva chladným.
AMD Ryzen 7 7800X3D | TG Ryzen 7000 Direct Die Frame | MSI X670E Carbon WIFI | G.Skill TridentZ5 64GB 2x32 6000MHz CL30 | ASUS TUF RTX 3090 24GB OC | Intel Optane 905P M.2 22110 380GB | Kingston DC600M 1TB x2 | FSP Hydro TI PRO 1000W | CoolerMaster SL600M Black Edition Customized | AquaComputer Cuplex Kryos NEXT PVD/Ni | EK Vector TUF Plexi/Ni | Watercool Heatkiller Tube 100 D5 | WCP-D5 PWM | HWLabs SR2 360 + GTS 360 | EK-FLT120 | EK-PRO Barb | Bitspower 45/90° | Phanteks T30 x9 | ContiTech Unitrix 60 DN10 + Mikalor 8-16W2
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Zdroje - novinky, recenzie, zaujímavosti,...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Žee obyčajný CX Corsair s kvalitnými kondenzátormi...
Energyknight a S12II? Turbíny? 500B a jeho platforma z 2009? Nope.

http://www.jonnyguru.com/modules.php?na ... y&reid=475

Prečítané? Prečítaj to ešte raz, potom sa pozri na tú cenu a máme v podstate jediný zdroj, ktorý človek potrebuje do stovky.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Easa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 832
Dátum registrácie: Po 25. Apr, 2011, 00:04
Bydlisko: LM

Re: Zdroje - novinky, recenzie, zaujímavosti,...

Príspevok od používateľa Easa »

A čo iné to podľa teba je? CX(m) s kvalitnou filtráciou. Thats all. Netreba glorifikovať.

Energyknight stojí na SVK 45€, toto stojí 75+ poprípade vôbec nie je, nehovoriac o tom že v zostave za pár korún je prirážka 30€ na zdroj ďaleko lepšie využitelná na inom mieste. Turbíny? :D Kolkože si tých EK a S12/M12II osadil? Áno, nepatria medzi najtichšie zdroje, ale zďaleka to nie je tak kritické - Napr. pri použití 6400 - 6600k a gtx1060 s12ii 520w väčšinu času nevnímaš, samozrejme že do LN/ULN zostavy nepatrí ani náhodou, ale to ani Vengeance. 500B tak isto stojí nejakých 48e a jedná sa o dobrý zdroj.

Ja netvrdím že je ten Vengeance zlý zdroj, pokiaľ by stál uvedenú cenu aj u nás a bol by reálne dodateľný tak prosím, nemám problém, ALE momentálne je nereálne ho riešiť z hladiska dostupnosti - ja naozaj nemám čas riešiť tento typ zdroja pre klienta ktorý chce mať PC hotový v termíne. Až bude dostupný, potom možno, ak bude v cenových hladinách +- amazon. Do stovky je za 90e EVGA 550 G2 čo je zase iná liga v každom aspekte.
AMD Ryzen 7 7800X3D | TG Ryzen 7000 Direct Die Frame | MSI X670E Carbon WIFI | G.Skill TridentZ5 64GB 2x32 6000MHz CL30 | ASUS TUF RTX 3090 24GB OC | Intel Optane 905P M.2 22110 380GB | Kingston DC600M 1TB x2 | FSP Hydro TI PRO 1000W | CoolerMaster SL600M Black Edition Customized | AquaComputer Cuplex Kryos NEXT PVD/Ni | EK Vector TUF Plexi/Ni | Watercool Heatkiller Tube 100 D5 | WCP-D5 PWM | HWLabs SR2 360 + GTS 360 | EK-FLT120 | EK-PRO Barb | Bitspower 45/90° | Phanteks T30 x9 | ContiTech Unitrix 60 DN10 + Mikalor 8-16W2
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Zdroje - novinky, recenzie, zaujímavosti,...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Vyjasnime si "Energyknight" - myslíš tie OEM seasonicy, ktoré frčali pred niekoľkými rokmi? Myslíš tie, kde sa rokmi totálne degradovala kvalita kondíkov?
Vyjasníme si teraz S12II/M12II a koľko som ich inštaloval - vieš čo? Bohužiaľ len 1x S12II (520) a jeden M12II (620 - môj, kde som musel meniť ventilátor, lebo sa to nedalo vydržať).
Vyjasníme si 500B za 48€ - tebe fakt treba osviežiť prehľad, lebo teba ťahá za ruku minulosť preč... KDE STOJÍ 500B 48€?? Zobuď sa, najlacnejší (z normálnych shopov) je na Alze za 58€.

Vyjasníme si Venžencochnice - ty konieckoncov fakt o nich nevieš nič - sú to zdroje exkluzívne pre Nemecko, takže namiesto tiphardware, kde nie je ani plná záruka ich takto človek dostane jednoducho cez nemecký Amazon (doprava zdarma). Nope, na SVK nebudú nikdy, nebudú ani v USA, nebudú na Amazone (.com), budú len nejaké kúsky na ebay-i za nehorázne sumy. A to je možno len a len dobrá správa - každý by si mal priať kupovať z Amazonu.

Evga G2 550 za 90€ ? KDEEE ??????? Na Alze za 94€ s tým, že ak sa ti po dvoch rokoch niečo s ním stane, tak to posielaš pekne do Mníchova (ak nekúpiš na Mironete za 96€). A vieš čo? Otočím hlavu doprava a mám tam G2 750W a mám ju rád, no rapká ventilátor, takže pôjde na reklamačku, trošku ma to sklamalo - osobne ich nechávam plávať, chcem to isté perfektné, čo má G2 ale bez týchto opletačiek, takže mňa už G2ky veľmi nelákajú, akosi som preklopil na Venžence alebo až RMi/G3.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Easa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 832
Dátum registrácie: Po 25. Apr, 2011, 00:04
Bydlisko: LM

Re: Zdroje - novinky, recenzie, zaujímavosti,...

Príspevok od používateľa Easa »

Neviem čo sú pre teba normálne a nenormálne shopy, ja sa riadim cenou u svojich dodávateľov, odkiaľ berieš ty mi je úprimne jedno. Prirážku na dieloch som si nikdy nerobil. Btw, odpusť si ten mentorsko učitelský prístup, je to maximálne trápne z tvojej strany ;)

1. Myslím tie OEM Seasonicy ktoré sú v price range 39 - 48€ vôbec najkvalitnejšími zdrojmi vôbec, nedá sa čakať že za pár korún budeš mať všetko. SS 400 ET, cena 40€. Ukáž mi kvalitnejší zdroj za 40 slovom ŠTYRIDSAŤ EUR S DPH. Nie, neexistuje. Vengeance 400W stojí 57€, za to mám S12II 520.

2. Zaujímavé. M12 nepoužívam, S12II som osadil niekoľko kusov (10 - 12 max), v živote nebol problém. Pokiaľ človek netrvá na LN zostave, jedná sa o (z elektrotechnického hladiska) kvalitný a spoľahlivý zdroj, platforma nie je síce najnovšia, ale kvalita tam je. To isté tvoja poznámka k 500B, je úplne jedno koľko rokov má tá platforma keď to funguje spolahlivo a dobre - príklad staré BMW diesle a nové. Celý som žhavý na DPF filtre a tri turbá, hlavne že mám novú platformu.

3. 500B len na Compy.sk stojí 54€ čo je úplne legitímny shop (niekoľko skúseností z mojej strany), ale musím uznať že tu som sa mýlil a dávam ti za pravdu, u mňa 51-52€ ;)

4. Heh, ja o nich neviem nič. Človeče ty sa tu oháňaš jak kopajúce decko Vengeance sem Vengeance tam, keď ti predostriem fakt že sa jedná o modifikovaný CX tak zostalo ticho (Aby si ma nechápal v zlom - to nie je na škodu že je to modnuté CX, ja len aby sme si naliali čistého). Uznávam, že to , že sa jedná o Germany Exclusive som nevedel, dík za objasnenie. K tomu Amazonu - dívaš sa na to ako spotrebiteľ a koncový zákazník, to je krásne, ale nie vždy a pre každého to takto funguje. Tretí raz. ! ! !NEMÁM PROTI TOMU VENGEANCE ZDROJU NIJAKÚ VÝHRADU ! ! ! Pokiaľ by bol dostupný i na našom trhu. To nie je že by som ľudí od vecí odrádzal, akurát je na mieste určitá opatrnosť. Inak sa na to díva niekto kto ten zdroj použije dva tri krát za rok, a kto ich bude osádzať na pravidelnej báze a potrebuje overený kus hardvéru so stabilným zásobovaním a kvalitou, plus normálnym RMA procesom. Ty si si prečítal jednu recenziu, a robíš z toho najlepší zdroj na svete a nič iné pod stovku neexistuje a nieje potreba. Ono je pekné že ho kade tade vychválili, keď reálne ten zdroj má mizivý počet ľudí a jeho kvalita a spoľahlivosť sa ukáže až časom. Znova analógia k autám - Rok 1998, Auto roka bola Alfa 156. Zrovna v tom roku súťažil aj VW Golf IV. Teraz sa pozri na cesty a internetové fóra a povedz mi ktoré z tých dvoch je kvalitnejšie, overenejšie a rozšírenejšie auto? (A to koncern naozaj nemusím)

5. Pardon, 92, dlhšie som nepozrel Pricelist. Pri zostave kde sa používa 90€ zdroj sú už naozaj dva eurá smeť. A? To je taký problém? Je mi úplne ukradnuté či na tú krabicu napíšem Košice, Krakow, Anchorage alebo Horný Valal. Záruka je, to je podstatné. A úprimne, ešte som nevidel vadný zdroj na Leadex platforme (tým nevylučujem že sa to nemôže stať, samozrejme vo výrobe či už zdroja alebo súčiastok môže nastať chyba). Od EVGA Používam najčastejšie 500B, 550G2, 750B2, 750G2. Zatiaľ ani jedna reklamácia alebo skúsenosť s pazvukmi ventilátora a podobne. Osobne používam vo svojej zostave Corsair RM1000i, čo zdroj približne na rovnakej úrovni ako 1000 G2, vzal som ho viac menej len kôli Corsair Linku kôli sledovaniu spotreby a lepšiemu Fan managementu. Hocikedy na "voľnobehu" počujem zo zdroja typický zvuk stýkača resp. spínaného zdroja, nie pískanie, brum. Ale neriešim to, je to zdriedkavé, a neodsudzujem pre to celú RMx/i radu, i keď je pravda že Corsairy od CWT a Seasonicu majú všeobecne snáď najväčší počet pískajúcich a brumiacich zdrojov na sto kusov.
AMD Ryzen 7 7800X3D | TG Ryzen 7000 Direct Die Frame | MSI X670E Carbon WIFI | G.Skill TridentZ5 64GB 2x32 6000MHz CL30 | ASUS TUF RTX 3090 24GB OC | Intel Optane 905P M.2 22110 380GB | Kingston DC600M 1TB x2 | FSP Hydro TI PRO 1000W | CoolerMaster SL600M Black Edition Customized | AquaComputer Cuplex Kryos NEXT PVD/Ni | EK Vector TUF Plexi/Ni | Watercool Heatkiller Tube 100 D5 | WCP-D5 PWM | HWLabs SR2 360 + GTS 360 | EK-FLT120 | EK-PRO Barb | Bitspower 45/90° | Phanteks T30 x9 | ContiTech Unitrix 60 DN10 + Mikalor 8-16W2
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Zdroje - novinky, recenzie, zaujímavosti,...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Zdroje za 40€? Možno tak do zostáv za 300€, všetko vyššie si dovolí normálne PSU - 60-70€ je nič.

Tie OEM Seasonicy sú v pase, na to názor nezmením, mnoho strán dozadu sme to tu riešili - nebol by som o nič smutnejší s low-end Evgou 430W.
Bornzáky od Seasonicu boli super, kedysi boli aj za super cenu, potom keď ostatné komponenty začali tíchnuť, tak ten zdroj bol stále zreteľnejší a zreteľnejší, takže padli, potom to tu zaplavili nekompletky od Evgy (W a B) a Enermaxu (MaxPro) - možnosti, ktoré neboli v žiadnom prípade v pohode.
Dokonca už B2 750, ktorá tak dlho bola za 84,40€ už je dávno preč, takže aktuálne pri tých cenách konečne je pre človeka (o tých tu ide) možnosť mať nadupaný zdroj (jop, rozplývam sa nad recenziou, prečo nie - od wolfa kedykoľvek - tie výsledky neskutočné) - aj keď si zoberiem Bronzáky od Seasonicu, tak tieto Vengeance dám pred nich kedykoľvek.
Plamienok u tých Bronzákov vzplanul na chvíľku s tou novou revíziou (možno si si to všimol - majú zmenenú mriežku na štýl G rady a používajú nový ventilátorik od Hong Hua (FDB ložiská), je pár recenzií, najkrajšia bola/je asi táto
http://www.conseil-config.com/2016/test ... 12-ii-520/
no bola ešte iná (nepamätám názov, kedysi som to písal všetko do príspevku ale to je už dosť dávno, nepamätám, ktorá strana), tam bolo presnejšie porovnanie a bol tam len minimálny rozdiel, čo je škoda, všetci sme tie zdroje mali radi, no stalo sa to a teraz aj keby tie nové recenzie boli super, tak 500W Vengeance je stále o kúsok lacnejší ako 520W S12II (TNTrade,Compy ale tam je aj pošta k tomu), takže aj teoreticky starý dobrý Seasonic by nemal šancu. Nehovoriac o tom, že S12II-620 je aj z najlacnejšieho na SVK za cenu ako 650M. O M12II sa ani neoplatí baviť, tá má teda riadne ceny. :laugh:

A jo, ja som namotivovaný na tieto Venženci - presne ako píšeš, kopajúce decko opakujúce "Venžnc tu, Venžnc tam", ak si to taký produkt zaslúži, tak prečo nie. Amazon je stabilnejší dodávateľ, než akýkoľvek tu.

"A? To je taký problém? Je mi úplne ukradnuté či na tú krabicu napíšem Košice, Krakow, Anchorage alebo Horný Valal. Záruka je, to je podstatné. A úprimne, ešte som nevidel vadný zdroj na Leadex platforme (tým nevylučujem že sa to nemôže stať, samozrejme vo výrobe či už zdroja alebo súčiastok môže nastať chyba). Od EVGA Používam najčastejšie 500B, 550G2, 750B2, 750G2. Zatiaľ ani jedna reklamácia alebo skúsenosť s pazvukmi ventilátora a podobne."
Tak ak už kupuješ tu, tak prečo potom nemať možnosť aj reklamovať? To je hlúposť...Vady - píšem práve o konkrétnom probléme s ventilátorom (predsa len guličkové ložisko) - môj model ide už od mája 2014, takže ma to ani neprekvapuje, toť ak to nie je FDB (alebo trebárs HDB).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"