Chladenie chipsetu nF4

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
LoPiO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa LoPiO »

Pockaj to mas akoze na nforce4 na tej doske co mas v podpise :?
Pretoze neexistuje aby nforce4 mal 35C na takom nicom ako je stock chladic a este bez ventilatora :?
Skusal si ten chipset na dotyk :? Pretoze program ti moze ukazovat kravinu, co ak ide o nforce4, tak je to iste a ten chipset ma chudak aspon 80C :roll:
I found paradise, it`s Ibiza.
I found heaven at Decibel Outdoor festival - Beekse Bergen , ilvarenbeek, Netherland
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

jj, 35°C na nF4 s tym malym chladicom bez ofuku ani nahodou. Ani s ofukom to na tu teplotu nedostanes.
Ako som pisal v recenzi, senzor z ktoreho ide udaj o teplote, nie je priamo v cipsete, takze vystupny udaj je dost skreleny. Zavisi najma na vzdialenosti senzoru od samotneho jadra cipsetu.
Chcelo by to externe cidlo a priamo zmerat.
Používateľov profilový obrázok
EightBall
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 307
Dátum registrácie: So 12. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (21)

Príspevok od používateľa EightBall »

No mate pravdu...tie teploty co ukazuje v compe s realitou moc spolocne nemaju.V prvom rade ten vetron bol niejak divne krivo uchyteny (dakujem MSI) tym sa vysvetluje preco nebol niejak extra horuci....Som ho tam dal tak ako ma byt a hned je zeravy.Tak teraz skusam najst v rozmedzi 100%-50% niejake idealne nastavenie.

Dost by pomohlo to termo cidlo ale nemam a nepoznam nikoho kto ma cize RUKA to isti. :roll:
Intel E2180@3000Mhz (Freezer 7 Pro) Asus P5K/EPU 3x1GB A-Data Vitesta EE 4-4-4-12 at 900mhz Gainward 9600GT 512MB (Zelman VF900) Samsung 225MW LC Silent Giant 550W + Asus Eee PC 1000H
Používateľov profilový obrázok
EightBall
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 307
Dátum registrácie: So 12. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (21)

Príspevok od používateľa EightBall »

Takze som dospel k nazoru ze ten STOCK msi chladic musi ist dole,lebo strasne stale huci...Problem je v tom ze PCB z grafiky my siaha asi do jednej tretiny chipsetu cize nic vyssie ako ten vetron co tam je teraz tam nedam.

Viete poradit niejaky vetron co bude podstatne tichsi alebo niejaky malicky passiv ??? Nechcem za to dat niejake velke peniaze takze co najlacnejsie...THX a este taka otazocka zaverom neviete o kolko je priemerne teplota chipsetu vyssia od tej co ukazuje speedfan,lebo co sa tyka teplot nevidim rozdiel ci ide ten vetron na plno alebo na 50%
Intel E2180@3000Mhz (Freezer 7 Pro) Asus P5K/EPU 3x1GB A-Data Vitesta EE 4-4-4-12 at 900mhz Gainward 9600GT 512MB (Zelman VF900) Samsung 225MW LC Silent Giant 550W + Asus Eee PC 1000H
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

No myslim, keby si si pozrel na stranke (spominanu) poslednu recenziu na cipset coolery, dozvedel by si sa uplne vsetko.. vratane rozdielu SpeedFan vs. realna teplota, a to vsetko pri plnych i polovicnych otackach.
Ono, ani si neviem predsatvit, ze by sa dali podrobnejsie testovat cipset teploty a ich zavislost na roznych parametroch.
Používateľov profilový obrázok
EightBall
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 307
Dátum registrácie: So 12. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (21)

Príspevok od používateľa EightBall »

Tie testy su tam naozaj velmi dobre...typujem ze ten maly vetron bude ucinnostou rovnaky ako ten dfi stock cize na 50% je to asi 57C.
Prst sa na nom udrzat da aj ked trocha pali.

Bol by problem mat chipset na takej teplote ??? Lebo na 50% je ten maly vetron pomerne nepocutelny.
Intel E2180@3000Mhz (Freezer 7 Pro) Asus P5K/EPU 3x1GB A-Data Vitesta EE 4-4-4-12 at 900mhz Gainward 9600GT 512MB (Zelman VF900) Samsung 225MW LC Silent Giant 550W + Asus Eee PC 1000H
Používateľov profilový obrázok
LoPiO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa LoPiO »

Novinka od primecooleru ;)

Obrázok

http://www.tntrade.sk/shop/index.php/de ... ess-cooler

Cena 667SK.
I found paradise, it`s Ibiza.
I found heaven at Decibel Outdoor festival - Beekse Bergen , ilvarenbeek, Netherland
Používateľov profilový obrázok
mattiashking
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St 22. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Dolny Kubin, intrak Zilina

Príspevok od používateľa mattiashking »

Trocha reality k NF4...

2 Mesiace po kupe dosky MSI K8N Neo3 F mi zacal hucat stock chladic chipsetu. Po dlhsom case(rok od kupy) som sa podujal na vymenu chladica chipsetu, zvolil som Zalman NBJ47, vsetci na forach ho vychvalovali. Montaz bola jednoducha, na moje stastie bratranec mi dal HW monitorovaci panel Aerocool Gatewatch a mal som ho vlastne zalozeny v bedni este pred montazou Zalmana.
Teda som vedel ze ake su realne teploty stock chladenia na chipsete. Pri zatazi to bolo tak 58st. Po nainstalovani Zalmana som dlhsom case do vnutra rebier vlozil tepelny senzor aby som skusil co to dokaze. Tak pani realna teplota pri IDLE len cisto zapnuty WIN od spustenia PC pomaly ale isto stupala. Ked uz bola na 85st. tak mi prestavalo byt vsetko jedno(kamos ked to videl co je so mnou na izbe na intraku bol inak v <> :8O: ). PC som vypol a uvazoval som ze bud treba zlepsit vetranie CASE alebo ho zacat ofukovat, o dosku som prist nechcel. Zohnal som si nejake klasicke vetraky za 60,- kus a jeden som nechal ofukovat ten zalman, realna teplota podstatne klesla, aj pri LOADE nesla nad 35st. Lenze to sa dosiahlo dostatocnou vymenou vzduchu v CASE a kupou pridavnych ventilatorov(a tym aj zvysenia hluku).

Par poznamok ku snimacom na doske.
Ked mi realny tepelny senzor na paneli ukazoval 85st. tak senzor na doske ukazoval :lol: 42st. hovorim si kvalitka teda. :!: Je dost na zvazenie celkovo toto snimanie. Napr. teplota CPU podla snimaca na doske a tepelneho snimaca na paneli sa +-5st. zhodovali. Poznamenam ze snimace z panela boli u mna umiestnovane co najblizsie k zdroju tepla(na pasivoch). Cize ani mnou odmerane teploty neodpovedaju celkom realnym teplotam.

Extremy.
Mam zopar kamosov co v CASE nemaju ani jeden vetrak(mimo CPU) a na chipsetoch maju pasivy. Doslova a dopismena ich netrapia teploty. Ved senzory na doske ukazuju do 42st. tak co... A tym svojim PC davaju zabrat - 20 dni nonstop prevadzky a podobne. No ziadne anomalie vsak nespozorovali, typu zamrzanie alebo BLUE SCREENs.

Resume.
Nech to vyriesite akokolvek, drzim vam vsetkym palce, pevne nervy. Ale jednu otazocku mi zatial nikto nezodpovedal, kolko stupnov dokaze vydrzat chipset NF4 ...? V letnych teplotach mi stock chladic vykazoval na doskovych snimacoch(v core centri) 52st. (este pred kupou zalmana). Nechcem si predstavit vtedajsiu realnu teplotu na chipsete ked pri 42st. bolo realne 85st... (ziadne problemy som vtedy tiez nespozoroval). Kto vie... mozno staci maly pasiv a nic sa nestane, ale moje odporucanie je - pokial mate cash kupujte MB s heatpipe chladenim + dobre vetrajte skrinu. Alebo ked uz chcete zmenit aktivny stock tak za poriadny velky pasiv od thermalrightu a podobne.
Používateľov profilový obrázok
A2C
Ban
Ban
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: So 17. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Dúbravka (22)

Príspevok od používateľa A2C »

LoPiO napísal:Novinka od primecooleru ;)


http://www.tntrade.sk/shop/index.php/de ... ess-cooler

Cena 667SK.
Vcera som sa bol pozriet na ten Primecooler ale akosi som zistil ze by sa mi na nForce 4 chipset nevliezol mam ho totiz medzi PCIe slotmi takze jedine co mi tam vlezie je Thermalright HR-05 a je dost tenky na to aby mi tam zostalo miesto aj na chladic grafiky
inak zamestnanec mi vravel ze ho maju za 650Sk a na webe ho maju za 800Sk co si o tom mam mysliet? :? hovoril totiz ze cenu zmenily aby mali rovnaku s ceskym TnTrade (po prepocte samozrejme) http://www.tntrade.sk/shop/index.php/de ... c-chipsetu
podpis zmazany administratorom za hrube porusenie pravidiel
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa GABO »

Vsak SK TNT je pobocka ceskej resp. su prepojeni tak je to normalne :wink:

Inak samozrejme jedine HR05-SLi ale darmo cakam na moju objednavku 40+ks uz asi mesiac a pol a v shope svieti na ceste stale...co znamena len jedine ze THR ma problem dodat resp. uspokojuje tych co beru o hodne vela (nemecke shopy a pod.).
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3317
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Mna by velmi zaujimalo aku mam teplotu ja na chipsete.
Mam tam hodeny rozrezany freezer 64pro. KeD som mal dosku mimo case tak boli rebra malinko teple. V case co mam v podpise su stale rebra studene, lebo je priamo oproti 120mm fanu v zdroji.
Everest mi ukazuje tepltou 33°C pri Idle a pri burn je to okolo 36°C.
Kolko to moze byt realne? Pozrel by som sa aj v speedfane len neviem ktora je to teplota.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
mattiashking
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St 22. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Dolny Kubin, intrak Zilina

Príspevok od používateľa mattiashking »

Pokial su rebra vlazne tak sa da povedat ze teplota ktoru ti ukazuju senzory je realna.

Realnost...
Pri mojich senzoroch, v sucasnej dobe mi ukazuje teplotu chipsetu 30-32st idle pri burne do 35st. da sa povedat ze je blizko realite. No kto vie ako je to so zavislostou realnej teploty a tej co ukazuje senzor na doske - myslim ci to od 38st do 42st ide potom realna teplota logaritmicky nahor ? :D
(Alebo kde je vlastne umiestneny samotny senzor...).

V celku zaujimave v tvojom pripade, ze odrezany freezer64... A kedze je oproti 120mm fanu tak nie je vobec o com, hoci mne na pasiv fuka 8cm + ten isty ako mas ty v zdroji mi rozhana do celej CASE studeny vzduch od 8cm fanu. O teplotu chipsetu s tvojou CASE a chladenim od AC by som sa nestaral, urcite to je v poriadku.
Pozn. pri tych mojich 85st. som na rebrach nevydrzal prstom ani 1s.
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

no myslim, ze v recenzii na cipset-coolery priamo tu na stranke bola tato otazka dostatocne zodpovedana :?
...presne rozdiely medzi senzormi a realnou teplotou.

:arrow: Boj o schladenie cipsetu : heat-pipe pasivy v akcii
Používateľov profilový obrázok
mattiashking
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St 22. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Dolny Kubin, intrak Zilina

Príspevok od používateľa mattiashking »

Po precitani celeho clanku som dosiel k tomu co predtym, heat-pipe velky pasiv, dobre vetranie (12in 12out).
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa GABO »

Nejde ani tak o velkost viz. ta NOCTUA nedopadla az tak zle a to je velkostou mensia ako ten HR05-SLI.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"