Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Wizik »

Geralt : Lenze tu som v Bratislave, nie v Presove. Nabuduce asi pojdem do Hondy v DS, vraj tam maju lepsie ceny a velmi ochotny pristup.

Ono ja som platil za pracu ako taku, oni si proste uctuju pracu na garancnej prehliadke 135e + DPH. Aj som mu povedal, ze to je dost vela, ale on ze kontrolovali aj nastavenie ventilov, hento tamto. Ale vies ako, mozes im verit aj nemusis. Keby mi bolo jedno, ze stratim zaruku, idem inde, ale takto som nemal moc na vyber.

Ked mi zacal menovat veci, skoda ze som nedrzal hubu, ze preco nevymenili aj vzduchovy filter. Samozrejme ho vymenili, ale zabudol mi pripisat vzduchovy filter do papierov, mohol som usetrit 35e (ano, citate spravne, 35e za vzduchovy filter :facepalm: ).

Btw, 30 minut roboty nie je 10e ani zdaleka. Jedna servisna hodina na CR-V je 45e. ;)
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
mbc
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ne 28. Sep, 2008, 23:23
Bydlisko: Kosice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa mbc »

Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ZoranICS »

CviRo bol tiez servisovany vylucne v PO napriek tomu, ze chlapik byva 50m odo mna v centre KE. Celkom ma tesi ze ti servisaci maju take pozitivne ohlasy a ze sa to potvrdzuje nezavisle z mnohych stran - aj ja budem auto nosit k nim :). Uplne krasne sa ukazuje kvalita PO servisu aj na CviRovi ktory ma podvozok vo vacsom poriadku ako moje RIO ktore ma menej ako polovicku najazdenych km. :OO=

S KE Hondou mam len tolko skusenosti ze som bol v autosalone raz ale nepresvedcili ma svojim pristupom ani na predajni.
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3760
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa lezgy »

honda servis KE
chlapi nieco mi pri brzdeni bucha VZADU
to budu urcite spojkove taniere, prineste vymenime, 300e bez roboty, menime ich bezne, je to problemova cast auta
honda PO
spojkove taniere? sak my tu jazza este ani nikdy nemali ....to ktory fas vam toto povedal?
vlastna skusenost

chlapi otazka
http://www.youtube.com/watch?v=3cPWr6TYRQg
ked mate skusenosti
upnem sedacku podobnym stylom....viac menej tym istym
sedacka ale lieta zprava dolava
nieje upevnena...predok zadok je ok tam to je utahnute, ale zboku to veje ako handra, prevracia sa atd...
poradte pls co robim zle, resp co nieje na videu a ma ta byt
resp. mate aj vy rovnake problemy?

1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
LoPiO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa LoPiO »

I found paradise, it`s Ibiza.
I found heaven at Decibel Outdoor festival - Beekse Bergen , ilvarenbeek, Netherland
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa icefire »

V CR na 125 bude stacit Bcko. Dokelu, ja chcem 125ku, ale nechce sa mi kupovat dalsie vypalne vo forme vodicaka na 125ku, ked mam Bcko...
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa landrower »

naco ti bude 125ka? aj 250tky su slabe, ne este 125 :D
(ale tak zas tie 250tky v podstate stacia, zalezi od vykonu, hmotnosti a prevodovky daneho modelu, napr. CB-F 250 by aj mne v podstate stacila. ale 125 su fakt lenive bicykle)
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa CageJ »

No neviem ako HONDA, ale my s Fordom mame presne opacne skusenosti.. Pristup predajcu v PO uzasny, neda sa kriveho slova povedat.. Ale servis drahy ako... Povinna 3-rocna prehliadka a kazda stale cez 100€(aj olej vlastny), presne uz neviem cenu.
Tak oco volal do KE, ze za kolko to vedia.. ze za 30€ ked si donesie olej. + 5€ benzin a cca cesta 20-25min tam.
Pristup tam tiez seriozny a musim auto pochvalit, po viac ako 3r sa nevyskytol ziaden problem...
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ZoranICS »

landrower napísal:naco ti bude 125ka? aj 250tky su slabe, ne este 125 :D
Bratm, sedel som na 125ke ktora dvihla predne koleso pri 140kmh.
125 je dost, kym nevies narabat s motorkou...

Moj nazor.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

Asi tak... sice vodicak na motorku nemam, ale uz som si zajazdil aj na 600vke. Bola to parada a toho sa najviac bojim. Vtedy som si dal "len tak" kolecko okolo bloku a na tachaci zrazu ukazovalo 180. Osobne by som siel do 125ky, aj ked to bude mozno slabsie a casom nedostatocne, aspon sa to naucim poriadne ovladat a najst limity samotneho stroja a seba ako motora.
Takisto to mam aj s autom. Vela krat ma zachranilo to, ze som si nekupil VTicko, ktore je ovela pruznejsie a ma vyssiu maximalku, ale obycajnu 1.4, kde ma limituje motor a som nuteny viac vnimat spravanie auta, ako len ist stylom na rovinke tomu u*ebat a na konci sa to nejako ubrzdi.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa CageJ »

Cim je ten objem vacsi tym je ta motorka tazsia aj na udrzanie... Mal som moznost to raz skusit na 900tovke to bola snad 300kg motorka, aspon subjektivny pocit...
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Papek napísal:...Vela krat ma zachranilo to, ze som si nekupil VTicko, ktore je ovela pruznejsie a ma vyssiu maximalku, ale obycajnu 1.4, kde ma limituje motor a som nuteny viac vnimat spravanie auta, ako len ist stylom na rovinke tomu u*ebat a na konci sa to nejako ubrzdi...
Som rad, ze som si TypeR kupil az teraz. Keby si ho kupim mladsi mozno tu uz nie som...

Apropo, ta 125ka mi zdvihla to koleso bez varovania... pri 8000rpm zapinala druhy privod paliva a pribudlo jej asi 10~12 koni. Zostupoval som z nej zosraty aj ked som pred tym jazdil na vacsej. Nad 8000 otacok som ju ale druhykrat uz netocil :D

So vsetkym treba zacat od spodu, naucit sa s tym narabat a potom postupne dvyhat vykon. Hlavne ale je ostat v limitoch a nerobit na beznych cestach to co na ne naozaj nepatri. Na to su ring-y.
Používateľov profilový obrázok
Bamma_boy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 610
Dátum registrácie: St 05. Aug, 2009, 19:33
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Bamma_boy »

Predpokladám, že si mal v rukách Apriliu RS125 Extrema.. je to 2T 125 a pri 8tis. jej otvára prívera v prípade, že je tak nastavené CDI. + ešte tam môže byť PWK carb s PowerJet tryskou. ;)
V-max sa pohybuje okolo 160, spotreba niekde okolo 7L/100 + 1L oleja na 700km.. iný ako full synthetic to nežere.. :)

125ccm je na začiatok úplne ideálny stroj, 4T myslím, teda CBF/R 125, YZF-R 125.. V prípade, že si nemal napríklad 50tku skúter, kde by si sa naučil aspoň nejaké základy.
Mám známeho, ktorý jazdil na 50tke a teraz kúpil CBF, že "na naučenie" a je mu malá, v pohode si mohol kúpiť 250cc. Teraz keď má ísť do Álp, tak je to slabé.
Ja som mal 50tku a teraz som si kúpil zase 50tku /Aprilia SR50 R/.. :-D Nič viac mi netreba a ani na to nemám VP..
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3760
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa lezgy »

CageJ napísal:No neviem ako HONDA, ale my s Fordom mame presne opacne skusenosti.. Pristup predajcu v PO uzasny, neda sa kriveho slova povedat.. Ale servis drahy ako... Povinna 3-rocna prehliadka a kazda stale cez 100€(aj olej vlastny), presne uz neviem cenu.
Tak oco volal do KE, ze za kolko to vedia.. ze za 30€ ked si donesie olej. + 5€ benzin a cca cesta 20-25min tam.
Pristup tam tiez seriozny a musim auto pochvalit, po viac ako 3r sa nevyskytol ziaden problem...
s mojou plachetnicou si nevedel rady ani jeden servis
hlavne co sa tykalo dat v PC
o urovni servisakov by som pomlcal

preventivka kabelaze a elektriky
alternator? 630e ale musite nechat stary
atd atd.... :furious: :furious:

serviska sevrolet 250 a auto taha do strany furt...ze som tam nebol ja osobne..

tahat prachy to skolenia dostavaju
ako opravit to uz nie
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
ANONYM_a2

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

osobne som vzdy tuzil po poriadnej masine, no ked som sa previezol na TEJTO Alfe Romeo GTV 3.0 V6, bez katalizatora, bez tlmicov vo vysuku - prosto rura od motora do zadu, otvorene sanie, cca 250hp (+ paradny pomer vykon/vaha), podvozok tvrdy ako keby tam ani neboly tlmice a pruziny, dalo sa jazdit stylom, ze na jednotke sa rozbehnut do 40, potom preradit do sestky a od 40-270 (270 zastavi az obmedzovac otacok motora, inak by sla aj dalej) na jednom prevode! a motor neklepal ani nic, proste masaker, kto sa neviezol nepochopi.. no a chcel som ju kupit, to som zabudol este povedat, ale tak po tom zvezeni som sa toho auta normalne trocha bal :D .. proste to dat na podlahu bol masaker a este k tomu ten zvuk, nedat medziplyn by bol normalne hriech, v meste sa za tym kazdy otacal, vysiel som mimo mesta, ani neviem ako a uz som letel 180, proste najviac, prevdovka tuha a drahy extremne kratke, spojka tuha, podvozok tuhy, riadenie okolo stredu hovadsky strme, obrovske kolesa + nizke Pirelli PZero.. proste ked sme sa vratili domov k typkovi, tak som z toho auta vystupoval ako posraty a tom som uz jazdil veciach ako Octavia RS druhej generacie, 530d rocnik 2004 a podobne, ved aj Accord mma 155hp, co nie je zase uplne low, ale ta Alfa ma proste dostala, to bol masaker, uplne ako nejake stare pretekarske auto mi to pripadalo + ten typicky taliansky look, keby som dostal to auto do ruk pred 3 rokmi, tak ani trojku asi nezaradim.. na poriadne masiny s 200hp+ treba mat nejake roky odsoferovane.. teraz mi bude uplne staci aj C180 - nejakych 120 konikov na zadnej naprave a ide sa :)

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"