Aky net na hry? (UPC laguje)

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Warrax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: So 25. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka

Re: Aky net na hry? (UPC laguje)

Príspevok od používateľa Warrax »

pala napísal: Ne 01. Apr, 2018, 20:03 Tiez byvam v Dubravke a pouzivam Swan 150/15, absolutne ziadny problem s pingom alebo nestabilitou za rok aj pol. Ping je vynikajuci, ziadne vykyvy. V podnajme predtym, tiez v Dubravke, som mal Orange. Za 1 rok iba raz vypadok na 24h, ale pingy stabilne nizke (nie ako u swanu, ale rozdiel iba v jednotkach ms). Router mam Mikrotik RB951G-2HnD.
Pozrel som na stranke ten SWAN, ale 150/15 tam ani nevidim. Vidim tam maximalne 100 u optiky a 50/5 u DSL.
Co je horsie, optika vyzera ze u mna nieje, vyhodilo mi to v hladani pokrytia podla adresy, ze opticky u mna nemoze byt.
Co je ale divne, u pokryti fibernetu mi to vyhodilo, ze moze byt.

Dobre, moja otazka znie, ked si dam ten zakladny fibernet 30/5, ovplyvni to nejako ping (je teda vyssia sanca na ping spiky nez u napriklad u toho 300/30). Alebo maximaliny download a upload s tym nic nespravi? Dovod je, ze mne 300/30 proste netreba, 30/5 je mi tiez vela. Ide mi len cisto o ping. Takze platit o 5 eur viac, je mi zbytocne, ja ten download a upload fakt nepotrebujem. Ak ale u 30/5 je vyssia sanca na lagy, tak by sa asi oplatilo priplatit za ten 300/30
Používateľov profilový obrázok
BiFino
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1803
Dátum registrácie: So 19. Jan, 2013, 18:24
Bydlisko: Bratislava

Re: Aky net na hry? (UPC laguje)

Príspevok od používateľa BiFino »

Ping bude úplne rovnaký či máš 30/5 alebo 300/30 Mbps. Som si istý, že budeš spokojný. Ja aj moji rodičia máme optiku od Orange už asi 6 rokov a stále bez problémov. Hrám FPS hry ako BF1 a podobne a nikdy nebol problem s pingom alebo v strate paketov.
Spoiler: ukázať
CPU: AMD RYZEN 9 5900X
MB: ASUS ROG CROSSHAIR VIII DARK HERO
RAM: G.SKILL F4-4000C19D-32GTZKK @ 3800 MHz CL16
VGA: ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING 10G
SSD: Samsung 970 PRO 512 GB
SSD 2: Samsung 960 EVO 1 TB
SSD 3: HDD: 2x 4 TB Samsung 870 EVO raid0
PSU: Seasonic Prime Ultra 850 W Titanium
Case: Fractal Design Define 7 Black – TG + 6x Noiseblocker NB-eLoop Fan B14-PS Black Edition
CPU cooler: Be quiet! DARK ROCK PRO 4
Monitor: LG 34GN850
Myš: Logitech G Pro Wireless
Klávesnica: Fnatic RUSH Pro Silent, Red MX Cherry Switches
Podložka: SteelSeries QcK Edge, XL
DAC: SMSL M3
Slúchadlá: Beyerdynamic MMX-300 2. Generation
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Aky net na hry? (UPC laguje)

Príspevok od používateľa d3Xter »

stale budes pripojeny na ten ist switch na ten isty port a dokonca na ten isty uplink do SIXu, takze trasa sa ti menit nebude ci pri 300/30 alebo 30/5 stale pojdes po tom istom kabli :D a stale je to len rezidentská sluzba ktora nebude nijak prioritozovana
co sa tyka DSLky tak je uplne jedno od ktoreho operatora si to objednas, stale tam hra prioritu stara telefonna siet telekomu
Používateľov profilový obrázok
pala
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 437
Dátum registrácie: Ut 15. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Rovinka

Re: Aky net na hry? (UPC laguje)

Príspevok od používateľa pala »

Warrax napísal: Ut 03. Apr, 2018, 20:32
pala napísal: Ne 01. Apr, 2018, 20:03 Tiez byvam v Dubravke a pouzivam Swan 150/15, absolutne ziadny problem s pingom alebo nestabilitou za rok aj pol. Ping je vynikajuci, ziadne vykyvy. V podnajme predtym, tiez v Dubravke, som mal Orange. Za 1 rok iba raz vypadok na 24h, ale pingy stabilne nizke (nie ako u swanu, ale rozdiel iba v jednotkach ms). Router mam Mikrotik RB951G-2HnD.
Pozrel som na stranke ten SWAN, ale 150/15 tam ani nevidim. Vidim tam maximalne 100 u optiky a 50/5 u DSL.
Co je horsie, optika vyzera ze u mna nieje, vyhodilo mi to v hladani pokrytia podla adresy, ze opticky u mna nemoze byt.
Co je ale divne, u pokryti fibernetu mi to vyhodilo, ze moze byt.

Dobre, moja otazka znie, ked si dam ten zakladny fibernet 30/5, ovplyvni to nejako ping (je teda vyssia sanca na ping spiky nez u napriklad u toho 300/30). Alebo maximaliny download a upload s tym nic nespravi? Dovod je, ze mne 300/30 proste netreba, 30/5 je mi tiez vela. Ide mi len cisto o ping. Takze platit o 5 eur viac, je mi zbytocne, ja ten download a upload fakt nepotrebujem. Ak ale u 30/5 je vyssia sanca na lagy, tak by sa asi oplatilo priplatit za ten 300/30
My sme mali specialnu akciu v ramci nasej ulice, ze platime 150/15 za cenu 100/10. Ja som chcel poukazat na ping, lebo ako chalani hovoria, je jedno aky mas down/up, ping bude vzdy rovnaky. Samozrejme, ak nemas v ponuke optiku od Swanu, ale Orange tam ma, rozhodne chod do Orangu.
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Aky net na hry? (UPC laguje)

Príspevok od používateľa icefire »

Rozhodne by nemal ist nikde, pokial sa mu UPC nepozrie na opravu... Uplne zbytocne sa to riesi, kedze to moze byt uplne banalna chyba linky, ktora sa da odstranit cez odpor/redukciu alebo cokolvek ine.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412

Návrat na "Nákupná poradňa"