vzduchovy mini kompresor - namiesto stlacene vzduchu

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: vzduchovy mini kompresor - namiesto stlacene vzduchu

Príspevok od používateľa stanomx »

Ja mam toto v zlave to stoji asi 30.
Navyse mas ktomu aj ten kompresorik, dofuknes stym kadeco. Fukar je tak akurat na pc prach atak.
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1266
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: vzduchovy mini kompresor - namiesto stlacene vzduchu

Príspevok od používateľa geroswen »

Kazdy kompresor generuje vodu. Jej mnozstvo zalezi od vlhkosti vzduchu, teploty, tlaku a podobne, ale bez upravy vzduchu sa nikdy neda povedat, ze z neho ide suchy stlaceny vzduch. Ale na taky ucel ako je domace ofukovanie PC netreba extra riesit vodu ani olej. Taktiez je na tento ucel jedno, ci sa pouzije olejovy alebo bezolejovy kompresor. Jedine na co si treba dat pozor je voda a olej vo vzdusniku, ktore sa tam hromadia a treba ich odtial pravidelne vypustat. Bezne sa stava, ze ludia netusia, ze nieco take treba robit a po dlhsom pouzivani kompresora maju vzdusnik do polovice zaplneny zmesou vody a oleja a potom to ide z ofukovacej pistole takmer prudom.

Pokial sa nabavime o kompresoroch s vykonom 2kW+ a ma to aj realne fukat, tak treba aj vzdusnik.

Keby chcel niekto riesit suchy a oil free vzduch, tak treba minimalne filtre a odkalovace. Aj bezolejovy kompresor generuje vzduch s obsahom oleja, lebo sa olej nachadza aj vo vzduchu, ktory nasava a nie je ho malo. V idealnom pripade je setup takyto: skrutkovy kompresor, ktory obsahuje separator oleja + kondenzacna susicka + odlucovace + casticove filtre. Pre gurmanov este uhlikovy filter a potom sa to uz da bez rizika dychat.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
j0hny
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1134
Dátum registrácie: St 31. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: vzduchovy mini kompresor - namiesto stlacene vzduchu

Príspevok od používateľa j0hny »

pepko servisujem toho dost uz viac ako 15 rokov. Netreba v kazdom slove hladat problem, napisal som ze na par minut denne to staci... Tie gude poznam, vacsina drzi, niektore pokapali. Je to hobby stroj na pouzitie par minut... Kde to navrci dokopy hodinu za mesiac v prevadzke 1/100, nieje divu ze preziva aj dekadu.
Mame s kolegom porobene X kompresorov z chladiarenskych kompresorov a tiez drzia dekady, niektore maju hadam aj 30 rokov uz.
Kym sa denne nestriekaju rovne plechy ktore idu obcas aj von na svetlo, a denne nepouziva pneu naradie, tak je vsetko ok.
Spoiler: ukázať
i9 12900KS stock+undervolt, ekwb velocity ; MSI PRO Z690-A DDR4 ; Kingston FURY 32 GB KIT DDR4 3600/CL16 1Gx8 ; MSI RTX3090 Suprim X aplhacool blok+bckplate ; NVME Ťamťung 970 EVO 1TB, SSD WDgreen 480 ; SilentiumPC Armis AR6 TG ; Corsair RM850X ; Philips 65OLED856, custom loop mo-ra core360. Samsung HW-A650 + 9100S surroundy
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4147
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: vzduchovy mini kompresor - namiesto stlacene vzduchu

Príspevok od používateľa castelL »

castelL napísal: Po 06. Mar, 2023, 16:01 Urobil som si zoznam a produktov je veľké množstvo a hlavne v zahraničí, našiel vo výbornej cene MECO Electric Duster Air z PL skladu banggood vrátane kupónu (novo zaregistrovaný) ma to vyšlo necelých 35 EUR vrátane dopravy.
https://www.banggood.com/sk/MECO-Electr ... D=47184233
6.3 som objednával a dnes 9.3 doručili z PL skladu, kuriérom SPS. Večer dám vedieť :)
Používateľov profilový obrázok
Ghost
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: Št 14. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Krasno Nad Kysucou

Re: vzduchovy mini kompresor - namiesto stlacene vzduchu

Príspevok od používateľa Ghost »

No napis. Ale len dobre napis, lebo ja som ho objednal tiez :D :D
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4147
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: vzduchovy mini kompresor - namiesto stlacene vzduchu

Príspevok od používateľa castelL »

Som veľmi spokojný, zvuk vysávača :D = lepší, ako rachot z kompresora, kopec násad a jedinú výhradu mám voči uchyteniu a demontáži násad, mohla byť flexibilnejšie urobená, zospodu je dokonca osadený filter + 2 náhradné v balení, dve možnosti režimu: 250/500w a tlak to má na čistenie plne vyhovujúci. Vzhľadom na cenu, plná spokojnosť.
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: vzduchovy mini kompresor - namiesto stlacene vzduchu

Príspevok od používateľa Pietro sk »

Richard_12 napísal: Po 08. Okt, 2018, 14:18 Veľký kompresor môže robiť problém, že okrem vzduchu nanesieš do PC olej a vlhkosť. Rieši sa to dokúpením príslušenstva. (odlučovač oleja a vody) Tie bezolejové tento problém nemajú.
spravne ma byt "bezolejove". tieto typy nevydrzia dlhsiu zataz. je to ako nudzovy 12v kompresor z lepiacej sady.
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
Používateľov profilový obrázok
Ghost
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: Št 14. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Krasno Nad Kysucou

Re: vzduchovy mini kompresor - namiesto stlacene vzduchu

Príspevok od používateľa Ghost »

@castelL potvrdujem aj ja. Dnes som ho riadne otestoval ked som vyfukaval priemyselny vysavac. Doteraz som pouzival velky olejovy kompresor, ale toto spravi rovnaku funkciu pri malych rozmeroch, vahe a hluku. Snad to nezhori :D
Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 8163
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: IL

Re: vzduchovy mini kompresor - namiesto stlacene vzduchu

Príspevok od používateľa ericc64 »

Tiez som obj ... na vyfukavanie pc od prachu paradicka, za tie € spokojnost.
Delid CPU --- AM5 / 1700

MB: ??? CPU: ??? RAM: G.SKILL 48 GB KIT DDR5 8 000 MHz CL40 VGA: ??? SSD: WD Black SN850 1TB + Kingston KC3000 1TB PSU: FSP Fortron Hydro Ti PRO 1 000W CASE: Streacom BC1 LCD: Alienware AW3225QF KEYBOARD / MOUSE / MOUSE PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95
COOLING → CPU: Alphacool Core 1 VGA: ??? RAM: IceManCooler Full Nickel Water block + IceManCooler Full Nickel RAM Heatsink RADIATOR: TECO TK 2000 Chiller PUMP: 3x D5 TUBING: EK 16/12 FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 FANS: 10x ARCTIC P12 PWM PST CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW SENSOR: Aquacomputer High Flow LT FILTER: IceManCooler F40 Glass Filter[/spoiler]

Návrat na "Nákupná poradňa"