Subaru Impreza WRX alebo?

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4515
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa scream »

SKiLEX napísal: So 02. Máj, 2020, 13:35 Auto ake hladas neexistuje

Bud to je hovadina, alebo 3dver, alebo stoji raz tolko

Najblizsie k tomu ma asi toyobaru s kompresorom
Presne taketo prispevky tu ozaj netreba.
Nie je to pre ludi bez prehladu a skusenosti. Tych aut je praveze dost. Len si vybrat...Vela napovedia aj nejake realne skusenosti pripadne aspon hlbsie teoreticke znalosti o konstrukcii a spolahlivosti. Takze po vystreloch do prazdna to skusim zhrnut ja.

1. Golf GTI/R
2. Audi S3
3. Polo gti
4. Focus ST 2.5
5. Subaru wrx/sti
6. Cupra
7. Clio RS 3rd gen
8. Fiesta ST
9. Bmw 325i/330i ( toto bol moj favorit ale servisne naklady ma odradzaju)
10. Octavia RS?
11. Mazda 3 MPS ( vraj to jazdi hrozne)
12. Mazda 6 MPS
13. Accord 2.4 ( po upravach)
14. Mozno nejaka A4 alebo Ccko mercedes, tu som ale jazdil len diesle, neviem ako su na tom 6 valce alebo 2.0T.
15. Lancer X tu pasuje ale je to taka rarita ako jednorozec :)
16. Gulietta qv

...nieco ma este urcite napadne.

Najlepsie mi z toho vychadzalo 330i touring, potom audi S3... Tam je to do 15k ale boj o dobry kusok, inak sa to na servise kruto nevyplati...pri bmw sa to vraj moc nevyplati ani pri dobrom kuse ( lci, nox, kat, kopu inych drahych veci).
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa shajek »

potvrdzujem tu srackovost BMW, presne to co si pisal, neoplati sa to. Pokial niesi zanieteny (citaj zaslepeny) fanusik
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5183
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa Chris »

tak ono to asi nebude ani lepsie v porovnatelnej C 350CDi (co je o vela drahsia)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa CageJ »

scream napísal: So 02. Máj, 2020, 13:26 CageJ ty kde chodis na tie mudrosti? TypeR je predokola a vzdy bola. Audi A6 allroad 3.0Tdi je presny opak toho o com je tento thread. Focus st 20/21 asi nebude za 15k ze?

AWD nie je podmienkou. Podstatna je zabava za volantom ako subjektivny pocit, objektivnejsie by sa to dalo zhodnotit ako agilnost.

Na wrx enormne drahe servisne diely? Napriklad?

Hranicu 15k som dal schvalne lebo za 25 sa da kupit nove Nko a vela inych aut. Jazdenky za dvacku.

Cupra...Stara sa da kupit snad od 6K ale obavam sa, ze okrem silneho motora to bude na rovnakom bode mrazu ako octavia rs 2gen. Nova generacia cupry za tu cenu bez sance, rovnako ako 4door fiesta. Popravde poslednu generaciu octy rs som neskusal, hodnotia ju ako "nesportove" auto. Napriek tomu ma silny motor, v niektorych verziach samosvor, je sice velka ale nie tak tazka, mozno by sa stacilo pohrat so stabilizatormi a bolo by to zaujimave zvezenie.
Type-R je skutocne FWD, bol som to, ze je AWD.
Akurat, ze tvoje poziadavky su prakticky nezmysel

sportove auto vs auto pre decku sedacku
take nieco zial nie je univerzal, takze zacal by som adaptivnym podvozkom.

Ak sa chces zabavit, DIESEL prosim pekne nie je zlo ale vysoky krutiak robi svoje a turbo-motor sa mi osobne paci a mam rad to sicanie. FOCUS ST 20/21 som reagoval vyssie. Ako pise podomnou Skilex.

Ešte BMW M1....
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4515
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa scream »

Moje poziadavky urcite nie su nezmysel, len si netreba vybrat nekompromisne auto ako napriklad clio rs trophy, kde je podvozok okruhovy beton. Spominane 330i touring s detskou sedackou nie je problem s3 to iste. Diesel nehrozi, kedze gro jazd bude mesto.
Bmw som soferoval (e90) 325i a 320d... Skvele auta, avsak tie palky pri atmosfere su nechutne. Paradoxne ta 325i sa rosypala na marne kusky a 320d sa meni len spotrebak. ( 325 ale bola vrak uz pri kupe)
Dalsia vec pokrok nezastavis, uz aj subaru dava do novych modelov twin scroll turbo, opel corsa opc ma samosvor, novy swift ma po chipe 170PS len tak...

S koncernovymi 6 valcami ma niekto real skusenosti?
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1629
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa d3Xter »

superb, passat 3,6 v6 tam das aj kocik aj sedacku aj sa zabavis mozno 😀 lenze tieto tak lahko nezozenies, taktiez neviem ako je to so spolahlivostou pri velkom najazde ale tie co maju dialnicni policajti este stale jazdia 😂
nejake 6ve gti/r by bolo tiez asi fajn
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10015
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa stiv »

scream napísal: So 02. Máj, 2020, 15:13 Presne taketo prispevky tu ozaj netreba.
Tych aut dost nie je.Nahodne som pozrel nieco z tvojho vyberu a je to hodne biedne do 15K. :D
S3? To budes mat tak 2007-10, O3 RS je tiez na vyber par, golfRza tu cenu tak 6tkovy, atd. Skor vyselektuj co vies zohnat a nie co vsetko ta napadne co moze byt “zabavne auto”. Naklady na prevadzku moc male nebudu ked chces najlacnejsie auto z ponuky.
.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Sorry jako, ale ked z toho tvojho zoznamu das prec hovadiny a auta na ktore nemas tak to tam neostane nic
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
defe
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Št 24. Dec, 2015, 22:03
Bydlisko: Martin

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa defe »

Používateľov profilový obrázok
srebalat
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1494
Dátum registrácie: Št 10. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Štrba (33)

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa srebalat »

FORD FOCUS 2.0 ECOBOOST SCTI ST R
, akurat nechapem preco ho predava len za 10 litrov, zeby kvoli najazdu :?

resp.
AUDI S3 SPORTBACK 2.0 TFSI QUATTRO S-TRONIC
a potom tam uz vidim z 4/5 dverakov len Superb 3,6, co uz nie je taky fun factor ako hothatch .. v tej cenovej kategorii uz potom budu len starsie rocniky "zabavnych" aut.. Cupry a GTIckove golfy, resp. obdobne budu dost stare generacie, 2012 a nizsie, pri 2013+ su uz ceny kolo 20litrov a viac.. Megan RS su trojdveraky, neviem co by sa tam dalo vymysliet, keby si dvihol o 5000€ cenu, dalo by sa nieco novsie , mne osobne sa tie starotiny moc nepacia , vacsinou novsie generacie su krajsie, aj ked cest vynimkam..

edit// este som narazil na nejaku MAZDU 3 2.3 MPS
, ale co ja viem...
Desktop: Intel Core i5 11400F - CoolerMaster Hyper 212+ GIGABYTE B560M AORUS PRO AX Asus ROG Strix RX6650XT 8GB ADATA XPG 512GB + 2TB WD Green 16GB ADATA XPG GAMMIX D30 3200MHz CL16 SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W V2 SilentiumPC Regnum RG4TF Frosty White TG LENOVO G32QC-10 Logitech Z-4e Logitech MX Keys + Razer Deathadder V2 Mini + SteelPad QCK mini
LAN NB: Asus XDAB AMD Athlon X2 Dual-Core QL-65 2,1GHz ATI Radeon HD 4570 512MB 32gb SSD 4GB DDR2 Razer Krait + SteelPad QCK mini
Mobile: Iphone 12 mini 128gb + Iphone 8 64gb + iPad 2021 64gb + Apple Watch 7 45mm
TV: LG OLED48A1
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1810
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa Ivko »

Ale ved na začiatku písal že aby to zvládlo aj nejaký slalom: Tým sa myslelo akože autoslalom? Lebo tam si neviem predstaviť niečo ako Superb či všeobecne nejakého trochu rodinného kombíka

V čom je Subaru iné, alebo taký Lancer, že tie autá sa šoferujú, je to ešte dosť mechanika, moderné auto sa šoférujú skvele, ale je to také sterilné.
Moj kamoš mal starú Imprezu GT, teraz má STI 2016 a auto ide super, je zábavné, ale chýba tomu to čo mala tá stará GT. Tam to auto neodpúštalo chyby, nemalo ani ABS, malo omnoho nižšiu hmotnosť
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4515
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa scream »

SKiLEX napísal: So 02. Máj, 2020, 20:18 Sorry jako, ale ked z toho tvojho zoznamu das prec hovadiny a auta na ktore nemas tak to tam neostane nic
Co su tie hovadiny, menuj prosim, lebo ozaj nechapem tvojim komentarom. V nadpise mas jedno auto, ktore viacmenej plne vyhovuje.

S3 sa myslim robila do 2012, je to na kusy ale je.
Ecoboosty 2.0 mali za nova nejake problemy s motormi, dost seriozne. Ta bazarovka za 10 nemoze byt s kostolnym poriadkom, tolko stoji stara generacia po fl.
Infinity ma ani nenapadlo pozerat, pekny kusok, 260W je uz asi overkill.
Ono aktualne je ponuka na bazare slabsia kvoli corone, odrazam sa skor od cien a dostupnosti na mobile.de +1500e na dovoz. Pri hodnotnejsich kuskoch a tomto cenovom limite sa budeme hybat okolo rocnikov 2008-2012, toho som si vedomy.

Ivko to pochopil, slalom je tam presne na eliminaciu superbu, S6 a podobne.
Sti 2014 som soferoval nedavno. Az na klasicky tupy prejav motora dole, turbolag a vahu je to masakralny stroj. Tym nemyslim rychlost ale prejav. To je proste stroj na emocie.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12282
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa HellAngel »

vola aut co tam mas su sterilne, komfortne jazdenie, bez fun factor. Jedine co niektore maju je vykon motora, a tam to konci. Ak chces fun auto, a dal si za priklad subaru wrx\sti, tak davat do porovnania auta co si dal sa nedaju. STI sa da porovnavat napriklad s tym Lancerom, ale urcite nie s golfom, alebo niecim podobnym.

ak by som siel do niecoho sterilensieho ako STi\Lancer tak napriklad TypeR.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4515
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa scream »

Presne preto som zalozil tuto temu, neda sa odjazdit vsetko, kazda skusenost dobra. TypeR si teoreticky viem odskusat kedykolvek ( 2.0 turbo ) ale sedel som v 9gen civicu a ten posed za volantom je strasny, volant pre mna nizko, cenovka 20k za jazdenku. Od subaru sa da odtrhnut smerom ku komfortu, s tym by problem nebol. Wrx je tam hlavne kvoli vzhladu, proste sa mi paci ( sti este viac). Ale je to proste nemoderne auto. Lancer je zas sedan, zivot s nim by bol o chlp tazsi.
Asi najviac by ma zaujimalo aktualne clio RS 3rd gen. Kufor 300l, dvojspojka, 148kW, 4 dvere proste moderne pouzitelne auto akurat je z predu velmi skarede :D
Golf je nudny uz od pohladu ale tie Rka lietaju na slovakiaringu sialene.
Celkom som zabudol na megan GT a proceed GT, tie sa zvyknu objavit okolo 15k ale neviem, co od toho cakat.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Kimif123
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1593
Dátum registrácie: Pi 13. Máj, 2016, 15:35
Bydlisko: Nitra

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa Kimif123 »

Oproti Superbu/Octavii RS má aj Golf GTI omnoho vyšší fun factor, ale zase s WRX STI sa rovnať nemôže. Je všeobecne známe, že spomedzi hot hatchov má Golf GTI najmenší fun factor, áno je rýchly, je dobrý vo všetkom, je najlepší na každodenné používanie, ale čo sa zábavy týka, tak oproti ostatným hot hatchom stráca v tomto. To je už na tebe, čo je pre teba väčšia priorita, keďže ten záber áut čo si napísal, je dosť veľký. Lebo je rozdiel kúpiť ročník 2008 alebo 2014, ono sa to ukáže na servise, investíciách do auta a s vysokou pravdepodobnosťou aj na spotrebe, novšie motory majú väčšinou vyššiu efektivitu. Kamoš dal na O3 RS 245 HP po diaľnici spotrebu 7,5l/100km počas 400km, šiel predpisovo. Na autách s podobným výkonom s rokom výroby napr. 2010 nato môžeš zabudnúť rovno. Keď tej Octavii budeš aj tlačiť na slalome, aj tak sa cez 15l sa nedostaneš. Na WRX STI sa môžeme baviť o 2x toľko. Preto by to asi chcelo trocha viac upresniť filter. Lebo kúpiť môžeš aj Infinity za ten budget, lebo asi do troch rokov nepreplatil ešte raz cenu auta na servise :D

Problémy mali EB 2.3 a nie 2.0, ten problém sa už vyriešil. Ale Focusov ST (gen 3.) nájdeš úplne minimum, keď je aj nejaký tak sa rýchlo predá, kvôli ich nedostatku. Keď berieš do úvahy aj gen 2. kde máš 2.5 5 valec, tak tam sa bavíme minimálne o 10+ ročných autách, ktoré majú veľa km, alebo o kusoch, ktoré majú nízky nájazd, ale pýtajú za ne nehorázne veľa, keďže ich berú ako zberateľské kúsky.

Edit. Megane máš len 3 dverák. Ceed GT má oturbenú 1.6, ktorá nie je žiadna sláva (na papiery vyzerá lepšie ako v skutočnosti je), veľa od nej nečakaj (PSA má oveľa lepšie oturbené 1.6). Ale ako daily car, nie je zlá.

Aj môj sen je WRX STI, ale viem, že by som si to nemohol dovoliť ako daily car.
CPU: i5 12400f Cooler: NOCTUA NH-U12A Chromax Black MB: ASUS ROG STRIX B660-A GAMING D4 RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB GPU: ASUS TUF GeForce RTX 3060 Ti O8G SSD: Samsung 980 PRO 1TB + Kingston KC3000 NVMe 1TB + Crucial MX500 2TB SSD PSU: Corsair RM750x white CASE: Fractal Design Define 7 Compact White TG Mouse: Logitech G403 Prodigy HS: HyperX Cloud I + Microlab FC50 Monitor: Dell S2721DGFA OS: Win 10 64bit

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"