Bezdrôtová myš + podložka pre FPS hry

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Bezdrôtová myš + podložka pre FPS hry

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Ku ntb pouzivam MX Master3, co je si dovolim napisat ergonomicky tvarovana mys pre pravu ruku a ku pc G Pro Wireless. Absolutne ziadny problem, co sa tyka striedaveho pouzivania.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Bezdrôtová myš + podložka pre FPS hry

Príspevok od používateľa mino_85 »

603 som skúšal, ale nesadla mi ani tvarom, ani váhou. Naposledy 604, tam je tvar OK, ale tiež váha a hlavne to nešťastné kolečko je katastrofa, šmykľavé, nevedel som s ním poriadne skrolovať. Tiež bočné skrolovanie mi vadí, ad 1 to nepoužívam, ad 2 na pocit je to koliesko proste rozhegané. G Pro je z toho pohľadu ozaj super, žiadne zbytočné featury, ale tvarovo nie, to nemá zmysel u mňa ani skúšať. Poznám sa. Ak by len prehodili vnútro z G Pro do tela 604, vrátane kolieska, tak paráda.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10042
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Bezdrôtová myš + podložka pre FPS hry

Príspevok od používateľa stiv »

_Mato_ napísal: Ut 25. Aug, 2020, 16:23 Ku ntb pouzivam MX Master3, co je si dovolim napisat ergonomicky tvarovana mys pre pravu ruku a ku pc G Pro Wireless. Absolutne ziadny problem, co sa tyka striedaveho pouzivania.
Ja som teda problem mal. Odozva katastrofalna, koliesko malo mrtvy bod, stala 110e v predpredaji a klikala ako najlacnejsie neherne mysi v ponuke. Neviem co mala za switche, ale ten lacny klik nemozem ani pocut. Pfuj. Za rovnaku cenu je g903. Coz je mys o galaxiu inde. To len tak moje 2 centy. Hype okolo mysi riadny ale v reale najvacsie sklamanie. Mozno len mac users su z toho rozcarovani ked z magicmous skusia mys co sa da drzat a aj sa klze po podlozke.
.
Používateľov profilový obrázok
BiFino
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1803
Dátum registrácie: So 19. Jan, 2013, 18:24
Bydlisko: Bratislava

Re: Bezdrôtová myš + podložka pre FPS hry

Príspevok od používateľa BiFino »

Stiv, len Mato predpokladám narážal na ergonómiu, lebo Miňo spomínal, že by mu tvarovo G PRO nesedela a preto použil ten príklad. To že je MX Master 3 predražený prd je druhá vec :)
Spoiler: ukázať
CPU: AMD RYZEN 9 5900X
MB: ASUS ROG CROSSHAIR VIII DARK HERO
RAM: G.SKILL F4-4000C19D-32GTZKK @ 3800 MHz CL16
VGA: ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING 10G
SSD: Samsung 970 PRO 512 GB
SSD 2: Samsung 960 EVO 1 TB
SSD 3: HDD: 2x 4 TB Samsung 870 EVO raid0
PSU: Seasonic Prime Ultra 850 W Titanium
Case: Fractal Design Define 7 Black – TG + 6x Noiseblocker NB-eLoop Fan B14-PS Black Edition
CPU cooler: Be quiet! DARK ROCK PRO 4
Monitor: LG 34GN850
Myš: Logitech G Pro Wireless
Klávesnica: Fnatic RUSH Pro Silent, Red MX Cherry Switches
Podložka: SteelSeries QcK Edge, XL
DAC: SMSL M3
Slúchadlá: Beyerdynamic MMX-300 2. Generation
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Bezdrôtová myš + podložka pre FPS hry

Príspevok od používateľa mino_85 »

Oni tak nejak všetky myši nad 50-60 € sú predražený prd. :) Na papieri ôsmy div sveta, ale v reále hlavne tá spoľahlivosť je biedna. Česť výnimkám, ale ešte som nezažil. Ja už dávnejšie vravím, že menej je viac, aj čo sa týka funkcií, a možno aj ceny.

Napr. ako záložnú myšku mám MS Classic Intellimouse za 30 € https://datacomp.sk/microsoft-classic-i ... 57901.html Tiež to nie je zadarmo, ale ani zbytočne veľa. Vzal som ju hlavne kvôli pravorukej ergonómii a veľkosti, keďže väčšina iných kancelárskych myšiek je malá /IMO práve tvar Intellimouse bol inšpiráciou pre neskoršie "herné" myši ako SS Ikari a Mionix Naos/ a je to pohoda. Samo nemám na nej veľa odklikané, ale zatiaľ ma periférie od MS nesklamali. Materiál aj pocit z tlačítok za tú cenu super, koliesko jednoduché ale funkčné, odozva neviem, ale nemám problém ani s trackingom a subjektívne ani s odozvou v porovnaní s Rivalkou. Hej, nemá to milión DPI ani tonu fičúr, ale to ani nestojí 100 € jak ten prekombinovaný kancelársky "zázrak" od Logitechu. Proste solídny výrobok za fér cenu.

Ale to sme už asi dosť mimo témy.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus

Návrat na "Nákupná poradňa"