Pc na hry 800-1000

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4147
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Pc na hry 800-1000

Príspevok od používateľa castelL »

Vždy som sa snažil odporučiť vhodnú kombináciu a neodporúčať neoverené komponenty. To že niekto na reddedite niečo napíše neznamená že je to 100% informácia. Jednoducho treba akceptovať fakt, že v dnešnej dobe sme len konzument pre výrobcov a každý jeden rok sa rieši jeden problém za druhým vrátane navýšených cien za HW. Kedysi aj lacnejšie dosky čipsetom H/B zvládne bez problémov výkonnejšie procesory a dneska tu riešime problémy s doskami za 100 Eur, ktoré obmedzujú výkon 6-jadrového procesora rady i5. Zakladať na informácií z reddeditu od hocijakého užívateľa nie je relevantné a nie raz som sa presvedčil, že niekto niečo píše, testuje, ale ako testuje. i5-12400F je skvelá voľba na Datacompe za krásnych 182 € s DPH ale proste hentie dosky sú ako skok do tmy, kde nevieš čo čakať.

Možno ak sa budem veľmi nudiť tak vezmem nejakú PRIME a GIGABYTE MB (B660) s i5-12400F a otestujem to poriadne.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Pc na hry 800-1000

Príspevok od používateľa mp3turbo »

skoda ze ma ten anciáš taky maly boost, by sa mu zislo tych 4.8 - 4.9GHz :) ja som tiez spekuloval nad tymito vecami, po 15 rokov cisteho notebookovania idem do desktopu ... a potom som si povedal ze nekupujem si ten blby stroj na dva tyzdne ani mesiace. Priplatil som sto pade za 12700:

- o 150 vyssia cena (329,-eur vratane dépéháhá ktoru ja neplatim lebo nakup na firmu takze vlastne len nejakych 125 alebo tak nejak)
- grafika = nemusim kupovat externu. Jasne, na hranie to nie je. Mam 2x monitor 4K rozlisenie cize toto 99,-eurove hovienka z bazaru neriesia
- vyssi takt
- vacsia cache
- ekonomicke jadra, je to sice slabota ale predsalen styri a spolu nieco potiahnu : semtam sa mi stava ze mam low-prio ulohy (teraz v pozadi reenkodujem 500GB x264 materialov na x265)
- v buducnosti pri predaji dostanem viac penazi, takze z ~125 eur "dnes investovanych navyse" si minimalne 80 mozno aj 100vku vyberem naspat
- CELKOVY CENOVY ROZDIEL POCAS VLASTNICTVA TEDA BUDE DOSLOVA DOPISMENA -PAR- DESATEURÁČIEK.


To iste aj s tymi doskami, zobral som MSI z690-a za 182,-eur vratane dph. Mohol som usetrit dvacku za 660 cipset, mam nepretacaci procesor takze z690 mi netreba. Ale mam 4x M2 sloty, uz teraz mam 2x M2 SSD, mam relativne kvalitne VRM (procesor planujem undervoltovať lebo robim len 2D takze ani to mi netreba), proste vlastnosti dosky naozaj nevyuzijem. Ale celkovo je dobre postavena, nema 4 PCB vrstvy, nema ošálené obmedzené prakticky nič.

Ano, videl som herne testy 12400 a rozumiem ; len pisem ze tie obmedzene ponuky naspodu cennika daleko viac lakaju cenou ako realnym usetrenim penazi. Jasnacka, ak nie su dukaty tak nie su dukaty, okej, nevravim ze vsetkym za kazdych okolnosti 5950x plus vodnú 3090Ti - len mozno aj Kovinatora takyto sposob rozmyslania posunie. Ak neni treba kupit hned teraz, asi by som mesiac pockal, dosetril a potom v komforte...

Zhodou okolnosti to bola masina za 979,-eur takze absolutne presne v tej istej hladine ako sa riesi tutok.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Pronto
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 1276
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava/Zvolen

Re: Pc na hry 800-1000

Príspevok od používateľa Pronto »

Som za alternativu 12400ky a lacnejsej dosky, tiez som pred tyzdnom taky setup skladal ale s 3060tkou. Kupil som na nu aj Gelid Phantom a ani som ho nakoniec nepouzil lebo ten novy stock chladic tych cca 100w v pohode zvladal ked som pridal do bedni vetraky na lepsi airflow.
Spoiler: ukázať
First: Intel i7 10700KF + BeQuite Dark Rock Pro4, ASROCK B560 PRO4, 32GB HyperX 3600 CL18, EVGA GTX 3080Ti FTW3, 1TB WD Blue NVMe, EVGA SuperNova G6 850W, be quiet! Pure Base 500DX White, W10Pro + AOC Q3279VWF
Second: Intel i5 7500, ASUS z170Pro Gaming, 8GB DDR4 2600MHz, Strix RX 570 4GB, 1TB SSD Patriot, 650W Gold PSU

AUDIO
Headphones - Sennheiser GSP 300
Micro System - Panasonic SC-PMX82EG-K DAB+
Používateľov profilový obrázok
kovinator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1974
Dátum registrácie: Št 20. Jún, 2013, 23:25
Bydlisko: Bratislava

Re: Pc na hry 800-1000

Príspevok od používateľa kovinator »

Lenze pc nie je pre mna a ani ho nekupujem ja. Limit bol dany na 800-1000 a sme uz nad 1000kou. Ja budem svoju zostavu onedlho upgradovat tiez(moj haswell je uz moralne velmi stary) a velmi rad si doplatim za vsetko. Ja by som dosku s 2x m2 slotmi asi ani nebral. Podobne by som nechcel dosku kam strcim len dve ramky.

Pri tejto konkretnej zostave odhadujem, ze sa nebude menit nic najblizsie roky vobec. Maximalne si viem predstavit ze by sa tam pridal este nejaky disk ale aj to si nie som vobec isty. Preto som uplne okej s tym byt na hornej hranici limitu.

To ako velmi ten procak bude boostovat mozno ani nebude mat kto pozriet, lebo to nebude ani trochu riesit. Takze zatial sa mi paci viac alternativa co nahodil wingo: aspon nebude na starsej platforme a vydrzi to mozno nejaky ten rok navyse. Kazdopadne vdaka za vsetky rady, ani som necakal takuto bujaru diskusiu :)
Spoiler: ukázať
BUILD LOG: http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... =6&t=99040
CASE Fractal R4 Black, CPU i5-4670k + Coollaboratory Liquid Ultra @ 4.5 GHz 1.2 V, COOLER Raijintek Ereboss @ Black & White + Alpenföhn WingBoost2 + Arctic MX-4, MB MSI Z97S SLI Krait Edition, GPU Palit GTX 1070 Ti Jetstream, RAM Corsair Vengeance LP 1x8GB CL9 1600 MHz Black, Kingston HyperX 1x8GB CL10 1600MHz White PSU Seasonic M12II-520W, SSD Samsung 840 Pro 128 GB, 2x Samsung 750 Evo 500GB HDD Seagate Barracuda 3TB 7200.14, Seagate Barracuda 4TB SC S.M.S.L M2, HP Beyerdynamic DT 990 Premium 250 Ohm + Cable Mod / KZ ZAS + AZ09 Pro/ KZ ZST Candy, SPEAKERS Bose Companion 3 Series II, KEYBOARD Keebio Iris rev 4 + Zilents V2 67g + MDA Big Bang 2.0/ SteelSeries 6gv2 + PBT keycaps , MOUSE SteelSeries Rival, MOUSEPAD Razer Goliathus
Používateľov profilový obrázok
j0hny
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1134
Dátum registrácie: St 31. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Pc na hry 800-1000

Príspevok od používateľa j0hny »

ak mu ponukni tvoju zostavu, ked ides na upgrade, a jeho obsah bedne nezaujima a najblizsie roky ani nebude
Spoiler: ukázať
i9 12900KS stock+undervolt, ekwb velocity ; MSI PRO Z690-A DDR4 ; Kingston FURY 32 GB KIT DDR4 3600/CL16 1Gx8 ; MSI RTX3090 Suprim X aplhacool blok+bckplate ; NVME Ťamťung 970 EVO 1TB, SSD WDgreen 480 ; SilentiumPC Armis AR6 TG ; Corsair RM850X ; Philips 65OLED856, custom loop mo-ra core360. Samsung HW-A650 + 9100S surroundy
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11507
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Pc na hry 800-1000

Príspevok od používateľa Andre »

s doskou uz tyzden pockaj, budu recky b660
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
Ľubo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 791
Dátum registrácie: Po 13. Máj, 2013, 21:45
Bydlisko: Žilina

Re: Pc na hry 800-1000

Príspevok od používateľa Ľubo »

wingo napísal: Po 14. Feb, 2022, 13:28Občas mám pocit že aj k štvorjadru by ste odporučili dosku čo zvládne aspoň 12700 s odomknutými všetkými limitmi, však čo ak...
Nezáleží na tom, koľko má doska fáz (ale na tom, ako kvalitné sú) a smerodajné nie je ani vyššie/nižšie zahrievanie. Špeciálne, keď sa to hodnotí na základe termovízie, t.j. bez pasívu. My už na HWC pracujeme aj na metodike na testy efektivity chladičov VRM. :)

Problém je, že väčšina počítačových nadšencov a žiaľ často aj recenzentov nemá základy elektrotechniky a nerozumejú principiálnym veciam. Ono to, čo je na doskách vedľa cievok ani nie sú MOSFTETy, ale pomerne komplikované integrované obvody, ktoré sa okrem iných vecí skladajú aj z MOSFETov.

PS: Na videá od HW Unboxed k B660 by som fakt nečakal, Andrej. Nechem byť zlý, ale nevedia to objektívne hodnotiť, tie dosky a relevantnosť zlyháva už na nesprávnom/nerovnom nastavení, čo som postrehol v nejakých ich starších materiáloch.
Veci je dobré robiť buď poriadne alebo vôbec.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11507
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Pc na hry 800-1000

Príspevok od používateľa Andre »

mne pride, ze tam mas vsetko potrebne, to ze jedna doska pusta do cpu viac stavy nez druha a tak to aj testuju, je podla mna dobre
https://youtu.be/HkiTA0XvXUM?t=466
ako lepsie testy nemame, ide hlavne o vyradenie dosiek co hreju vrm nad 85°C a neboostuju na max
to ci idu vrm na 60° alebo 70° je uz jedno
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
Ľubo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 791
Dátum registrácie: Po 13. Máj, 2013, 21:45
Bydlisko: Žilina

Re: Pc na hry 800-1000

Príspevok od používateľa Ľubo »

Andre napísal: Po 14. Feb, 2022, 19:51 to ze jedna doska pusta do cpu viac stavy nez druha a tak to aj testuju
Nehovorim o tomto, ale nemam momentlne silu to vysvetlovat dopodrobna, co vsetko robia nespravne a preco je vacsina veci okolo hardware unboxed povrchna a jedna mystifikacia za druhou (vratane testov spotreby grafickych kariet, netransparentnnym nastrojom Nvidie, PCATom, aj Radeonov...). Pristihol som sa totiz, ze v poslednej dobre venujem prilis vela casu vysvetlovanim toho, co by mali dotycni (naprikald aj vyvojari ventilatorov, haha, mat v malicku a bohuzial tapaju aj v zakladoch...). No, nech si robi kazdy co chce... ale ked vidim opakovane nabadanie na zbytocne cakanie, tak na to teda reagujem.
Andre napísal: Po 14. Feb, 2022, 19:51 lepsie testy nemame
Zaciname budovat na HWC. Ked sa tam nazbiera zopar dosiek, tak to bude uplne ina uroven poznania. Aj ta nepresnost, ktoru casto vidim, je... zarazajuca. Mimochodom, akym sposobom na hardware unboxed meraju spotrebu CPU (ATX konektorom, sa zjavne nezaoberaju)? Softverovo?
Andre napísal: Po 14. Feb, 2022, 19:51 ide hlavne o vyradenie dosiek co hreju vrm nad 85°C a neboostuju na max
to ci idu vrm na 60° alebo 70° je uz jedno
Nemozes to takto porovnavat, kazdy integrovany obvod s MOSFETmi reaguje na rovnaku teplotu inak. Jasne, keď sa zahrievanie zacina prejavovat na frekvenciach CPU/vykone, je to druha vec. Ale je to zle, ze sa to deje?

Kazdy vyrobca ma ine bezpecnostne opatrenia, niekto ten limit nastavi v ramci vychodiskovych nastaveni tak, druhy onak. Co je lepsie, ked je ta teplotna, povedzme poistka nastavena nizsie alebo, ked je nastavena vyssie? To, ze je nastavena nizsie sa v testoch moze samozrejme prejavit na vykone, ale nemalo by sa na to nahliadat ako na negativum, pretoze je s tym spojena napriklad dlhsia zivotnost. A ked uz hodnotit zahrievanie VRM a vyvodzovat z toho nejake zavery, odporucania, tak podla coho? Podla teplot bez chladica (cez termoviziu) alebo podla nejakeho interneho snimaca cez HWiNFO? Toto vsetko su kraviny. Ked uz sa clovek zameriava na chladenie VRM a stavia na tom hodnotenie dosky, tak ok, ale termoviziu na lokalizaciu hotspotov, ale na ne potom termoclanky, pasiv atd. Rozvadzaju vobec niekde ti popredni youtuberi, za akych podmienok su vystupy ziskavane, ake uplatnuju postupy, aby bolo mozne tie merania replikovat? Ci to na tejto platforme netreba (a vsetko sa zmesti do popisu grafu)? :) Tak len tolko chcem, respektive nechcem napisat, ale musel som.
Veci je dobré robiť buď poriadne alebo vôbec.
Používateľov profilový obrázok
j0hny
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1134
Dátum registrácie: St 31. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Pc na hry 800-1000

Príspevok od používateľa j0hny »

Ked to nema chladic, tak asi inzinier ktory to navrhoval, snad odsimuloval vlastnosti vykonovych prvkov pri vyssich teplotach. Niekde je vyslovene ziaduce, aby ta vykonova suciastka mala 80 stupnov a mala lepsie vlastnosti. Ako schotky diody avyrobnou technologiou nevylucitelne diody na mosfete...
Myslim ze to je premrhany cas riesenim tychto veci pre siroku verejnost, ak nieje cielom navrh a zdokonalovanie niecoho noveho.
Nedavno som tu takto polemizoval o nazore "pozriem a vidim" lebo niekto nevidel chladic na vrm a odsudil dosku bez objektivneho zhodnotenia...
Spoiler: ukázať
i9 12900KS stock+undervolt, ekwb velocity ; MSI PRO Z690-A DDR4 ; Kingston FURY 32 GB KIT DDR4 3600/CL16 1Gx8 ; MSI RTX3090 Suprim X aplhacool blok+bckplate ; NVME Ťamťung 970 EVO 1TB, SSD WDgreen 480 ; SilentiumPC Armis AR6 TG ; Corsair RM850X ; Philips 65OLED856, custom loop mo-ra core360. Samsung HW-A650 + 9100S surroundy
Používateľov profilový obrázok
Ľubo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 791
Dátum registrácie: Po 13. Máj, 2013, 21:45
Bydlisko: Žilina

Re: Pc na hry 800-1000

Príspevok od používateľa Ľubo »

j0hny napísal: Po 14. Feb, 2022, 22:50 Nedavno som tu takto polemizoval o nazore "pozriem a vidim"...
:)
Veci je dobré robiť buď poriadne alebo vôbec.
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4147
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Pc na hry 800-1000

Príspevok od používateľa castelL »

j0hny nebuďme smiešny, je to všetko realita ktorej ako konzum čelíme. Všetko má svoje odôvodnenia - oficiálne aj najlacnejšie základné dosky naprieč všetkých socketov podporujú najvyššie rady procesorov to ale neznamená, že ti to výrobca odporučí. Minulý rok som riešil procesor i7-9700, ktorý neboostoval na základnej doske ASRock B365M Pro4 - dobre vyzerajúca doska na oko nie zlé čo by pre takú "i7" nemal byť žiadny problém predsa TDP je uvádzané na 65W ale realita je proste inde. Spomenutá doska nedokázala naplno pustiť procesor a frekvencie padali dole (slabé napájanie), po výmene za obdobnú ASUS TUF B365M-PLUS žiadny problém. Takýchto príkladov by som ti mohol napísať a u LGA1200 vonkoncom, tam som mal niekoľko X Y dosiek B460/B560 a Z čipset. Nebuďme naivný, že všetko so všetkým funguje na 100%.

Ja som reálne vyjadril len obavu o tú základnú dosku po vzore starších generácií. Nebudem predsa odporúčať kombinácie, ktoré môžu len zbytočne koncovému človeku spôsobiť nedajbože, aj problémy. Pokiaľ mi niekto ukáže, že B660M DS3H bez problémov zvládne naplno nakŕmiť i5-12400F bez obmedzenia tak budem smelo odporúčať túto kombináciu. Moje obavy súvisia so skúsenosťou.

Každopádne už vieme vďaka Ľubovi že po vzore B560 u MSI - MSI B660M Mortar dokáže bez problémov a obmedzení napájať aj 12900K, GJ. Každopádne ešte chcem podotknúť.. za aktuálnu cenu tá doska je nepoužiteľná. Akurát som pozeral Datacomp a našiel som:

GIGABYTE B660M G X AX DDR4 (rev. 1.0)
GIGABYTE B660M GAMING X DDR4 (rev. 1.0)
150 / 130 €

Môžu byť zaujímavé alternatívy.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11507
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Pc na hry 800-1000

Príspevok od používateľa Andre »

wingo napísal: Po 14. Feb, 2022, 11:09

a este upozornim, ze testuju pri 21°C
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5869
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Pc na hry 800-1000

Príspevok od používateľa wingo »

Worst case scenario, najlacnejšie dosky stavané na stock chladič priamo ofukujúci VRM testované s AIO s nulovým airflow okolo VRM a v hodinu trvajúcej syntetickej záťaži, test so stock chladičom ofukujúcim VRM záhadne chýba :)

Pozerám že s direct airflow zvládajú okrem ASrock HDV prakticky všetky 12600K dokonca aj na "No power limits" v Cinebench (v hrách nereálna záťaž), prekvapuje ma že Gigabyte dosky majú plný výkon a iba 62°C na VRM na stock a 70°C bez limitov? Sa mi zdá až moc dobré na tú ich cenu, hlavne keď stoja podobne ako tá ASrock HDV čo totálne prepadla.

V konečnom dôsledku vyzerá že 12400 s o 50W nižšou spotrebou v multithread ako 12600K (https://www.techpowerup.com/review/inte ... 0f/20.html) a stock chladičom pre airflow okolo VRM bude na hry v poho aj najlacnejšia GB alebo ASUS. Na výkonnejšie CPU či na dlhodobú záťaž už treba lepšie dosky, ale tak to sa dalo predpokladať...
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
Ľubo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 791
Dátum registrácie: Po 13. Máj, 2013, 21:45
Bydlisko: Žilina

Re: Pc na hry 800-1000

Príspevok od používateľa Ľubo »

No, v prvom rade by ma zaujimalo, o co sa to ti pani z toho videa pokusaju. Ved to je cele uplny nezmysel. Hodnotit dosky na zakladne jedneho testu v Cinebench a meranie zahreivanie napajacej kaskady za paticou? Mi to pripomina, ako tei este horsie posty analyzy kvality zahrievania na zaklade teplot povrchu pasivu VRM.

Fakt neznamena, cim vyssia teplota, tym horsie, ale naopak. Cim vyssia teplota, tym viac tepla z napatovych regulatorov absorbuju. Samozrejme, nemusi vyssia teplota na pasivoch nemusi nutne znamenat lepsie chladenie VRM, ale ani horsie (vid 2. a 3. kapitola tohto testu thermalpadov). Analogicky to plati aj pri vyhodnocovani zahrievania napajacej kaskady termoclankymi za paticou. Kazde PCB ma inu kapacitu vo vedeni tepla a vyssia teplota moze znamenat nizsie zahrievanie VRM. Na zaklade tohto, co robi HWU sa naozaj nic neda vyvodzovat do praxe. Jedine co, tak vytvaraju mystifikacie okolo toho, ze vyssie teploty na MOSFEToch (resp. na komplexnych integrovanych obvodoch, ktore okrem velka inych veci obsahuju aj MOSFETy) znamenaju horsiu napajaciu kaskadu, co nemusi byt pravda (rozne napatove regulatory reaguju na rozne teploty rozne) aj keby to merali spravne.

A dalsia vec:
wingo napísal:Worst case scenario, najlacnejšie dosky stavané na stock chladič priamo ofukujúci VRM testované s AIO s nulovým airflow okolo VRM a v hodinu trvajúcej syntetickej záťaži, test so stock chladičom ofukujúcim VRM záhadne chýba :)
Hardware Unboxed by sa mal asi skratka drzat radsej tych rozbalovaciek, na to su dobri. Technicke spracovanie videi maju krasne, aj ta efektna para v pozadi... nadhera! :)
wingo napísal:prekvapuje ma že Gigabyte dosky majú plný výkon a iba 62°C na VRM na stock a 70°C bez limitov?
Pretoze ta spotreba nekoresponduje s tym, ako ju uvadzaju v grafoch (a myslia si ze taka je). Keby subezne merali odber procesora na kabloch EPS prudovymi kliestami, bolo by to z toho vidiet.

Zase to asi vyzera, ze mudrujem a kydam na "konkurenciu", ale takato uroven nekompetencie ma nenechava chladnym a povazujem za nevyhnutne upozornit na neoddiskutovatelne preslapy s takto velkym dosahom. Je ale celkom odvaha stavat testy dosiek na problematike, ktorej evidentne ani trochu nerozumeju. Chybajuca sebareflexia je extremne nebezpecna nielen, co sa tyka vyjadrovaniu sa k pocitacovemu hardveru.
Veci je dobré robiť buď poriadne alebo vôbec.

Návrat na "Nákupná poradňa"