CL2 alebo CL3???

Sekcia o pamätiach a pamäťových moduloch (DDR SDRAM, RDRAM, ...)
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa crux2005 »

AmOK napísal:@ crux2005:
Verit nemusi, mozeme sa stavit, trebars o basu sampusu, alebo flasu dobrej whiskey, ze tie casy sedia.. bud spravim screen, alebo sem posli nejakeho kamosa z fora. Ked uz mienis robit zo mna klamara!
BTW. logika toho klamstva mi nejako unika, ja mu predsa radim Cl2 a naco by som tu uvadzal horsie vysledky??? :crazy:
nepisal som ze ty klames, ale ze neverim tym vysledkok ...
zazil som uz 100x taku vec, ze mi chlapik tvrdil nieco a nakoniec zistil, ze on spravil nejaku chybu a tie vysledky nie su spravne.
Xenon napísal:Uz som ich kupil su super. Rozdiel je obrovsky. Idem na CL 2,5 pri 400MHZ. Idu aj viac ale staci mi to. A je velky rozdiel medzi 1T a 2T???
**Command Per Clock** : (CPC) moznosti nastavenia: Auto, Enable(1T), Disable(2T) nazyvane tiez Command rate. 1T pre vykon. 2T pre stabilitu ak sa vyuziva 4x512MB Ram. (Tip: preto radsej kupit 2x1024MB RAM) Command rate ma velky vplyv na priepustnost. (rozdiel medzi 1T a 2T je ~15%, v aplikaciach to vsak menej citit ~2%)
http://www.pretaktovanie.sk/modules.php ... 688253&p=2
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa AmOK »

Ktore si kupil, tie Cl2? Skus porobit nejake testy.. http://www.softpedia.com/get/System/Ben ... yzer.shtml
Neni to nic zlozite. A preco chodis Cl2,5 a len 400? Sak im trosku naloz. :wink: A daj vediet nejake vysledky. Najobjektivnejsie by to bolo z tvojej zostavy, ja nico poriesim tiez, len mam tu 2 nove cpu, tie musim trochu testnut, to je momentalne pre mna dolezitejsie.
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa AmOK »

@ crux2005: Kua, edit nefunguje. Chapem a viem, co tym chces povedat, ja som tie SuperPi testy zakazdym spravil 3 a potom som to scital a vydelil tromi. Pre istotu. Tazko tam niekde spravit chybu. Tie 3 vysledky sa lisili minimalne. Vsetky nastavenia RAM v biose boli manual, zmenil som len Cl. Snazil som sa byt max. ojektivny. Skusil som to teraz este raz, vyslo mi to iste. Nebolo by od veci, keby to skusil tak isto spravit niekto iny (napr. stastny majitel novych ram :D ). Prip. si to skus ty. Nezaberie to vela casu a mna by to tiez zaujimalo, ake casy by vysli vam. Dik za predchadzajucu odpoved, beriem.
Používateľov profilový obrázok
Mtex
VIP
VIP
Príspevky: 1027
Dátum registrácie: St 14. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Trojanovice-CZ/Senica-SVK

Príspevok od používateľa Mtex »

Ja som kedysi robil testik, kde bolo par porovnani 1T vs 2T, dual vs. single a ine casovanie

namerane hodnoty v exceli: http://data2.edisk.cz/stahni/00855/test ... 5.5kB.html

btw: mozno to bude trochu neprehladne, ale ja sa v tom vyznam

:lol:
Používateľov profilový obrázok
Xenon
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2295
Dátum registrácie: St 20. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Xenon »

AmOK napísal:Ktore si kupil, tie Cl2? Skus porobit nejake testy.. http://www.softpedia.com/get/System/Ben ... yzer.shtml
Neni to nic zlozite. A preco chodis Cl2,5 a len 400? Sak im trosku naloz. :wink: A daj vediet nejake vysledky. Najobjektivnejsie by to bolo z tvojej zostavy, ja nico poriesim tiez, len mam tu 2 nove cpu, tie musim trochu testnut, to je momentalne pre mna dolezitejsie.
Sorry, ale oco mi velmi taktovat nedovoli. ( okrem toho ak ich taktnem, tak pri bootovani pise, ze CPU is overclocked!!!) Vsimol by si to. Ale ja ho presvedcim neboj sa. :lol: A ak zmenim Command rate na 1T, tak mi system nabootuje??? Nebude nahodou treba resetnut BIOS???? A teraz ich mam na auto. Aka je to hodnota??? DIKI cawko
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Pentium Dual-Core E2220 @ 3.2GHz cooled by Noctua NH-U12P MB: ASUS Rampage Formula GRAFIKA: Sapphire ATI Radeon HD3870 512MB GDDR4 + Sapphire ATI Radeon HD3850 512MB GDDR3 in CrossFireX RAM: 8GB DDRAM2 800Mhz Corsair XMS2 4-4-4-12 AUDIO: ASUS Xonar DX -> Ultimate Ears Triple.Fi 10 Pro PSU: Fortron SAGA 450W (peak 500W) LCD: LG L1953TR 19"
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa AmOK »

AmOK napísal:Ktore si kupil, tie Cl2? Skus porobit nejake testy.. http://www.softpedia.com/get/System/Ben ... yzer.shtml
A postuduj : http://www.pretaktovanie.sk/modules.php ... 1154688253
Bios clear nemusis, ked si to manualne nastavis. Stale neviem , ktore si kupil. :?
@ Mtex: Este som neexceloval, ale mam to save. :)
Používateľov profilový obrázok
Xenon
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2295
Dátum registrácie: St 20. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Xenon »

CL3. Ale uz idem na cl2,5. Tych 300SK mi za 2sekundy v SUPER PI nestalo. Neviem ako vy.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Pentium Dual-Core E2220 @ 3.2GHz cooled by Noctua NH-U12P MB: ASUS Rampage Formula GRAFIKA: Sapphire ATI Radeon HD3870 512MB GDDR4 + Sapphire ATI Radeon HD3850 512MB GDDR3 in CrossFireX RAM: 8GB DDRAM2 800Mhz Corsair XMS2 4-4-4-12 AUDIO: ASUS Xonar DX -> Ultimate Ears Triple.Fi 10 Pro PSU: Fortron SAGA 450W (peak 500W) LCD: LG L1953TR 19"
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa AmOK »

Kurnik ten edit.. Inac je dost mozne, ze 1T, vobec nerozchodis, ak aj mas nahodou tie, co by mali zvladnut 1T...lebo MB..
Proste niektore 1T nezvladnu.. Skusil by som ich este poprehadzovat v slotoch, postuduj aj :rtfm: , prip. im daj manualne 2,6V-2,7v. Mozno MB im dava 2,5V.. Zhorsi ostatne hodnoty ram. Fakt neviem ktore mas. Ak mas tie Cl3, tak je to na 90% v ramkach, ked od nich chces Cl 2,5. Ak chces odpovede, tak aj poriadne citaj, co sa ta pytaju druhy. :wink:
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa AmOK »

AmOK napísal: 2GB 400MHz DDR Non-ECC CL3 (3-3-3-6) DIMM Kit, Standard 128M X 64 Non-ECC 400MHz
184-pin Unbuffered DIMM (SDRAM-DDR, 2.6V, CL2, Gold)

Je mozne, ze tie Cl3 ani 1T nedaju, lebo to tam radsej asi nedali..
Myslim, ze je medzi nimi rozdiel, ktory stoji za 245sk :lol:
Tak som to odhadol spravne, si myslim. zmier sa s 2T :P
Používateľov profilový obrázok
Xenon
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2295
Dátum registrácie: St 20. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Xenon »

AmOK napísal:Kurnik ten edit.. Inac je dost mozne, ze 1T, vobec nerozchodis, ak aj mas nahodou tie, co by mali zvladnut 1T...lebo MB..
Proste niektore 1T nezvladnu.. Skusil by som ich este poprehadzovat v slotoch, postuduj aj :rtfm: , prip. im daj manualne 2,6V-2,7v. Mozno MB im dava 2,5V.. Zhorsi ostatne hodnoty ram. Fakt neviem ktore mas. Ak mas tie Cl3, tak je to na 90% v ramkach, ked od nich chces Cl 2,5. Ak chces odpovede, tak aj poriadne citaj, co sa ta pytaju druhy. :wink:
Co je na 90% v ramkach, ked od nich chcem CL2,5 . Sorry, ale moc som ta nepochopil.
Podla mna to daju.

BTW: Ty si myslis, ze som to skusal, ale nedali to. Ale ja som ich este neodskusal.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Pentium Dual-Core E2220 @ 3.2GHz cooled by Noctua NH-U12P MB: ASUS Rampage Formula GRAFIKA: Sapphire ATI Radeon HD3870 512MB GDDR4 + Sapphire ATI Radeon HD3850 512MB GDDR3 in CrossFireX RAM: 8GB DDRAM2 800Mhz Corsair XMS2 4-4-4-12 AUDIO: ASUS Xonar DX -> Ultimate Ears Triple.Fi 10 Pro PSU: Fortron SAGA 450W (peak 500W) LCD: LG L1953TR 19"
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa AmOK »

Xenon napísal:A ak zmenim Command rate na 1T, tak mi system nabootuje???

Myslim, ze sme sa bavili o tomto, ak ma moja stara hlava a slepe oci neklamu. :roll:
Ked je to tazko pochopit, tak ti to vysvetlim.
1. Chces po ramkach, ktore nemaju garantovane 1T, aby isli 1T, namiesto 2T..
2. Ramkam, co maju Cl3, ho znizis na 2,5..
Potom sa necuduj, ze ani nebootnes. Myslim, ze tema je vycerpana. Za tych usetrenych 300,- by to mne osobne nestalo. A superPi? hmm
:bye2:

Návrat na "Pamäte RAM"