Magio

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Ryshoo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So 16. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: TRENCIN

Príspevok od používateľa Ryshoo »

Kikko nerobi ti taku blbost ze ked pozeras TV tak sa ti sekne obraz a ked to prepnes tak bezi 3sekundy obraz a znova sa sekne a to robi stale dokola kym to nevypnem, ked to necham vychladnu tak to ide uz ok. Robi to aj tebe?
Používateľov profilový obrázok
NEx_12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 515
Dátum registrácie: Ne 22. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Tornaľa

Príspevok od používateľa NEx_12 »

No tak tento tyzden to mam doma , tak som zvedavy , ako sa to predvedie :-D
Desktop:|Intel E5200 2.5@3.5 Ghz 1,31V|Noctua nh-u9b|Asus P5Q pro|
|Asus EAH4850 625@680 Mhz| A-data 2x2gb gamers edition 800@932 Mhz|
|WD 6400AAKS|Cooler Master M520w|Thermaltake M9|
Laptop:|Fujitsu-Siemens Amilo pi1536|

"92% of teens have moved onto rap.If you are part of the 8% that still listen to real music,copy and paste this into your signature"
Používateľov profilový obrázok
KikoKK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: St 18. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Rosenheim (DE) / Nitra (SK)

Príspevok od používateľa KikoKK »

Ryshoo napísal:Robi to aj tebe?
... nie ... nikdy
... zoparkrat sa stalo, ze blbo oznacil program za nepristupny
... v tom pripade som iba prepol o jeden vyssie/nizsie a spat
... nasledne vsetko bezalo bez problemov
... nemas ty nejaky vadny kus alebo problem na linke ???
NOVY KOMP DOMA BEZI AKO HODINKY - thx lok2 || CPU: C2Q Q8600 @ 3.2GHz|| ZALMAN VODNE CHLADENIE || MB: Gigabyte X38-DS4 || CASE: Chieftec CA-01B-B-SL-OP Mesh Big Black/Silver || PSU: Chill Inovation 510A || RAM: 4 x 2GB Kingston DDR2 1066MHz HyperX || GPU: Sapphire HD6850 1GB || zatial integrovany zvuk || Harman/Kardon CineQ || HDD: 320GB Hitachi @ SilentMax || DVD+/-RW Samsung SH-S203P || LCD: Samsung SyncMaster 225BW || KEY + MOUSE Logitech MX5000 BlueTooth Desktop || Joystick: Logitech Extreme 3d PRO || vrrm-vrrrm-volantos Logitech RacingWheel G25 || Spytaj sa ma kde kupujem moj HW ||
Používateľov profilový obrázok
Ryshoo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So 16. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: TRENCIN

Príspevok od používateľa Ryshoo »

Ked nam zriadili magio tak asi ked to bezalo 8hodin tak sa proste odpalil router (neslo sa don napojit) a vobec nekomunikoval. Prisiel technik dal novy kus vsetko bezalo ok asi mesiac potom ta iste chyba, technik prisiel vymenil za novy kus a povedal ze viac krat nam uz novy router neda (bez toho routra nejde potom magio lebo je upraveny 4.port). Odvtedy som zatial nemal problemy s routrom ale ja si skor myslim ze tie technike priciny co mame teraz (vypadky obrazu a mrznutie) je chyba v setaboxe, mozno sa prehrieva, mozno vadny kus . Tie vypadky uz nie su tak caste ako ked to bolo nove tak to blblo skoro stale, teraz je to uz celkom fajn i ked mohlo by to byt lepsie.
salik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 117
Dátum registrácie: Ut 08. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: ba/pk

Príspevok od používateľa salik »

NEx_12 napísal:jo jasne , ;) pozrel som si to , ale to je vtom ze takto mozem tahat zo 20m kabel :roll:
kabel mozes mat aj 100m, je to predsa LAN
Používateľov profilový obrázok
NEx_12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 515
Dátum registrácie: Ne 22. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Tornaľa

Príspevok od používateľa NEx_12 »

Ryshoo napísal:ked pozeras TV tak sa ti sekne obraz a ked to prepnes tak bezi 3sekundy obraz a znova sa sekne a to robi stale dokola kym to nevypnem, ked to necham vychladnu tak to ide uz ok.

Mne sa to obcas stane no na druhy den v poho .. uz sa mi tak markiza 2x sekla :(
Desktop:|Intel E5200 2.5@3.5 Ghz 1,31V|Noctua nh-u9b|Asus P5Q pro|
|Asus EAH4850 625@680 Mhz| A-data 2x2gb gamers edition 800@932 Mhz|
|WD 6400AAKS|Cooler Master M520w|Thermaltake M9|
Laptop:|Fujitsu-Siemens Amilo pi1536|

"92% of teens have moved onto rap.If you are part of the 8% that still listen to real music,copy and paste this into your signature"
-TAMY-
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1115
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Zliechov+ Bratislava (25)

Príspevok od používateľa -TAMY- »

Vie mi dakto povedat, kto uz ma skusenost s prijimanim DVB-S (digitalne zo satelitu) ako je natom magio kvalitou obrazu? Alebo aspon kto to vie porovnat?

Lebo mi teraz volala teta a balamutila ma a zaplatim cca o 40sk viac mesacne a mam aj magio + net co mam.

Tak preto jak je natom magio kvalitou oproti satelitnemu vysielaniu.
Používateľov profilový obrázok
NEx_12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 515
Dátum registrácie: Ne 22. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Tornaľa

Príspevok od používateľa NEx_12 »

No tak obraz je tam pekny , to hej , predtim sme sli cez satelit a antenu spolocnu co je na bitovke , ale toto je uplne ina kava :)
Desktop:|Intel E5200 2.5@3.5 Ghz 1,31V|Noctua nh-u9b|Asus P5Q pro|
|Asus EAH4850 625@680 Mhz| A-data 2x2gb gamers edition 800@932 Mhz|
|WD 6400AAKS|Cooler Master M520w|Thermaltake M9|
Laptop:|Fujitsu-Siemens Amilo pi1536|

"92% of teens have moved onto rap.If you are part of the 8% that still listen to real music,copy and paste this into your signature"
-TAMY-
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1115
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Zliechov+ Bratislava (25)

Príspevok od používateľa -TAMY- »

Tak, mal som moznost si porovnat kvalitu magio vs DVB-S a magio pekne zaostava.

Cize dakujem, neprosim :wink:
Používateľov profilový obrázok
pindiq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice,Staré mesto

Príspevok od používateľa pindiq »

Ja tu mam otazocku skor na rychlost netu co ma trapi...rodicia chcu dat magio koli telke,ale rychlost netu magio vs. rychlost netu antik sa mi zda pomala - 1,5 Mbit a antik uvadza 34...hoci v reale na sidliskach ma 10 a v meste 2-4. ja som si rychlost zmeral na speedmeter.sk a ukazalo mi toto
Obrázok

cize ak sa do toho vyznate,resp. mate skusenosti napiste
Naposledy upravil/-a pindiq v Ne 23. Dec, 2007, 13:45, upravené celkom 2 krát.
Lenovo ThinkPad Edge E520 (i5 2430M,4GB RAM,HD6630m,500GB HDD)
Používateľov profilový obrázok
NEx_12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 515
Dátum registrácie: Ne 22. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Tornaľa

Príspevok od používateľa NEx_12 »

Uuuha no tak oproti magio netu mas stihacku :D sak mas tam 2,9 MB down .... a magio ma 1,5 Mbit , co je 0,2 MB sa mi zda :)
Desktop:|Intel E5200 2.5@3.5 Ghz 1,31V|Noctua nh-u9b|Asus P5Q pro|
|Asus EAH4850 625@680 Mhz| A-data 2x2gb gamers edition 800@932 Mhz|
|WD 6400AAKS|Cooler Master M520w|Thermaltake M9|
Laptop:|Fujitsu-Siemens Amilo pi1536|

"92% of teens have moved onto rap.If you are part of the 8% that still listen to real music,copy and paste this into your signature"
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

next zda sa ti dobre, ano mas 0,2 mb, ale pri magiu mas flatko a mozes tahat do zblbutia. lenze antik ta pri 5gb za 2 dni sekne na 256kb na tyzden, cize si dotahal. dalej ked si spocitas kolko dni do mesiaca nefuguje, ma problem so swichmi/routermi nahodou niektory z technikov robi nejake zmeny a zabudne ta zapojit, no holt smola, moja kalulacka ukazuje ze magio je rychlejsie, pretoze funguje 24/7 ostatne 3 roky co mam dsl.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
pindiq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice,Staré mesto

Príspevok od používateľa pindiq »

diki za rady 8) ale uz sa to poriesilo tak,ze aj keby sme magio dali antik ako net zostava cize sa o rychlost strachovat nemusim :wink:
Lenovo ThinkPad Edge E520 (i5 2430M,4GB RAM,HD6630m,500GB HDD)
salik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 117
Dátum registrácie: Ut 08. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: ba/pk

Príspevok od používateľa salik »

KikoKK napísal:... pokial je KISS hlucnejsi, tak si to neviem predstavit, lebo pri absolutnom tichu uz ma ide z motoroly porazit...
http://forum.zive.cz/viewtopic.php?p=1212071#1212071
Používateľov profilový obrázok
Brnky
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: St 12. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Okres Nove Zamky

Príspevok od používateľa Brnky »

Ryshoo napísal:Ked nam zriadili magio tak asi ked to bezalo 8hodin tak sa proste odpalil router (neslo sa don napojit) a vobec nekomunikoval. Prisiel technik dal novy kus vsetko bezalo ok asi mesiac potom ta iste chyba, technik prisiel vymenil za novy kus a povedal ze viac krat nam uz novy router neda (bez toho routra nejde potom magio lebo je upraveny 4.port). Odvtedy som zatial nemal problemy s routrom ale ja si skor myslim ze tie technike priciny co mame teraz (vypadky obrazu a mrznutie) je chyba v setaboxe, mozno sa prehrieva, mozno vadny kus . Tie vypadky uz nie su tak caste ako ked to bolo nove tak to blblo skoro stale, teraz je to uz celkom fajn i ked mohlo by to byt lepsie.
Podobne problemy s magiom mam aj ja... Casto mi mrzne obraz, alebo uplne vypadne... restartujem cele a vobec nenacita.... Az anto ze este mi nic neodpalilo.. heh kazdu chvilu volam do T comu, ze mam poruchu, oni spravia ide to... ale o par dni abo tyzden 2 je problem spet... zasa zavolam... nieco tam unich porobia... ide a onedlho zasa nejde... teraz mi to naposledy opravili v sobotu dooobeda... zatial to bezi ok uz 4. den... no som zvedavy ako dlho to takto pojde... Uz zacinam uvazovat o reklamacii ci odstupit oz zmluvy s T-comom a urusit cele magio...
Ked bude blbnut zasa tak asi pristupim k tomuto... :blind:

Návrat na "Siete"