Magio

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
NEx_12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 515
Dátum registrácie: Ne 22. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Tornaľa

Magio

Príspevok od používateľa NEx_12 »

Ahojky,
Chcel by som sa spytat ci sa oplati zobrat Magio ktore je teraz v ponuke , za tu 1 sk ci jak mesacne ..
Pytam sa preto ze teraz mam cca 1500/256 adsl od t-comu , ci by sa to oplatilo prerobit na to magio . Nejake , vyhody a nevyhody , thx :)
Desktop:|Intel E5200 2.5@3.5 Ghz 1,31V|Noctua nh-u9b|Asus P5Q pro|
|Asus EAH4850 625@680 Mhz| A-data 2x2gb gamers edition 800@932 Mhz|
|WD 6400AAKS|Cooler Master M520w|Thermaltake M9|
Laptop:|Fujitsu-Siemens Amilo pi1536|

"92% of teens have moved onto rap.If you are part of the 8% that still listen to real music,copy and paste this into your signature"
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Magio

Príspevok od používateľa galen »

NEx_12 napísal:Ahojky,
Chcel by som sa spytat ci sa oplati zobrat Magio ktore je teraz v ponuke , za tu 1 sk ci jak mesacne ..
Pytam sa preto ze teraz mam cca 1500/256 adsl od t-comu , ci by sa to oplatilo prerobit na to magio . Nejake , vyhody a nevyhody , thx :)
vyhody: budes mat k tomu telku
nevyhody: budes musiet za to platit ..

pri magiu tak ci tak ides do internetu prostrednictvom aDSL technologie, takze jedine co ti pomoze je porovnat si rychlosti pripojenia, co mas teraz, co budes mat potom, a kolko penez bude rozdiel na fakture ...
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
KikoKK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: St 18. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Rosenheim (DE) / Nitra (SK)

Príspevok od používateľa KikoKK »

... magio mam doma ... a je v tom presne ten isty connect co mas teraz
... teda 1.5/0.256 bez obmedzeni na prenesene data a mas k tomu WiFi router
... ako povedal galen, pokial nemas kablovku alebo slusny prijem TV, tak je to alternativa ... mna najviac tesi ze to ma integrovany HDD a aj ked som cely tyzden rozlietany, vsetko co chcem sa mi nahra a v nedelu si to v klude pozriem ... nevyhodou je, ze na to mozes pripojit iba jeden TV z logickych dovodov
NOVY KOMP DOMA BEZI AKO HODINKY - thx lok2 || CPU: C2Q Q8600 @ 3.2GHz|| ZALMAN VODNE CHLADENIE || MB: Gigabyte X38-DS4 || CASE: Chieftec CA-01B-B-SL-OP Mesh Big Black/Silver || PSU: Chill Inovation 510A || RAM: 4 x 2GB Kingston DDR2 1066MHz HyperX || GPU: Sapphire HD6850 1GB || zatial integrovany zvuk || Harman/Kardon CineQ || HDD: 320GB Hitachi @ SilentMax || DVD+/-RW Samsung SH-S203P || LCD: Samsung SyncMaster 225BW || KEY + MOUSE Logitech MX5000 BlueTooth Desktop || Joystick: Logitech Extreme 3d PRO || vrrm-vrrrm-volantos Logitech RacingWheel G25 || Spytaj sa ma kde kupujem moj HW ||
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

da sa k magiu priplatit zvyseny upstream? momentalne to mam a je to rozdiel v tom nete :) no nerad by som siel dole s upstreamom uz.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
NEx_12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 515
Dátum registrácie: Ne 22. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Tornaľa

Príspevok od používateľa NEx_12 »

Prave o to mi ide ako som pozeral tak mam teraz to 1,5Kbit/256, a magio je to iste , akurat to je neobmedzene a este ta cena :) ale ta cena to bude lepsie lebo to vide lacnejsie .. :)
Desktop:|Intel E5200 2.5@3.5 Ghz 1,31V|Noctua nh-u9b|Asus P5Q pro|
|Asus EAH4850 625@680 Mhz| A-data 2x2gb gamers edition 800@932 Mhz|
|WD 6400AAKS|Cooler Master M520w|Thermaltake M9|
Laptop:|Fujitsu-Siemens Amilo pi1536|

"92% of teens have moved onto rap.If you are part of the 8% that still listen to real music,copy and paste this into your signature"
Používateľov profilový obrázok
NEx_12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 515
Dátum registrácie: Ne 22. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Tornaľa

Príspevok od používateľa NEx_12 »

Este otazocka , ako som pozeral tak sa mi zda ze router ja zapojeny k magio boxu , a teraz ako dostanem net na druhu stranu bitu ? :?
Desktop:|Intel E5200 2.5@3.5 Ghz 1,31V|Noctua nh-u9b|Asus P5Q pro|
|Asus EAH4850 625@680 Mhz| A-data 2x2gb gamers edition 800@932 Mhz|
|WD 6400AAKS|Cooler Master M520w|Thermaltake M9|
Laptop:|Fujitsu-Siemens Amilo pi1536|

"92% of teens have moved onto rap.If you are part of the 8% that still listen to real music,copy and paste this into your signature"
Lopik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 413
Dátum registrácie: Ut 17. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa Lopik »

NEx_12 napísal:Este otazocka , ako som pozeral tak sa mi zda ze router ja zapojeny k magio boxu , a teraz ako dostanem net na druhu stranu bitu ? :?
kablom alebo wifi :wink:
router dostanes Vigor 2700 vgst - tak mas na vyber WiFi, alebo 4 volne ethernetove porty.
PS: taka somarinka, mas overene ze v tvojej lokalite mas moznost dat si magio ?
Používateľov profilový obrázok
NEx_12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 515
Dátum registrácie: Ne 22. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Tornaľa

Príspevok od používateľa NEx_12 »

jo jasne , ;) pozrel som si to , ale to je vtom ze takto mozem tahat zo 20m kabel :roll:
Desktop:|Intel E5200 2.5@3.5 Ghz 1,31V|Noctua nh-u9b|Asus P5Q pro|
|Asus EAH4850 625@680 Mhz| A-data 2x2gb gamers edition 800@932 Mhz|
|WD 6400AAKS|Cooler Master M520w|Thermaltake M9|
Laptop:|Fujitsu-Siemens Amilo pi1536|

"92% of teens have moved onto rap.If you are part of the 8% that still listen to real music,copy and paste this into your signature"
Používateľov profilový obrázok
JaMi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Povazska Bystrica

Príspevok od používateľa JaMi »

ludia neviet ako to je ked uz mam akciove dslko co bolo teraz v akcii a chcel by som teraz magio? v case zapojenia dslka este magio nebolo dostupne :(
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Príspevok od používateľa killswitch »

mozno by pomohlo napisat mail do t-comu. :wink:
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

nho pytal som sa vcera a bohuzial neda sa priplatit za upstream, a dalsia vec co som sa pytal je ci si ho mozem dat ze oki a dokonca do konca januara je akcia ze na 6mesiacov za 1sk magio, nho neviem
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
RP
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2539
Dátum registrácie: St 21. Mar, 2001, 20:00
Bydlisko: Kosice

Technicke otazky

Príspevok od používateľa RP »

Par technickych otazok. Dakujem za opoved.

Dodavaju sa dva typy Magio boxov - Kiss a Motorola. Podla toho co sa da najst na nete je Kiss neprijemne hlucny a Motorola ticha, Podla helplinky ST si vsak typ boxu vybrat nemozete, dostavate co je momentalne na sklade.

Ake mate skusenosti s hlucnostou?
Ti ktori dostali Magio box v poslednom obdobi, bola to Motorola?

Aka je kvalita obrazu?
Co spotreba energie? Ako je to so stand-by modmi boxov?

Ak taham cosi cez internet, vacsi subor, vidno nejake ovplyvnenie kvality obrazu, pripadne naopak (pri pozerani TV klesa prenosova kapacita internetu) ?
Viete nejako dostat nahrany film k sebe na pc?
Používateľov profilový obrázok
KikoKK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: St 18. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Rosenheim (DE) / Nitra (SK)

Príspevok od používateľa KikoKK »

... magio mame cca 4 mesiace a mame motorolu
... suseda objednala minuly tyzden a dostala KISS (mne sa viacej paci)

... pokial je KISS hlucnejsi, tak si to neviem predstavit, lebo pri absolutnom tichu uz ma ide z motoroly porazit ... nie je vyslovene hluk, ale neustale sustanie pevneho disku, ktore sa neda nijako inac odstranit, nez vypnutim pristroja z elektrickej siete ... uvazoval som vyhodit z tadial pevny disk, ale nakoniec som dal hlasnejsie TV a disk uz nevnimam ... spotrebu energie som neriesil, predpokladam, ze to bude 20W

... cele magio bezi na DSL2+ a vyuziva ho v plnej miere, takze k ziadnej limitacii alebo obtazovaniu medzi datovym prenosom alebo TV neprichadza ... bez problemov naplno 1.8Mbit taham ... manzelka pozera na EuroSporte krasokorculovanie a popri tom sa mi do boxu nahrava z Discovery dokument o zralokoch
NOVY KOMP DOMA BEZI AKO HODINKY - thx lok2 || CPU: C2Q Q8600 @ 3.2GHz|| ZALMAN VODNE CHLADENIE || MB: Gigabyte X38-DS4 || CASE: Chieftec CA-01B-B-SL-OP Mesh Big Black/Silver || PSU: Chill Inovation 510A || RAM: 4 x 2GB Kingston DDR2 1066MHz HyperX || GPU: Sapphire HD6850 1GB || zatial integrovany zvuk || Harman/Kardon CineQ || HDD: 320GB Hitachi @ SilentMax || DVD+/-RW Samsung SH-S203P || LCD: Samsung SyncMaster 225BW || KEY + MOUSE Logitech MX5000 BlueTooth Desktop || Joystick: Logitech Extreme 3d PRO || vrrm-vrrrm-volantos Logitech RacingWheel G25 || Spytaj sa ma kde kupujem moj HW ||
Používateľov profilový obrázok
Ryshoo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So 16. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: TRENCIN

Príspevok od používateľa Ryshoo »

no mne sa to obraz podaril zosekat ale to som net vytazil najviac jak sa dalo (len stahovanim to nebolo),
Dost casto vypadne obraz(zostane cierna obrazovka) ale internet ide. Mame to doma od aprila alebo maja ale znova by som to uz nechcel, jedina vyhoda je ze to ma ten hdd co ma mrzi je (vypadky obrazu atd) a cena :( a este viazanost :)
Používateľov profilový obrázok
KikoKK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: St 18. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Rosenheim (DE) / Nitra (SK)

Príspevok od používateľa KikoKK »

... zatial nebol ani raz vypadok
... obraz sa rozsypal mozno 3-4 krat pocas burky
... cena mi sedi, je primerana technologii a sluzbe
... trochu rychlejsi net by nezaskodil, ale to by chcelo dsl lam pomenit asi
... mam aj fibernet, ktory ma skvely inet, ked ide, zato set-top-box je otras
NOVY KOMP DOMA BEZI AKO HODINKY - thx lok2 || CPU: C2Q Q8600 @ 3.2GHz|| ZALMAN VODNE CHLADENIE || MB: Gigabyte X38-DS4 || CASE: Chieftec CA-01B-B-SL-OP Mesh Big Black/Silver || PSU: Chill Inovation 510A || RAM: 4 x 2GB Kingston DDR2 1066MHz HyperX || GPU: Sapphire HD6850 1GB || zatial integrovany zvuk || Harman/Kardon CineQ || HDD: 320GB Hitachi @ SilentMax || DVD+/-RW Samsung SH-S203P || LCD: Samsung SyncMaster 225BW || KEY + MOUSE Logitech MX5000 BlueTooth Desktop || Joystick: Logitech Extreme 3d PRO || vrrm-vrrrm-volantos Logitech RacingWheel G25 || Spytaj sa ma kde kupujem moj HW ||

Návrat na "Siete"