overclocking GeForce 8600GS M na Acer 5520G

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
Tonci20
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: Št 04. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Príspevok od používateľa Tonci20 »

miqra vsetky tie drivere su vyladene aj na mobilne grafiky?
Používateľov profilový obrázok
blackbox
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 388
Dátum registrácie: Št 27. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: London

Príspevok od používateľa blackbox »

sorry.. trochu som mal "doma" nervy, tak som ich "sem hodil".. :roll:
Naposledy upravil/-a blackbox v Ne 11. Máj, 2008, 10:59, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
miqra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1064
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Levoča

Príspevok od používateľa miqra »

nevadi ak takty davas v 2D na stock... staci ak v 3D (hrach) ich spustas na OC...
- ak ti mozem poradit... nieje zle si zistit strop na najnizsich frekvenciach, teda tak ako to mam ja...
mam program ati tool a ten sa mi spusta priamo pri starte windowsu uz aj z profilom na 2D teda 100/200MHz...
- menej zerie NB a hlavne zerie menej baterky... skusal som zmerat na wattmetri rozdiel... ked som len na nete a pod. mam takty na 100/200 zerie NB do 35W, ak som na nete a pod. a mam takty 500/800 (teda stock) tak to zerie 42W, teda USPORIS 7W za hodinu co neni vela ale aspon mas nizsie takty a nizsiu teplotu, dlhsia zivtonost grafiky + dlhsia vydrz baterky...
- ale pozor, pred NBkom som mal ATI X1950GT v desktope a pri znizeni zo stock 500MHz na GPU na 300 mi zmrzol PC takze moze sa to stat aj tebe, samozrejme nemusis sa bat odpalenia, len proste grafike sa nepacia take nudne takty :-D ...

tonci - ano su to modnute drivere na moblilne grafiky, ja som si dal modnute najnovsie catalysti na moju HD2600 a dala mi o 200b viac v 3D marku 06 (z 3733 na 3948 +- :) ) a taktiez v hrach bol badatelny rozdiel, hlavne v crysise... :wink:
PS: Tonci mas dobre nabuchany NB, zavidim ti ho :wink:
Core i5 4570 + Akasa Nero S, Asus Z87M-PLUS, 4x4GB DDR3 1600Mhz Kingston HyperX, EVGA GAMING GTX 1060 6GB, Coolermaster N200, Seasonic Titanium 750W, 250GB Samsung EVO 850 + crucial MX500 SSD 1TB, MSI OPTIX MAG341CQ
Používateľov profilový obrázok
blackbox
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 388
Dátum registrácie: Št 27. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: London

Príspevok od používateľa blackbox »

hmmmm. velmi zaujimave. no "povyskusam" a uvidime, co z toho bude..

mimochodom, nevies mi pomoct s tymto? cital som, ze pri nainstalovani noveho ovladaca je lepsie stary najprv odinstalovat. tak som chcel a napisalo mi toto. radsej sa pytam ci dat odinstalovat vsetko aj s ovladacom an obrazovku aby som daco nepotentoval..

http://rapidshare.com/files/114084276/Snap1.bmp.html

alebo

http://uloz.to/390181/Snap1.bmp
Používateľov profilový obrázok
miqra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1064
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Levoča

Príspevok od používateľa miqra »

no ja som stare ovladace odinstalovaval jedine v pripade ked som prechadzal z ATI grafiky na nVidia a opacne... takze tebe staci len nainstalovat nove ovladace, stare nezmazuj... proste stare "updatujes"... :wink:
Core i5 4570 + Akasa Nero S, Asus Z87M-PLUS, 4x4GB DDR3 1600Mhz Kingston HyperX, EVGA GAMING GTX 1060 6GB, Coolermaster N200, Seasonic Titanium 750W, 250GB Samsung EVO 850 + crucial MX500 SSD 1TB, MSI OPTIX MAG341CQ
Používateľov profilový obrázok
Tonci20
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: Št 04. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Príspevok od používateľa Tonci20 »

vies len mam este strsi notas dell a chcem ho pre brata nejak vylepsit novy procak a grafiku len grafika stoji dost tak zatial chcem tuto taktnut preto som sa pytal ci su tiez drivere upravene na mobilne verzie kariet a potom uz len taktim cez rivaTuner
Používateľov profilový obrázok
blackbox
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 388
Dátum registrácie: Št 27. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: London

Príspevok od používateľa blackbox »

to miqra: tak toto je fakt BOMBA.. mi to po nainstalovani noveho ovladaca zvysilo na stock taktoch na 2546 b !!!!!! (povodne max body zo starym oficialnym ovladacom boli len 2233 b) este raz diky moc za ten link.. :)

takze zacnem potom taktovat od zaciatku pre istotu. a v riva tuner mi teraz hodilo aj novu moznost na taktovanie a to "shader casovanie". to mam povodne hodnoty 1000Mhz.. mam sa pustit aj do toho potom? :wink:
Používateľov profilový obrázok
miqra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1064
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Levoča

Príspevok od používateľa miqra »

jop nevahaj, taktenie shaderov tiez prinasa svoje ovocie... :wink:
som zabudol dopisat ze novsie drivere otvaraju aj nejake veci... mne napr. otvorilo alebo lepsie povedane spojazdnilo teplotne cidlo grafiky HD2600... :wink:
Core i5 4570 + Akasa Nero S, Asus Z87M-PLUS, 4x4GB DDR3 1600Mhz Kingston HyperX, EVGA GAMING GTX 1060 6GB, Coolermaster N200, Seasonic Titanium 750W, 250GB Samsung EVO 850 + crucial MX500 SSD 1TB, MSI OPTIX MAG341CQ
Používateľov profilový obrázok
blackbox
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 388
Dátum registrácie: Št 27. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: London

Príspevok od používateľa blackbox »

ta super.. :) este by som sa chcel spytat, ci nastavovanie openGL ma nejaky vplyv na vykon gragiky. lebo aj to mam v moznostiach nieco tam nastavit.. :? a s tymto by si mi nevedel poradit? je tam moznost nastavit nejaky kompatibility mode? nevies co to je a co to spravi ak to dam povolit?

http://uloz.to/390507/obrazok.bmp

alebo

http://rapidshare.com/files/114112600/obr_zok.bmp.html

mimochodom.. teraz som kukol na stranku acer. mali tam nove ovladaca na vistu SP1 (ako mam ja..), tak som stiahol a skusil ten ovladac. a div divuci skóre v 3DMarku mam este lepsie ako s tym neoficialnym ovladacom.. 2x za sebou 2555 b. takze necham tento. inac na tom neoficialnom sa mi zdalo, ze mi NFS seka este viac ako predtym a na tomto novom pre SP1 !konecne! takmer vobec :D
Používateľov profilový obrázok
miqra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1064
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Levoča

Príspevok od používateľa miqra »

s hentym ti poradit neviem... ale netreba, ani nenastavuj openGL a D3D... tam sa v tom hrabat nemusis :) tak ako to je je to dobre :)
hlavne skusaj OC OC OC... :wink:
myslim si ze by si sa mal dostat niekde na cca 3200b po OC grafiky... :wink:
Core i5 4570 + Akasa Nero S, Asus Z87M-PLUS, 4x4GB DDR3 1600Mhz Kingston HyperX, EVGA GAMING GTX 1060 6GB, Coolermaster N200, Seasonic Titanium 750W, 250GB Samsung EVO 850 + crucial MX500 SSD 1TB, MSI OPTIX MAG341CQ
Používateľov profilový obrázok
Tonci20
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: Št 04. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Príspevok od používateľa Tonci20 »

tak mne nejdu instalnut tiez drivere co si tam postol nie su kompatibilne s Quadro grafikami su tam aj take ale nemam na tom notase vistu
Používateľov profilový obrázok
blackbox
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 388
Dátum registrácie: Št 27. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: London

Príspevok od používateľa blackbox »

miqra napísal: hlavne skusaj OC OC OC... :wink:
hej budem, len teraz si dam nacas pauzu, lebo flakam diplomovku.. potom to rozbehnem naplno..
Používateľov profilový obrázok
blackbox
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 388
Dátum registrácie: Št 27. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: London

Príspevok od používateľa blackbox »

no mam problem do prcic.. ako som nainstaloval novy driver, tak grafa uz nejde taktovat.. :cry: mam ten isty problem ako spominal "kolega".. dam novy takt, "pouzit" a "OK" a frekvencia je na povodnej hodnote.. v com moze byt problem? niekde sa to musi dat nastavit aby to islo, keD to predtym slo.. neviete niekto poradit???? :(
Používateľov profilový obrázok
blackbox
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 388
Dátum registrácie: Št 27. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: London

Príspevok od používateľa blackbox »

no takze som stale velmi nepokrocil.. podla tejto stranky som sa pokusil "odomknut" zamknutie moznosti taktovat jadro a pamat:

http://www.svethardware.cz/art_doc-C92B ... CE093.html

podarilo sa mi ale iba odomknut taktovanie low power 3D a do plusu iba "Shader clock" :cry: z toho sa da tak cca kolko % vykonu naviac vytiahnut? ci tam nemam cakat skoro nic? :? Mozno cez tu zalozku Power User v RivaTuner sa to da, len neviem ktoru z tych moznosti pouzit a co tam dat, lebo v tom navode je iba navod na to spojazdnenie vo verzii 2.0 a terazjsia verzia je 2.9. neviete niekto poradit? chcem "zmykat" tu gf8600m gs co to da.. :E chladenie na ten book som si vyrobil vynikajuce, len nemam co chladit.. na fungovanie na beznych taktoch postacuje zalman :(
Používateľov profilový obrázok
blackbox
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 388
Dátum registrácie: Št 27. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: London

Re: overclocking GeForce 8600GS M na Acer 5520G

Príspevok od používateľa blackbox »

neviete niekto poradiť či sa oplatí teda taktovať iba SHADER CLOCK? :help: lebo som tu už všeliako skúšal nastaviť aby šlo taktovať aj jadro a pamäť ale nejde.. :wallbash: tak by som chcel vedieť či teda opaltí taktovať iba ten shader clock. čo to vlastne robí ten "shader" na tej grafike?

Návrat na "Mobilné PC"