overclocking GeForce 8600GS M na Acer 5520G

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
blackbox
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 388
Dátum registrácie: Št 27. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: London

overclocking GeForce 8600GS M na Acer 5520G

Príspevok od používateľa blackbox »

tu niekde to zacalo: http://www.pretaktovanie.sk/modules.php ... ic&t=36092

takze pokracujem v informaciach o mojom overclockingovani GF8600GS M na notebooku Acer Aspire 5520G. Na notebooku mam odobraty spodny kryt, ktory aj bez OC dost branil dobremu prevzdusnovaniu + chladim zalmanom nc 2000 s tym, ze ten je na podstavcoch a pod nasavanim vzduchu mam polozeny lad z mraznicky, ktory vydrzi tak cca 1-2 hod :roll: . Planujem este dokupit 18cm fan s 86 CFM, ktory napojim na adapter.. uvidime, co z toho bude :wink:
zatial som sa dostal z povodnych 500/400Mhz na max 614/400Mhz (zatial iba jadro) idem radsej pomaly - je to predsa len notebook. po kazdych cca 4-6Mhz spustim benchmark v 3DMark2006. zakladny bench na 1280x800 (klasicke nastavenie 3DMarku) bol 2233. Max bol zatial na 614/400Mhz 2581 bodov 8)
havk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: St 24. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: Ve¾ký Krtíš

Príspevok od používateľa havk »

Ake mas teploty na tej 8600M SG {Idle, Burn, po OC}? Ake ma ten NB ostatne parametre? Moja GS dava v zaklade cca 2600b{t7100@1,8 1GB R,XP} po priatelnom OC {550, 1200, 450} cca 2900b.
No uz na def mi prijdu teploty {70-idle, 80-90 burn} dost vysoke, na druhu stranu je vsak NB {S96S} pomerne tichy. :wink:
ASUS S96S, Core 2 duo T7100 {1,8 Ghz, 800 fsb, 2 MB l2}, 1 GB Kingston {667, 5-5-5-15}, Geforce 8600M GS 256MB, Samsung 120 GB {5400} +veteran MX 310
Používateľov profilový obrázok
miqra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1064
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Levoča

Príspevok od používateľa miqra »

no radsej by som ten lad nedaval... pri topeni a nasladne vtahovani vlhka ventilatormy a fukanie na NB neni moc dobra myslienka... moze sa ti skondenzovat voda...
ja nastastie preblemy s teplotou grafiky nemam :) idle 42C a burn max 49C s mojou podlozkou... bez nej som neskusal ale myslim si ze nejako o moc hriat nebude... :wink:
Core i5 4570 + Akasa Nero S, Asus Z87M-PLUS, 4x4GB DDR3 1600Mhz Kingston HyperX, EVGA GAMING GTX 1060 6GB, Coolermaster N200, Seasonic Titanium 750W, 250GB Samsung EVO 850 + crucial MX500 SSD 1TB, MSI OPTIX MAG341CQ
Používateľov profilový obrázok
blackbox
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 388
Dátum registrácie: Št 27. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: London

Príspevok od používateľa blackbox »

:::Acer Aspire 5520G::: AMD Turion 64 x2 TL-60(2,0 Ghz, 2 x 512 KB L2 cache):::Up to 1280MB NVIDIA GeForce 8600M GS TurboCache:::2GB DDR2:::15,4 WXGA Acer CrystalBrite LCD:::250GB HDD:::Windowx Vista Home Premium SP1::: - neviem toto dostat do podpisu. neviem preco. dal som to v profile odoslat a aj sa odhlasil a prihlasil a stale nic..

to havk: fuuuha. a ake mas potom teploty po OC keD na povodnych mas take vysoke? to ti stiha komp? ja mam (BEZ ZALMANA) Idle 53-54, Burn (67- 70) (max burn teploty dosahujem pri NFSProStreet, pri 3DMarku o dost menej) a (SO ZALMANOM) Idle 50-51(zalman na MIN otackach) a burn (pri max otackach na zalmane)59-60 (aj menej)(tiez pri NFS). Pri OC som zatial mal (so zalmanom) pri 614/400 max burn v 3DMarku06 na 59 st. inac keD mam v klude(surfovanie, pisanie diplomvky vo worde a pod..) zapnuteho zalmana, tak mi v booku ventilator takmer nejde, zapne sa len sem-tam.. takze je dost tichy. ZALMANA ale asi aj tak predam a keD sa dostanem najblizsie domov z intraku tak si asi vyrobim vlastnu chladiacu podlozku z toho spominaneho 18cm fan a 86 CFM. dufam..
mimochodom od vtedy ako experimentujem s OC tak sa mi zda, ze sa mi Idle teploty zvysili (bez OC).. :? tak o 1-2 st. tusim som predtym maval 49-50 st. teraz tych 50-51 st. pri chladeni zalmanom na min otackach..

to miqra: mat take teploty ako ty.. :roll: nuz co uz. toshiba je toshiba. tam maju chladenie urcite lepsie vymyslene ako u aceru a asusu.. :(

inac ake mas teploty idle a burn bez OC a bez tvojho chladica? skus zistit, ok?
Používateľov profilový obrázok
miqra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1064
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Levoča

Príspevok od používateľa miqra »

idle 45C a burn 52C bez podlozky na 500/800 a idle 45C a burn 56C pri 700/1000 bez podlozky... takze uplne pohodicka teploty... :wink:
upozornujem ze idle teploty mam pri nastaveni 100/200 MHz... ved viac v 2D rezime netreba... :)
Core i5 4570 + Akasa Nero S, Asus Z87M-PLUS, 4x4GB DDR3 1600Mhz Kingston HyperX, EVGA GAMING GTX 1060 6GB, Coolermaster N200, Seasonic Titanium 750W, 250GB Samsung EVO 850 + crucial MX500 SSD 1TB, MSI OPTIX MAG341CQ
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa Jofo »

Spolubydla ma ten isty book zhodou okolnosti :)

BTW zaujimal by ma ten zalman. Mam 17" notas (395x278mm), rozmyslam, ze ten zalman kupim, ale neviem, ci sa nan moj book zmesti. Mas moznost skusit na nom nieco vacsie ako 15"? Alebo mozes premerat plochu, kam sa poklada notas? Diky moc
Vy sa tu smejete a vonku zúri socializmus!
Používateľov profilový obrázok
blackbox
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 388
Dátum registrácie: Št 27. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: London

Príspevok od používateľa blackbox »

no neviem. asi koncim s OC jadra, lebo tusim som uz pri 623/400 mal nejaky artefakt. pri teste CPU1 tam bolo trochu "cierneho" asi na pol sekundy. tak som dal este 3 x test na tom istom takte, ale uz nic nebolo. tak som isiel Dalej az som sa dostal na 632/400. tam mi pri posledom GPU teste "deep freeze" hneD na zaciatku stmavla obrazovka asi na 1 frame (proste chvilocka, polsekundicka..) dnes som uz Dalej nesiel a ani viac neskusal ten isty takt. mozno sa zajtra este odvazim ho skusit ci daco bude. ci myslite, ze uz radsej dost, keD tam boli take artefakty? (ak to vobec boli..)

mimochodom "dorobil" som si chladic z jedneho 12cm fanu a adapteru na 12V a chladi to pekne. vyrobil som to z vrchu kartónovej krabice a "presne mierenych" otvorov.. :lol: mam aj nejake fotky z prebiehajucej vyroby, ale asi sa ich neodazim sem hodit, lebo sa budem hanbit :red: aj keD pravdu povediac na moznosi, ktore som mal v izbe na intraku je to vyrobok na zaklade nadmernej kreativity.. :D
Používateľov profilový obrázok
blackbox
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 388
Dátum registrácie: Št 27. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: London

Príspevok od používateľa blackbox »

to nManJofo:

ten zalman je tusim robeny na 17" notebooky. mne po krajoch "trci" cca po 1 cm na oboch stanach. na sirku ma presne 39,8 cm ak neklame papierovy meter z IKEI :lol:

to miqra:

vravim.. acer je acer. toshiba je toshiba. urcite maju ovela lepsie premyslene chladenie ako v aceri.. co uz.. :roll:
Používateľov profilový obrázok
ask
Ban
Ban
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Pi 09. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa ask »

jj, je to zaujimavy notebook videl som ze ceny zacinaju nieco na 23-24tisic, ozaj tiez po nom poskulujem

len akosi nieje ta grafika az tak vykonna ako som si predstavoval, ale na nb v tej cene to aj tak nieje zle
Používateľov profilový obrázok
Tonci20
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: Št 04. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Príspevok od používateľa Tonci20 »

hm a cez co akoze taktujes tu grafuku ja co som sa pokusal tak mi to nejde ani na jednej nvidii v notebooku
Používateľov profilový obrázok
blackbox
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 388
Dátum registrácie: Št 27. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: London

Príspevok od používateľa blackbox »

riva tuner 2.06.. ako myslis, ze nejde? das frekvenciu, spustis napr. 3D Mark a takty su spat na povodnych hodnotach keD tam zas ides? ci myslis po restarte kompu? :?:
Používateľov profilový obrázok
Tonci20
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: Št 04. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Príspevok od používateľa Tonci20 »

proste zvysim frekvencie a ked dam aply alebo ok proste to potvrdim tak sup a su takty na defaulte
Používateľov profilový obrázok
blackbox
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 388
Dátum registrácie: Št 27. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: London

Príspevok od používateľa blackbox »

tak tam asi bude problem s biosom (tusim som to tu uz niekde cital).. neviem, az tak sa do toho zas nevyznam.. :?

ale ja by som tu skor od niekoho potreboval poradit na to co som sa pytal vyssie, len sa to uz "pozakryvalo" inymi debatami.. konkretne sa niekto, kto sa vyznate vyjadrite pls k tomuto:

no neviem. asi koncim s OC jadra, lebo tusim som uz pri 623/400 mal nejaky artefakt. pri teste CPU1 v 3DMarku06 tam bolo trochu "cierneho" asi na pol sekundy. tak som dal este 3 x test na tom istom takte, ale uz nic nebolo. tak som isiel Dalej az som sa dostal na 632/400. tam mi pri posledom GPU teste "deep freeze" hneD na zaciatku stmavla obrazovka asi na 1 frame (proste chvilocka, polsekundicka..) dnes som uz Dalej nesiel a ani viac neskusal ten isty takt. mozno sa zajtra este odvazim ho skusit ci daco bude. ci myslite, ze uz radsej dost, keD tam boli take artefakty? (ak to vobec boli..)

vDaka za rady..
Používateľov profilový obrázok
miqra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1064
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Levoča

Príspevok od používateľa miqra »

tieto "artefakty" mozu byt pricinou viacerich veci, kedze to po dalsich 3och testoch uz nerobilo... deep freeze sa zasekol len raz pocas tych testoch? mne napr. vzdy na zaciatku deep forest v 3D mark 06 to na chvilku sekne, tento sek pripisujem k swapu, tj. ze nacitava este nejake textury alebo ine veci z disku, teda nieje to pretaktovanim... robi to aj pri stock frekvenciach takze je chyba v tom swape a nie frekvenciach...
PS:
na tejto stranke najdes desktop drivere na GF zmodnute aj na mobilne, teda mozes aj ty si nainstalovat na notebookovu grafiku drivere na desktop grafiky...
http://www.laptopvideo2go.com/forum/lof ... p?f93.html
len si vyber ktore ti pasuju (ci win XP ci Vista, uplne najnovsie su vyladene na 3D mark Vantage)

- inac pozor, ked updatujes driver tak sa ti mozu zmazat OC takty v programe na pretaktovanie ktory pouzivas a aj profili (zostane len default profil od vyroby) - (teda ak sa nemylim)...
- s novsimi drivermi sa moze stat ze sa uz na take OC takty nedostanes alebo prave naopak, ich prekrocis...
- ak sa ti zda byt 632MHz na jadre dost, nechaj ich tak 1 tyzden kym si "elektronika" na tieto takty zvikne a teoreticky sa potom mozes s OC dostat este vyssie... :wink:
- k prikladu ak sa raz v 3D mark 06 dostanes na strop kde ti uz bude vyhadzovat nejake artefakty (ale len malinko artefaktov), spust si aj nejaku hru, najlepsie aspon 2 s roznymi typmi enginov, zahraj si kazdu z nich aspon hodinku, ak nebudu robit artefakty tak mozes ten takt z 3D marku nechat... mne sa osobne stavalo ze v 3D mark 06 som uz mal dost artefaktov ale v hrach ani jeden... :wink:
- prajem vela uspechu a laborovania... :wink:
Core i5 4570 + Akasa Nero S, Asus Z87M-PLUS, 4x4GB DDR3 1600Mhz Kingston HyperX, EVGA GAMING GTX 1060 6GB, Coolermaster N200, Seasonic Titanium 750W, 250GB Samsung EVO 850 + crucial MX500 SSD 1TB, MSI OPTIX MAG341CQ
Používateľov profilový obrázok
blackbox
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 388
Dátum registrácie: Št 27. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: London

Príspevok od používateľa blackbox »

diki moc za tieto rozsiahle rady. asi som teraz zistil, ze som nieco robil zle.. :red: pravdupovediac ja tie takty nemam stale nastavene na tie ako ich testujem s 3d Markom.. resp.to robim tak, ze teraz ako som sa dostal na mozno "top" tak si ich len v profile v rive naloadujem napr. tych 607/420 a pustim si NFS.. potom keD sa dohram tak ich zas dam na stock.. :red: :? zdalo sa mi to bezpecnejsie.. mozno to asi ale nema taky "ucinok"??? :?:

Návrat na "Mobilné PC"