Najlepsi CPU chladic

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Najlepsi CPU chladic

Príspevok od používateľa ZoranICS »

eFatal2ty napísal:a kolko ta kvapalina priemerne stoji?
No destilovana voda stoji par korun, a ak sa nedas oblbnut vselijakymi pridavkami od vselijakych vyrobcov a kupis si na benzinovej pumpe pripravok na zaklade etylen- alebo propylen-glykolu... za zhruba 150Sk mas dost na dalsich 5 rokov.

Cize: 150Sk na 5+ rokov a destilovana voda asi 30Sk za liter. Je to vela?
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Najlepsi CPU chladic

Príspevok od používateľa Snake »

Chlapci čo tak skľudniť hormón s tymi double / triple postami a používať tlačítko EDIT? Poupravoval som vám to tu...





.
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Najlepsi CPU chladic

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Drahy Snake. keby si nebol hyperaktivny tak by sme mozno stihali svoje posty pozlepovat dokopy... este som jeden post nedokoncil a uz sa zjavila dalsia otazka na ktoru som este ani neodpovedal no ty si uz vsteky predchadzajuce pozliepal dokopy...

Prepac.

Ak by sa dalo napr citovat z viacerych postov... to by pomohlo :)
Naposledy upravil/-a ZoranICS v St 30. Júl, 2008, 21:28, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Najlepsi CPU chladic

Príspevok od používateľa Snake »

Bohuzial, keby kompetentny pisal v jednom prispevku, nemuseli by sme toto riesit.





.
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Najlepsi CPU chladic

Príspevok od používateľa ZoranICS »

eFatal2ty napísal:a este daco teraz mam ASUS Silent Square, ale mam pod nim len velmi malo striebornej pasty, myslite ze sa mozem pustit do taktovania Q6600? Chcem skusit kolko da, aby som vedel ci mi pomoze novy chladic. Ak mate tento CPU napiste kolko ste s nim max dali na vzduchu.
Nepoznam Asus Silent Square, ale ak nechces mat velke ucty za elkektriku tak si nastav 9x366 a v BIOSe 1.385V a samozrejme pamate nastav tak, ako maju byt. toto nastavenie by malo byt na 100% stabilne ak mas chladic spravne namontovany a pastu spravne nanesenu. vysledna freekvencia bude 3.3GHz, co ti bude stacit na vsetko co na tom stroji budes mat najblizsie 2-3 roky.

3.6GHz ti da pri 1,5V v BIOSe, ale rataj s tym, ze ucet za elektriku bude podstatne vyssi! a mal by si mysliet pri tom aj na polarne medvede, ktore kvoli tebe nebudu mat coskoro kde byvat ...
Používateľov profilový obrázok
numlock
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 656
Dátum registrácie: Pi 20. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: nemám

Re: Najlepsi CPU chladic

Príspevok od používateľa numlock »

eFatal2ty napísal:Chcem skusit kolko da, aby som vedel ci mi pomoze novy chladic. Ak mate tento CPU napiste kolko ste s nim max dali na vzduchu.
- pri Q6600 urcite pomoze silny chladic.
Mal som box, CPU na 3.2 GHz, teploty okolo 85°c , teraz mam jednoduche vodne chladenie, CPU na 3.56 GHz, teploty 60°c ... a ticho !
- este ho skusim trochu potaktovat... najprv ale trochu poriesim chladenie dosky.. radiator.. atd.
i7 4790K @ 4.6GHz
ASUS Z97-A
GB HD6870
Crucial 8GB 1600MHz CL8
23´LCD Full-HD , Corsair HX650W , SSD 60GB + Hdd 2TB
Používateľov profilový obrázok
eFatal2ty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1426
Dátum registrácie: So 03. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Najlepsi CPU chladic

Príspevok od používateľa eFatal2ty »

no hej ale tej pasty mam velmi tenku vrstvu. aJa som z toho blbec. Ako sa sem davaju obrazky? :help:[img]http://C:\DSC02591.jpg[/img]
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Najlepsi CPU chladic

Príspevok od používateľa ZoranICS »

eFatal2ty napísal:no hej ale tej pasty mam velmi tenku vrstvu. aJa som z toho blbec. Ako sa sem davaju obrazky? :help:[img]http://C:\DSC02591.jpg[/img]
Tenka vrstva je OK! ake mas teploty? Stiahni realtemp a sleduj distance to TJMax. Ak mas viac ako 25 pri OCCT na 100% tak je to OK

BTW: ja som mal s boxom 3.5GHz a teploty okolo 70C. :)
Používateľov profilový obrázok
eFatal2ty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1426
Dátum registrácie: So 03. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Najlepsi CPU chladic

Príspevok od používateľa eFatal2ty »

chcem tu dat fotky z biosu tak mi poradte ako? Lebo inak nemozem nic urobit.
Používateľov profilový obrázok
numlock
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 656
Dátum registrácie: Pi 20. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: nemám

Re: Najlepsi CPU chladic

Príspevok od používateľa numlock »

- musis ich najprv uploadnut na nejaky server (napr. http://www.imageshack.us" onclick="window.open(this.href);return false; , alebo je plno inych...)
ZoranICS napísal:BTW: ja som mal s boxom 3.5GHz a teploty okolo 70C. :)
- uz vtedy si mal tekuty kov ?? :laugh: ... alebo ako ? Ja som mu asi tlacil vela voltikov... :? uz nepametam.
i7 4790K @ 4.6GHz
ASUS Z97-A
GB HD6870
Crucial 8GB 1600MHz CL8
23´LCD Full-HD , Corsair HX650W , SSD 60GB + Hdd 2TB
Používateľov profilový obrázok
eFatal2ty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1426
Dátum registrácie: So 03. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Najlepsi CPU chladic

Príspevok od používateľa eFatal2ty »

tak ja tym novym doskam moc nechapem. Hlavne tomuto BIOS-u. Som este zvyknuty na 478-cky P4. Takze kde mam nastavit tie 9x366MHz-->3.3GHz Ja som doteraz zvysoval len FSB z 1066 na viac ale potom mi zacal hucat pc a pipat. http://img99.imageshack.us/my.php?image=dsc02591rb0.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;, http://img103.imageshack.us/my.php?imag ... 590je9.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;, http://img105.imageshack.us/my.php?imag ... 589ar9.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
a co sa tyka RealTempu je toto dobre? v IDLE na zakladnej frekvencii, ci radsej ani nemam zacat taktovat? http://img255.imageshack.us/my.php?imag ... 086nz3.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; :help:
Naposledy upravil/-a eFatal2ty v St 30. Júl, 2008, 23:36, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Najlepsi CPU chladic

Príspevok od používateľa kajfun »

ja som tiez kupil stvorjadro tak uz ho nebudem osekavat sekerkou :) planujem na tom preratavat high-def plus 3K videa [3072x1728] takze mne sa kazde jadro zide.

som rozumny clovek s realnymi ocakavaniami: staci mi 3.3GHz, to iste plati aj o chladeni [za 5k vodu bohuzial neviem ekonomicky zdovodnit]. S 3.1GHz by som bol vnutorne nespokojny, konecna pouzivana frekvencia zavisi od vyslednej teploty a potrebnej voltaze lebo do procesoru 1.45V dlhodobo davat nebudem a nechcem. Radsej sa uspokojim s 3.3GHz/1.37V ako s 3.55GHz/1.45V...
Používateľov profilový obrázok
eFatal2ty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1426
Dátum registrácie: So 03. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Najlepsi CPU chladic

Príspevok od používateľa eFatal2ty »

a neni toto nahodou lepsi chladic Xigmatek HDT-S1284 Achilles Heatpipe Cooler nez Xigmatek HDT-S1283?
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Re: Najlepsi CPU chladic

Príspevok od používateľa Gudas »

eFatal2ty napísal:...
Pozri si testy, nie, nie je.
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Najlepsi CPU chladic

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Numlock: Ano... Uz vtedy som mal tekuty kov a obrusene IHS :P (teraz ho mam lesteny s povrchovou nerovnostou <1um / pozri avatar :D)

Kajfun: Quada mas 6koveho alebo 9koveho? do 6xxx mozes kludne so vzduchom pustat 1.5V (v BIOSe), a do 9xxx 1.4V. 9kova rada ma dokonca PODSTATNE mensie % unikajuceho prudu (Leakage Current), takze sa PODSTATNE menej aj zahrievaju!

Nestiham zdoraznovat, ze jedina vec na ktoru treba dbat je to aby ste mali distance to TJMax nad 25C (samozrejme pri zatazi 100% s OCCT CPU stress - NIE MIX alebo RAM :-))

A takisto nestiham zdoraznovat, ze do vodneho chladenia neinvestujete o vela viac ako do vzduchu... Pumpa(y), radiator(y), rezervoar a vsetko ostatne ostava na dlhe roky... na chladenie CPU davate len tolko, kolko stoji blok na CPU! Cize v pripade FuZion v2 je to okolo 2800Sk na Tichepc.sk co je len o cca 800 viac ako tie najlepsie vzdusne chladice! a rozdiel vo vykone je podstatne viac, ako tych 800Sk!

eFatal2ty: tie teploty su mi nanic... pretaktuj aspon na 3.3GHz, nastav Vcore na 1.3850+, spusti OCCT a sprav screenshot tak po 20min. inak 366 = FSB 1464 (4x366) je na case aby si si vzal do ruky mudru knizku :rtfm: a anglicky slovnik :)

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"