Spotreba plazma vs. LCD

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1338
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa Reinok »

Nho takže otec došiel domov, že sa bavil s niekým kto sa trochu vyzná a poradil mu To isté podobné ale TH-37PX80 oproti 8E, a má to navyše slot na karty Vreal 3 procesor takisto 100Hz, oplatí sa je o 2litre drahšia, poznám otca keď už to má byť na dlhšie nech to niečo vydrží, čiže si priplatí...nieje nič lepšie do 25 tisiíc? Dúfam...
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11551
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa Andre »

Speezeer napísal:Nho takže otec došiel domov, že sa bavil s niekým kto sa trochu vyzná a poradil mu To isté podobné ale TH-37PX80 oproti 8E, a má to navyše slot na karty Vreal 3 procesor takisto 100Hz, oplatí sa je o 2litre drahšia, poznám otca keď už to má byť na dlhšie nech to niečo vydrží, čiže si priplatí...nieje nič lepšie do 25 tisiíc? Dúfam...
nemyslel si nahodou TH-42PX80 ?,ak ano tak tam sa este tych 2k oplati priplatit,je to novsi panel,napr. lepsi kontrast 15 000:1 vs 10 000:1 ,...
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1338
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa Reinok »

Nie práveže je mešia 94cm...
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1338
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa Reinok »

potrebujem novú radu, treba resp. dá sa nájsť niečo okolo 106cm, 102, 40-42" do 28tisíc ale podmienka tá že nch je kvalitnejšia..tá samsung 127 je moc veľké, to nechceme, takže niečo okolo 27-28 tisíc, tozmýšlali sme nad Panasonic TH-42PX80E tuším tá stojí kolo 26-28, opäť sa ponúkla možnosť zvyýšiť rozpočet alebo už keď tak tak nejaké SAMSUNG LCD FULL HD za 27 94ku? hm?

resp. nejaký philips LCDTV:....?
Do 28tisíc ej tam toho viacej...
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa kajfun »

toto bude problem... fullhd televizor NEPOTREBUJES ani nahodou, nemas ho ako vyuzit, nebudes mat na to signal a na 100cm uhlopriecke neuvidis z metra rozdiel medzi ciastocnym a plnym high-def. Slot na karty v zivote nevyuzijes, 100Hz technologia je pri plazmach uplna blbost podobne ako "zadna pridavna nadrz na ostrekovac vo Fabii". Takze na hentie dve veci sa vobec nepozeraj. Ja ti to poviem takto : idealne by si chcel mat to co ponuka Pioneer Kuro za cenu Samsung. KURO su NAJKVALITNEJSIE HODNOTENE BEZNE TELKY NA SVETE A POZOR, NIE SU FULL-HD! Cize aj na tomto jasnom a neodskriepitelnom argumente vidis ze fullhd absolutne nepotrebujes.

dalej: 37" televizory v tejto cene neber ani nahodou, to je uplna blbost v porovnani s doporucenymi 106cm modelmi. Tych 12cm je obrovsky rozdiel, podobne ako je obrovsky rozdiel 21cm medzi 106cm a 127cm. Ja ti stale za tych 28k doporucujem akykolvek 127cm plazmovy telkac, len nie LG 3000... cokolvek od samsungu pripadne panasonicu ak sa da zohnat. Nebude to najkvalitnejsi stroj na svete triedy Pioneer Kuro, ale za tu cenu budes ohureny obrazom.

Philips nebrat, LCD televizory vseobecne nebrat. Dovodov je vela, hlavne reakcny cas a rozlicne overdrive odrby kvoli snahe o plynulost pohybu. Presne tuto temu sme tu rozoberali nedavno velavela krat, zaver z toho je ze pre laika je LCD krasny obraz atd, ale odbornik sa LCDckam vyhne sirokym oblukom. Zober to takto : LCDcka boli odjakziva [!!!!!] POCITACOVE MONITORY, plazmy boli TELEVIZIE a to ze sa vyrobci snazia prostrednictvom akychkolvek barliciek natlacit LCDcka do pozicie televizorov je sice pekne, ale houby platne : na fabii sa nikdy orat dobre nebude. Tak ako si nakupil moje tlachaniny o spotrebe by si mal nakupit ze na televizor chces plazmu.

jo?

a preboha never tomu ze 127cm telka je obrovska z troch metrov ; ani nahodou. Prosim vsetkych pritomnych aby sa so mnou nesnazili diskutovat, mam doma z 2.5m vzdialenosti televizor 127cm a je to proste parada ktorej by som este chcel pritlacit trosicku mandle to znamena na 150cm uhlopriecku... to ale az o dva roky ked 150tky cenovo padnu na tych 40000... teraz si neviem dovolit.

napisem to snad dostatocne nahlas : 127CM TELKA JE MALA ZO VZDIALENOSTI TRI METRE ALEBO VACSEJ !!! NA STYRI METRE VZDIALENOSTI SI ANI NEKUPUJTE 107CM TELKY, TO SI MOZETE ROVNO NECHAT COLOR ORAVAN PO BABICKE. Komu sa zda ze prva veta velkymi pismenami je blbost tak z vlastnej skusenosti hovorim ze po prvom tyzdni si absolutne zvyknete a chceli by ste viac - tych 20cm vlavo a dalsich 20cm vpravo urcite nezaskodi :) proste tam ide iba o ten prvy moment, rozumies - doteraz mas doma 55cm hovienko a zrazu dojde velky panel. Buuuuuuum a sme z toho v prdeli... ale to je cele, po tyzdni by si fakt chcel viac.

emotivny prejav mam, co?
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2215
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa zoom »

Ja len velmi strucne (to urcite...), nebudem uz vypisovat X-krat napisane veci. Aj by som spisal nejake guidelines k nakupu TV, ale ludia to moc necitaju, tak sa mi tym nechce stracat cas.

► Telka = plazma alebo dobre CRT (dnes uz v drvivej vacsine plazma), pouzit LCD ako TV - na to sa da povedat iba toto.
► Dnesna TV pod 50" = gej. Okej, chapem, ze niekto nema zrovna peniaze, ale kupit blbost (94 cm TV) za par tisic menej, nez vacsiu a lepsiu TV je naozaj o nicom, aspon tych 42 palcov. Ver tomu, ze prilis velka TV nie je. Prilis velky moze byt iba projektor.
► Podstatne prvky, na ktore sa zamerat pre kvalitu obrazu, maju takuto postupnost: kontrast > vernost farieb > rozlisenie - to je aj postupnost ktora sa uci na seminaroch ISF certifikacie. Rozlisenie u nas nepotrebujes a pochybujem, ze si utekas hned po telke kupit Blu-ray prehravac aj s filmami.
► Color Oravan = nezabudnutelna TV, najlepsia bola konvergencia farieb: ked mal panko napriklad modru kravatu, mal este modru aj polovicu tvare ako to nevedelo dat dokopy luce.
► Pioneer KURO forever... akurat progress bar sa pomaly naplna.
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1338
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa Reinok »

Nho chlapci dneska som bol v NAY, a videl som obraz Panasonic Plazma, Samsung, plazma aj LCD, a aj PHILIPS LCD, a najkrajší hovorím najkrajší obraz mal Philips: http://www.datart.sk/katalog/LCD-televi ... 3D-10.html" onclick="window.open(this.href);return false; tento , je to fullhd, odozva je dobrá, kontrast pekný, a farby sú nádherné, oproti plazme mal naozaj obraz pekný, samsung obraz totálne škaredý, a bolo vidno kocičky pri jemnom prechode farieb, hnus, a tak isto to bolo na plazme panasonic, šli vlny na obrazovke morské a normálne bolo vidno kocky, artefakty z diaľky aj 3metre, netož hovoriť o 2metroch!!! To mi proste nevypečete z hlavy pretože som to videl a živo, na vedlajšém LG bol ten obraz bez toho, a tie artefakty a kocky boli aj na Samsungu plazme.

mne sa ale aj tak najviac pozdáva ten philips, kvalitou obrazu prinajmenšom, má to aj využiteľný USB port, A veĺkosť, ja sám vidím čo sa nám hodí do bytu, vy ste už nejaká tá vyššia úroveň, ale mi ideme kúpiť novú televíziu lebo jedna dosluhuje, žiadne kuro, žiadnych 127cm, proste otec povedal že (aj mama) že väčšie nechcú a mne stačí 94 to je do našeho bytu akurát! Ja nedokážem vnímať LCD ako PRO mASTER ELITE GRAFIK. Ad: Sused má philips pekný obraz nádherná čierna, uhlopriečka 82cm ale z diaľky 2 metre, otcov kamarát má LCD Philips, takisto má pekný obraz, uhlopriečka 106, farby živé whuááá, na očarenie stačilo, a teraz som videl aj toto Philipsko, pekné naozaj živéééé, živééé podanie farieb, zelená bola naozaj krásnou sýtou zelenou!!! na iných to bolo také chudé, kopu sivej slabý kontrast, zrnká kmitajúce, artefakty v obraze, proste hnus, ešte sa pôjdem zrejme pozrieť do DATARTu čo majú tam...zajtra tam skočím...

Prečo PHILIPS tak veľmi odsudzujete, z 3 skúseností mám 3 dobré, jjeden sused má samsung LCD a ten má obraz hnusný škaredý, fuj...mne bolo odporúčené takisto PHILIPS ako LCD do 94cm...podľa mňa je to dobrá voľba ( už to vidím jeb kopa kritiky, ale nepíšte to tak že musím mať dokonalé všetko, vidím každý detail, potrebujem televíziu ktorá nahradí starú...to je vše, žiadne extra vymoženosti obrazu, rozšírená konektivita je len PLUS, a FULLHD je takisto dobré, čo ke´d mi pôjde telka do izby tu by som ju pozeral z 1,8metra cca, a to je 94cm akurát, fakt nám viacej netreba, do našeho bytu je 94 akurát, nepresviedčajte ma o 127, takú nezoberieme...naozaj škoda písať...potreboval by som vidieť obraz tej panasonic plazmy olympic edition 80E resp. jedine tú by som bral 106max...

Ad2: k tomu philipsu ten by nás nestál 29, ale 24, podľa mňa sa vtedy už oplatí... :good:
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1338
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa Reinok »

Doplňujem:

kajfun keď už teda naozaj že vybrať aby som Vás nesklamal, tak takto- vedel by si zajtra dojsť do polusu okolo 14:00-14:30, aby si mi pomohol pri výbere resp. mi ukázal čo sú za chyby na televíziach a ako poznať ten správy obraz, povedal som si že sa rovno niečo už aj priučím zíde sa mi to...
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa Snake »

Kurnik šopa kedy sa už ludia konečne naučia, že porovnávať TV predajni je blbosť, jednak máš doma iné svetelné podmienky, jednak máš doma iný vstupný obraz a jednak tie TV sú rôzne nastavené, takže baviť sa tu o tom ktorý vyzeral lepšie v predajni, je maximálna somarina ;)





.
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1338
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa Reinok »

Okej okej, viem že som trepol blbosť, otec na mňa vyrukoval s týmto: http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product- ... d=11014280" onclick="window.open(this.href);return false; v nayke ju majú nevidel som ju tam, uvidím či je v datarte, rád by som videl jej obraz , je totiž horúcim kandidátom, ale záleží od obrazu...potreboval by som vidieť jej obraz...
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11551
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa Andre »

mam ju doma,naj obraz kt si mozes dovolit,kedze od 127cm si ustupil,inak videl som ju v tescu a tam to bola katastrfa,32' lcd orava oproti nej ziarila :hysterical: :hysterical: :furious: ,takze asi tak,..nechce sa mi verit ze TH-42PX8-cize starsi model popr 37' varianty by boli vyrazne horsie
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1338
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa Reinok »

Ale tak ako Snake napísal obchod bez nastavení, bez izbového osvetlenia, nemožno ho odskúšať v tme, v šere, pri jemnom svetle, a ty máš akú doma Panasonic Viera plazma TH- xxPXxx x? Máš tu čo som hovoril ja TH 42-PX80EA, tak je označovaná niekde... tá by pripadala do úvahy...hovoria že to má nejký ECOrežim, zrejme niečo s úsporou, ako je to na úkor kvality, nemáš možnosť odskúšať jej spotrebu momentálnu pri sledovaní televízie, napr. správ...
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa kajfun »

jasna vec, v obchode mas milion rozbocovacov zapojenych jeden do druheho, milion rozlicne dlhych kablov [co si myslis, moze byt signal na konci regalu teda 80m daleko rovnako kvalitny ako signal na zaciatku regalu kde je pripojenie samotne?? skus tipnut!]...

preboha zabudni na to ze henten televizor je lepsi v predajni ako tento. Ked uz, tak nechaj predavaca aby ti preniesol televizory o ktore mas zaujem na JEDNO MIESTO a z JEDNEHO A TOHO ISTEHO KABLA ICH POSTUPNE NAPAJAJ A POZERAJ OBRAZ. Inak nebude ziadne testovanie ani trosicku objektivne.

a dalsia vec je, ze... moj kamarat robil v datarte, tam tie telky idu 24 hodin denne. Niektora tam moze byt polroka alebo rok, niektoru mohli priviest pred dvomi dnami. AKO DORITI VIES, KTORA TELKA MA UZ ZA SEBOU NABEHANE TISICE HODIN? dalsia vec, chalani tam dostavaju instrukcie a nastavuju televizory tak aby sa predali tie ktore tam uz dlho stoja. Staci na televizore vypalit jas/kontrast/nastavit farby a zrazu je ten obraz o polovicu lepsi ako vedlajsi televizor ktory je navyse o desattisic drahsi. A ty prides a strasne spokojny si domov odniesies... vies co chcem povedat. A este dalsia vec sa robi, ked si vyberies konkretny typ tak ti do krabice zabalia kus ktory uz mali polroka na policke a je napoly vysvieteny.

no proste si strelil poriadneho capa, kamarat...
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11551
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa Andre »

omg ked pisem ze ju mam tak myslim asik presne tu istu TH-42PX80E-ta co si hodil odkaz,ziadny eco rezim a pod. nezapinam,mam nastavenie normal akurat som kapku ubral jas,ma udavanu spotrebu max okolo 250W,co vsak bude pri dynamickom kontraste,teplych fabach a pod.sprostostiach,cize viac ako 180W zrat nebude
za kolko mozes mat TH-42PX80E,TH-42PX8E,popr ich 37' varianty??podla mna rozdiel medzi ..8E a ...80E nemoze byt az taky brutalny,mozno ten kontrast 10000:1 a 15000:1 bude rozdiel,ale tak prilatit si za ...80E cca 3500sk oproti 8E sa urcite oplati
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1338
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa Reinok »

http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product- ... id=1101378" onclick="window.open(this.href);return false; túto okolo 19 tisíc
http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product- ... d=11014280" onclick="window.open(this.href);return false; túto 24 tisíc...oplatí sa tá 106...tá EA verzia 80ková oproti 8E
Moto: Yamaha FZ8 Fazer

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"