Spotreba plazma vs. LCD

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa Reinok »

Zdravím uvažujeme nad kúpou televízie do obývačky, ale neviem či LCD alebo plazmu, cena do 22. 000sk max

Lenže chceli by sme plazmu od samsung alebo panasonic viera no vraj to má vysokú spotrebu rádovo kolo 250W, ako je to je to naozaj tak?

Uhlopriečka by mala byť 40-42" DVB-T, HDMI, a také klasika,

A ešte pridáva 100Hz obraz na spotreba? Neviete nejaké reálne prípady spotreby televízií? resp. plaziem.

Dakujem za odpovede
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa Toman »

42" LCD 170Watt 42"Plazma 300Watt
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa Reinok »

Okej dajme tomu...ale už dačo málo viem o plazmách a LCD učím sa to na škole, a viem že čím viac čiernej tým lepšie pre plazmu, a spotreba plazmy nieje konštantná, môže to pridať plus k plazme.

Obraz má plazma krajší,, krajší" reálnejší, záleží ale od kusu a výrobcu.?
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa kajfun »

ja na teba skusim z tejto strany : pri realnej spotrebe 250W mas celorocnu spotrebu ak budes pozerat televizor 6 hodin denne [!!!] celych 365 dni [!!!] kazdy den v roku:

0.25kW x 6 x 365 = 547.5kWh, kedze kazda kilowatthodina stoji pat korun, ROCNE MINIES 547x5 = 2737,- KORUN ZA ELEKTRINU co je DVESTO korun mesacne. Ak si kupujes televizor podla spotreby, robis strasnu chybu - bud tie dve alebo tri stovky mesacne na elektrinu mas alebo kukaj to co mas doma teraz ktore aj tak minie aspon tu stokorunu mesacne.

Jo, a to sa bavime ze KAZDY DEN ten televizor HUCI SEST HODIN V PRIEMERE. Vies co to je? To sa v beznej domacnosti asi ani neda.

rozumies co chcem povedat, jo? Spotreba televizora je ABSOLUTNE nepodstatna pri vybere podobne ako je spotreba auta VELMI NEPODSTATNA pri kupe noveho vozu. Clovek ide kupit auto za milion dvestotisic a kuka na spotrebu. Reku ci mu nahodou nedrbe trosicku, ked to auto bude vlastnit sest rokov, minie statisice na servise a opravach, stotisic na zakonnej poistke, dalsie statisice na havarijnej ak bude mat uzavretu plus milion strati na hodnote auta pri predaji a on K)K)T bude hlavny doraz klast na to ci auto jazdi za osem litrov benzinu alebo sest litrov nafty :) sa strasne smejem takejto matematike.


mimochodom, pri spomenutom strasne narocnom konzumovani energie minies za DESAT ROKOV priblizne 27000,- na elektrike - ale hovorim, toto musis byt borec jak svina aby si nieco take dosiahol. A bavime sa o DESIATICH rokoch. Mozem otazocku? KOLKO PENAZI TA BUDE STAT TEN TELEVIZOR NA ZAKUPENIE? A to vyhukas hned na drevo :)

no vidis... ze je zrazu spotreba televizora UPLNE nepodstatna? :)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa Snake »

LCD sa s PDP nedá porovnávať, je to úplne niečo iné, samozrejme stále existujú lacné super plazmy za 9999 volajte ihneď, ale tým sa radšej vyhni...





.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2137
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa zoom »

Na akej skole sa ucis o plazmach a LCD? Aj ja tam chcem ist, budem sa hadat s profesorom o tom, ci LCD je, alebo nie je o nicom.

Inak presne ako hovori kajfun, spotreba pri TV je o nicom. Nad spotrbou mozes rozmyslat pri aute. A to pocital, ze jedna kWh stoji 5 korun. Tu som nasiel sadzbu D2, kde kazdy kWh stoji "iba" 3,64 Sk s DPH, takze nezaplatis 200,- Sk mesacne, ale 166,- Sk. A to by si musel byt este blby a denne sledovat tu TV uvedeny cas. No co tam nakukas? Telenovely? Propagandu? Americke akcne filmy z 90-tych rokov? Alebo nebodaj nejake hyperdolezite relacie v style Mojsejovcov, Smotanky a Miss? Ci Koleso stastia a cukrovinky Cierny princ?

Co sa tyka TV, urcite chces plazmu. Z tych low-endovych plaziem by som dnes zobral asi Panasonic TH-42PX80E [dobra recenzia]. Joo.. uz aj ja by som uvital doma plazmu, ale ten blby progress bar v podpise sa nejako nechce naplnat.
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa Reinok »

Veď ja nehovorím že som najmúdrejší, len že sa učím, o tom, viem to isté čo malé decko v škôlke, o 2% viacej.

Tak dík že ste mi poradili budem mať na otca argumenty, mne o spotrebu nejde, ale jemu, lenže jemu to treba vysvetliť presne tak ako teraz vy mne, díki za oboznámenie s daným problémom, potom dám vedieť čo sme vybrali...A PS, samsung a plazmy? hm? 106cm za 24?
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2137
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa zoom »

Vsak ja som sa seriozne pytal, ze na akej skole a v akom predmete sa ucite o plazmach.

Co sa tyka Samsung plaziem, tieto "normalne" modely maju 6-bitove farby na kanal, co je zle. Je mozne, ze prave tolko ma aj Panasonic, ale zatial co pri Panasonicu to nevieme, pri Samsungu je to potvrdene priamo zastupenim. A co chces davat vediet, co ste vybrali? Vybraty je snad ten Panasonic. V podobnej cene kupis akurat nejake Samsungy, ktore nechces a LG, co je este vacsi low-end. Dufam, ze nie si jeden z tych, co sa sem pridu opytat, co nakupit, potom aj tak kupia nieco ine a este si zalozia topic, ci dobre kupili.
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa kajfun »

heh, pockaj zoom chcem ta trosicku zabrzdit aby to nevyzeralo ze sme sa do chlapca pustili - prave naopak, velmi sa nam paci ze sa sppeeeezzzzeeerrr najprv opytal a az potom chce kupovat. Speezeer, neber to cele tutok v zlom - treba si odniest len nasu dobru myslienku ktoru sa snazime presadzovat netypickymi metodami a nie formu akou ju prezentujeme :)


... no takze s tou spotrebou to uz mame jasne, tatovi ukaz co som napisal a podla mna s tym kazdy rozumny clovek nebude mat problem suhlasit aspon trosku ak nie uplne.

dalej : vyber plazmy. Namiesto 42" Samsungu za 24k by som si sfleku vybral 50" [=127cm] Samsung s cislami 456 na konci oznacenia modelu, lebo ten stoji iba [!!!!] 24007,- bez dph = 28500,- VRATANE dph. Neuveritelne ale je to tak, konecne sa velke 50" telky dostali prudko pod tridsat tisic s danou. Linka na BGS System, teda vlastne ED System v Bratislave, velkoobchod kde to predavaju:

http://edlink.edsystem.sk/main.aspx?cls ... t=ps50a456" onclick="window.open(this.href);return false;

na zobrazenie ceny musis byt prihlaseny. Ak v danom obchode nemozes nakupovat lebo nie si registrovany, velmi rad ti pomozem... prebiehalo by to tak, ze pridete s otcom a VELKYM AUTOM do Bratislavy, stretneme sa v tej firme [sedia velmi blizko vjazdu do Bratislavy pri zlatych pieskoch], zaplatis na stol, beries si fakturu a zarucny list [teda kompletne vsetky papiere, ja NIC nechcem] a televizor a odchadzas domov. Ak sa ti televizor nahodou pokazi, tak si ho sam vyreklamujes bez mojej pritomnosti lebo mas vsetky papiere. Pozor, ak chces kupit akykolvek 50" lcd alebo plazmu, potrebujes velke auto a nie oktaviu combi, vectru combi, mazdu6 combi a podobne - mam VYSKUSANE ze 50" Samsung v obale NEDOSTANES do takehoto auta.

u mna osobne je rozhodnutie 42" za 24000 alebo 50" za 28500,- uplne jednoznacne a bez mihnutia oka. Ako je to u teba, co zoberies? :)
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa dexman »

trochu ot, ale keď sa už bavíme o spotrebe tak minule som rozmýšlal o spotrebe crt vs plazma. viem, že to závisí od konkrétneho modelu, ale pri rovnakej uhlopriečke sú na tom crt ako asi? nie že by som zvažoval nejaký kúpiť len ma to tak napadlo.
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa Reinok »

Dnes som našiel na datarte toto: http://www.datart.sk/katalog/Plazmovy-t ... 2A457.html" onclick="window.open(this.href);return false; včera stála 23 tuším dnes je už lacnejšia, ale tá spotreba kuk dole v linku 380W? Čo je veľa to je veľa ale toto je dosť? !

má to koncovku 457, nie 456, koľko rozdielu tvorí to jedno číslo 6 vs. 7.

Ono takto mi sme limitovaný peniazmi, otec povedal že je schopný dať 20 K, a tých pár navyše by sa našlo niekde hádam hej, lenže 8 je už dosť, a nám sa šikne akurát 106, do obývačky. U nás je vzdialenosť 3-3,5metra poloha hlavy k panelu obrazovky, tým pádom by plazma mala mať výsku 1meter, ale to vychádza až pri 150cm plazmách myslím uhlopriečku, a to je ve%la, takpoviem nereálne pre našu rodinu.

Zatiaľ mám kandidátov tú panasonic plazmu, konkrétne: http://www.datart.sk/katalog/Plazmovy-t ... 2PX8E.html" onclick="window.open(this.href);return false;
a ťamtung plazmu , konkrétne: http://www.datart.sk/katalog/Plazmovy-t ... 2A457.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Aký je rozidle vo všeobecnom výkone, to je pojem, priblížim, výbava, a tak, ja totiž viem čo by mala mať moja televízia ale čo je priemer to neviem.

Takže zhrnieme to, hľadám plazmu, Panasonic, Samsung, resp. niečo s pekným obrazom dobrou kvalitou DVB-T, HDMI, Scart všetko už klasika bohužiaľ však z obchodov NAY alebo Datart do ceny 23tisíc, chlapy vážne to je také maximum, už čo by len tisícka a nemám na električenku, ( tým sa Vám vybavia predstavy o rodine, niesme zazobanci z vilovej štvrte v BA, sme 4členná rodina zo Senca, otec má 2 zamestnania, mama žiadne, iba polovičné, tak je Vám jasné že prehováranie na lepšie tým pádom drahšie nemá zmysel) Budem rád ak budeme mať niečo iné ako OVP 55cm 23 ročné, prvé farebné)

ďakujem za každú pomoc, prosím ťa CRT sem neťahaj, keď tak im daj SS, nech tu toho niesú 4strany mimo témy, dakujem
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa kajfun »

jasna vec, sefko! V takomto pripade su teda realne dve veci:

a) dnes kupis nejaku 106cm telku v cene okolo tych 23k
b) pockas do vianoc a potom si spravite obrovsku radost s nejakou 127ckou, rataj ze este o tie styri az pat tisicok pojdu dole lebo predajcovia budu chciet pretlacit co najviac tovaru vianocnym trhom

cokolvek si vyberies, budes vrcholne spokojny. Drzim palec!
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa Reinok »

Tak keď už si to napísal možnosťami a) ,b), tak je lepšia a), z dôvodu tohoto, hovorím máme telku OVP ktorá nemala menenú nikdy žiarovku CRT čko, či to delo či čo, neviem keď pozriem dnu vyzerá to ako žiarovka možno to je to delo neviem a je to strašne slabé, obraz je celý čierny 20minút trvá kým sa tzv. rozpáli, a nedá sa na telku pozerať obraz je amlý a telka , už čakáme že odíde, tak prto chceme novú niesme zase taký počkáme dovianoc, budú zľavy, jupí, ono to ide dole stále len pomalšie ako v odbodí sviatkov, a obchodných zhonov.

Ešte raz dík za pomoc, fakt ste mi poradili, pretože ja som v kútiku duše sníval o plazme radšej ako o LCD, lenže tá spotreba ma odrádzala, ale tak keď ej to tak ako je tak to je fakt jedno. osobne sa prikláňam k tej Panasonic :thx:

Napíšte aj vy čo skôr, nech mám aspoň dobrý pocit že som si dobre vybral.

A- Samsung
B- Panasonic
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa kajfun »

z hentych dvoch skor ten panasonic. V kazdom pripade maju obidva v datarte neskutocne peknu cenu, tych 21000,- za samsung a necelych 23000,- za panasonic je cena pod urovnou mnohych velkoskladov !!

ked ho budete mat doma, pochval sa nam tu ako si usmiaty z toho obrazu :)
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa Reinok »

Jasné že sa pochválim, tá cena je naozaj dobrá, a dnes by sme mali ísť pozrieť do euronicsu ako vyzerá obraz, iba sa pokukať odtiaľ nikdy nič brať nebudem...aj keby to bolo za 20 litrov...lebo servis a obsluha u nás je taká až to bolí...
Moto: Yamaha FZ8 Fazer

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"