Aky TV do kancelarie, PLAZMA alebo LCD?

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Aky TV do kancelarie, PLAZMA alebo LCD?

Príspevok od používateľa Reinok »

Pardon moja chyba, v datarte som hladaľ LCD neviem prečo zrovna v nayke plazmu.
Ale čo píše kajfun je pravda, LCD od 46" sú dosť drahé voči plazmám, tak to už je iná vec, pred polrokom boli plazmy nedostupné pre väčšiny ľudí, teraz si môžu hlavy búchať tí ktorý kupovali prvé LCD za 30.000, dnes by mali televíziu inej ,,dimenzie"

Ale fakt sorry mal som na mysli LCD, neviem prečo som hľadal plazmu :?
LCD do 30:000 50" nezoženieš teda od samsungu nie ako pozerám...
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
noveL
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Pi 17. Okt, 2008, 07:52

Re: Aky TV do kancelarie, PLAZMA alebo LCD?

Príspevok od používateľa noveL »

kajfun, vyuzijem pri takejto cinnosti FULL HD (1920...) Nebude uplne stacit HD READY (1330...)?
Pytam sa, lebo predpokladam ze na take rozlisenie 1920 treba aj graficku kartu ktora take rozlisko urobi. A notebook ktory take rozlisko dokaze urobit stoji cez 40 tisic http://www.hej.sk/pocitace-pda/obchod/7 ... vm-7u077g/" onclick="window.open(this.href);return false;
Inak su to klasicke notebooky s rozlisenim 1280 (taky mam aj ja)
Pytam sa objektivne, vyuzijem to FULL HD? nestaci uplne ten zlaty stred a to 1330...?
noveL
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Pi 17. Okt, 2008, 07:52

Re: Aky TV do kancelarie, PLAZMA alebo LCD?

Príspevok od používateľa noveL »

kajfun napísal:to je hroza ako su tie LCDcka DRAHE !! Za 33000 s danou je fullhd plazma 50" od samsungu co je podla mna lepsia ponuka ako 40" LCD za 29999...

pod 30k splasis akurat tak 40" alebo mozno 42" lcd fullhd.

Ale ved my tu vsetci pisete ze LCD sa na taketo vyuzitie hodi viac a zrazu sme pri plazme?
Ty ma chces totalne zmiast? :?
Popisoval si ake su problemy s plazmami ked je na nich zobrazene nieco z PC ze ostavaju ikonky alebo take nieco. Tak preco si sa opat vratil k plazme?
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Aky TV do kancelarie, PLAZMA alebo LCD?

Príspevok od používateľa Reinok »

Neboj sa nechcem ťa zmiasť len chcel povedať že LCD sú voči Plazmám dnes už drahé pri väčších uhlopriečkach.
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11510
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Aky TV do kancelarie, PLAZMA alebo LCD?

Príspevok od používateľa Andre »

to uz radsej tu http://www.videoexpert.sk/lcd-televizor ... /?sort=_52" onclick="window.open(this.href);return false;
kajfun-jj su drahe
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Aky TV do kancelarie, PLAZMA alebo LCD?

Príspevok od používateľa Reinok »

Lenže ktorú z nich dole je ich dosť 40". 100Hz technológiu myslíte že je zapotreby, viem že sú dva typy, jedna je vlastne Double Scan kedy prebehne obraz 100krát za sekundu a druhá je vlastne doplnenie , dopočítanie snímok do obrazu čo pomáha v dynamických scénach, vlastne sa stráca rozmazanie ( TruMotion,ClearLCD, Motion Plus u výrobcov).

Prvú technológiu by mali mať všetky a tie druhé sú plus, lebo keď som na našej VIERE vypol 100HZ resp. dal na 50Hz tak obraz ,,blikal" jak na CRTčku.
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
noveL
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Pi 17. Okt, 2008, 07:52

Re: Aky TV do kancelarie, PLAZMA alebo LCD?

Príspevok od používateľa noveL »

a co hovorite na tento?
http://www.videoexpert.sk/lcd-tv-40-42/samsung-le40a656" onclick="window.open(this.href);return false;

Pripadne pohadzte konkretne linky ktore odporucate.

seezeer, ty mas tu vieru plazmu ci LCD?
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Aky TV do kancelarie, PLAZMA alebo LCD?

Príspevok od používateľa kajfun »

na prezentacie je uplne jedno ci ma televizor 100Hz alebo 14.2 ;) to su staticke obrazky, fajront zhasla fajka.

co sa tyka rozlisenia : NEMUSIS mat notebook ktory ma displej s rozlisenim 1920xhocico... po pripojeni televizoru [LCD alebo plazma, ale tu sme sa dohodli ze na prezentacie je lepsie LCD ; naopak na TV je vseobecne lepsia plazma] sa tento velky televizor sprava ako NEZAVISLY EXTERNY MONITOR a teda mu mozes nastavit akekolvek rozlisenie -> to znamena ze toto rozlisenie NEMUSI byt rovnake ako ma displej notebooka. Este inak povedane, KAZDY notebook predany v poslednych snad desiatich rokoch dokaze na externom monitore vykuzlit 1920x1200 [16:10 format, najcastejsie pouzivany 24" monitormi] alebo 1920x1080 [16:9 format, fullHD TV zariadenia] bez ohladu na to, ake je rozlisenie jeho displeja.

myslim si ze na prezentacie sa ti fullhd hodi - zobrazovat pocitacove informacie je nieco ine ako zobrazovat televizny signal ktoremu objektivne 1280x720 rozlisenie, teda 720p hd-ready, staci uplne. A zaroven cim vacsia obrazovka tym lepsia reputacia v ociach klienta, mozete sediet dalej, komfortnejsie pozeranie atd. Ja by som si kupil co najvacsiu uhlopriecku aku dokazes zaplatit.
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Aky TV do kancelarie, PLAZMA alebo LCD?

Príspevok od používateľa Reinok »

Ja mám plazmu TH-42PX80EA
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
zolo2911
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Ut 30. Sep, 2008, 19:35

Re: Aky TV do kancelarie, PLAZMA alebo LCD?

Príspevok od používateľa zolo2911 »

lcd full hd
noveL
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Pi 17. Okt, 2008, 07:52

Re: Aky TV do kancelarie, PLAZMA alebo LCD?

Príspevok od používateľa noveL »

kajfun: rozumiem ti, pekne si mi to vysvetlil, tak som rad ze aj moj 1 rocny notebook to zvladne :) A taka vec, existuje redukcia HDMI na DVI vsak? ako je to s kvalitou ked to pojde cez redukciu? znizi sa kvalita oproti original napojeniu (ked by notebook obsahoval HDMI pripojenie?)

Co sa tyka znaciek odporucate SAMSUNG alebo PANASONIC?

Tie LCDcka su dost drahe, oproti plazme ako tu uz bolo poznamenane, cize v tomto pripade to bude 40" lebo rozpocet je obmedzeny.
Paci sa mi konkretne tato, co na to hovorite? http://www.videoexpert.sk/lcd-tv-40-42/samsung-le40a656" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Aky TV do kancelarie, PLAZMA alebo LCD?

Príspevok od používateľa Reinok »

Keď už tak využi akciu : http://www.videoexpert.sk/akcne-sety/9104427" onclick="window.open(this.href);return false; máš k tomu držiak a HDMI kábel ktorý nieje zrovna najlacnejší.

A načo ti je redukcia HDMI- DVI. Veď ak máš notebook s HDMI spojíš ho s LCD pomocou HDMI a ak máš na notebooku DVi, tak ich spojíš pomocou DVI káblu bez redukcie. Len teraz tam neviem nájsť či má LCD to tvoje DVI alebo D-SUB.

Napíš aký výstup máš na notebooku.
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
noveL
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Pi 17. Okt, 2008, 07:52

Re: Aky TV do kancelarie, PLAZMA alebo LCD?

Príspevok od používateľa noveL »

speezzeer, ja som sa pomylil, moj notebook nema DVI, tusim ziaden nema DVI, ja tam mam D-SUB. Nebude potom kvalita obrazu znizena ked to bude napojene cez D-SUB? A moj notebook nema ani HDMI pripojenie. Ako to teda funguje? Moj notebook ma D-SUB , nema DVI, a nema ani HDMI.

speezeer, to LCDcko ma napojenie na D-SUB, ma to takto oznacene
PC vstup (15pin D-sub) Áno

myslim ze to je ono
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Aky TV do kancelarie, PLAZMA alebo LCD?

Príspevok od používateľa Snake »

Áno je to ono, bude to síce dosť o hubu keďže je to analog (môže to robiť ťažkosti, ale na 99% to funguje jak má)...





.
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Aky TV do kancelarie, PLAZMA alebo LCD?

Príspevok od používateľa Reinok »

Tak tak malo by to ísť ako píše Snake.
Ja mám takisto PC pripojené k plazme ( občas) cez Dsub a ide to v poho, len prehadzovanie rozlíšení mi trošku blbne, nejde mi viacej ako 1280x1024 ( ako keby to fixovalo rozlíšenie z 19" LCD čo mám normálne.
Moto: Yamaha FZ8 Fazer

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"